Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2017., 18:57   #1
Nestlé - pomoc

Pozdrav svima

muž mi je završio prehrambenu tehnologiju 3+2 godine. Velika zelja mu je Nestlé, medjutim ne mozemo dokucit sto napravit vise da dopremo do njih
Dok je studirao aplicirao je za praksu puno puta u Njemačkoj,Austriji, Irskoj, govori tecno i engleski i njemacki.
Kad je zavrsio fakultet zaposlio se u Njemačkoj firmi ,menadzment za kontrolu i kvalitete hrane, tu je 10 mj na toj poziciji i takodjer je pokusao s prijavom nekoliko puta. Svaki put odbijenica. Ne vjerujemo da mu je losa zamolba jer je dobio nekoliko ponuda od drugih firmi.
Nestlé ima semu iskljucivo online slanja zivotopisa, da li je nesto u tim programima da naprave selekciju u startu jer tamo imate hrpu pitanja na koje morate odgovoriti nije samo iskljucivo upload tvojih dokumenata.
Ocajni smo, da li je netko od Vas u Nestlé-u u toj bransi ? Svaki savijet je dobrodosao. On je spreman na bilo koju poziciju, prijavljivao se i za juniora, i za trening ali eto nikako da dodjemo makar do prvog razgovora
Unaprijed hvala
ivanaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 14:18   #2
a da odjebe Nestle i ide u neku drugu firmu?

odkud tolika ospesija sa Nestle?
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 16:32   #3
To sam i ja htio pitat, mislim pored xy bjelosvjetskih firmi cemu fiksacija?
Fiksacija bi trebala imho bit znanje i iskustvo a ne firma. No dobro...
Frendica iz ex firme je tamo radila par mjeseci, na odredjeno. Nisu joj produljili, no ne sjecam se panike oko toga. Zena nasla drugi poso i bok (ne pamtim ni pljuvanje, ni hvalospjeve)
Ne bi reko da je posebno tesko upast (ona je sss, nije imala rodbinskih i inih veza), mislim da je bila otvorena molba u prici...
Black Uhuru is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 17:17   #4
Pozdrav,

cemu negativnost ? Mlad je sposoban i zeli to, jbg-a moze mu bit trenutno. Pretpostavljam da i Vi kad nesto jako zelite potrudite se da do toga i dodjete...mislila sam ako ima netko tko je dogurao do njih da se javi da cujem iz prve ruke iskustva, da znamo u cemu grijesimo. No hard feelings !
ivanaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 11:54   #5
Od frendice sestricna je radila u Nestleu, ali u njemackoj. Sad radi u nekoj farmaceutskoj firmi, znam da je brzo otisla ali mogu se raspitati mozda zna kako je tu...
Tict Tac Toe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 12:01   #6
Quote:
ivanaz kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

muž mi je završio prehrambenu tehnologiju 3+2 godine. Velika zelja mu je Nestlé, medjutim ne mozemo dokucit sto napravit vise da dopremo do njih
Dok je studirao aplicirao je za praksu puno puta u Njemačkoj,Austriji, Irskoj, govori tecno i engleski i njemacki.
Kad je zavrsio fakultet zaposlio se u Njemačkoj firmi ,menadzment za kontrolu i kvalitete hrane, tu je 10 mj na toj poziciji i takodjer je pokusao s prijavom nekoliko puta. Svaki put odbijenica. Ne vjerujemo da mu je losa zamolba jer je dobio nekoliko ponuda od drugih firmi.
Nestlé ima semu iskljucivo online slanja zivotopisa, da li je nesto u tim programima da naprave selekciju u startu jer tamo imate hrpu pitanja na koje morate odgovoriti nije samo iskljucivo upload tvojih dokumenata.
Ocajni smo, da li je netko od Vas u Nestlé-u u toj bransi ? Svaki savijet je dobrodosao. On je spreman na bilo koju poziciju, prijavljivao se i za juniora, i za trening ali eto nikako da dodjemo makar do prvog razgovora
Unaprijed hvala
Da, ne, neće ga nikad zaposliti u Nestleu. Gotovo sigurno su iz nekog razloga blacklistali njegov životopis, koji god razlog bio, a višestruke opsesivne prijave na svaki mogući natječaj svakako nisu pomogle.

