Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2004., 18:11   #1
Tablete za spavanje

Koje tablete za spavnje ste koristili i koje su najbolje? fala!
goranshams is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2004., 18:17   #2
Moja mama koristi Praxiten, služe i za smirenje i za spavanje, ali ne možeš ih dobiti bez recepta...
__________________
Ljubav je...
chocogirl35b is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 07:33   #3
Postoje Sanval tbl koje su poprilicno blage i kad se probudis, ne zuji ti u glavi vec se budis ok. Garantiraju 6 sati sna.
Naravno da se ne smiju koristiti duze od 2-3 tjedna, ali posavjetuj se sa lijecnikom...
Ako ne zelis kod lijecnika, nek tu i ljekarni daju neke na prirodnoj bazi. To je zapravo najbolje.
Praxiteni koje je spomenula chocogirl nisu bas bezazlene...
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 17:01   #4
ja sam neka 2-3 puta uzela cerson.. fino sam zaspala i naspavala se, a ujutro je bilo sve super
326 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 19:36   #5
Cerson sam pio ko kokice, iz pocetka su djelovale a kasnije nista.
Ali Dormikum je zato za volove rusit.
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 05:13   #6
praxici su dobri, a mozes ga nekad i po danu chvaknut.
bilde is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 22:08   #7
Quote:
bilde kaže:
praxici su dobri, a mozes ga nekad i po danu chvaknut.
Ja ipak podrzavam Ipanemino misljenje da nisu bas bezazleni. Ali to je samo moje iskustvo. Dozvoljavam mogucnost da postoje i ljudi sa vise samokontrole od mene.
Tesa* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 10:45   #8
Sanval je jedini trenutno na nasem trzistu koji ne remeti arhitekturu sna,odrzane su rem i non-rem faze kao kod prirodnog sna,sto znaci da se mozak objektivno naspava.
Pa ako bas moras uzmi njega.Ima od 5 i od 10 mg,u principu za zdrave odrasle ide taj od 10 ali dosta ljudi je dovoljan i od 5.
I da,najbolje ga je drzati na nocnom ormaricu i uzeti kad si vec u krevetu jer brzo pocne djelovati.Da ne zaspis u kupatilu
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 00:10   #9
thx. fakat imam problema sa snom u zadnjih par mjeseci.
goranshams is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 00:16   #10
Ako baš moraš nešto uzimati i ja ti preporučujem sanval. Nemoj se trovati praxitenima i ostalim lijekovima za smirenje.
IMF-ovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2004., 23:09   #11
Ja vam svima preporučujem da zaboravite tablete za spavanje,uzroci nespavanja leže negdje drugo i bolje se usredotočite da riješite te probleme!Rasteretite psihu,riješite se stresa,bavite se sportom,nastojte se što zdravije hraniti i spavat ćete kao bebe!
mig 21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2004., 16:20   #12
slazem se. Jer ovako ne rjesavate uzrok nego samo posljedicu. Uzrok ostaje.

A to je onda hodanje u krug.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 17:03   #13
Quote:
Noemi kaže:
Sanval je jedini trenutno na nasem trzistu koji ne remeti arhitekturu sna,odrzane su rem i non-rem faze kao kod prirodnog sna,sto znaci da se mozak objektivno naspava.
Pa ako bas moras uzmi njega.Ima od 5 i od 10 mg,u principu za zdrave odrasle ide taj od 10 ali dosta ljudi je dovoljan i od 5.
I da,najbolje ga je drzati na nocnom ormaricu i uzeti kad si vec u krevetu jer brzo pocne djelovati.Da ne zaspis u kupatilu
Jel se taj lijek može dobiti bez recepta ili je potreban recept?
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 17:09   #14
Quote:
dreamer~of~dreams kaže:
Jel se taj lijek može dobiti bez recepta ili je potreban recept?
Ja ih dobih na recept.
Da ih se moze kupiti bez recepta, doktorica bi mi rekla, odi si dolje u apoteku kupiti te i te tablete
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 17:18   #15
E, super... hvala. Nekako imam problema s nesanicom u zadnje vrijeme i voljela bih se bar jednom naspavati za promjenu!
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 17:23   #16
Quote:
dreamer~of~dreams kaže:
E, super... hvala. Nekako imam problema s nesanicom u zadnje vrijeme i voljela bih se bar jednom naspavati za promjenu!
Ja se isto druzim s nesanicom u zadnjih par mjeseci.
Tbl ces koristiti 2-3 tjedna i onda moras prestati jer dodje do navlacenja na njih, a to ti ne treba.

Ja sam ih zapravo pila vrlo kratko. Mozda tjedan dana, jer nisam imala neke koristi ni od tih tableta.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 17:27   #17
Nisu ti pomogle?

Ma ja sam mislila... možda ih povremeno popiti. Praxiten sam nekad znala popiti, ali to me skroz ubije... ne mogu se ujutro probuditi, užas...
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 17:31   #18
Quote:
dreamer~of~dreams kaže:
Nisu ti pomogle?

Ma ja sam mislila... možda ih povremeno popiti. Praxiten sam nekad znala popiti, ali to me skroz ubije... ne mogu se ujutro probuditi, užas...
Ma, spavam ja od njih, nije u tome stvar.
Stvar je u mojoj glavi
Onda pij te tablete, pusti Praxitene.
Moras probati, to ti je sve individualno.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 17:38   #19
Pitat ću doktoricu... možda mi pomognu bar malo.
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 20:24   #20
Znam da ih u nekim ljekarnama mozes kupiti i bez recepta ako kazes da si ih vec uzimao i da ti se ne da doktoru po josh jedan privatni recept.Ali mozda da se ipak konzultirash.
Btw-moze ih se uzimati i duzi period bez da izazovu ovisnost,tako se barem pokazalo u praksi,ali o Sanvalu bi trebalo razmisljati kao o lijeku koji se drzi na nocnom ormarichu i ako ne mozes zaspati kojih pola sata onda ga uzmesh,a ne kao o redovitom svakodnevnom uspavljujuchem sredstvu na duzhe staze.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:27.