Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2017., 18:17   #121
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Lužički Srbi su zapravo slavenska peta kolona u Njemačkoj.

https://bs.wikipedia.org/wiki/Limeni_bubanj_(roman)
A gradišćanski Hrvati? Ima li od njih vajde?
aleksije radicevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 18:25   #122
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Slovenska solidarnost i to bratakanje je došlo iz istog razloga što se afro-amerikanci i dan danas zovu sebe međusobno "brother and sister" , dakle to bratakanje počiva na osećaju inferiornosti koje je zaista bio problem u 19.veku još uvek kod slovenskih naroda.

Ali danas se bratakati sa slovenskim narodima upravo govori da mnogi "Sloveni" još nisu nadišli dečije bolesti tj.još uvek osećaju inferiornost spram drugih naroda.

Što se tiče Srba i Hrvata i uopšte ovdašnjih naroda , oni imaju kulturnu povezanost koja traje mogu reći oduvek sa istim intezitetom , osim u slučaju kad smo zbog kulturnih očitih veza odlučili da one MORAJU biti i političke jer poltička inferiornost i zaista relano loše političko stanje iz 19.veka ih je na to ponukala.
Dakle , politička povezanost bez demokratskih principa i demokratizacije ljudi uopšte doslovno prekida prirodne kulturne veze i od njih pravi bauke.
Pa nemoj i ti istu priču da pričaš, brate Joe...
Ja sam briljantnim upisima ovu temu pokušao da postavim na čvrste osnove, a to su nekako svi izignorisali. Ne znam zašto je to tako, da li sam bio nejasan, šta li je već..?!
Zašto se svetski muslimani bratime? Izabrali su religiju kao osnov bratimljenja.
Hrišćani se bratime na osnovu vere, takođe.
Uvek postoji neko bratimljenje ili udruživanje na osnovu nekog koncepta.
Zapadnjaci se ne bratime, ali se udružuju na osnovu nekog svog koncepta. Znaju lepo da ga upakuju u konzervu napretka, slobode, blagostanja itd. pa je i drugima to postalo privlačno.
Sloveni se mogu bratimiti ne na osnovu izmišljenog koncepta, nego na osnovu prirodne bliskosti, srodnosti, zajedničkog porekla...
Zašto to mora da bude zavist usled inferiornosti?
aleksije radicevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 19:12   #123
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Pa nemoj i ti istu priču da pričaš, brate Joe...
Ja sam briljantnim upisima ovu temu pokušao da postavim na čvrste osnove, a to su nekako svi izignorisali. Ne znam zašto je to tako, da li sam bio nejasan, šta li je već..?!
Zašto se svetski muslimani bratime? Izabrali su religiju kao osnov bratimljenja.
Hrišćani se bratime na osnovu vere, takođe.
Uvek postoji neko bratimljenje ili udruživanje na osnovu nekog koncepta.
Zapadnjaci se ne bratime, ali se udružuju na osnovu nekog svog koncepta. Znaju lepo da ga upakuju u konzervu napretka, slobode, blagostanja itd. pa je i drugima to postalo privlačno.
Sloveni se mogu bratimiti ne na osnovu izmišljenog koncepta, nego na osnovu prirodne bliskosti, srodnosti, zajedničkog porekla...
Zašto to mora da bude zavist usled inferiornosti
?
Brate Aleksije , zašto je potrebno se bratimiti na osnovu istog tj.sličnog jezika?? , to što govorimo sličnim jezicima ne znači da smo braća.

Ljude moraju povezivati vrednosti a ne tzv.prirodne stvari koje su ogoljene od morala i sistema vrednosti , jer proces stvaranja nacija na tom principu je davno prošla stvar s'obzirom da su sve nacije nastala u 99% slučajeva na nedemorkatskim principima 19.veka , ali su nacionalni pokreti uspeli zbog prevladavanja srednjovekvnih vrednosti a ne čiste bratske slavjansko-serbske solidarnosti.

