Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2007., 20:20   #81
dosta poznajem wing chun posto treniram jeet kune do vec 5 godina i Bruce Lee je unio mnogo toga iz WC-a.. Bas kao u WCu i mi ucimo udarati centralnom linijom ali nismo ograniceni njome..
Volim drillove iz wing chuna pogotovo chi sao.. ili ti sticky hands.. Dali prakticirate hubad? iz kali escrima martial arts od Dan Inosanta?
__________________
"As more Bruce Lee films are shown not only in acting ability but in physical skills as well they will see the difference. Of course; it is only movie making people will say. But I'm sure that the audience (real martial artists) are not so insensitive; as to not be able to see and judge by them self and compare these man speed, power, rhythm, coordination, versatility etc. etc."
- Bruce Lee -
BruceLee87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 21:32   #82
Quote:
BruceLee87 kaže: Pogledaj post
dosta poznajem wing chun posto treniram jeet kune do vec 5 godina i Bruce Lee je unio mnogo toga iz WC-a.. Bas kao u WCu i mi ucimo udarati centralnom linijom ali nismo ograniceni njome..
Volim drillove iz wing chuna pogotovo chi sao.. ili ti sticky hands.. Dali prakticirate hubad? iz kali escrima martial arts od Dan Inosanta?
Hm, nešto sam negdje čitao o jeet kune dou u Istri, možda čak i ovdje, sad mi se ne da tražiti... Tko vas to uči jer jeet kune doa baš i nema, ne samo kod nas nego je malo klubova i u globalnim okvirima u usporedbi sa ostalim vještinama?

Ne vjerujem da itko u sklopu w.c. klubova prakticira išta iz filipinskih BV...
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 21:42   #83
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Hm, nešto sam negdje čitao o jeet kune dou u Istri, možda čak i ovdje, sad mi se ne da tražiti... Tko vas to uči jer jeet kune doa baš i nema, ne samo kod nas nego je malo klubova i u globalnim okvirima u usporedbi sa ostalim vještinama?

Ne vjerujem da itko u sklopu w.c. klubova prakticira išta iz filipinskih BV...

Dobro si cuo.. Treniram u Puli JKD i moj trener je bio u Dan Inosanto Academy... I ja mislim da je to jedini licencirani klub u hrv ako ne i sire.. Malo je klubova jer samo direktni ucenici Bruce Leea i Inosantoa imaju pravo otvorit privatnu skolu...
Gotovo sam siguran da prakticiriaju hubad.. bar ona skola kod kvaternikovog trga.. samo mozda na malo drugaciji nacin..
__________________
"As more Bruce Lee films are shown not only in acting ability but in physical skills as well they will see the difference. Of course; it is only movie making people will say. But I'm sure that the audience (real martial artists) are not so insensitive; as to not be able to see and judge by them self and compare these man speed, power, rhythm, coordination, versatility etc. etc."
- Bruce Lee -
BruceLee87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 21:47   #84
Quote:
BruceLee87 kaže: Pogledaj post
Dobro si cuo.. Treniram u Puli JKD i moj trener je bio u Dan Inosanto Academy... I ja mislim da je to jedini licencirani klub u hrv ako ne i sire.. Malo je klubova jer samo direktni ucenici Bruce Leea i Inosantoa imaju pravo otvorit privatnu skolu...
Gotovo sam siguran da prakticiriaju hubad.. bar ona skola kod kvaternikovog trga.. samo mozda na malo drugaciji nacin..
A valjda je tako, iako mi principi na kojima se temelji hubad i w.c. drilovi čine suprotnima. Wing chun preferira ulazak iznutra a kali izvana

Kako to vi na jeet kune dou skupite u jedno?
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 21:55   #85
jkd?
nijesam znao da ga uopce ima u nasim krajevima. Inosanto je faca. ludi su mi ti filipinci...
da ima neki ozbiljni klub, okusao bi se i u escrimi vrlo vjerojatno...
__________________
Jedan kaze "prljavo", drugi kaze "ucinkovito". Ja sam onaj drugi.
Onajdrugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 21:56   #86
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
A valjda je tako, iako mi principi na kojima se temelji hubad i w.c. drilovi čine suprotnima. Wing chun preferira ulazak iznutra a kali izvana

