Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2017., 16:48   #5601
Lola, meni su upravo pilule okinule anksiozni s PA ovog proljeća. A sjećam se da si rekla da imaš 40 godina. Kolko ja znam, nakon 40—e se ženama više ne daju pilule, rizik je velik.
nema potrebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 19:27   #5602
Meni je par ginekologa reklo ako nemam visoki tlak,masnoće u krvi i ne pušim i krećem se tj zdrava sam da mogu do menopauze ,normalno, ako je sve ok.
Kod mene je problem kad ja ne pijem pilule meni je tlak jako ali jako nizak ja doslovno se zabijam u svaki štok.
Sad uskoro idem na kontrolu pa ću ga pitati.
Ali meni one nikad nisu okinule PA kad sam bila u pms onda je stalno bilo paničnih valjda fluktacija tih hormona a kad piješ pilule hormoni su ravna crta.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 16:12   #5603
ja vjerujem da je meni i došlo do kuršlusa u glavi jer sam iz PMS-a ušla direkt u stanje kao i PMS (zbog tih umjetnih hormona).
što se tiče pilula nakon 40-e, a valjda svaki ginić ima svoje mišljenje, kao i za sve drugo.
meni je jedna ginićka dala pilule zbog ciste na jajniku, a kad sam to par mjeseci kasnije rekla jednom drugom giniću on se čuudom čudio kako pilule meni s toliko godina
nema potrebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 16:25   #5604
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
u mojim depresivnim epizodama prevladavao je ogroman psihički umor, strašna potreba za spavanjem (bijeg u san), nepostojanje 0,01% volje za ičim dokle god nije prodjelovao antidepresiv koji mi je vratio malo pomalo energiju- radi se o neurokemiji, nedovoljnoj količini neurotransmitora: serotonina, noradrenalina i dopamina. Ad dovodi do neurokemijske ravnoteže + psihoterapija.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5310101/
E ovo je i meni ,ja kad sam u depri samo bi spavala(bijeg u san) a kako nisam mogla toliko spavati počela sam piti tablete .

ray of light@ vidim da se ti razumiješ u ad ,zašto ne bi napisala malo više o njima koji su dualni ,koji sssri,triciklički itd?
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 22:44   #5605
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
E ovo je i meni ,ja kad sam u depri samo bi spavala(bijeg u san) a kako nisam mogla toliko spavati počela sam piti tablete .

ray of light@ vidim da se ti razumiješ u ad ,zašto ne bi napisala malo više o njima koji su dualni ,koji sssri,triciklički itd?
pa jesam, imaš temu https://www.forum.hr/showthread.php?t=1031909

nije to moje znanje, ja samo znam pronaći info, a ostalo je iskustvo, nisam ti ja farmakolog ))
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 09:29   #5606
Totalna depresija kod mene. Nemam volju uopce nista raditi i niti ne radim prakticki nista. Zvali su me u 8mj za posao i nista ko da me nije briga, samo sam rekao nemogu, ne da i ne zelim, ali volje nema niti 1%. Nemam niti jednog jedinog prijatelja i sve vise razmisljam da se ubijem.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 10:13   #5607
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
pa jesam, imaš temu https://www.forum.hr/showthread.php?t=1031909

nije to moje znanje, ja samo znam pronaći info, a ostalo je iskustvo, nisam ti ja farmakolog ))
Meni je to šta si ti napisala Špansko selo.
Ko se ad daju prije spavanja ko sedativni a da imaju i funkciju ad?Jesu samo dualni ?
Sale nemoj tako,imaš djecu ,idi pod hitno kod doktora i reci ovo šta si nama rekao.
__________________
lola

Zadnje uređivanje Lola 27 : 21.10.2017. at 10:26.
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 10:23   #5608
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Meni je to šta si ti napisala Špansko selo.
Ko se ad daju prije spavanja ko sedativni a da imaju i funkciju ad?Jesu samo dualni ?
prema mom iskustvu i "znanju" imaš anksiolitički ad fevarin koji je spuštalica i calixta

iako sam ja fevarin uzimala ujutro

"Antidepressant medicines are often prescribed for people who have insomnia. Best results are seen in people who also have depression.1 Doctors often prescribe low doses of certain antidepressants in an attempt to facilitate sleep, even though the medicines have not been well studied for insomnia.