Dakle , npr.da su Hrvati i Srbi imali tačne izdefinisane društvene,demokratske i moralne vrednosti koji bi bile osnovica zajedništva onda bi Jugoslavija uspela , ali pošto nisu već ih je povezivala puka i ogoljena jezička i kulturna povezanost sasvim je logično da takva vrsta zajedništva i bratimljenja je osuđena na propast jer i jedan i drugi narod su već imali svoj koncept zajedništva i ravnopravnosti kojih se logično niko nije hteo odreći zarad tzv. južnoslavenskog višeg cilja čim ta cilj počiva na nečem fluidnom kao što je zajednički jezik i kultura u smislu kaoodnove za društveni i politički konstrukt.

Nacije sutra mogu nestati ako iz njenog okrilja se ne nudi nešto politčki i društveno i moralno što će ujediniti pripadnike te nacije , jer nacija nije konstanta već proces s'obzirom da pojam nacije je nastao iz osnove demokratije. i opšteg pluralizma.

Ja nekog Čeha ili Hrvata ne mogu voleti prirodno već samo na osnovu vrednosti koju nosi , ali to ne znači da nisam prirodno okrenut spram hrvatske kulture iz čistih prirodnih razloga , i da mi je ona bliža od npr.mađarske ili belgijanske.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 20:53   #124
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Brate Aleksije , zašto je potrebno se bratimiti na osnovu istog tj.sličnog jezika?? , to što govorimo sličnim jezicima ne znači da smo braća.

Ljude moraju povezivati vrednosti a ne tzv.prirodne stvari koje su ogoljene od morala i sistema vrednosti , jer proces stvaranja nacija na tom principu je davno prošla stvar s'obzirom da su sve nacije nastala u 99% slučajeva na nedemorkatskim principima 19.veka , ali su nacionalni pokreti uspeli zbog prevladavanja srednjovekvnih vrednosti a ne čiste bratske slavjansko-serbske solidarnosti.

Dakle , npr.da su Hrvati i Srbi imali tačne izdefinisane društvene,demokratske i moralne vrednosti koji bi bile osnovica zajedništva onda bi Jugoslavija uspela , ali pošto nisu već ih je povezivala puka i ogoljena jezička i kulturna povezanost sasvim je logično da takva vrsta zajedništva i bratimljenja je osuđena na propast jer i jedan i drugi narod su već imali svoj koncept zajedništva i ravnopravnosti kojih se logično niko nije hteo odreći zarad tzv. južnoslavenskog višeg cilja čim ta cilj počiva na nečem fluidnom kao što je zajednički jezik i kultura u smislu kaoodnove za društveni i politički konstrukt.

Nacije sutra mogu nestati ako iz njenog okrilja se ne nudi nešto politčki i društveno i moralno što će ujediniti pripadnike te nacije , jer nacija nije konstanta već proces s'obzirom da pojam nacije je nastao iz osnove demokratije. i opšteg pluralizma.

Ja nekog Čeha ili Hrvata ne mogu voleti prirodno već samo na osnovu vrednosti koju nosi , ali to ne znači da nisam prirodno okrenut spram hrvatske kulture iz čistih prirodnih razloga , i da mi je ona bliža od npr.mađarske ili belgijanske.
Joe Return, krv nije voda zato Slaveni osjećaju međusobnu bliskost. Ja sam vani puno godina, sa Slavenima se bolje razumijem nego s drugima. Jebiga jedno je familija a drugo su možda prijatelji. Sve što se dešava u familiji se ne odobrava automatski, samo su i dalje familija.
__________________
"Imamo Hrvatsku", povikaše lopovi, osnuju Domovina d.o.o. i rasprodaše zemlju nizašto.
Valium nation is my inspiration.
Tko je jamio, jamio, na Golom Otoku par godina onda čamio.
Uskok Marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 21:51   #125
Quote:
Uskok Marko kaže: Pogledaj post
Joe Return, krv nije voda zato Slaveni osjećaju međusobnu bliskost. Ja sam vani puno godina, sa Slavenima se bolje razumijem nego s drugima. Jebiga jedno je familija a drugo su možda prijatelji. Sve što se dešava u familiji se ne odobrava automatski, samo su i dalje familija.
Kakva krv , i kakva voda?? , ljudi(ako su razumni) se udružuju prvenstveno zbog vrednosti koje nose i koje dele a ne zbog sličnosti boje kose i sličnog jezika.

