Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2007., 20:21   #61
mangupice definitivno cu javit sta je bilo.pogledat cu prekosutra krajnike pa cemo vidjet sta ce dalje biti.idem jos na ultrazvuk trbuha jer mi nesto nije u redu sa jetrom pa je rekla dr-ica da ce me onda poslati kod nesto gastro... da se vidi sta je sa jetrom.da mozda nije ona u pitanju i idem stitnjacu testirati.vidjet cu da me posalje i imunologu.definitivno je nama muskima lakse nego zenama i curama.znam kak je meni al vama je mislim i 100 puta gore.hvala.
mario is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 01:34   #62
Quote:
lili9 kaže: Pogledaj post
Mangupice, je li možeš reći koliko imaš godina? Pitam te to jer me zanima je li ti to počelo prije ili poslije puberteta?
Ja sam bila na slikanju zuba 2 puta i oba puta su mu rekli da su mi zubi u redu. U prvom mjesecu sam izvadila gornje petice i stavila fiksni aparatić. Zaboravila sam spomenuti da su i meni otpale obrve i donje trepavice. Sada su mi počele rasti. Ja sam išla na terapiju koja se zove PUVA i radi se pomoću neke tekućine i nekog svjetla. Meni nije pomoglo, ali raspitaj se na odjelu dermatologije. Ja sam isto bila na svim mogućim pretragama i rekli su mi da je sve u redu i da ako u pubertetu ne narastu bijele dlačice po glavi da nema nade. Meni su počele rasti i nadam se da će mi narasti kosa.
Lili9 koji oblik alopecije imaš? Je li kosa u krugovima opada ili po cijeloj glavi.
Što se tiče PUVA terapije, koriste se ultraljubičaste zrake u kombinaciji sa lijekom psoralen, koji ti kožu senzibilizira za svjetlo. To je terapija za alopecia areata, mislio sam da se ta terapija danas više ne koristi.
Inače postoji i terapija sa DCP-om (diphenylcyclopropenon) ali traje dugo.
__________________
Malo nas je al smo govna!
kernie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 05:19   #63
Lili9, meni je sada 29 godina. Prvi put sam imala te tzv pecate u pubertetu i onda je sve proslo do nedavno. Posto govorim engleski, citala sam dosta istrazivanja na internetu o alopecia areata i ponavljaju cesto da u 90% slucajeva postoji septic foci negdje u predjelu glave. Najcesce navode zube, sinuse i krajnike. Opet isticem da ono iskustvo sto je gospodja napisala za svog sina of 24 godine (da je operirao krajnike) se spominje kao velika mogucnost. "Na oko" izgleda sve OK dok se ne odstrani. Ja cu ici da pregledam svoje krajnike i najvjerojatnije cu ih odstraniti bez obzira. Isto tako cesto ces naci da pise da kosa sama od sebe pocne rasti od jednom i nikada ne nadju objasnjenje zasto se to desilo.
mangupica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 18:06   #64
Imam alopeciu totalis.
lili9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 01:15   #65
Nove vijesti:

Dragi moji, ja sam vam obavila sve pretrage i na kraju posjetim tri razlicita ORL od kojih su mi dva dijagnosticirala hronicni tonsilitis i ubjedjeni su da, na osnovu svog iskustva, je to uzrok mog opadanja kose. Takodjer sam nedavno upoznala jednu gospodju koja je takodjer imala isti problem i odstranili su joj krajnike nakon cega je kosa pocela rasti. Ja cu u narednih par sedmica se uputiti na operaciju pa vam javim kako se stvari razvijaju. Takodjer sam radila nekakve nalaze citokina u krvi na osnovu kojeg utvrde da li je AA autoimuna ili je posljedica nekog zarista. Na kraju se ispotavilo da mi je nalaz OK i da trebam traziti zariste. Taj problem sa krajnicima su dijagnosticirali stariji doktori (primariusi) i sam pregled je bio puno drugaciji od onoga sto je mladji doktor radio. Pozdravi, Mangupica.
mangupica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 13:08   #66
Kakvi su to nalazi koji utvrdjuju je li alopecia autoimuna ili sa zaristem? Moze li se napraviti neki test za genetiku, da se vidi je li se ima to u genima? Ako netko ima informacije
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 17:50   #67
Hard Candy, ima neki nalaz citokina u krvi koji se radi i na osnovu toga utvrdjuju da li je autoimuna bolest i, navodno ako nista nije poviseno onda kazu da je vjerojatno uzrok AA neko zariste. Moj uzorak krvi je isao u Njemacku i cekala sam 3 mjeseca na rezultate. Koliko znam, trebao bi biti skup nalaz.