Examples of the antidepressants that might be prescribed for insomnia are amitriptyline and trazodone."

https://www.webmd.com/sleep-disorder...topic-overview

Remeron


Ako se nesanica javlja uz depresiju, mogu se koristiti antidepresivi koji uzrokuju jaču sedaciju (npr. amitriptilin, doksepin, mirtazapin, nefazodon, trazodon). Ovi se lijekovi daju u punoj dozi.

Ako se uz depresiju javlja i pospanost danju, mogu se propisati antidepresivi sa stimulativnim djelovanjem (npr. bupropion, venlafaksin) ili SSRI (npr. fluoksetin, sertralin).

http://www.msd-prirucnici.placebo.hr...ospanost-danju

evo, gugl is your best friend
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 10:38   #5609
Ne gugl nije moj best frend ,imam gripu i ne mogu jedan post napisat kako treba.
amitriptilin, doksepin, mirtazapin, nefazodon, trazodon).
Ovim svim ljekovima je mirtazapin glavna okosnica ljeka?Npr Trazodon je u biti mirzaten samo druga firma?
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 12:36   #5610
Ja eto imam Lajmsku boreliozu i ovo govno http://www.msd-prirucnici.placebo.hr...vratna-vrucica
Pridružio se Hašimoto, sad lovim još jednog pokemona, Sjorgena... pa nek netko kaže da sam hipohondar, što god sam išao tražiti po simptomima, našao sam.

A naravno, imam i kliničku depresiju.
SajkoDad is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 15:16   #5611
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Ne gugl nije moj best frend ,imam gripu i ne mogu jedan post napisat kako treba.
amitriptilin, doksepin, mirtazapin, nefazodon, trazodon).
Ovim svim ljekovima je mirtazapin glavna okosnica ljeka?Npr Trazodon je u biti mirzaten samo druga firma?
pliva ovako kaže kad se govori o nesanici i antidepresivima:

Antidepresivi
Primjena antidepresiva kao hipnotika je dosta kontroverzna. Unatoč porastu propisivanja sedativnih antidepresiva na račun benzodiazepina to nema čvrsto uporište u kliničkim istraživanjima ali vjerojatno proizlazi iz kliničkog uvjerenja da su smetnje spavanja povezane s depresijom. Hipnotski učinak antidepresiva je uglavnom posljedica antagonizma 5 HT 2, histaminskih i alfa 1 adrenergičkih receptora i u osnovi je riječ o praktičnoj primjeni nuspojave lijeka.

Gotovo svi antidepresivi odgađaju nastup REM faze i suprimiraju je. Također produljuju faze 3 i 4 spavanja14.

Antidepresivi koji se najčešće koriste kao hipnotici su triciklički antedepresivi amitriptilin te antidepresivni iz skupine noradrenergičkih i specifičnih serotoninergičkih antidepresiva (NaSSA) mirtazapin i trazodon.

Primjenu antidepresiva bi trebalo ograničiti na nesanicu povezanu s depresijom, zbog suprimiranja REM faze mogu se primjenjivati kod noćnih mora i motoričkih poremećaja povezanih uz tu fazu kao i u opstruktivnoj apneji u spavanju. Antidepresivi sa stimulativnim djelovanjem poput reboksetina dolaze u obzir kod liječenja hipersomnija."

http://www.plivamed.net/aktualno/cla...lijecenje.html

wikipedia kaže da je mirtazapin (toj mirzaten) atipični ad te da ima anksiolitičko(protiv tjeskobe) i sedativno djelovanje. i spada u SARI (pod brojem 4.).