Onaj ko se udružuje zbog krvi je zasigurno fašista čim ga krv ili hebeni sličan jezik ponuka za zajedništvo.

Nije problem u sličnosti koja je prirodna , već kad ta "prirodna sličnost" postaje osnova političkog i društvenog stremljenja određenih grupa i elita.

Meni je neki Belorus svakako jezički i kulturološki bliži nego neki Norvežanin , ali ako taj Belorus ne nosi vrednosti kao i ja , koji će mi on qurac u životu osim da se nas dvojica ne slažemo u tome kako smo superiorni nad svima i da su svi ostali govna ako se vodimo nečem tako opskurnom i što ne reći fašističkim kao što su "krv i jezik" nas hebenih Slovena.

Tebi niko ne brani da čitaš Dostojevskog,Česlava Miloša,...slušaš Cecu i Čajkovskog i da uvek kažeš kako su oni tebi bliski iz razloga tzv.slovenske bliskosti , ali čim krene političko furanje iz tih razloga to je recept za propast.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 03:54   #126
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Kakva krv , i kakva voda?? , ljudi(ako su razumni) se udružuju prvenstveno zbog vrednosti koje nose i koje dele a ne zbog sličnosti boje kose i sličnog jezika.

Onaj ko se udružuje zbog krvi je zasigurno fašista čim ga krv ili hebeni sličan jezik ponuka za zajedništvo.

Nije problem u sličnosti koja je prirodna , već kad ta "prirodna sličnost" postaje osnova političkog i društvenog stremljenja određenih grupa i elita.

Meni je neki Belorus svakako jezički i kulturološki bliži nego neki Norvežanin , ali ako taj Belorus ne nosi vrednosti kao i ja , koji će mi on qurac u životu osim da se nas dvojica ne slažemo u tome kako smo superiorni nad svima i da su svi ostali govna ako se vodimo nečem tako opskurnom i što ne reći fašističkim kao što su "krv i jezik" nas hebenih Slovena.

Tebi niko ne brani da čitaš Dostojevskog,Česlava Miloša,...slušaš Cecu i Čajkovskog i da uvek kažeš kako su oni tebi bliski iz razloga tzv.slovenske bliskosti , ali čim krene političko furanje iz tih razloga to je recept za propast.
Joe, poštuj druge a drži se svojih. Cecu ne slušam, melos turskog zavijanje me ne zanima.
__________________
"Imamo Hrvatsku", povikaše lopovi, osnuju Domovina d.o.o. i rasprodaše zemlju nizašto.
Valium nation is my inspiration.
Tko je jamio, jamio, na Golom Otoku par godina onda čamio.
Uskok Marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 01:39   #127
Quote:
Uskok Marko kaže: Pogledaj post
Joe Return, krv nije voda zato Slaveni osjećaju međusobnu bliskost. Ja sam vani puno godina, sa Slavenima se bolje razumijem nego s drugima. Jebiga jedno je familija a drugo su možda prijatelji. Sve što se dešava u familiji se ne odobrava automatski, samo su i dalje familija.
za novu temu - ovo 'sa slovenima se bolje razumje nego sa drugima' - mozda kada je to 'vani' _ a mozda zavisi i sa 'kojim slovenima' ...

----

inace ovo 'slovenima kao braci' su i tema a posebno naslov mozda prikladniji za 'humor i viceve' (mada se moze o tome i na 'politici') ....

dovoljno je vidjeti slovensko 'bratstvo' na balkanu da se odmah prekine o 'braci slovenima'....

da se ne dulji - ima ona narodna / seljacka mudrost 'bolje dobar komsija nego ludi brat' i tome se nema sto puno dodati....
serafim is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 10:01   #128
https://www.youtube.com/watch?v=WOk3YQDxodY

Zanimljiv drugaciji pogled na ovu temu...
DzonziBG is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 13:02   #129
Quote:
serafim kaže: Pogledaj post
za novu temu - ovo 'sa slovenima se bolje razumje nego sa drugima' - mozda kada je to 'vani' _ a mozda zavisi i sa 'kojim slovenima' ...