Za ostale, ja nastavim traziti to zariste, odem kod dva razlicita ORL (jedan primarijus drugo malo mladji doktor). Obojica mi dijagnosticiraju kronicni tonsilitis (kronicnu upalu krajnika) ali samo jedan predlozi operaciju. Sa svim tim mojim papirima, ja odem u Miami (SAD) u jednu od najboljih bolnica u SAD kod Dermopatologa (nesto sto mi nemamo) i kod njihovog ORL. Taj ORL se uopce nije slozio sa dijagnozom koju su mi dali moji doktori, cak sta vise rekao mi da imam jako dobro krajnike. Dermopatolog mi predlozi terapiju za koju garantuje da ce uspjeti ali je dugotrajna. Iskreno da kazem, apsolutno svaki dokument koji sam ja nasla na internetu kaze da je AA autoimuna bolest. U SAD tvrde da razlog ne postoji i da obicno ljudi koji imaju AA su fantasticno zdravi. Ja sad idem na tu terapiju svaka 2-4 sedmice pa cemo vidjeti. Vec vidim napredak u smislu da mi je kosa prestala opadati i upotpunosti se vratila na onaj svoj stari kvalitet (vise nije suha, bezivotna i ne prlja se brzo).
mangupica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 01:09   #68
evo imam potrebu i ja nesto napisati.... i dalje mi kosa ispada, unatoc sto svi pregledi i nalazi budu u granicama normale, cak i odlicni.... neznam vise sto da radim, vise ne uspjevam sakriti tjeme, dermatolog mi je sad dao neke nove losione, pa cu im dati sansu jos mjesec dana koliko bi ih jos trebala koristiti.... i planiram poceti koristit minoxidil, s jedne strane bi htjela sto prije, a s druge neznam koliko je pametno mijesati na glavi svakakve losione... imate savjet? inace, dva mjeseca mi je kosa bila u redu, nije ispadala vise od normale, sad je opet pocela. doktorica u nedostatku boljeg odgovora veli stres. par ljudi mi je predlozilo homeopatiju pa vas pitam sta mislite i o tome? imate kakav prijedlog jos, bila bi zahvalna.... citam vase postove ali mi se sve vise izmjesalo u glavi koliko sam na internetu procitala informacija i savjeta.... a svojoj doktorici se vise ne mogu obratiti osim ako ne dodjem po uputnicu za psihijatra (a i to planiram uskoro...)jer sam sve zivo poobavljala, sve pretrage... pa se obracam vama....
__________________
do not disturb
Azar'i is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 17:27   #69
Quote:
lili9 kaže: Pogledaj post
Imam alopeciu totalis.
imam 26 g., alopeciu totalis 15 g. s time da mi je u tom razdoblju nekoliko puta djelomično izrasla pa ponovno otpala kosa. sada nosim periku. lili9 zanima me gdje točno nabavljaš dobre perike.
zenbaline is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 06:11   #70
Azar'i: To tako zvuci poznato... i ja sam kroz sve to prosla. Medjutim, zelim te pitati koliko ti je kose opalo? Ja vec vise od godine dana nosim nesto na glavi. Srecom pa ne izgledam lose. Cuj, sve to sto si navela je privremene prirode, dakle dok koristis sve je OK, cim prestanes vratimo se na staro. Ako ti se da, procitaj sve sto sam napisala u ovoj temi. Ja trenutno sad idem na terapiju u Miami, bila sam dva puta i vec vidim napredak. Medjutim, meni ne ide u prilog to sto sam dozvolila da mi puno kose opadne. Da sam pocela sa ovom terapijom ranije sve bi bilo drugacije, medjutim, tvrde da ce uspjeti - samo ce potrajati. Terapija se sastoji od Intralesional Injekcija i Kenalog. Meni kosa vise ne opada. Iskrena da budem, nasi ljekari su mi poceli ici na nerve. Ovaj pristup ljekara u SAD je puno drugaciji i nekako pozitivno utice na mene. Jos jedna interesantna stvar je da svaki taj tretman mene kosta 180USD, sto uopce nije puno, ja sam vise novca dala na razno razne pretrage. Vec dugo vremena sam na ovoj temi i nekako se osjecam odgovornom da se cesto javim sa novinama i iskustvima. Nadam se da ti je ovo pomoglo, ako imas jos pitanja reci. Sto se tice homeopatije, probaj. Ja sam vidjela par slucajeva gdje svakidasnja medicina nije pomogla a homeopatija je. Jedan od tih slucajeva je i moj brat. Medjutim, probaj naci te injekcije, nije tako bolno ali ti mogu reci da pomaze. Pozdravi.
mangupica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 11:16   #71
Zenbaline: Ja ti idem u Zagreb u trgovinu Quince imaju stvarno dobre perike i tu stalno kupujem. Iako imaju svoje isporučitelje u Splitu, ja tu ne kupujem jer imaju nešto tu na lageru, a ostalo moraš naručiti preko kataloga.
Ovo je njihova e-mail adresa: http://www.matrica-pro.hr
Njihova adresa u Zagrebu je:
Nova Ves 7 (dvorište), odmah od CENTRA KAPTOL
Tel:01/466 83 38, Mob:098/21 25 67
Ja mislim da na njihovoj web stranici to nisu sve perike ima još marka, ja sam zadnjih par godina kupovala Revlonovu. Možeš ih nazvati i pitati gdje u drugim gradovima možeš kupit perike ja sam negdje imala taj papir, imaju ih i u Šibeniku, Splitu... Ako ga nađem, napisat ću ti. Što je meni najvažnije, socijalno mi plaća 500 kn periku jer sam maloljetna, a to ne dopuštaju u svim dućanima.
lili9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 14:48   #72
Evo našla sam gdje se mogu u drugim gradovima kupit njihove perike:
U OSIJEKU: LJEKARNE TRIPOLSKI, Strossmayerova 14, tel: 031/283 450
U RIJECI: KBC - RIJEKA, onkologija
U VARAŽDINU: Orto centar MERKUR d.o.o., Braće Radića 30, tel: 042/200 566
U ZADRU: Frizerski salon DANILO, Kovačka 2, tel: 023/213 479
U SPLITU: ORTOPEDSKO SANITETSKI CENTAR, Dubrovačka 3, tel:021/544 366
U DUBROVNIKU: LJEKARNA ČELINA, Put Republike 7, tel: 020/356 919
U PULI: Liga protiv raka Pula, Nobileova 1, tel: 052/540 592

