Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2017., 13:08   #41
Quote:
Vitalina kaže: Pogledaj post


A što bi bilo da je tetka donijela no name tenisice? Bi li ona ispala škrta? Neupućena ili samo brižna tetka?
Ti si meni ista s ovim inzistiranjem kao ovi koje prozivaš. Kompleksi.
Kupuješ kao i sve ostalo, ovisno o ponudi i mogućnostima i po ukusu.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:08   #42
Quote:
Vitalina kaže: Pogledaj post
Cure ne govorim isključivo o cijeni, govorim više o brandu.
Isto tako možeš otići na neki zabačeni plac i kupiti kopiju Nike-a.
Da brand uvijek garantira cijenu se ne bih složila.
ja ni ne tvrdim da brand garantira kvalitetu
samo ti govorim da su meni adidasice najprihvatljivije cijenom i kvalitetom
teško da ćeš naći i no name tenisice jeftinije od 199 kn. ok, možda za 170 kn
nije neka razlika

na placevima nema dječje obuće (barem ne za vrtićarce)
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:09   #43
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post

Ili, zamisli horora, KERUMIĆI.
mali čupavi klinci s rudlavom masnom kosom. njih bi i ja zajebavala.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:09   #44
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Bolje Lidlići nego Konzumići.
Ili, zamisli horora, KERUMIĆI.
Plodinići.
Tomići.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:10   #45
Quote:
Batiste kaže: Pogledaj post

Kakvo je Vaše mišljenje i da li je ovo samo dobro pogođena samopromocija Lidla ili ozbiljan društveni problem?
Moj dragi bi ti rekao da je to stvarnost.
Predavao je engleski u jednoj osnovnoj školi prije 10-ak godina i kad sam mu poslala link na onaj članak o "Lidlićima" rekao je da ga uopće ne čudi. Djeca prave razliku, a te razlike uče od roditelja.

Bilo je toga i kad sam ja išla u školu. U osnovnoj doduše manje, bile su ratne godine i nije baš cvjetalo, unatoč tome što u Istri nije bilo rata. Tako da modna osvještenost nula bodova
Srednja je već bila drugi par rukava. Već spomenuta djeca onih koji su se "bolje snašli" su posprdno gledala na druge. Ono, nisi in jer ne nosiš Lotto ili Adidas, ili Levi's. Tih sam godina stilom više ispoljavala metal/goth pripadnost tako da ne bi tako i tako stavljala na sebe ono što su one oblačile (ne bi ni danas ), ali i dan danas kad vidim Lacoste majice ne mogu ne pomisliti na te glupače, ma one podcjenjivačke poglede, smijuljenja i upiranja prstom.
Što je najbolje, ili najgore, jednu od tih kokoši sam srela u Trstu prije par godina. Kupovala je vojničke čizme, jer "sad su in", mene je kasnih devedesetih za iste te čizme zgroženo gledala i izjavila da nikada ne bi mogla obuti tu jezu.

Meni osobno nije neka sramota kupovati u Lidlu, neovisno o tome da li se radi o odjeći ili sladoledu. Ako mi je nešto ok kupim, ako nije bok.
I baš zato to sam probala što znači kada te netko mjerka i zajebava zbog odjeće ne pada mi na pamet osuđivati "Lidliće" i njihove roditelje.
Oni koji to rade...e pa, "dao bog da imao pa nemao"
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:12   #46
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Ti si meni ista s ovim inzistiranjem kao ovi koje prozivaš. Kompleksi.
Kupuješ kao i sve ostalo, ovisno o ponudi i mogućnostima i po ukusu.
Nikog ne prozivam. Pitam se i pitam vas. Diskutiramo.


Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
ja ni ne tvrdim da brand garantira kvalitetu
samo ti govorim da su meni adidasice najprihvatljivije cijenom i kvalitetom
teško da ćeš naći i no name tenisice jeftinije od 199 kn. ok, možda za 170 kn
nije neka razlika