1 Selective serotonin reuptake inhibitors (SSRIs)
2 Serotonin–norepinephrine reuptake inhibitors (SNRIs)
3 Serotonin modulators and stimulators (SMS)
4 Serotonin antagonists and reuptake inhibitors (SARIs)
5 Norepinephrine reuptake inhibitors (NRIs)
6 Norepinephrine–dopamine reuptake inhibitors (NDRIs)
7 Tricyclic antidepressants (TCAs)
8 Tetracyclic antidepressants (TeCAs)
9 Monoamine oxidase inhibitors (MAOIs)
10 Atypical antipsychotics
11 Others
12 Adjunctive treatments
13 Combination products

Selective serotonin reuptake inhibitors (SSRIs)

Citalopram (Celexa)
Escitalopram (Lexapro, Cipralex)
Paroxetine (Paxil, Seroxat)
Fluoxetine (Prozac)
Fluvoxamine (Luvox)
Sertraline (Zoloft, Lustral)
Indalpine (Upstene) and zimelidine (Normud, Zelmid) were also formerly used as antidepressants, but were withdrawn from the market.

Serotonin–norepinephrine reuptake inhibitors (SNRIs)

Desvenlafaxine (Pristiq)
Duloxetine (Cymbalta)
Levomilnacipran (Fetzima)
Milnacipran (Ixel, Savella)
Venlafaxine (Effexor)

Serotonin modulators and stimulators (SMS)

Vilazodone (Viibryd)
Vortioxetine (Trintellix)

Serotonin antagonists and reuptake inhibitors (SARIs)

Nefazodone (Nefadar, Serzone) – withdrawn/discontinued in some countries
Trazodone (Desyrel)
Etoperidone (Axiomin, Etonin) was also formerly used as an antidepressant, but has been discontinued.

Norepinephrine reuptake inhibitors (NRIs)

Reboxetine (Edronax)
Teniloxazine (Lucelan, Metatone) – also a 5-HT2A receptor antagonist
Viloxazine (Vivalan)
Although marketed as an antidepressant, a meta-analysis found that reboxetine was ineffective and potentially harmful.
Atomoxetine (Strattera) is also sometimes used as an antidepressant, but is not specifically approved for this purpose.

Norepinephrine–dopamine reuptake inhibitors (NDRIs)

Bupropion (Wellbutrin) – weak NDRI, although its dopaminergic actions are controversial; may act as a norepinephrine–dopamine releasing agent (NDRA) alternatively or additionally; also a non-competitive antagonist of nicotinic acetylcholine receptors.
Amineptine (Survector, Maneon) and nomifensine (Merital, Alival) were also formerly marketed, but have since been withdrawn due to toxicity.
Methylphenidate (Ritalin) is also sometimes used as an antidepressant, but is not specifically approved for this purpose.
Lisdexamfetamine (Vyvanse), an NDRA, was found to be ineffective as an adjunctive antidepressant in phase III clinical trials.


slijedi nastavak...to be continued...
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 15:21   #5612
Tricyclic antidepressants (TCAs)

Amitriptyline (Elavil, Endep)
Amitriptylinoxide (Amioxid, Ambivalon, Equilibrin)
Clomipramine (Anafranil)
Desipramine (Norpramin, Pertofrane)
Dibenzepin (Noveril, Victoril)
Dimetacrine (Istonil)
Dosulepin (Prothiaden)
Doxepin (Adapin, Sinequan)
Imipramine (Tofranil)
Lofepramine (Lomont, Gamanil)
Melitracen (Dixeran, Melixeran, Trausabun)
Nitroxazepine (Sintamil)
Nortriptyline (Pamelor, Aventyl)
Noxiptiline (Agedal, Elronon, Nogedal)
Opipramol (Insidon)
Pipofezine (Azafen/Azaphen)
Protriptyline (Vivactil)
Trimipramine (Surmontil)
Butriptyline (Evadyne), demexiptiline (Deparon, Tinoran), fluacizine (Phtorazisin), imipraminoxide (Imiprex, Elepsin), iprindole (Prondol, Galatur, Tetran), metapramine (Timaxel), propizepine (Depressin, Vagran), and quinupramine (Kinupril, Kevopril) were also formerly marketed, but have since been discontinued.
Tiazesim (Altinil) and tofenacin (Elamol, Tofacine) are technically not TCAs, but are heterocyclic antidepressants that are very closely related, and similarly to various TCAs, are no longer marketed.
Amineptine (Survector, Maneon) and tianeptine (Stablon, Coaxil) are technically TCAs but are atypical, and are grouped elsewhere.