Kako to vi na jeet kune dou skupite u jedno?
I jeet kune do ima koncept po kojem radi.. Bruce je uzeo "najbolje" za njega i smixao sve to u jedno(njemu najbolje ne znaci nuzno da je i meni najbolje stoga idividualac nalazi sebi najbolji put i trener mu pomaze u tome).. NIje se ogranicio samo na centralne napade.. ili samo vanjske.. kada to dvoje kombiniras dobijes potuno novi oblik.. efikasniji i slobodniji..
chi sao recimo razvija osjet.. dok recimo hubad razvija fluidnost...nevalja se ogranicavat.. treba ti sloboda.. i to je ono sto ti jkd nudi..
"having no limitation as limitation"
__________________
"As more Bruce Lee films are shown not only in acting ability but in physical skills as well they will see the difference. Of course; it is only movie making people will say. But I'm sure that the audience (real martial artists) are not so insensitive; as to not be able to see and judge by them self and compare these man speed, power, rhythm, coordination, versatility etc. etc."
- Bruce Lee -
BruceLee87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 21:57   #87
Quote:
chabad kaže: Pogledaj post
a kolko dugo si trenirao?
ja sam bio na treningu jednom (prvom) i radio sam neke osnove, npr obranu od nožnih udaraca. ne dugo, ali bilo je i toga.
oko 2 godine. al kad se tu uracunaju stanke preko ljeta...
radio sam i ja neke osnove nogama, ali je uglavnom na ruke bilo koncentrirano.
sad smo taman trebali krenuti u malo ozbiljniji rad nogama...
__________________
Jedan kaze "prljavo", drugi kaze "ucinkovito". Ja sam onaj drugi.
Onajdrugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 21:59   #88
Quote:
Onajdrugi kaže: Pogledaj post
jkd?
nijesam znao da ga uopce ima u nasim krajevima. Inosanto je faca. ludi su mi ti filipinci...
da ima neki ozbiljni klub, okusao bi se i u escrimi vrlo vjerojatno...
Istina, Kukulj nije filipinac ali ga još nitko (što je jedinstveno) nije kritizirao, pa slobodan si pokušati...
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 22:01   #89
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Wing chun preferira ulazak iznutra a kali izvana

Kako to vi na jeet kune dou skupite u jedno?
pa sam si si rekao. iako _inc __un preferira ulazak na unutarnja vrata, isto tako ima i napade izvana... iznutra je vise mogucnosti, ali si i sam izlozeniji, a izvana imas manje mogucnosti za napad, ali i za biti napadnut... ali to vec znas pa nema smisla da ti govorim
__________________
Jedan kaze "prljavo", drugi kaze "ucinkovito". Ja sam onaj drugi.
Onajdrugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 22:02   #90
Quote:
Onajdrugi kaže: Pogledaj post
oko 2 godine. al kad se tu uracunaju stanke preko ljeta...
radio sam i ja neke osnove nogama, ali je uglavnom na ruke bilo koncentrirano.
sad smo taman trebali krenuti u malo ozbiljniji rad nogama...
ma imaš vremena.
ja se trenutno moram posvetiti nekim drugim stvarima (polaganje vozačkog ) tako da sam odlučio još neko vrijeme sačekati.
ona stara dvojba još ostaje.

baš fino da ova rasprava nije otišla u k, gledao sam neke starije na ovom forumu i sve su neka dječja prepucavanja.
__________________
Born to lose - Live to win
chabad is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 22:03   #91
Quote:
BruceLee87 kaže: Pogledaj post
I jeet kune do ima koncept po kojem radi.. Bruce je uzeo "najbolje" za njega i smixao sve to u jedno(njemu najbolje ne znaci nuzno da je i meni najbolje stoga idividualac nalazi sebi najbolji put i trener mu pomaze u tome).. NIje se ogranicio samo na centralne napade.. ili samo vanjske.. kada to dvoje kombiniras dobijes potuno novi oblik.. efikasniji i slobodniji..
chi sao recimo razvija osjet.. dok recimo hubad razvija fluidnost...nevalja se ogranicavat.. treba ti sloboda.. i to je ono sto ti jkd nudi..
"having no limitation as limitation"
volio bih vidjeti, zapravo probati...
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 22:05   #92
Quote:
Onajdrugi kaže: Pogledaj post
pa sam si si rekao. iako _inc __un preferira ulazak na unutarnja vrata, isto tako ima i napade izvana... iznutra je vise mogucnosti, ali si i sam izlozeniji, a izvana imas manje mogucnosti za napad, ali i za biti napadnut... ali to vec znas pa nema smisla da ti govorim
filozof
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 22:06   #93
A ako ces ikad doc u Pulu samo se javi Ja sam trenutno u Zagrebu.. krenuo sam studirat.. Trener mi je rekao da moram upisat neku wing tsun skolu (pod licencom) na bi nastavio trenirat + sam trenirat jkd.. sto ce bit teze..
Zato sam i na ovom forumu zanima me dali provjereno znate koja od svih tih wing tsun skola ima licencu?
__________________
"As more Bruce Lee films are shown not only in acting ability but in physical skills as well they will see the difference. Of course; it is only movie making people will say. But I'm sure that the audience (real martial artists) are not so insensitive; as to not be able to see and judge by them self and compare these man speed, power, rhythm, coordination, versatility etc. etc."
- Bruce Lee -
BruceLee87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 22:08   #94
Quote:
BruceLee87 kaže: Pogledaj post
Gotovo sam siguran da prakticiriaju hubad.. bar ona skola kod kvaternikovog trga.. samo mozda na malo drugaciji nacin..