Jebiga, life sucks. Mnogi u životu žele biti i astronauti, rijetki uspiju. Oni koji ne uspiju moraju se u životu ostvariti na neki drugi način. Muž ti je mlad, educiran, ambiciozan, čini se i radišan - sigurno postoji još mnoštvo tvrtki gdje bi mogao ostvariti svoj puni potencijal i gdje bi bili sretni da ga dobiju
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 12:10   #7
ovo što je kemik rekao.

ako si se petnaest puta prijavljivao na sve razine, onda ispada da ni sam ne znaš koji posao možeš i imaš sposobnosti obavljat i prema tome odmah te smatraju nekompetentnim.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 17:57   #8
Sorry ako si u ijednom momentu stekla dojam da sam negativan, eto zacudilo me sto se mlad covjek fiksira na firmu, ne na sebe- mislim da tak puno gubi, u kojoj god firmi bio nece mu bit "to to", jer snatri o tom Nestlu (volio bi bas par argumenata zasto mu je to toliko napeto)
Logicno mi je da ako covjek voli xy posao, da ce se s time baviti, truditi se, napredovati, naravno. Meni osobno se svidjaju odredjeni tipovi poslova u bransi, bolje mi idu nego neki drugi, bolje sam placen, mozda mi je blize kuci, mozda idem ranije doma, mozda bolje kolege...i oko toga se trudim, i guram.To u sto cu uloziti trud-nije samo ime, nesto mora stajat iza toga. Nisam nikad imao fiksaciju "zelim raditi u Plivi", vec samo-zelim raditi.
Sretno u svakom slucaju!
Black Uhuru is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 08:10   #9
Bratić mi je radio u Nestle-u 2 godine. On je dipl.ing.kem.

Bila mu je dobra ekipa ali nije bio zadovoljan sa politikom firme i napredovanjem u firmi pa tražio drugi posao i ubrzo je promijenio firmu.

Reko je da mu je Nestle bio dosta dobra odskočna daska i referenca.
Ner0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 16:11   #10
Quote:
Ner0 kaže: Pogledaj post
Bratić mi je radio u Nestle-u 2 godine. On je dipl.ing.kem.

Bila mu je dobra ekipa ali nije bio zadovoljan sa politikom firme i napredovanjem u firmi pa tražio drugi posao i ubrzo je promijenio firmu.

Reko je da mu je Nestle bio dosta dobra odskočna daska i referenca.
Da, upravo to, Nestle je izvrsna prilika za dobru " odskočnu dasku" taman da ti i nepasu, odes i vecina vrata ti je otvorena jer si radio tamo.

Voljela bih ako netko ima iskustva prilikom online prijave da mi kaze kako je otvorio na neka pitanja.

Npr, sto ste oznacili pod opcijom gdje ste saznali za natjecaj,da li ste stavljali preporuke u privitak iako nisu iz tog polja na koje ste se prijavili, te da li ste naveli nekog radnika iz Nestlea zbog kojeg ste se navodno prijavili.
ivanaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 20:31   #11
Ocaj vristi iz vas.

I da kojim slucajem dodje do razgovora, popricali bi tek toliko s njim i rekli, ajme sto je zena napravila od njega..

Frend je tamo, jede i nosi cokoladice non stop. Dobio posao preko preporuke jer nije ocajan i zna neki k.
__________________
Radim da tebi bude bolje..
Sprudelmeister is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 13:27   #12
Quote:
Sprudelmeister kaže: Pogledaj post
Ocaj vristi iz vas.

I da kojim slucajem dodje do razgovora, popricali bi tek toliko s njim i rekli, ajme sto je zena napravila od njega..

Frend je tamo, jede i nosi cokoladice non stop. Dobio posao preko preporuke jer nije ocajan i zna neki k.
Ono kad sasvim normalno postavis upit na forum pa dobijes ovakvo trolanje. Iskreno se ne zelim spustati na tvoj nivo.

I da, jucer je pozvan na razgovor...tako to ide kad "znas neki k" :*

P.s hvala ostalima na primjerenom odgovoru
ivanaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 18:27   #13
bravoooo, čestitam
sretno i javi kak je prošlo!
Tict Tac Toe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 22:33   #14
Quote:
Tict Tac Toe kaže: Pogledaj post
bravoooo, čestitam
sretno i javi kak je prošlo!
hvala
ivanaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 11:57   #15
Možda je netko iz Nestle-a naletio na temu na forumu i odlučio se smilovat
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 18:13   #16
Quote:
ivanaz kaže: Pogledaj post
Ono kad sasvim normalno postavis upit na forum pa dobijes ovakvo trolanje. Iskreno se ne zelim spustati na tvoj nivo.

I da, jucer je pozvan na razgovor...tako to ide kad "znas neki k" :*

P.s hvala ostalima na primjerenom odgovoru
Ivanaz, super za tvog muža i njegovo ostvarenje sna. Kakva su mu iskustva sad nakon nekoliko mjeseci? Gdje je završio PT, u Zg PBF ili Osijek? Koliko dugo mu je trebalo da nađe prvi posao? Koji smjer diplomskog studija PT je završio?
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:32.