Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2006., 17:33   #1
Parket - čišćenje i održavanje

Najprije da se ispricam ako je tema vec bila, ali ja s ovom trazilicom nista ne uspjevam naci.

Dakle, u 'novom' zivotu me ocekuje 'bavljenje' parketom. Do sad sam imala u stanu tapison ili plocice i zapravo nemam pojma na koji nacin da odrzavam i perem parket. Jasno mi je da puno vode nikako ne ide, no da li ima jos koji pametan savjet? Nasla sam negdje da prije pranja vlaznom krpom treba zastiti parket slojem voska. Da li se to radi svaki put ili stavim vosak jednom pa sam mirna sljedecih n mjeseci, a perem pod puno puta u medjuvremenu?
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2006., 16:31   #2
ja nisam stavila vosak odkad sam uselila u stan jer bih već za pet minuta bradom strugala po dole .
ja ga usisam, uzmem viledin močo ili kak se ta kita zove , pređem s tim mokrim po parketu i sjaji se ko pesja jajca.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2006., 21:38   #3
žica i 4 Asa


sauger + vlažna krpa na parvišu
ova vileda čuda ne znam ili ne mogu dobro ocijediti

ako baš želiš voskat, preporučam ti emsal vosak
mislim da je to jedini na tržištu po kom se ne skliže
za ostale pripazi, pogotovo ako imaš kakvog nespretnjakovića doma
da nakon tulupa i aksela ne uslijedi trauma
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2006., 13:41   #4
ja isto predem vlaznim viledom (mocom) priko parketa ali za odrzavanje koristim--laneno ulje. da-laneno ulje. ali samo zato sto je zdravije i stvarno se lipo sjaji, ka znojna pesja jajca
__________________
the road to hell is paved with good intentions

THINGS TURN OUT BEST FOR THOSE WHO MAKE THE BEST OUT OF THE WAY THINGS TURN OUT *art linkletter*
sheila is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2006., 14:35   #5
Vosak...parket... Skrušeno priznajem da moj parket nije vidi drugi vosak do onoga koji kapne sa svijeće.

Dakle, ja pod usišem i prođem mochom (sorry na spelingu). Imam mat parkete, tako da te fore sa sjajilom mi ionako ništa ne znače. Parket doma ovako održavam već cca 3 godine...i eno ga...još u jednom komadu.
 
Odgovori s citatom
Old 19.01.2006., 17:43   #6
cure da se razumijemo, ja ne koristim onaj čupavi močo nego ovaj
taj je dušu dao za brisanje parketa bez točkica i mokrih kapljica. jebate koja sam ja čistačica.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2006., 18:02   #7
I ja koristim Viledin kao chiquita. Moj parket je lakiran ekoloskim lakom i kad su ga postavili i lakirali rekli su mi da je za odrzavanje najbolje samo proci dobro ozmikanom krpom. Problem s voskom je sto bi se prije svakog novog poliranja najprije trebao skinuti stari sloj voska, a ja za to nemam ni vremena ni zivaca.
__________________
Generation X
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 10:42   #8
Dižem temu i tražim savjet kako/čime ulaštiti parket Imam generalno čišćenje stana i htio bih se odgovarajuće pobrinuti za parkete, s obzirom da im ne namjeravam redovno davati takav tretman pa neka bude kraljevski. Dakle, vosak, ulje, nešto treće..? Koja marka, gdje kupiti? Način aplikacije?
Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 20:16   #9
mi imamo postavljen gotovi, lakirani parket, no nakon ciscenja se na svijetlu vide velike macke. nikako da to izbjegnemo.
da li da prelakiramo parket visokim sjajem iako je kupljen vec lakiran.
dobri muž is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 21:00   #10
Quote:
Blue kaže: Pogledaj post
Dižem temu i tražim savjet kako/čime ulaštiti parket Imam generalno čišćenje stana i htio bih se odgovarajuće pobrinuti za parkete, s obzirom da im ne namjeravam redovno davati takav tretman pa neka bude kraljevski. Dakle, vosak, ulje, nešto treće..? Koja marka, gdje kupiti? Način aplikacije?
mene to isto zanima. Moj je postao muljav (pes je tu posredovao ) iako ga stalno perem s prontom. Ne znam da li da ga zvoskam ili je ulje bolje i koje? ne bih htjela zavrsiti strugajuci sve za godinu dana.
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 18:02   #11
Imam pitanje za vas koji imate parkete lakirane polumat lakom...kako ih održavate.?
Ja imam hrastove parkete bajcane u nekakvu smeđu boju i lakirane tim polumat lakom u dva sloja i izgledaju mi nekako čudno, kao da su na određenim mjestima mrlje, probala sam čistiti i sa navlaženom krpom i sa Pronto maramicama ali ne ide...vidi se doduše samo na suncu, ali opet me smeta.

