Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2017., 13:31   #4681
Za 2017. godinu osnovica na koju će plaćati doprinose
je 8.512,90 kn (7.739,00 x 1,1). rrif1/2017
klara6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 15:58   #4682
obračun plaće

Pomoć dragi ljudi,

Dali ima koja dobra duša da mi objasni način obračuna plaće za djelatnika , na koje uplatne račune se što uplaćuje i Joppd obrazac?
Dakle sve o plaći.

Dakle, obrtnik sam početnik, van sustava Pdv-a. Sama si vodim knjigu KPI, skladište ,račune
kalkulacije jer sam to već radila u prethodnom zaposlenju
A o plaćama neznam ništa (trenutno nisam u mogućnosti izdvajati za knjigovođu 800kn)

znači imam djelatnika na puno radno vrijeme 40h/tjedno kojem bi na račun trebala isplatiti 4000,00kn. od toga je dio putih troškova (300-400 kn.)

e sada na koji način da mu obračunam plaću za 1/2017, nema uzdržavanih članova, prirez je 12%

unaprijed Vam hvala na pomoći 😘😘
zirkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 10:08   #4683
Pozdrav. Imam jednu nedoumicu, a nigdje ne nađem da piše, pa ako netko zna.
Imamo djelatnika koji je u 2016. bio u dva navrata na bolovanju (početkom i krajem godine), ukupnog trajanja 44 dana. E sad da li ta dva dana (43 i 44 dan) ide bolovanje na teret HZZO-a ili normalno na teret poslodavca? Znači, gleda li se cijela godina ili neprekinuto bolovanje? Hvala unaprijed.
Mar@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 10:29   #4684
Quote:
Mar@ kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Imam jednu nedoumicu, a nigdje ne nađem da piše, pa ako netko zna.
Znači, gleda li se cijela godina ili neprekinuto bolovanje? Hvala unaprijed.
Gleda se neprekinuto bolovanje, znači tek kad ovo drugo bolovanje bude trajalo duže od 42 dana ide na teret HZZo, jedno s drugim nema veze, što se tog tiče, bez obzira i ako je ista dijagnoza. 42 dana brojiš prema podatku o početku bolovanja sa doznaka koje ti radnik donese.
bensa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 11:09   #4685
Quote:
bensa kaže: Pogledaj post
Gleda se neprekinuto bolovanje, znači tek kad ovo drugo bolovanje bude trajalo duže od 42 dana ide na teret HZZo, jedno s drugim nema veze, što se tog tiče, bez obzira i ako je ista dijagnoza. 42 dana brojiš prema podatku o početku bolovanja sa doznaka koje ti radnik donese.
Hvala. I ja sam bila uvjerena da je tako dok mi djelatnik nije donio papir iz mirovinskog, u kojem ga traže da donese "potvrdu od poslodavca o isplaćenoj naknadi plaće za bolovanje na terez HZZO-a". To mu je došlo nakon što je dostavio zahtjev za dječji doplatak.
Mar@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 11:38   #4686
Neka bolovanja su prva 42 dana na teret poslodavca (bolest radnika) , a neka nisu, neka su od prvog dana na teret HZZO-a.
Vjerovatno je neko od ta dva bolovanja (ili oba), bilo na teret HZZO-a.
Možda ozljeda na radu, njega djeteta i slično.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 12:34   #4687
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Neka bolovanja su prva 42 dana na teret poslodavca (bolest radnika) , a neka nisu, neka su od prvog dana na teret HZZO-a.
Vjerovatno je neko od ta dva bolovanja (ili oba), bilo na teret HZZO-a.
Možda ozljeda na radu, njega djeteta i slično.
To je prvo što sam provjerila. Šifra oba bolovanja je A0, to je "obična" bolest.
Mar@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 13:00   #4688
Onda mu napiši na potvrdu da nije bilo isplate naknade plaće na teret HZZO-a, ako ga već to traže.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 13:17   #4689
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Onda mu napiši na potvrdu da nije bilo isplate naknade plaće na teret HZZO-a, ako ga već to traže.
Hoću. Hvala još jednom.
Mar@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 10:33   #4690
HITNO!!! HVALA
Ako je kasnila plaća za 12 ide broj JOPPD-a 17031 za neisplaćenu plaći.
Nisu 31.01. plaćeni niti doprinosi 31.01..
Danas ako ide isplata plaće i doprinosa koji broj JOPPD-a ide na virman za neto i porez, doprinose

