Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2015., 04:16   #21
Quote:
Roseia kaže: Pogledaj post
Evo ga na...

Ajde sad ti meni objasni kako vise cijenis zivot lava od jedne prekrasne krave ili super inteligentne svinje? (Jedna od najcescih nepromisljenih izjava mesojeda je davanje vaznosti jednoj zivotinji nad drugom)

Ne poznajes ocito cinjenicu da je metan i co2 i otpaci iz masovne mesne industrije veliki zagadivac okolisa! Apsolutno i izuzetno stetno za Zemlju.

I kako si uspio ubacit kanibalizam u sve ovo?
pa sto cu lava ubijat kad imam meso od svinja i drugih zivotinja.i lav se ne moze tek tako uzgajat.
ok evo neka su svi ljudi vegani...koliko suma bi se trebalo posjec da bi se napravio prostor za uzgoj svih tih vasih trava?koliko bi se samo unistilo prirodnih stanista svim drugim zivotinjama?i to je naprosto neizvedivo.zato je lakse imat farmu i nekoliko stotina komada stoke koji mogu nahranit dosta ljudi.
pa procitaj malo svoje argumente pa ces skuzit odakle sam izvukao kanibalizam.
chopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 04:20   #22
Izvukao je kanibalizam iz mog nika

Poslano sa mog GT-S7275R koristeći Tapatalk
Hannibal Lecte2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 04:27   #23
Question

Quote:
chopy kaže: Pogledaj post
pa sto cu lava ubijat kad imam meso od svinja i drugih zivotinja.i lav se ne moze tek tako uzgajat.
ok evo neka su svi ljudi vegani...koliko suma bi se trebalo posjec da bi se napravio prostor za uzgoj svih tih vasih trava?koliko bi se samo unistilo prirodnih stanista svim drugim zivotinjama?i to je naprosto neizvedivo.zato je lakse imat farmu i nekoliko stotina komada stoke koji mogu nahranit dosta ljudi.
pa procitaj malo svoje argumente pa ces skuzit odakle sam izvukao kanibalizam.
Ajajaj kazes ni puskom ne bi uspio uzgajat lava?

Ajde jos ovo, jer vidim da te tema zanima, mogli bi mi do ujutro ali ne bi nasao niti jedan zakljucak za jesti meso koji se ne bi mogao pobiti argumentima. ;

Kada bi svi postali vegani, nekoliko puta manje hrane i obradivih povrsina bi trebalo, jer zamisli krave i svinje jedu puno vise od ljudi i konstantno ih se proivodi, jadne zivotinjice!
Dakle prirodna stanista u svom izvornom obliku bi se povecala, a neki izracuni spominju da bi se bez problema, kad bi se prestale masovno hraniti zivotinje, moglo prehraniti i preko 50 milijardi ljudi!

Go vegan!

Laku noc!

Imas hrpu podataka na netu, citaj!
Roseia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 07:58   #24
Nisam temu od pocetka gledala, ali prema naslovu sam ocekivala raspravu o nutritivnim aspektima. ne kritiziram previse

bar zadnjih par stranica tematika je tko ima nacela a tko nema. Kao 0 krvna grupa i darivatelj krvi, i bivsi vegetarijanac od nekoliko godina, nazalost ili nasrecu utvrdila sam da mi meso treba radi opceg osjecaja i zeljeza.

Ako covjek ne jede iz obijesti, vec iz potrebe - ne bakanalije vec jedan odrezak, riba ili slicno, ne mislim da radi veliki moralni prekrsaj koji se tu spominje. S druge strane unosi hranjive tvari koje omogucavaju bolje funkcioniranje organizma (B vitamin, zeljezo, selen, mangan, zink i slicno....).

Nazalost i biljke se najcesce treba ozlijediti ili ubiti da bi se doslo do hrane, jebi ga.

Bit ce mi drago citati temu kad se vrati na korijene.
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 10:45   #25
Ne znam što bih rekla osobi s krvnom grupom 0, trebalo bi vidjeti koliko je relevantna prehrana po krvnim grupama uopće, nemam takvih saznanja.

Ako ste imali problem sa željezom, niste unosili dovoljno grahorica, cikle, špinata, blitve, i sjemenki. Na dnevnoj bazi.

Neka pravila se treba poštivati kad se odlučite na veganstvo, a ako ste bili 'samo' vegetarijanac, definitivno ste nešto radili krivo.

Može se biti vegan ili vegetarijanac sa izuzetno lošom prehranom.
Možete cijeli dan jesti čips i biti vegan i poslije kukati otkud srčani...
Cilj je unositi hranu, po mogućnosti organsku, u svojoj što prirodnijoj formi, i naravno, paziti na unose nutrijenata.

