Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2004., 14:58   #1
Mušice u vidnom polju / eye floaters

Malo podižem temu-tih mrljica koje "putuju" s pokretom oka imam nekoliko i na desnom i na lijevom oku. Bila sam na dva pregleda i, u principu, je sve OK.
Zadnja oftolmaloginja mi je rekla da se dio gelirane mase u oku skrutnuo i to stvara te majušne mrlje koje nisu opasne-i ne smetaju mi pri gledanju.
lela77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2004., 15:28   #2
to su eye floaters-i.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2004., 10:43   #3
Ja također u lijevom oku imam smeđu mrljicu kao madežić i ako sam umorna oko nje se zacrveni, a ako sam naspavana samo je smeđa. Moja okulistica mi je rekla da je to pojačan pigment u oku i da nije ništa opasno. Ja se iskreno nadam da nije!
__________________

Intuitivni um je sveti dar, a racionalni um je vjerni sluga. Mi smo stvorili društvo koje cijeni sluge, a zaboravlja darove - by Einstein
fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 12:02   #4
Mušica pred okom

već jedno mjesec dana mi se zna pojaviti ona "mušica" pred oko, crna mrvica. kud god ja pogledam, ona prati pokret oka, ali uvijek bježi iz fokusa. već me to pomalo počelo živcirati, a ne da mi se doktoru.
Ima netko kakva iskustva s tim?
hvala
ps kratkovidna sam
Kacka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 12:03   #5
Meni ih je čitav roj na oba oka


p.s. imam savršen vid
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 12:08   #6
hm, ne znam dal da se veselim, ili da se zabrinemo i ti i ja. netko mi je jedanput rekao da je to simptom očnog tlaka, a s tim se nije za zezat.
a možda sam ja hipohondar
Kacka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 12:09   #7
Ja nisam hipohondar, al me već počelo smetat...ko da živim u akvariju
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 12:12   #8
to ja zovem mucica jer izgleda kao mucica koja nastane na vunenoj vesti

imam astigmatizam i dioptriju, ocni tlak savrsen
dr mi je rekla da se naviknem na nju jer se to ne moze maknuti i nije opasno
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 13:13   #9
ali ne mozete znati pricate li o istim stvarima

u svakom slucaju, otici okulisti, pregledati i retinu
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 23:48   #10
imam ih i ja,eye floaters....
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2006., 01:52   #11
fino fino, možemo osnovati klub mušičara. jel ima tu neki okulist da nam to malo stručno objasni?
Kacka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 15:08   #12
Quote:
Kacka kaže:
već jedno mjesec dana mi se zna pojaviti ona "mušica" pred oko, crna mrvica. kud god ja pogledam, ona prati pokret oka, ali uvijek bježi iz fokusa. već me to pomalo počelo živcirati, a ne da mi se doktoru.
Ima netko kakva iskustva s tim?
hvala
ps kratkovidna sam
To ti nešto pluta u očnoj staklovini, kud god pogledaš prate pogled ali ipak svaka vodi svoju politiku....kažu da je bezopasno, a sa godinama se množe
brundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 14:56   #13
joj i ja sam to dobio prije mozda godinu dana... ispocetka me toliko zivciralo za popzdt, al sad skoro pa i ne primjecujem. nadam se da se nece umnozit
lilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 17:53   #14
To ima veze s tlakom, ali ne znam jel očnim ili krvnim. Ne mislim da je bezazleno!
imago2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 19:43   #15
u odnosu na vrijeme kad sam napisala prvi post na ovu temu, sad ih je manje, zna biti samo jedna, prije je bio cijeli roj. još uvijek nisam bila kod okulista.
bojim se da će mi naći nešto što nemam, doktori to vole raditi.
Kacka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2006., 21:41   #16
pridruzujem se klubu musicara
 
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 00:16   #17
Ja isto.
meni je isto doktorica rekla da to nije niš ali da vjerovatno nikad neće otić, kao daje to neka fleka u oku .
cvio14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 13:51   #18
Sada vi poslušajte pravog znalca- MENE koji znam dosta o tome. Kao prvo treba se znati da u većini slučajeva i jest bezopasno, no postoje oni mali slučajevi gdje te mušice mogu dovesti za 3 dana do potpunog sljepila. E sada o čemu se radi!!! Radi se o tome da su te mušice razlog normalnog starenja oka. Zna se polako njihov broj povećavati, a katkad naglo. Ja to imam koje 3 do 4 godine, a tek mi je 25
To jest kao da gledate kroz akvarij i može biti jako iritantno, no same te mušice NE MOGU dovesti do sljepila.
Sljepilo može nastupiti u slučaju ako su to simptomi za neku goru bolest, a ta bolest jest da vam se od cijele očne jabučice svi slojevi oka počnu odvajati (ljuštiti) i tako svih sedam slojeva ili koliko ih već ima mogu otpasti od oka što uzrokuje trajno sljepilo. No u takvim slučajevima osim mušica postoje i bljeskovi svjetla koje vidite kao munju ili bljesak. I tada to ne mora značiti da se radi o odvajanju tih slojeva od oka, no u svakom slučaju oftamologu je dobro otići što prije da pogleda. Da se radi i o najgoroj opciji, to se da riješiti laserskom operacijom koja u tome slučaju mora biti hitna jer se to inače brzo sljušti.
Ne želim sada širiti paniku naravno jer mušice su nešto što valjda ima 90% ljudi u očima, no neki to nikada ne primijete osim ako se taj broj ne poveća. To u 99.99% slučajeva nije ništa opasno jer se radi o normalnoj pojavi koja ponavljam NE MOŽE dovesti do sljepila. No za svaki slučaj skoknuti do aftamologa ne košta preveć i bezbolno je- stoga....
Cijanid is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 20:36   #19
Quote:
Cijanid kaže:
Ja to imam koje 3 do 4 godine, a tek mi je 25
ja imam od osnovne skole
tam negdje od 6og razreda
a sad imam 32
primjecujem ih samo kad se skoncetriram na njih
 
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 00:50   #20
Quote:
imago2007 kaže:
To ima veze s tlakom, ali ne znam jel očnim ili krvnim. Ne mislim da je bezazleno!
ma nema nikakve veze potpuno bezazlena iritirajuća pojava.cijanid ja brijem da ti pričaš o ablaciji retine,ali to nema nikakve veze s ovim.
tzar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:11.