Hitno trebam odgovor jesu se mjenjale šifre u 2017 i pozivi na broj za plaće.
Isplaćujem plaću za 12 MJESEC.
hVALA puno..
klara6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 10:55   #4691
Javim ti ja ako ću danas isplatiti si plaću za 12 mjesec, također kasnim, skupio novce, sad čekam knjigovođu da mi pošalje brojčice
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 11:00   #4692
Aj hvala ti...
klara6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 11:32   #4693
Ekipica, ima netko neku normalnu evidenciju radnog vremena za 2017. u Excelu za podijeliti?
__________________
I'm an accountant... What's your super power? :D
mala-vidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 11:47   #4694
Quote:
klara6 kaže: Pogledaj post
HITNO!!! HVALA
Ako je kasnila plaća za 12 ide broj JOPPD-a 17031 za neisplaćenu plaći.
Nisu 31.01. plaćeni niti doprinosi 31.01..
Danas ako ide isplata plaće i doprinosa koji broj JOPPD-a ide na virman za neto i porez, doprinose

Hitno trebam odgovor jesu se mjenjale šifre u 2017 i pozivi na broj za plaće.
Isplaćujem plaću za 12 MJESEC.
hVALA puno..
Ima li tko da na išta o ovome nemogu nikako dobit savjetnike...hvala
klara6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 08:54   #4695
Nemam ništa još nažalost, nisu mi sjeli novci tako da još nisam dobio instrukcije za uplatu, a knjigovođa mi je čudan, poslat će mi tek kad vidi da imam novce.

Čudni su to ljudi nekad
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 08:19   #4696
Jedno pitanje,da li se što mijenjalo po pitanju osnovnog osobnog odbitka prilikom rada u dvije firme, još uvijek se osobni može koristiti samo u jednoj firmi?
mazziz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 08:50   #4697
Quote:
Geralt kaže: Pogledaj post
Nemam ništa još nažalost, nisu mi sjeli novci tako da još nisam dobio instrukcije za uplatu, a knjigovođa mi je čudan, poslat će mi tek kad vidi da imam novce.

Čudni su to ljudi nekad
kako da ti pošalje naloge za uplatu, s kojim datumom kad ni sam neznaš kad ćeš imat novčiće na raspolaganju


Quote:
mazziz kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje,da li se što mijenjalo po pitanju osnovnog osobnog odbitka prilikom rada u dvije firme, još uvijek se osobni može koristiti samo u jednoj firmi?
tako je
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 09:33   #4698
Quote:
mazziz kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje,da li se što mijenjalo po pitanju osnovnog osobnog odbitka prilikom rada u dvije firme, još uvijek se osobni može koristiti samo u jednoj firmi?
S ovim zadnjim pravilnikom o porezu na dohodak sad je moguće podijeliti osobni odbitak. Treba s PK otići u Poreznu. Oni će izdati dodatnu/e PK kartice.

čl.28. st.8

Zadnje uređivanje Vekenga : 09.02.2017. at 09:37. Reason: dodala članke pravilnika
Vekenga is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 13:16   #4699
Quote:
Vekenga kaže: Pogledaj post
S ovim zadnjim pravilnikom o porezu na dohodak sad je moguće podijeliti osobni odbitak. Treba s PK otići u Poreznu. Oni će izdati dodatnu/e PK kartice.

čl.28. st.8
Ajme, ovo sam skroz previdjela! Hvalaaaa!
Ljubicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 10:13   #4700
Ok, mislim da znam odgovor, ali da provjerim s vama:

Novi radnik, ima ovrhu (1/3 + 2/3), FINA dostavila obavijest o otvaranju zaštićenog računa.
Odjednom pojavljuje se dopis (naslovljen na neku firmu, valjda bivšeg poslodavca) u kojem firma-otkupljivač dugova zahtjeva da se 1/3 uplaćuje direktno na njihov račun??? Prilog su nekakva rješenja od bilježnika stara 5 godina. Na sadašnjeg poslodavca nije došlo ništa, osim regularne obavijesti FINE.

Dakle, uplatiti 2/3 na zaštićeni, a 1/3 na redovni pa nek FINA dalje rješava ovrhu?

Btw otkupljivač dugova ima cijelu temu tu na gospodarstvu
Ljubicica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:28.