Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2017., 13:15   #3341
Quote:
Dario_UR88 kaže: Pogledaj post
Gospodo, molim vas da me ne ismijavate zbog pitanja kojeg cu pitati, imam 30 godina, nikad u zivotu nisam nikakvu borilacku vjestiinu trenirao, i zanima me MMA, postoji li igdje u zagrebu neki klub koji bi primio lika poput mene, da malo trenira i uci...znam, imam puno godina, znam ici ce pitanja, sta si cekao do sad..al eto..sramezljivo vas to pitam...znaci nemam apsolutno nikakva znanja, ni kondicije, visak kilogarama i svega pomalo tu ima..ali imam zelju, i stvarno bi htio se malo s tim bavit, da mi to bude uz posao okupacija, eto, ako sam zakasnio na sve vlakove, recite mi sve oke i ja to mislim ,ali ako nisam, recite gdje bi mogao pokucat, kazem MMA me zanima ,jer je kombinacija svega, pa mi se to cini najzanimljivijim..al generalno pitanje je, postoji li ikakav klub koji bi se bavio bas ono full full pocetnicima...hvala vam puno na odgovorima
E, ako sam ja s 44 mogao krenuti kao početnik na BJJ, možeš i ti s 30 na MMA

Istina, ja sam trenirao prije razne borilačke vještine/sportove ali uvijek udaračke, tako da mi je ovo sasvim nešto novo i stvarno sam početnik
Isprva je bilo malo neugodno, onako pitaš se kako će reagirati ljudi na tebe i sl . .ali ubrzo skužiš da ti godine nisu bitne .. što se toga tiče (ipak u mojim godinama moraš na neke stvari malo više paziti se itd, ali to je već OT).

A što se tiče MMA imaš UFK Trešnjevka ... oni su primali rekreativce koliko znam, a i kvalitetan je klub.

Puno uspjeha starče
__________________
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
gordan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 15:01   #3342
Poz, pošto cu ici na fax u osijek htjeo bi da mi preoprucite neki wrestling ili BJJ klub?Nisam nikada tako nešto trenirao pa bi volio probati,hvala.
tvrtkocro28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 19:13   #3343
Quote:
tvrtkocro28 kaže: Pogledaj post
Poz, pošto cu ici na fax u osijek htjeo bi da mi preoprucite neki wrestling ili BJJ klub?Nisam nikada tako nešto trenirao pa bi volio probati,hvala.
Evo
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 15:08   #3344
pozdrav ekipa!

imam 24 godine te već neko vrijeme razmišljam da upišem borilačku vještinu. Inače, u osnovnoj školi sam trenirala TKD neko vrijeme, prekinula sam trenirati zbog nekih drugih faktora, a ne zasićenja tom vještinom.. nakon toga sam imala periode vježbanja i stagnacije, trenirala neke druge stvari, ali ništa me se nije toliko dojmilo da predugo ostanem.. u nelošoj sam kondiciji i solidno razvijene fleksibilnosti, ali fali snage . borilački sportovi su mi oduvijek bili dragi, iako u mom slučaju bi ''nježnija'' varijanta bila bolji izbor. hvatački me ne zanimaju, udarački da. čitala sam i istraživala te suzila izbor na TKD i kickboxing. e sad, visoka sam 175 i imam 56 kg, ''slabije'' sam tjelesne konstitucije, teže razvijam mišiće, al sam oduvijek bila brza, gipka i žilava. bavila bi se rekreacijski, naravno. željela bih dobiti na snazi, ali isto tako ne bih htjela zanemariti flexibilnost. nekako više naginjem TKD (vjv i zbog prijašnjeg iskustva).. kickboxing mi se čini dosta brutalniji, iako dosta TKD ekipe s vremenom završi na kickboxingu, imam dojam da se brže napreduje. što mi preporučate i zašto? kvalitetni klubovi u zg koji upisuju odrasle? hvala
moonlight-haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 20:58   #3345
po svemu napisanom bi ti preporučija TKD, uz samostalne treninge snage (teretana ili kućni treninzi s vlastitom težinom barem 2 puta tjedno).
__________________
"Primi sve što te stigne
i budi strpljiv u nestalnosti svoje bijede."
noliđ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 22:45   #3346
moonlight-haze, kyokushin ti je super.
MacGyver is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 17:34   #3347
Za snagu kettlebell, samo pazi da naučiš od kvalitetnog instruktora, može biti i opasno. Inače fenomenalna stvar. U par tjedana osjetna razlika. Ako kreneš u to pripazi i na prehranu.