I da, moralna je obveza svakog čovjeka razmisliti o onom što jede ako to uključuje ubijanje životinje koja definitivno ne želi prolaziti kroz to. Ne govorimo o nikakvim bakanalijama, nego o svakodnevnom izboru svojih objeda.

I posljednji zaključak o ubijanju biljaka, (koliko sam puta to čula ultimativni pokušaj da se mesojedi očiste od krivnje ) da, biljka je živa, ali nema živčani sustav ni mozak da procesuira bol kao ljudi i kao životinje.
Ako vi mislite da je isto ubiti biljku kao i životinju, zašto ne koknete svog psa ovaj tren, a ja odoh u vrt po salatu.
Roseia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 15:45   #26
Quote:
Roseia kaže: Pogledaj post
Covjek je mali dio eko sustava i da izumre eko sustavu se nista ne bi specijalno dogodilo, npr. izumru pcele i mozemo se pozdraviti sa njim.
Da izumru pčele neki drugi insekti bi preuzeli njihovo mjesto. Broj pčela se je smanjio, ali se nije smanjilo oprašivanje biljaka. Njihovim nestankom bi čovjek ostao bez meda. Zato se, rekao bih, diže tolika fama oko njih.


Quote:
chopy kaže: Pogledaj post
a kako se to narusava ekosustav ako na jednoj farmi koja je izolirana od vanjskog ekosustava uzgajas krave za i ostale zivotinje za klanje?
Narušava se jer su ti potrebne dodatne površine za uzgoj stočne hrane. Davno su prošla vremena kad su se krave uzgajale na pašnjacima. Danas su više nego manje zatvorene u stajama.


Quote:
Roseia kaže: Pogledaj post
Ne poznajes ocito cinjenicu da je metan i co2 i otpaci iz masovne mesne industrije veliki zagadivac okolisa! Apsolutno i izuzetno stetno za Zemlju.
Metan proizvode i druge životinje. Tko zna, možda ga je u prošlosti bilo više dok je bilo više divljih životinja.


Quote:
Roseia kaže: Pogledaj post
Dakle prirodna stanista u svom izvornom obliku bi se povecala, a neki izracuni spominju da bi se bez problema, kad bi se prestale masovno hraniti zivotinje, moglo prehraniti i preko 50 milijardi ljudi!
50 milijardi!? Da ga malo ne pretjera? 20 bih već nekako progutao.
Mislim da je neka gornja populacija uz sveopću racionalizaciju koju Zemlja može izdržat nekih 13 milijardi.


Quote:
Roseia kaže: Pogledaj post
Ako vi mislite da je isto ubiti biljku kao i životinju, zašto ne koknete svog psa ovaj tren, a ja odoh u vrt po salatu.
Ova rečenica ti stvarno nije trebala. Agresivna je. Skoro pa kao da se iza psa krije susjed/baba/tetka/strina/...
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 16:57   #27
Quote:
pobosutljanin kaže: Pogledaj post
Ova rečenica ti stvarno nije trebala. Agresivna je. Skoro pa kao da se iza psa krije susjed/baba/tetka/strina/...
To bi i rekla da je usporedila covjeka sa biljkom, kako je usporedila smrt bilhke jednaku onoj zivotinje, onda sam spomenula psa, ljudima omiljenu zivotinju, koja osjeca jednako kao i one koje im se svakodnevno nalaze na tanjuru.

Ubojstva zivotinja se dogadjaju ali agresivno zvuci onaj koji upucuje na to?

Aha, ok.
Roseia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 17:44   #28
Quote:
Hannibal Lecte2 kaže: Pogledaj post
Ja postujem vegetarijance jer su to ljudi koji brinu o ovom svijetu i zivotinjama koje zive ovdje ali nikada ne bi mogao biti jedan, jbg brate
Ovo isto često čujem, kao respect, ali ja to ne bi mogao, a nikad nisu ni probali.

Ako se pravilno radi, veganstvo je toliko jednostavno, pa to su ugljikohidrati - najukusnija hrana na svijetu, iza svakog obroka se osjećate fantastično, puni energije, a navika i mozak su fascinantni, što duže nešto radite, to više učvršćujete tu naviku, vrlo brzo će vam meso ispariti iz misli.