----

inace ovo 'slovenima kao braci' su i tema a posebno naslov mozda prikladniji za 'humor i viceve' (mada se moze o tome i na 'politici') ....

dovoljno je vidjeti slovensko 'bratstvo' na balkanu da se odmah prekine o 'braci slovenima'....

da se ne dulji - ima ona narodna / seljacka mudrost 'bolje dobar komsija nego ludi brat' i tome se nema sto puno dodati....
Serafime naš simpatični, slovenstvo na Balkanu funkcioniše sasvim dobro, i da nije jednog problemčića, moglo bi se reći - idealno. Slovenci i Srbi se osećaju kao braća, Makedoncima su Srbi najbliži narod, Crnogorci i Srbi su neraskidivo vezani, praktično isti narod, a ni sa Bugarima stvari ne stoje loše.
Kako Sloveni treba da funkcionišu, da bi se njihov odnos cenio kao dobar? Objasniću to na primeru jednog Slovenca - Uroša Šušteriča. Ovako ta časna starina izgleda sada: http://www.mladina.si/media/www/slik...ju_display.jpg
A ovako je lepo izgledao kad je bio mlad u Drugi svetski rat:
http://www.pogledi.rs/wp-content/upl...s-Susteric.jpg
Jedno njegovo predavanje: https://www.youtube.com/watch?v=OI6PLx6qlZE
- koje u suštini nije bitno osim jedne rečenice: "Moja porodica je oduvek bila projugoslovenska i prosrpska"!
Dakle, slovenstvo tako funkcioniše, kada manji slovenski narod jeste okrenut većem, ima čuvstva za njega, veći narod je centar okupljanja i zaštite manjih naroda.
Sad da se vratimo "problemčiću". To su Hrvati, tj. ne svi, nego oni koje je obuzela antislovenska starčevićevska ideologija. Meni jedan Hrvat piše na drugoj temi: Jugoslovensko jedinstvo je za nas neprihvatljivo, jer zašto da nam centar bude Beograd - a morao bi biti jer vas (Srba) ima najviše.
Iz te rečenice vidi se da je preko starčevićevske ideologije u Hrvate, ušao demon zavisti, gordosti, samoljublja - a kad se vidi Starčevićev stil pisanja - i gneva. Ne u sve, ali često i u one koji su u principu protiv, jer sredina izvrši svoj uticaj. Zamisli da mi Srbi u uslovima nekog najšireg slovenskog jedinstva kažemo: zašto da nam centar Moskva, a ne Beograd?! To se ne može ni zamisliti.
Bošnjake muslimane ne računam, niti oni sami sebe računaju, u Slovene. Oni nemaju antislovensku ideologiju kao Hrvati, ali nemaju ni proslovensku. Oni su antisloveni, utoliko što su antinemuslimani.
Znači da bi slovenstvo na Balkanu postiglo još veći stepen harmonije, na Hrvatima prosrpske i projugoslovenske orijentacije je težak posao, da se konačno obračunaju sa starčevićevštinom. I u tome im treba pomoći. Čudi me da se nije javila u Hrvata jaka filozofska struja koja bi izvelataj obračun na teorijskom nivou. To je vrlo privlačan posao za doktorante iz oblasti političke filozofije. Mada Hrvati kubure s oskudaciju s filozofima. Najbolji hrvatski filozofi svih vremena su bili Srbi, Gajo Petrović i Milan Kangrga. Danas imaju Puhovskog koji je Jevrejin, no on nije loš. Mora se reći da sjajni Boris Buden, Hrvat, vrlo uspešno rastaka starčeviševštinu, dokle će dogurati, će da vidimo... Dobar prosloveski diskurs u javnosti imao je npr. Igor Mandić, i ima još takvih, koji bi mogli da ukažu na pogubnost starčevićevštine, ne toliko po slovenstvo, nego i po hrvatstvo u krajnjoj liniji.
aleksije radicevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 14:28   #130
