Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2007., 10:26   #1
Kenjutsu

Ima li netko ovdje da uči kenjutsu u Zagrebu, i gdje???
Zanima me kako s tim stoji gospodin Škerl, s obzirom da na subosovoj stranici stoji da shorijni kempo koji poducava, sadrzi tenshin shoder katori shinto ryu??? Čisto informativno...on ima u toj školi neki dan??? I dal podučava samo kenjutsu???
Hvala...
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 11:12   #2
Mislim da nije samo kenjutsu, ali drugi će reći bolje. Poučava TSKS Ryu no kao i mnogi drugi u svijetu nije jedan od one nekolicine koji imaju i "licencu" za to. Svakako ga posjeti.
__________________
Nisam ti ja za te điđe-baje.
eisenfaust is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 12:49   #3
Dan-gun je njegov klub. Tamo ima nesta malo podataka, ali i raspored treninga pa se svatko moze doci raspitati.
__________________
Jedan kaze "prljavo", drugi kaze "ucinkovito". Ja sam onaj drugi.
Onajdrugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 20:30   #4
Quote:
Onajdrugi kaže: Pogledaj post
Dan-gun je njegov klub. Tamo ima nesta malo podataka, ali i raspored treninga pa se svatko moze doci raspitati.
Vidio...HVALA!!!!
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 23:02   #5
Quote:
eisenfaust kaže: Pogledaj post
Mislim da nije samo kenjutsu, ali drugi će reći bolje. Poučava TSKS Ryu no kao i mnogi drugi u svijetu nije jedan od one nekolicine koji imaju i "licencu" za to. Svakako ga posjeti.
Što znači imati licencu? M. Škerl je nositelj 6. DAN-a kenjutsua, zar to nije dovoljno? Koliko mi je poznato TSKS Ryu je možda najstarija/najtradicionalnija kenjutsu škola u Japanu, zar im ne bio bilo "od koristi" da u Europi imaju majstora tako visokog ranga? Ili možda...
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 09:20   #6
Od kakve koristi?
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 09:40   #7
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Što znači imati licencu? M. Škerl je nositelj 6. DAN-a kenjutsua, zar to nije dovoljno? Koliko mi je poznato TSKS Ryu je možda najstarija/najtradicionalnija kenjutsu škola u Japanu, zar im ne bio bilo "od koristi" da u Europi imaju majstora tako visokog ranga? Ili možda...
TSKS Ryu je koliko mi poznato najstarija škola čiji se nositelji mogu kontinuirano pratiti do osnivača. Ono što je od "koristi" školi jest imati "ovlaštenog" predstavnika jer nije rijedak slučaj različitih slobodnih interpretacija učenja, a sve pod imenom "XY" škole. Ne kažem da je to ovdje slučaj. Slično, u Eishin Ryu (2. po redu najstarija škola) postoje dvije "struje"; Iwata-ha i drugi čijega se imena ne mogu sjetiti. Ali, eto postoji i treći Komei Juku, koji ne da ne prenosi prethodna znanja već je stvorio vlasiti koryu (jukoryu). Smijurija gdje god se pojavi, u Japanu pogotovo.
TSKS je tradicionalna škola, dakle koryu i u tom kontekstu Dan zvanja nisu relevantna. Premda nisam u potpunosti siguran TSKS se možda nalazi pod krovom veće organizacije, možda ZNKR unutar koje postoje vrednovanja na Dan osnovi (otuda možda 6. Dan). Menkyo Kaiden i sl. jedini su relevantni u tradicionalnim školama i u tom kontekstu sam spomenuo da Škerl nema "šaru" od Soke-a. Ili možda ima pa sam jednostavno tresnuo glupost pa se duboko ispričavam.
__________________
Nisam ti ja za te điđe-baje.
eisenfaust is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 12:46   #8
Quote:
r0nin kaže: Pogledaj post
Od kakve koristi?
Tradicionalne škole (koryu) izumiru i to nije nikakva novost niti veliko iznenađenje. Samo u kontekstu Iaidoa sve je više praktikanata tzv. "standardnog" iaidoa dok su zajednice tradicionalnih škola, koje su po defaultu daleko malobrojnije, u opadanju. Svakako da je korist držati takve škole u životu jer predstavljaju dio povijesti i kulture Japana. Naravno, prvenstveno u matičnoj domovini, a potom i u svijetu.
__________________
Nisam ti ja za te điđe-baje.
eisenfaust is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 13:12   #9
Da to je tocno. Meni je malo zao da nema kod nas neka koryu bujutsu skola, naravno cija se autenticnost moze provjeriti.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 14:20   #10
a jel ima ovdje neko a je radio TSKS ryu??? Dojmovi??? Mene zanima jos jer je skola prije imala i ninjutsu...danas o njemu imaju samo usmenu predaju, pa me bas zanima i ponesto o tome...
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 15:14   #11
Quote:
r0nin kaže: Pogledaj post
Da to je tocno. Meni je malo zao da nema kod nas neka koryu bujutsu skola, naravno cija se autenticnost moze provjeriti.
Dvije skole od 9 bujinkanovih su koryu bujutsu.
__________________
Imaj vjere u Boga, ali zaključavaj svoj auto!
satter is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 19:00   #12
http://business.fortunecity.com/johns/510/koryu.html
Evo, ovo nesto govori o djelu bujinkana koji bi mogao biti koryu.
Meni osobno nije bitno jesmo li koryu ili nismo, ovo je samo pocetna stranica ako netko zeli malo dalje istraziti.

Sve ovo skupa je interesantno iz razloga sto se ove godine radi jedna od te dvije mozebitne koryu skole, a to je kukishinden ryu.
Samurajska skola borbe u oklopima, vecina bujinkan borbe s oruzjem dolazi iz te skole.
__________________
Imaj vjere u Boga, ali zaključavaj svoj auto!
satter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 23:21   #13
Malo da oživimo ovu temu, prošle godine otvoren je klub za kenjutsu u Zagrebu.
Chreps is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:42.