Jer meso je nepotrebno čovjeku, samo je pitanje koliko ste povezali konce da samo zbog uživanja u određenom okusu, negdje netko cijeli život pati da biste vi imali taj jedan jadni obrok.
Ako to ne shvaćate, ili vas jednostavno nije briga, dug je put pred vama.
Roseia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 19:12   #29
Quote:
Roseia kaže: Pogledaj post
I posljednji zaključak o ubijanju biljaka, (koliko sam puta to čula ultimativni pokušaj da se mesojedi očiste od krivnje ) da, biljka je živa, ali nema živčani sustav ni mozak da procesuira bol kao ljudi i kao životinje.
Ako vi mislite da je isto ubiti biljku kao i životinju, zašto ne koknete svog psa ovaj tren, a ja odoh u vrt po salatu.
I zato su manje vrijedne i manje zaslužuju da žive?
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 19:36   #30
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
I zato su manje vrijedne i manje zaslužuju da žive?


I onda se neki cude zasto vegani nekad djeluju agresivno, hrpa ljudi zaista ne kuzi boze tebe...

Znaci tebi jednaku vrijednost ima ubiti psa i ubrati salatu? Stvarno ti se to treba objasnjavati?
Roseia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 20:12   #31
Evo nekoliko znanstvenika (da se sa logike vratimo na nutricionizam), koji su već prave zvijezde među veganskim pučanstvom i koji čvrsto stoje iza ove prehrane (preokreću dijabetes tipa 2 i razne kronične bolesti):

Dr. McDougall:

https://www.drmcdougall.com/

https://www.youtube.com/user/drmcdougallmd


Dr. Neal Barnard (ima 62 god. ):

http://www.pcrm.org/media/experts/ne...-diabetes-book


The China study:

https://en.wikipedia.org/wiki/The_China_Study
Roseia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 21:15   #32
Quote:
Roseia kaže: Pogledaj post
Evo nekoliko znanstvenika (da se sa logike vratimo na nutricionizam), koji su već prave zvijezde među veganskim pučanstvom i koji čvrsto stoje iza ove prehrane (preokreću dijabetes tipa 2 i razne kronične bolesti):

Dr. McDougall:

https://www.drmcdougall.com/

https://www.youtube.com/user/drmcdougallmd


Dr. Neal Barnard (ima 62 god. ):

http://www.pcrm.org/media/experts/ne...-diabetes-book


The China study:

https://en.wikipedia.org/wiki/The_China_Study
Ja bi još dodala dr. Kim Williams-a (vrlo cijenjeni kardiolog)

http://well.blogs.nytimes.com/2014/0...iologist/?_r=0
MissComplicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 21:49   #33
Quote:
Roseia kaže: Pogledaj post


I onda se neki cude zasto vegani nekad djeluju agresivno, hrpa ljudi zaista ne kuzi boze tebe...

Znaci tebi jednaku vrijednost ima ubiti psa i ubrati salatu? Stvarno ti se to treba objasnjavati?
Meni je svaki zivot poseban i fascinantan

Uostalom,treba govoriti za one koji nemaju glasove, ne.?
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 22:13   #34
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Meni je svaki zivot poseban i fascinantan

Uostalom,treba govoriti za one koji nemaju glasove, ne.?
Prekrasno si dubok(a)!

Biljke kažu, jedite nas što više, uopće ne osjećamo bol kao vi!

Next!
Roseia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 22:21   #35
Svinje smatraju da butove i plecke treba susiti, ostatak mesa samljeti i napraviti kobasice... Rebra se ipak mogu prokuhati pa ispeci s buffalo marinadom...

Next...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 22:24   #36
Pogotovo dok vrište kad ih kolješ!
Roseia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 22:35   #37
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Svinje smatraju da butove i plecke treba susiti, ostatak mesa samljeti i napraviti kobasice... Rebra se ipak mogu prokuhati pa ispeci s buffalo marinadom...

Next...
Lijep ti je pesek!

Znaš, u Yulinu u Kini je svake godine festival jedenja pasa, za kojeg ih čak kradu od svojih vlasnika i onda ih oderu pa žderu!

Zašto misliš da se svinja osjeća drugačije od tvog ljubimca?
Roseia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 22:44   #38
Quote:
Roseia kaže: Pogledaj post
Next!
Još mi nisi odgovorila na pitanje
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 22:47   #39
Nisi ni ti na moje...

Trolaj negdje drugdje...
Roseia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 23:04   #40
Quote:
Roseia kaže: Pogledaj post
Lijep ti je pesek!

Znaš, u Yulinu u Kini je svake godine festival jedenja pasa, za kojeg ih čak kradu od svojih vlasnika i onda ih oderu pa žderu!

Zašto misliš da se svinja osjeća drugačije od tvog ljubimca?
Ako zelis okusiti komadic cuke, mogu ti to priustiti, i njemu ce biti drago


BTW, jebe mi se sto svinja osjeca ...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:21.