na placevima nema dječje obuće (barem ne za vrtićarce)
Možda nema, karikirala sam malo
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:13   #47
karikiraš iako nemaš pojma o čemu pričaš
zato ti pokušavamo objasnit, ali dobro, kad ne ide, ne ide
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:13   #48
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Moj dragi bi ti rekao da je to stvarnost.
Predavao je engleski u jednoj osnovnoj školi prije 10-ak godina i kad sam mu poslala link na onaj članak o "Lidlićima" rekao je da ga uopće ne čudi. Djeca prave razliku, a te razlike uče od roditelja.
Normalno da od roditelja nego od koga drugog. Možda ne znaju ni šta je Lidl ni tko je Lidlić, ali su naučili da sama riječ lidlić znači nešto posprdno i sad to naokolo prosipaju prema djeci koja im se nađu na putu.
Uopće me ne bi čudilo da je neka mama srela drugu mamu pred Lidlom ili s vrećicom Lidla i da je izjavila "ah, oni Lidlići bla bla... "
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:17   #49
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
karikiraš iako nemaš pojma o čemu pričaš
zato ti pokušavamo objasnit, ali dobro, kad ne ide, ne ide
Nemam pojma?
Ako govoriš gdje se mogu kupiti dječje cipele onda si u pravu.
Ako govoriš o tome što je kvalitetno, a što ne onda je to vrlo diskutabilno.
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:19   #50
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
kožne jesenske cipele 400 kn

a nosit će ih dva do tri mjeseca
mrš
A jbg to nije argument za njihovu kalkulaciju troškova, to što će nečijem djetetu za tri mjeseca trebati nove.

Na kraju krajeva, dobre kožne cipele uvijek koštaju. Nakon što preraste prodaj ih na Njuškalu, nadoplati nešto na svotu koju dobiješ i kupi nove.

A i džoraju se dosta prijatelji i familija sa tim dječjim stvarima. Proslijediš ovom koji ima manje klince.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:22   #51
Malom sam za kosarku u hervysa kupila adidas patike oko 500tinjak kn..nije ih nosio cca 15 puta na trening....znaci nije ih nosao vani nit se igrao u njima....od auta do dvorane i nazad....sve su popucale...isla sam reklamiratna sto mi jeseronja rekao kao da ih je vjerojatno drljao dosta...a nije jebemu...nisam tip osobe koja bise isla s tim zajebavat osim ako nemam opravdanje za to!Rekla sam nek pogleda malo bolje dzon jer na njemu s vidi koliko uopce nisu nosene....
Prvo je drobio nesto i onda mi ih mjenjao za Nike!
U Hervys ja vise uopce ne ulazim....ne zanima me njihova roba...skupi su i precjenjeni....ko voli nek izvoli...
U dichmanu kako li vec,kupila sam malom patike Nike na snizenju...drlja ih cjelo proljece i ljeto i evo jos ih drlja....prala sam ih u masini bezbroj puta....nepromjenjene....

Ja sam od osoba koje ne kupuju skupe stvari....osobito za djecu...to se sve preraste pa cemu onda kad za mjesec dana nece moc nista!? Z cipele cu dat vise novca,za patike i tak...ostalo me ne zanima....

Boze,pa ja ne gledam ljude uopce tako ko sta nosi....
To rade uglavnom isfrustrirane osobe koje su cjeli zivot bile zeljne svega i sad imaju nesto malo vise novca pa se kurce okolo i nabijaju osjecaj sugavosti onima koji nisu krkani ko oni ili to ne zele biti!!! Nikad!

Sad se evo pitam jesam li ja normalna!
Jesam li!?A??

I da ja vise volim kupit 5 majica no name nego jednu skupu....i da mi klinci mjenjaju svaki dan neg da tu imaju i jos koju pa drljaju jer to je marka jbte led
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:24   #52
pa nije hervis proizveo adidaske koje su se uništile da je to njihova roba koja je precjenjena.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:25   #53
Quote:
Vitalina kaže: Pogledaj post
Nikog ne prozivam. Pitam se i pitam vas. Diskutiramo.

Aha, diskusija se sastoji od toga da ti par ljudi napiše kako neka beba dođe u posjed Nike tenisica iako nam je na prvu svima to besmisleno, a tvoj komentar je da je mogla tetka doći i s noname tenisicama kojih je ponuda nenormalno široka.
Koje tenisice ti nosiš?
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:28   #54
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
Malom sam za kosarku u hervysa kupila adidas patike oko 500tinjak kn..nije ih nosio cca 15 puta na trening....znaci nije ih nosao vani nit se igrao u njima....od auta do dvorane i nazad....sve su popucale...
Nisam kvalitetne tenisice kupila već godinama. Bilo koja marka se raspadne u roku godine dana (ne nosim ih svaki dan, nisam sportski tip).