Možda su se oni u međuvremenu preselili ili promijenili broj jer sam ja ovaj letak uzela prije par godina, tako da nisam 100% sigurna da su podaci točni.
lili9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 16:15   #73
hvala lili9!
zenbaline is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 12:59   #74
Nema na čemu!
lili9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 00:21   #75
Bok svima. Evo samo da javim da sam operirao zubni korijen i da mi je vec nakon 15 dana počela opet rasti brada na oba mjesta i kosa na većem mjestu dok na manjem malo zaostaje. Izgleda da je i meni bilo do zuba, bar se nadam, kao i sinu od gospođe ranije u postovima. U međuvremenu sam mazao i nekim losionom iz biljne ljekarne pa je i to možda pomoglo. Iskreno se nadam da ce te svi naći uzrok te vam se svima zahvaljujem na savjetima. tnx
mario is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 11:05   #76
Pozdrav svima. Zovem se Natalija i živim u Sloveniji. Sretna sam, da sam pronašla ovaj forum, pomogli ste mi svi. Opraštam se, ako mi je hrvatski jezik slab, ali trudit ču se.
I ja imam problem sa kosom. Nije mi izpala, ali prestala je da raste. Mislim, da je problem u zubu. Uvjerna sam u to. Sad pišem jednoj stomatologinji na slovenski forum, da je izpitam, kako da zob boli, ali rentghen slika je ok-zub je zdrav?

Da vam kažem, kako sam se ja liječila i nije pomoglo.

*Decros šampon-ok, čista i voljna kosa, ali samo za dan pranja. Poslednji dan sve isto, mastno, bez života.
*Vichy i Foltene ampule-bacanje novca. Dobar feeling ali ništa od rezultata.
*Pranje sa rumenjakom od jaja-opet dobar feeling, ali ništa bolje.
*Vitamini za kosu, sok noni, Herbalife... -NIŠTA!!!
*Nisam se bojala 1 i pol godine-opet ništa bolje.