Tetracyclic antidepressants (TeCAs)

Amoxapine (Asendin)
Maprotiline (Ludiomil)
Mianserin (Bolvidon, Norval, Tolvon)
Mirtazapine (Remeron)
Setiptiline (Tecipul)
Mianserin, mirtazapine, and setiptiline are also sometimes described as noradrenergic and specific serotonergic antidepressants (NaSSAs).

Monoamine oxidase inhibitors (MAOIs)

Irreversible?
Non-selective?
Isocarboxazid (Marplan)
Phenelzine (Nardil)
Tranylcypromine (Parnate)
Many others, including benmoxin (Neuralex), iproclozide (Sursum), iproniazid (Marsilid), mebanazine (Actomol), nialamide (Niamid), octamoxin (Ximaol), pheniprazine (Catron), phenoxypropazine (Drazine), pivhydrazine (Tersavid), and safrazine (Safra) were used as antidepressants in the past, but have since been discontinued.
Selective for MAO-B?
Selegiline (Eldepryl, Zelapar, Emsam)
Reversible?
Non-selective?
Caroxazone (Surodil, Timostenil) was formerly used as an antidepressant, but has been discontinued.
Selective for MAO-A?
Metralindole (Inkazan)
Moclobemide (Aurorix, Manerix)
Pirlindole (Pirazidol)
Toloxatone (Humoryl)
These drugs are sometimes described as reversible inhibitors of MAO-A (RIMAs).
Eprobemide (Befol) and minaprine (Brantur, Cantor) were also formerly used as antidepressants, but have been discontinued.
Mixed?
Non-selective?
Bifemelane (Alnert, Celeport) – RIMA, irreversible inhibitor of MAO-B, and weak NRI.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...rs_.28SSRIs.29
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 18:38   #5613
Mirtazapin

Mirtazapine

Mirtazapine is a tetracyclic antidepressant with noradrenergic and specific serotonergic antidepressant effects that is used for the treatment of depression. It is also used as an anxiolytic, hypnotic, antiemetic and appetite stimulant.
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 18:46   #5614
Trazodon i Nefazodon

Trazodone and Nefazodone

Trazodone is a tetracyclic antidepressant drug, and nefazodone is structurally similar. Nefazodone is not recommended for the treatment of insomnia because of potential hepatotoxicity, but data relating to sleep effects are presented here for general information.

Pharmacokinetics

Trazodone is rapidly absorbed, with peak plasma concentrations occurring 1 to 2 hours after oral doses.


Pharmacodynamics and Receptor Pharmacology

Trazodone is a relatively weak but specific inhibitor of the serotonin reuptake transporter with minimal affinity for norepinephrine or dopamine reuptake.

Effects on Human Sleep

više...
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 21:13   #5615
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Meni je to šta si ti napisala Špansko selo.
Ko se ad daju prije spavanja ko sedativni a da imaju i funkciju ad?Jesu samo dualni ?
Sale nemoj tako,imaš djecu ,idi pod hitno kod doktora i reci ovo šta si nama rekao.
Mnogi hvale amyzol po pitanju toga, makar je stariji lijek (odnosno lijek starije generacije).
Meni, iskreno, ne pomaže kod usnivanja, ali zato s njim spavam puno čvršće (nema buđenja, nema "piša mi se" 7 puta tokom noći, nema buđenja nakon 2 sata sna i onda čekanja pol sata da zaspeš opet) i kvalitetnije.
Pijem ga najčešće oko 10 navečer i mogu bez jebiga izdržat koliko mi se da (do 4 ujutro, bubam), a mogu i odmah u krevet ak sam umorna. Nisam primjetila da mi se od njega više spava, ali kad zaspem onda definitivno spavam kvalitetnije (i imam puno manje noćnih mora, ali nisam ziher dal to mogu pripisat njemu).
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 00:18   #5616
Inače, kod mene se stanje mrvicu popravilo.