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Serafime naš simpatični, slovenstvo na Balkanu funkcioniše sasvim dobro, i da nije jednog problemčića, moglo bi se reći - idealno. Slovenci i Srbi se osećaju kao braća, Makedoncima su Srbi najbliži narod, Crnogorci i Srbi su neraskidivo vezani, praktično isti narod, a ni sa Bugarima stvari ne stoje loše.
Kako Sloveni treba da funkcionišu, da bi se njihov odnos cenio kao dobar? Objasniću to na primeru jednog Slovenca - Uroša Šušteriča. Ovako ta časna starina izgleda sada: http://www.mladina.si/media/www/slik...ju_display.jpg
A ovako je lepo izgledao kad je bio mlad u Drugi svetski rat:
http://www.pogledi.rs/wp-content/upl...s-Susteric.jpg
Jedno njegovo predavanje: https://www.youtube.com/watch?v=OI6PLx6qlZE
- koje u suštini nije bitno osim jedne rečenice: "Moja porodica je oduvek bila projugoslovenska i prosrpska"!
Dakle, slovenstvo tako funkcioniše, kada manji slovenski narod jeste okrenut većem, ima čuvstva za njega, veći narod je centar okupljanja i zaštite manjih naroda.
Sad da se vratimo "problemčiću". To su Hrvati, tj. ne svi, nego oni koje je obuzela antislovenska starčevićevska ideologija. Meni jedan Hrvat piše na drugoj temi: Jugoslovensko jedinstvo je za nas neprihvatljivo, jer zašto da nam centar bude Beograd - a morao bi biti jer vas (Srba) ima najviše.
Iz te rečenice vidi se da je preko starčevićevske ideologije u Hrvate, ušao demon zavisti, gordosti, samoljublja - a kad se vidi Starčevićev stil pisanja - i gneva. Ne u sve, ali često i u one koji su u principu protiv, jer sredina izvrši svoj uticaj. Zamisli da mi Srbi u uslovima nekog najšireg slovenskog jedinstva kažemo: zašto da nam centar Moskva, a ne Beograd?! To se ne može ni zamisliti.
Bošnjake muslimane ne računam, niti oni sami sebe računaju, u Slovene. Oni nemaju antislovensku ideologiju kao Hrvati, ali nemaju ni proslovensku. Oni su antisloveni, utoliko što su antinemuslimani.
Znači da bi slovenstvo na Balkanu postiglo još veći stepen harmonije, na Hrvatima prosrpske i projugoslovenske orijentacije je težak posao, da se konačno obračunaju sa starčevićevštinom. I u tome im treba pomoći. Čudi me da se nije javila u Hrvata jaka filozofska struja koja bi izvelataj obračun na teorijskom nivou. To je vrlo privlačan posao za doktorante iz oblasti političke filozofije. Mada Hrvati kubure s oskudaciju s filozofima. Najbolji hrvatski filozofi svih vremena su bili Srbi, Gajo Petrović i Milan Kangrga. Danas imaju Puhovskog koji je Jevrejin, no on nije loš. Mora se reći da sjajni Boris Buden, Hrvat, vrlo uspešno rastaka starčeviševštinu, dokle će dogurati, će da vidimo... Dobar prosloveski diskurs u javnosti imao je npr. Igor Mandić, i ima još takvih, koji bi mogli da ukažu na pogubnost starčevićevštine, ne toliko po slovenstvo, nego i po hrvatstvo u krajnjoj liniji.
na diskusiji o crnoj gori diskutant 'aleksije radicevic' a to je valjda autor ovog citiranog posta u jednom svom postu (ili mozda vise njih) 'mrtvo ozbiljno' bubne kako je bjelosvjetska protuva i budaletina 'nikola kavaja je legenda'....

to bi trebalo da je dovoljan razlog da se se ne gubi vrijeme sa takvim diskutantima ali kada se izvali ovoliko sizofrenih i surrealnih gluposti kao u ovom citiranom postu ipak se mora replicirati...