Zadnje koje sam nosila par godina i k tome relativno cesto bila u njima su adidas platnene (a tome ima već 15- 20 godina). Nakon toga jednostavno ne mogu naći kvalitetne tenke.

Marka i cijena (nažalost) više ne garantiraju da proizvod koji kupuješ nije šrot.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:32   #55
Opće se neću petljat u ovu priču, jedino moram reći da fakat iskreno sumnjam u nju.
Koliko sam čula, sve je poteklo od neke tete iz vrtića koja je izjavila da tako djeca zovu drugu djecu, jel.
Mislim, dijete mi je izašlo iz vrtića prije dvije godine.
To nisu dječje teme.
To nisu dječji komentari za taj uzrast.
Ja si nemrem zamisliti da dijete tih godina, pa sad još i više njih (!) tako komuniciraju.
Njihove teme su potpuno drugačije, njihovi prioriteti su drugačiji.
Više mi baca da tako tete zovu klince, pa je neka od njih i ulovljena u tome, pa se smislilo kako djeca ovo ono lijevo desno.
A još manje mogu vjerovati da je itko na to obrvu digao, a kamoli da je nastala takva polemika, objašnjavanje, hajka.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:33   #56
Slušam neki dan 6-godišnjakinju kako govori drugoj:

"U toj jeans košulji izgledaš kao čistačica u školi."

Oće to oće. Posebno kad čuje od mame.


Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
mali čupavi klinci s rudlavom masnom kosom. njih bi i ja zajebavala.


Plodovi takvog genetskog bazenčića bi ionako imali integrirano vlaško samopouzdanje i čvrst obraz koji je potpuno bullyproof. Vjerojatno bi nam i prodavali vlastitu užinu koju ionako svi dobijemo u vrtiću.

Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Plodinići.
Tomići.
Brodokomerčići!
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:35   #57
Klinci (prosječno) dobi vrtić/rana osnovna itekako su svjesni para. Prilično su fokusirani na šoping, vide reklame na televiziji, a iako nemaju koncept razmjenske vrijednosti novac-roba, može ih se manipulirati da je nešto brendirano - bolje. Većina svih reklama koje vidimo i usmjerena je na tween populaciju, od mobitela do hrane. Mislim da je prilično naivno tvrditi da smo potpuno imuni. Dok ne dođemo u neku dob da možemo racionalno procijeniti koju etiketu se isplati platiti, reklamna industrija okrene na svima nama masu love
Sumnjam da je Lidl ovo platio, a čak i da je, uopće ne mislim da je loše da potaknuti pričom ljudi malo razmisle zašto bi neke dječje tenisice trebale koštati 200 ili 400 kn. Ne djeca, roditelji. Pa ne znam, onda se možda i sjete da cipele ili sunčane naočale koje sebi plaćaju 2000 kn možda i ne vrijede toliko. I onda umjesto da spičkaju lovu na statusne simbole u obliku odjeće, imaju novaca da si plate putovanje ili doškolovanje :jednorozi: :duga:
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:36   #58
Gavranović je odmah vidio kamo se krećemo. To je brendiranje.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:37   #59
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Njihove teme su potpuno drugačije, njihovi prioriteti su drugačiji.
Kako u kojoj sredini. Ovo je meni tak tipično splitski da uopće ne sumnjam. Ovdje su me i odrasle osobe znale pitat koje su mi marke naočale. Majkemi.
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:37   #60
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Normalno da od roditelja nego od koga drugog. Možda ne znaju ni šta je Lidl ni tko je Lidlić, ali su naučili da sama riječ lidlić znači nešto posprdno i sad to naokolo prosipaju prema djeci koja im se nađu na putu.
Uopće me ne bi čudilo da je neka mama srela drugu mamu pred Lidlom ili s vrećicom Lidla i da je izjavila "ah, oni Lidlići bla bla... "
Uuuu, tu se varaš.
Barem što se moje okoline tiče. U Umagu se djeca uče od malih nogu što je in, skupo i poželjno. Ovdje ima jako puno wannabe jet settera i dosta žešćih snobova.
I kad sretneš takvog u Lidlu u Kopru, pocrveni, jedva izmuca pozdrav i brzo kidne. Po onome što sam čitala kod Alexe, Ay Carmele i Sonje, Umag je istarski Split
Uskoro se u Umagu otvara Lidl , baš me zanima kakav će mu biti promet.
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:46.