Sad ja nisam sigurna u čem je problem...jel parketari nisu dobro obavili svoj posao ili to fakat tako izgleda, jer oni su međusobno komentirali da ne vole taj lak....
A da ni ne spominjem koliko je bio skup...

Odlučili smo se za još dva sloja laka, ali druge firme, ali na istoj su bazi, kažu mi oni da će sad parketi bit sjajniji...

Žao mi je ko psu što nisam lakirala u visoki sjaj...
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 14:04   #12
Pozvati parketara da vidi kak je to napravljeno i dal se može šta izvuć poliranjem ili se mora ponovno lakirati. Sjaj, polusjaj, mat ako nije dobro napravljeno nevalja i ne mora ti biti žal ko cucku, dobila bi isto.
kaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 16:58   #13
Quote:
kaje kaže: Pogledaj post
Pozvati parketara da vidi kak je to napravljeno i dal se može šta izvuć poliranjem ili se mora ponovno lakirati. Sjaj, polusjaj, mat ako nije dobro napravljeno nevalja i ne mora ti biti žal ko cucku, dobila bi isto.
Zvala sam ga i došli su danas i ponovno lakirali tim drugim lakom, nadam se da će rezultat biti bolji.
Sa ovim prvim lakom parket uopće nije bio gladak, kao da je lak razrijeđen....
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 21:06   #14
Kad se ja sjetim kad je tata lakirao stepenice u vikendici i zaboravio da doda neki aditiv za ucvrscivanje. Bilo je veselo.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 21:13   #15
Meni danas lakirali opet i parket izgleda normalno, lijepo, glatko kako i treba biti - jednom rijećju lakirano.

Ja ih opet pitam u čem je bio problem sa tim švedskim lakom...oni vele da je izgledao ko da je razrijeđen...

Uglavnom šta je bilo bilo je, sad su mi lakirali sa nekim našim domaćim lakom i to je super, polumat je, ali bome dosta sjaji pitam se kakav je onda visoki sjaj...bit će da je ko ogledalo na tamnim parketima.
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 01:12   #16
molim savjet. stolica na kotacice mi je dosta matirala lakirani parket (na tom mjestu se uopce vise ne sjaji, a pod prstima kao da osjetim sicusne uzduzne pukotinice. dosta se osusio.). inace ga perem dobro ocijedjenim viledinim mocom (topla voda i blagi deterdzent za sudje. znala sam tu i tamo koristiti emsal, ali mi se ne svidja.).

sad sam kupila poliboy (za ciscenje i njegu, sadrzi ulja) i centralin univerzalni vosak i ne znam da li da koristim oba proizvoda ili samo jedan? ili imate za preporuciti nesto trece, npr. neko ulje za parkete? koje biste preporucili i gdje da ga nabavim? mogu li sama doma primijeniti, primjerice, sezamovo ulje? kako?

eh, i jos jedna stvar. oba navedena proizvoda u sastavu imaju alifatske ugljikovodike. sto je to zapravo, osjeti li se dugo i je li stetno? problem je sto se u toj prostoriji i spava pa ne bih nesto sto jako isparava.

unaprijed hvala!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 18:51   #17
Pozdrav svima,
molim vas ako itko možda ima iskustva ili koji dobar savjet za održavanje tamnog mat parketa, gotovi parket parena bukva, nedavno smo ga stavili, održavanje da se odereš, nikad čisto... spustim rolete pa me manje želudac boli jer se ne vidi tako svaka stopa kao na izavnom svjetlu, ali nije mi to neko rješenje, znam pa vas molim pomagajte! Zasad ga usisavam najviše svaka 2 dana a ponekad moram i svaki dan i jednom tjedno prebrišem dobro iscjeđenim močom ali se bojim da ga ta voda tako često ne uništi. Koliko često bi se to smjelo prati? Kakav je efekt toga voska, da li bi mi se manje vidjelo? Mislim da bi najpametnije bilo prelakirati to jer na mjestima su ostale fuge od kojeg milimetra pa me i to nervira ali ići lakirati već i tako skupi parket...
Tako ugodan oku ali održavanje...
Tena33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 16:19   #18
Pozdrav svima!
Jel ima netko iskustva sa uljanim parketom?? Bajcan je i jednom smo ga presli nekom zastitom na bazi ulja..znaci, nije lakiran..
lunna30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 16:28   #19
Moj brat ima takav. Divno izgleda. Sa vremena na vrijeme ga trebas ponovo uljiti.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 16:44   #20
Šta nije da kad bajcaš drvo, onda moraš lakirati a ne uljiti
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:19.