dakle, ovaj citirani post je divan primjer i cak objasnjenje zasto su sva 'braca sloveni na balkanu' 'pobjegli glavom bez obzira' od 'slovenskog srbijanskog brata' ....

dakle da se opet ponovi ono nase seljacko i narodno 'bolje dobar komsija nego ludi brat'....

koliko je duboka iluzija i sizofrenija ovog citiranog posta dovoljno govori ovo '...Crnogorci i Srbi su neraskidivo vezani, praktično isti narod ...' - crnogorci su ubjedljivo glasali da se (takodje ) pobjegne 'glavom bez obzira' od 'srbijanskog brata'....

pokusaji da se ovo / citat - / ' Dakle, slovenstvo tako funkcioniše, kada manji slovenski narod jeste okrenut većem, ima čuvstva za njega, veći narod je centar okupljanja i zaštite manjih naroda. -/ kraj citata / 'proda' je idealna slika sizofrenije i iluzija srbijanske 'slovenske brace' _ (jasno, ako je vecina srbijanaca 'saglasna' sa ovakvim poimanjem 'slovenskog bratstva' )...

da se takodje ukaze i na prilicno primitivnu lukavost i pokvarenost ovakvih 'iluzija' kako je 'veci narod centar...' - sto u 'balkanskom' primjeru znaci da su svi 'sloveni' koji su se nasli u 'zajednickoj drzavi' trebalo da bez pogovora 'slusaju' praznoglave bitange i preispoljnu lopovsku 'dinastiju karadjordjevica', zar ne....

da se pomene i to kako je kokosar karadjordjevic slao svoju 'slovensku vojsku' da tamani 'veci narod' slovenski ruse kada je u rusiji bio gradjanski rat...

iako se srbijanci mozda tome nadaju - rusija / rusijani sigurno nijesu zaboravili kako je 'kraljevska vojska u otadzbini' vjerno i pseci sluzila njemcima....

i/ili kako su trenutni vladari srbije vjerni sljedbenici nacistickog aluge i zlocinca mihajlovica i 'istomisljenici' sa 'kavaja-(kokosar)-je-legenda'....

ako se ovo o 'vecem narodu' cak i 'prihvati' onda bi na balkanskim prostorima trebalo da je najveci 'slovenski brat' bugarska...

kada srbijanci pocnu o ' demon(ima) zavisti, gordosti, samoljublja' kod nekih drugih - tome se ipak mora aplaudirati jer je to tamo negdje na vrhu ne samo licemjerja nego i surrealnosti i komike ...


kao i ovo ko su i odakle su neciji 'najbolji filosofi svih vremena' ....

cije su 'olimpijske igre' i kako je 'kopirana grcka kultura' - https://www.youtube.com/watch?v=p0-yxAhnXWI

---

nije namjera da ova replika 'skrene' diskusiju na 'popularni' 'balkanski teren'...

kao sto nije namjera da se omavolaze svi srbijanci samo zbog toga sto neki od njih prosipaju nevjerovatne idiotluke (koji su ipak smijesni :klap: - a ovo je ipak razbibriga)...
serafim is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 14:48   #131
Slaveni nisu braća. Budimo realni, povijest je pokazala da bi neki Slaveni bez problema izgradili logore za druge Slavene i rezali im grkljane samo zbog druge vjere i upisane nacionalnosti.
hm... jel nekog to podsjeća na jednu organizaciju sa druge teme?
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 15:29   #132
Bata Sero, na stranu što si prirodno neartikulisan u izričaju () i što iz ko zna kakvih pobuda se sagovornicima obraćaš u trećem licu, ti uz to iznosiš i netačne tvrdnje.