Ako misliš na DSJJ klub lako moguće, ali baš w.c. klub
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 22:10   #95
Quote:
chabad kaže: Pogledaj post
ma imaš vremena.
ja se trenutno moram posvetiti nekim drugim stvarima (polaganje vozačkog ) tako da sam odlučio još neko vrijeme sačekati.
ona stara dvojba još ostaje.
uf, vozacki...hak me 5 puta odje**o jer nisu imali dosta ispitivaca. godinu dana sam rastezao voznje...uzas.
al da nije oftopic:

znam da imam vremena. samo sta imam 2 problema. dobro, jedan problem. ali 2.

1. - sve zivo me zanima i sve bi htio probati
2. - uzasan raspored na faksu pa se nis ne stigne.



Quote:
chabad kaže: Pogledaj post
baš fino da ova rasprava nije otišla u k, gledao sam neke starije na ovom forumu i sve su neka dječja prepucavanja.
strpi se. bude. (nije prijetnja nego cinjenica)
__________________
Jedan kaze "prljavo", drugi kaze "ucinkovito". Ja sam onaj drugi.
Onajdrugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 22:11   #96
kod spoljarica... tako mi je bar frend rekao da rade.. nije klasnicni hubad kao kod kali-a.. ali je slican.. veoma.. mozda oni imaju drugaciji naziv za taj drill.. mozda grijesim..
__________________
"As more Bruce Lee films are shown not only in acting ability but in physical skills as well they will see the difference. Of course; it is only movie making people will say. But I'm sure that the audience (real martial artists) are not so insensitive; as to not be able to see and judge by them self and compare these man speed, power, rhythm, coordination, versatility etc. etc."
- Bruce Lee -
BruceLee87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 22:12   #97
Quote:
BruceLee87 kaže: Pogledaj post
A ako ces ikad doc u Pulu samo se javi Ja sam trenutno u Zagrebu.. krenuo sam studirat.. Trener mi je rekao da moram upisat neku wing tsun skolu (pod licencom) na bi nastavio trenirat + sam trenirat jkd.. sto ce bit teze..
Zato sam i na ovom forumu zanima me dali provjereno znate koja od svih tih wing tsun skola ima licencu?
Svaki ima nekakav dokument koji nešto dokazuje. Što se tiče "licence" sigurno je imaju LY klubovi tj. Biljanić i ekipa. Kao i Truntić, Bagadur. Vjerojatno i Barac. Za ostale ne znam...
Odi pogledati u sve klubove, to je standardni odgovor

Za Pulu dogovoreno...
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 22:12   #98
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
filozof
hvala.
__________________
Jedan kaze "prljavo", drugi kaze "ucinkovito". Ja sam onaj drugi.
Onajdrugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 22:15   #99
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
to je standardni odgovor
standardni odgovor broj 2, zapravo. (sig)




odi di ti je najblize i di ti pasu termini za pocetak. ako treniras vec toliko jkd, znas razmisljati i kako stvari funkcioniraju pa ces u roku od tjedan dana znati jel moras traziti drugi klub ili ne...
__________________
Jedan kaze "prljavo", drugi kaze "ucinkovito". Ja sam onaj drugi.
Onajdrugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 22:21   #100
Quote:
BruceLee87 kaže: Pogledaj post
kod spoljarica... tako mi je bar frend rekao da rade.. nije klasnicni hubad kao kod kali-a.. ali je slican.. veoma.. mozda oni imaju drugaciji naziv za taj drill.. mozda grijesim..
a taj hubad je nešto slično kao chi sao ili?
__________________
Born to lose - Live to win
chabad is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:01.