Preporučam fast tens:
https://completestrength.blogspot.hr...ick-lifts.html

A borilački, probaj više stvari dok ne naiđeš na ono što ti najbolje odgovara. Meni su instruktor i ekipa bili jako bitna stavka. Žao bi mi bilo nešto trenirati, a da između ostaloga, ne uključuje laktove, koljena, rušenja i klinč.
__________________
Ne želim preobraćati ljude iz jedne religije u drugu. Ne zanima me niti jedna religija. Moj je interes Dhamma - istina, učenje svih Probuđenih. Ukoliko uopće treba biti nekog preobraćanja, onda neka to bude iz patnje u sreću, iz nečistoća u čistoću, iz vezanosti u slobodu, iz neznanja u probuđenost. - S. N. Goenka
hanna69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 13:47   #3348
.

Koko ojacat imunost na bol pri primanju low kickova?
Antonio is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 18:58   #3349
Pozdrav,

Zanima me da li na području Zagreba ima neki BJJ klub u kojem treneri stvarno znaju što rade ,a ne da je u nekom klubu di su treneri zapravo za MMA(poučavaju sve) pa rade uz to i jitsu i slično te zapravo nisu na dovoljnoj razini kvalitete. Jel imamo mi uopće u Zagrebu neki klub za kojeg ste sigurni da su treneri sposobni i licencirani? I ne nije mi problem otiči na google, ali me zanimaju vaša iskustva i da li imate što za preporučiti jer planiram postati najbolji u tome što mogu pa da ne gubim vrijeme na klubovima koji nisu dovoljno kvalitetni.

Unaprijed hvala.
piratx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 14:50   #3350
U Subosu imas RGA skolu, a imas i Alliance Black Dragon. U RGA im mozda fali black-belt level trener, ali svejedno momci rade odlicnu dziju.


Za druge ne znan.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 00:22   #3351
Imam dva kluba za preporučit:

1.) BJJ Arrow - 4ALLGYM - smeđi pojas
2.) BJJ GAMBLERS - Trnje - crni pojas
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 08:20   #3352
Quote:
Antonio kaže: Pogledaj post
Koko ojacat imunost na bol pri primanju low kickova?
To ti je sve genetika.Netko može podnesti bol,netko ne.A zašto bi primao low kickove? Vjerujem da se rekreativno baviš,pa imaš štitnike za potkoljenicu.Blokiraj!
Fairtex is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 17:11   #3353
Pozdrav svima!

Pitanje: postoji li aktivni goju ryu karate klub u Hrvatskoj?


Hvala
__________________
"Explorateur dans les régions supplémentaires de l'expérience. Démon à certains. Ange à d'autres." P.LeMarchand
Gogor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 11:40   #3354
Quote:
Gogor kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Pitanje: postoji li aktivni goju ryu karate klub u Hrvatskoj?


Hvala
Možda:
https://www.facebook.com/KKAnteStarcevic/
__________________
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
gordan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 22:52   #3355
Malac 7 god zeli nesto trenirati od borilackih vjestina (a cuo je samo za karate ) Mislila sam da ce ga proci “hir” al vidim da ne odustaje... mislim da znam i razloge al nece nista reci osim da zeli...
E sad, sto upisati a da ce mu koristiti u eventualnoj samoobrani i da nije totalno brutalno? I neka preporuka za klub u centru ili sirem centru zg koji trenira kikice je dobrodosla. Tenkju
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 07:47   #3356
@Wellisia: Odvedi ga na nekoliko različitih treninga, da pogleda prvo- pa onda neka proba nešto od toga.

Karate, TKD, Judo... recimo.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 11:55   #3357
Ako mislis da su razlosi bullying, dnosno stvarni fajt sa stvarnom djecom ...

Kolko se sjecam nasih skolskih dana hrvaci su nekako najbolje prolazili. Tada nije bilo BJJ-a, a lokalno ni juda no pretpostavio bih da se moze ubacit.

Ne znam zasto, nije relevantan uzorak i mozda sam u krivu, no kd nas je bilo tako. Mozda zato sto u tim godinama nemaju dovoljnu masu za ozbiljniji udarac, mozda zato sto te skolske igre dominacije i ne zavse na udarcima, ne znam. Mozda je i samo zato sto je hrvanje lokalno bilo dosta razvijeno. Ali bilo je i karatea, tekvandoa itd pa se ne sjecam da sam primjetio ikoga sa ikakvim koristima od istog, a do srednje kad su se vec malo razmisicavili skolske su tuce ionako prestale
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 22:48   #3358
Ne zna se tući i to ga muči... ne zna vratiti jer nikad nije bio u toj situaciji do sad...
Istraživati ćemo... tnx!
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 11:55   #3359
boks/MT od udaračkih i hrvanje/judo od hvatačkih sportova, ako ga brine ulica. odvest ga na treninge da pogleda i vidi šta mu se svidi.
__________________
"Primi sve što te stigne
i budi strpljiv u nestalnosti svoje bijede."
noliđ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 13:45   #3360
Djete ima sedam godina. Sjcas li se da je iko ikoga u predpubertetsko vrijeme nokautirao sakom ili haj kikom? A izdominirao (pseudo)hrvacki?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:28.