Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2017., 05:42   #1
Wireless standardi i brzina...nedoumica

Do sad sam imao internet do 20mbp/s po ugovoru a u stvarnosti sam imao 18mbp/s preko wirelessa. Potpisao novi ugovor i rekli mi da mogu imati VDSL brzine do 50mbps uz mjesecnu doplatu i ja pristao. Od kad mi je pustena ta nova veca brzina download se povecao sa 18 na 22 a upload se povecao vise od 10 puta. To mi je malo cudno ali upload mi nije bas vazan ali download jeste! Moj wireless usb adapter po standardu ima maximalnu brzinu do 56mbp/s i to bi ovako naoko po pitanju brzine trebalo biti dovoljno. E sad u cemu je onda problem sa brzinom? Ruter je nekih 5-6 metara udaljen i pise mi da je signal strenght exelent ali brzina ne ide preko 22! Router mi inace podrzava i ovaj novi IEEE 802.11 ac standard Moj stari adapter koji btw radi ko urica bez greske godinama je po standardu IEE 802.11 g kao malo zastario ali po njegovim specifikacijama bi i on trebao biti dovoljan za brzinu do 50 mbp/s. Iz tehnicke sluzbe su mi rekli da bih morao imati brzinu izmedju 35 i 50 mbps. Gdje bi tu mogao biti problem? Dali bi pomogla kupovina adaptera sa standardom 802.11 n ili 802.11.ac?Mada mi kupovina novog adaptera pogotovo ovog ac zvuci kao naucna fantastika sa brzinama jer sam na bakru. Samo mi nemojte odgovoriti da se spajam zicom jer mi je to ne izvodivo.
__________________
ne potpisujem ništa tek tako

Zadnje uređivanje Sinda : 25.09.2017. at 05:48. Reason: dodao recenicu
Sinda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 16:32   #2
Na 5-6m žica je najjeftinije i najbolje rješenje. Inače 150-200kn na adapter sa 100mbps brzinom i antenom za pojačanje, ali ethernet je ethernet.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 08:26   #3
Standard "g mod" što ima tvoj wifi je deklariran za 54Mbps ali to je praktično "takt" a stvarna brzina je 20-27Mbps. Kod "n mod" 150Mbps je stvarna brzina 70-80Mbps........ ali kod wifi kad ima u okolini još wifi korisnika brzina zbog smetnji može pasti pa čak i doći do prekida. Kabal nemora biti debeli i kruti UTP već do 20m može se koristiti obični tanki telefonski fleksibilni sa 4 žice (imaš u raznim bojama) samo zakrimpaš RJ45 konektore.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 00:41   #4
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
Na 5-6m žica je najjeftinije i najbolje rješenje. Inače 150-200kn na adapter sa 100mbps brzinom i antenom za pojačanje, ali ethernet je ethernet.
Zica je najjeftinija ali u mom slucaju je jako tesko izvodiva i morao bih busiti i pod i zid pa mi nije bas do toga.
__________________
ne potpisujem ništa tek tako
Sinda is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 00:54   #5
Quote:
G/Duki kaže: Pogledaj post
Standard "g mod" što ima tvoj wifi je deklariran za 54Mbps ali to je praktično "takt" a stvarna brzina je 20-27Mbps. Kod "n mod" 150Mbps je stvarna brzina 70-80Mbps........ ali kod wifi kad ima u okolini još wifi korisnika brzina zbog smetnji može pasti pa čak i doći do prekida. Kabal nemora biti debeli i kruti UTP već do 20m može se koristiti obični tanki telefonski fleksibilni sa 4 žice (imaš u raznim bojama) samo zakrimpaš RJ45 konektore.
Ne ide mi sa kablovima zbog busenja zida a i na drugoj etazi je. Nije mi problem u okolini jer osim moje mreze lovim samo jos 2 druge tako da mogu postaviti na kanal na kojem nece biti smetnji. Kupio bih novi usb adapter koji podrzava standard n a mozda i neki dual band koji podrzava i ac standard. E sad htio bih kupiti adapter koji ima bar 1 metar usb kabla tako da ga mogu postaviti na vise. Citao sam po stranim forumima da dosta tih adaptera ne radi na win 10 ili da nema drivera za win 10 i sad imam nedoumicu koji da kupim. Molio bih preporuku nekog usb adaptera sa kablom koji podrzava standard n i(li) standard ac za koji znate iz prve ruke da radi na win 10. Ne mora biti nuzno u nasim ducanima.
__________________
ne potpisujem ništa tek tako
Sinda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 21:53   #6
Quote:
Sinda kaže: Pogledaj post
Ne ide mi sa kablovima zbog busenja zida a i na drugoj etazi je. Nije mi problem u okolini jer osim moje mreze lovim samo jos 2 druge tako da mogu postaviti na kanal na kojem nece biti smetnji. Kupio bih novi usb adapter koji podrzava standard n a mozda i neki dual band koji podrzava i ac standard. E sad htio bih kupiti adapter koji ima bar 1 metar usb kabla tako da ga mogu postaviti na vise. Citao sam po stranim forumima da dosta tih adaptera ne radi na win 10 ili da nema drivera za win 10 i sad imam nedoumicu koji da kupim. Molio bih preporuku nekog usb adaptera sa kablom koji podrzava standard n i(li) standard ac za koji znate iz prve ruke da radi na win 10. Ne mora biti nuzno u nasim ducanima.
Kupio sam Wi-Fi adapter TP-Link TL-WN822N i radi kao urica na win 10. Imam brzinu od 52mpbs preko njega iako mi je ugovorom deklarirana 50 mbps(bakar).
__________________
ne potpisujem ništa tek tako
Sinda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:05.