Quote:
ako se ovo o 'vecem narodu' cak i 'prihvati' onda bi na balkanskim prostorima trebalo da je najveci 'slovenski brat' bugarska...
Bugara na balkanskite prostori nema više nego Srba.
Srbija: Population: 7.057 million (2016)
Bugarska: Population: 7.128 million (2016) World Bank;
Bugarska ima više stanovnika od Srbije, ali ako Srbiji dodamo samo kosmetske Srbe (Kosovo Serbs are the largest ethnic minority group in Kosovo, numbering around 150,000 people), već tu Srbi nadmašuju Bugare (naravno, treba da uzeti u obzir da u samoj Bugarskoj i u samoj Srbiji nisu svi Bugari, odnosno Srbi ).
Hrvatskih Srba ima preko 180 tisuća, i brojniji su od Bugara u svim Bugarskoj susednim zemljama zajedno.
I na kraju kad dodamo Srbe iz Republike Srpske, Bosne i Hercegovine i Crne Gore, Srbi brat bratu za milion i po nadmašuju Bugare na Balkanu.
Znači, Bugarima centar slovenstva na Balkanu treba da bude Beograd.
aleksije radicevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 15:30   #133
Da.
Essegg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 15:33   #134
Quote:
serafim kaže: Pogledaj post
- crnogorci su ubjedljivo glasali da se (takodje ) pobjegne 'glavom bez obzira' od 'srbijanskog brata'....
Titogorac... u moru povracke koju si ovde izlucio, ovo je ipak najveci biser...

Ne da nije bilo ubedljivo na referendumu, nego bez Albanaca i Bosnjaka ne bi bilo ni proste vecine... Crnogorci su vecinski glasali za ostanak u zajednici sa Srbijom...

Manje galame, manje kurcenja... ti si nasao ovde da pricas o Srbijancima... Salutiraj NATO zastavi, to je plafon koji mozes...
DzonziBG is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 16:05   #135
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Bata Sero, na stranu što si prirodno neartikulisan u izričaju () i što iz ko zna kakvih pobuda se sagovornicima obraćaš u trećem licu, ti uz to iznosiš i netačne tvrdnje.



Bugara na balkanskite prostori nema više nego Srba.
Srbija: Population: 7.057 million (2016)
Bugarska: Population: 7.128 million (2016) World Bank;
Bugarska ima više stanovnika od Srbije, ali ako Srbiji dodamo samo kosmetske Srbe (Kosovo Serbs are the largest ethnic minority group in Kosovo, numbering around 150,000 people), već tu Srbi nadmašuju Bugare (naravno, treba da uzeti u obzir da u samoj Bugarskoj i u samoj Srbiji nisu svi Bugari, odnosno Srbi ).
Hrvatskih Srba ima preko 180 tisuća, i brojniji su od Bugara u svim Bugarskoj susednim zemljama zajedno.
I na kraju kad dodamo Srbe iz Republike Srpske, Bosne i Hercegovine i Crne Gore, Srbi brat bratu za milion i po nadmašuju Bugare na Balkanu.
Znači, Bugarima centar slovenstva na Balkanu treba da bude Beograd.
bold: :klap: jos jedan dokaz infantilizma _ dakle, kada nedostaje argumenata onda se pocne sa 'dosjetkama' i vitoperenjem rijeci ili nadimka ...

mozda bi trebalo 'ubrojati' i 'amebe' jer su, vec dokazano 'amebe' srbijanskog porijekla...


slijedeci amebe - 'Srbi su najstariji kulturni narod, tvorac civilizacije! ' - https://www.youtube.com/watch?v=qfKKw9nHPgo - beograd nije samo 'centar slovena' na balkanu - nego je i 'centar cijele svjetske civilizacije'.... :klap:

'....homer je momir....' :klap:
serafim is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 16:15   #136
Quote:
serafim kaže: Pogledaj post
bold: :klap: jos jedan dokaz infantilizma _ dakle, kada nedostaje argumenata onda se pocne sa 'dosjetkama' i vitoperenjem rijeci ili nadimka ...
Vidi ga sad...
Pa ako se zoveš Serafim, nema smisla da ti se daje nadimak "Dule" ili "Miša"... Serafim - Sera, brate, logično.
I šta fali u mojoj argumentaciji da je Srba više od Bugara na Balkanu?
aleksije radicevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 16:18   #137
Jezično srodstvo postoji i kod germanskih naroda, no o pravom bratstvu istih su svioje rekla 2 svjetska rata. Te je usput jedini zagovornik takvog germanskog bratstva bila stranka NSDAP. Slaveni su jezična skupina, i gotovo.
Kojiro Izawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 16:29   #138
Quote:
Kojiro Izawa kaže: Pogledaj post
Jezično srodstvo postoji i kod germanskih naroda, no o pravom bratstvu istih su svioje rekla 2 svjetska rata. Te je usput jedini zagovornik takvog germanskog bratstva bila stranka NSDAP. Slaveni su jezična skupina, i gotovo.
Dosta forumaša ima stav sličan ovom tvom, ali niko da mi odgovori na pitanja koja uporno postavljam, tako da dolazim u iskušenje da preklinjem kolege sagovornike da se odrede o tome. Pa tako i tebe zamoljevam. Dakle:
Imaš svetonazore koji (1) podržavaju ideju bratstva među narodima i (2) one koji smatraju da je takvo nešto besmisleno. Pitanje: zašto je (2) bolje od (1)?
Onda od onih svetonazora koji podržavaju ideju bratstva među narodima imaš one koji se (1a) bratime po ideologiji (islam. npr.) I one koji se bratime na srodstvu (1b). Zašto je (1a) bolje od (1b)?
aleksije radicevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 16:39   #139
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Titogorac... u moru povracke koju si ovde izlucio, ovo je ipak najveci biser...

Ne da nije bilo ubedljivo na referendumu, nego bez Albanaca i Bosnjaka ne bi bilo ni proste vecine... Crnogorci su vecinski glasali za ostanak u zajednici sa Srbijom...

Manje galame, manje kurcenja... ti si nasao ovde da pricas o Srbijancima... Salutiraj NATO zastavi, to je plafon koji mozes...
prvi bold: jos malo infantilizma kao posledica manjka argumenata...

drugi bold: za nesvjesni i brzopleti (ali cini se iskreni) citirani post bi se cak i trebalo zahvaliti ....

... citirani post je zaista indikativan i pokazuje koliko (neki / u ovom slucaju bradati, zagrizeni i nazadni) srbijanci nazaduju za ostatkom normalnog svijeta...

naime, cinjenica je da crna gora i crnogorci, kao i ostali iz bivse zajednicke drzave, ne zele nista imati zajednicko sa srbijom bez obzira na procent 'krvnih zrnaca' biraca i glasaca...

nesrecni (trebalo bi se nadati - ne svi , ali bradati svakako) srbijanci jos sanjaju o naci-zlocincu drazi i 'kraljevima iz londona' ...

====

(neki) srbijanci zele kopirati rusiju - koja bi mozda trebalo da je centar nekakvog 'slovenstva' zbog svoje velicine i moci i mozda cak to u sledecim dekadama postane ali srbijanci zaboravljaju da je rusija jedna od (mozda 'originalnijih') multietnickih i multikonfesionalnih drzava...

primjer je i ovaj https://www.youtube.com/watch?v=sNAo-SlugrM musliman kadirov ponosno pravi nekakve ceremonije i 'zakletve' rusiji i predsjedniku rusije...

ili ovo monumentalna crkva i monumentalna dzamija u susjedstvu u rusiji /tatarstanu https://www.youtube.com/watch?v=TiBddQnI_g0

ako se samo pomisli na srbiju i srbijance, njihovu lopovsku dinastiju, naci-zlocinca cica-drazu i njegove bradate kokosare, beogradske 'elite', razne politicke 'vojvode' i 'narednike' lako je razumjeti zasto - da se opet ponovi - i 'sloveni' i ostali zele biti na sto vecoj distanci od srbije....
serafim is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 16:40   #140
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Vidi ga sad...
Pa ako se zoveš Serafim, nema smisla da ti se daje nadimak "Dule" ili "Miša"... Serafim - Sera, brate, logično.
I šta fali u mojoj argumentaciji da je Srba više od Bugara na Balkanu?
serafim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:03.