Tako da je žarište ipak u meni i nije stres ali pomankanje vitamina. Strah me je vaditi zub van jer želim, da je unutra (normalno), ali idem u akciju. 5. 10. imam zubara ali idem prije na konsultaciju.

Da vam kažem, da sam potrošila mnogo novca u nadi, da popravim kosu. Prije sam imala probleme sa volumnom, isto sad, jer ga nema.
Ali nači ču razlog i pozdravit ga.

Svima Good Luck. Nismo sami.

Natalija, 27
natali s. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 14:26   #77
evo i mene

Bok svima

evo i ja sam u vašem klubu. Imam također 27 godina.
Počelo je s malim krugom na vrhu glave prije nekih mjesec i pol, sad već imam 2 poprilično velika i nekoliko manjih.
Vidjela sam da znaju razno razni uzroci toga biti.
Ja sam osobno provjerila jajanike i krvnu sliku, za sada sve pet.
Ici cu još da vidim zube i sinuse(moglo bi biti to, jer mi stalno curi nos). Krajnike nemam od 6-te godine tako da to sigurno nije.
Nisam znala gdje na forumu točno staviti post, pa sam prvo bila stavila na Kosu i Uvod u prirodnu, i tamo sam dobila odgovore o prirodnoj terapiji, pa mozete pročitati. Budem pokušala i s tim.
Javim čim budem imala više informacija.

Ovome težimo....

pozdrav svima
mambra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 17:14   #78
Natalija/mambra,

Meni je 29 godina sad. Ovaj problem imam od 28. godine. Vec par puta sam bila u Miami (SAD) kod dermopathologa koji mi daje neke inekcije u glavu i kosa je pocla rasti. Tvrde da ce pomoci. Ja sam sve pregledala sto se dalo pregledati, cak htjela ici na operaciju krajnika ali me ubjede da nije potrebno jer su dobri. U Americi sam vidjela da to curenje nosa i tzv slajm ili iscjedak koji ti ide niz grlo je u vecini slucajeva alergijska reakcija i da nema veze sa sinusima, krajnicima itd. Uglavnom, meni je kosa pocela rasti. Cim su mi poceli davati te injekcije prestala je opadati, nije se vise mastila i sad raste. Ja ne znam da li kod nas daju te injekcije ali vam garantiram da pomazu i puno se jeftinije. I ja sam kao vi probala sve ali uzalud. Mnogo novca potroseno ni zasta. Vec sam pisala o ovim injekcijama, nije bolno a pomaze. Moj iskren savjet vam je da to probate.

Good luck!
mangupica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 23:14   #79
Hvala mangupice!

Za sada ipak to pokušavam riješiti u RH... i imam novosti....poslala me moja doktorica da između ostalih pretraga odem i do dermatologa....moram vam priznati da sam otišla veoma nevoljko.....i znala sam da ako mi prepiše kortikosteroide, da nema šanse da to koristim.....međutim završila sam kod neke simpatične bosanke koja mi je napisala terapiju vitaminima....injekcijama vitamina....doduše ne u glavu.....
....sad moram naručiti te injekcije i vitamnine....i ako bude uspješno.....odmah vam napišem gdje da se uputite.....čujemo se.....
mambra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 18:34   #80
Quote:
Rock Star kaže: Pogledaj post
Mazati bijelim lukom kako? Uzmem bijeli luk i trljam po glavi ili?
Moj bratic je imao problema,ispadala mu je kosa u velicini kutije cigareta,pa bi to trajalo neko vrijeme,kosa bi narasla ,i nakon par mjeseci opet.Netko mu je savjetovao da u rakiju-alkohol(neznam tocno) stavi bijeli luk i da kad to odstoji ,maze to mjesto mislim 3 puta dnevno.Zaista mu je pomoglo.Kosa je narasla.Napominjem da je sve preglede obavio i da je bio potpuno zdrav.Ne znam omjer rakije i bjelog luka ,ali ako koga zanima neka mi se obrati na privat,pa cu ja bratica pitati,,,kako se radi taj lijek i koliko se puta maze
eden is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:44.