Skužila sam neki dan da sam ustvari nemjerljivo bolje nego krajem osmog/početkom devetog mjeseca. Tada sam se raspadala u svakom mogućem smislu i pucala na dnevnoj bazi.

Ipak, moram priznati da sam ja jako daleko od toga da budem dobro. Odnosno, ukoliko je ovo kak se sad osjećam to famozno "dobro" onda il ću se počet drogirat il ću se fakat ubit s obzirom da filing fakat nije nešto.

Opet sam na amyzolu i malo mi je sredio spavanje, ali i dalje mi fali ono moje usnivanje dvije minute nakon što legnem.
Idem psihijatru 8.11. i tad ću vidjet jel mi fakat treba bolničko liječenje ili ipak ne.
Sad kad se osvrnem na taj period, bože mili stvarno sam trebala otić u bolnicu na random, ne znam gdje mi je pamet bila. Štoviše, ne znam kak sam uspjela ne ubit se s obzirom na sve. Ukoliko se nešto slično samo počne događati, odmah pakiram kofere i idem na hitnu. Nema čekanja.

Dosta sam usamljena zadnjih dana, ali sam odlučila vodit se nekim unutarnjim osjećajem što se tiče ljudi s kojima se okružujem, tako da sam neke sasvim otpisala, jer radije ću ne otić na kavu nego otić s njima. Ako druženje s nekim izaziva anksioznost (i dosadu) u meni onda to ni nema smisla, zar ne?

Uspjela sam riješit neke stvari s nekim ljudima iz prošlosti, a da nisam bila ni svjesna da me to još onak mrvicu (deep deep down) drkalo.
Moglo bi se reći da sam se poprilično izolirala, i jesam, ali u pozadini svega je neki good feel, a mislim da je to najvažnije .

Postoje još neke stvari koje me drkaju, a koje vjerujem nikad neću razriješit na jednostavan način, pa ću se morat poslužit kompliciranijim metodama kao i do sad. Zašt bi bilo jednostavno kad može bit komplicirano, right?

Kile također idu na bolje. Ustvari, nisam sigurna koliko kilaža napreduje (jer dobijem jednu-dvije, izgubim jednu-dvije), ali kužim po odjeći da "rastem" i mrvicu me strah. S druge strane, sama sa sobom sam se dogovorila da ak ikad ponovno budem imala sise kakve sam imala da ću hodat sa dekolteom do pupka non stop . Malo mi fali to nekadašnje tijelo, koliko god mi je bio fora "six pack" kao posljedica EDNOS-a.
Budem počela vježbat, pa ću imat najbolje od oba svijeta .

Morala sam ovo negdje izventat. Izbjegavam s ljudima pričat o svom stanju i generalno sam uvijek dobro, tako da samo virutalno ustvari mogu izrazit kak se stvarno osjećam.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 00:56   #5617
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Kile također idu na bolje. Ustvari, nisam sigurna koliko kilaža napreduje (jer dobijem jednu-dvije, izgubim jednu-dvije), ali kužim po odjeći da "rastem" i mrvicu me strah. S druge strane, sama sa sobom sam se dogovorila da ak ikad ponovno budem imala sise kakve sam imala da ću hodat sa dekolteom do pupka non stop . Malo mi fali to nekadašnje tijelo, koliko god mi je bio fora "six pack" kao posljedica EDNOS-a.
Budem počela vježbat, pa ću imat najbolje od oba svijeta .
.
Ja sam sad u najgoroj formi ikad. Sorry sta se nadovezivam al bas razmisljam...
Skuzila sam da imam pravo izgledat lijepo i sređeno i to vec sada. I da se necu vise kaznjavat sa "cekanjem kad smrsavim onda cu si kupit" ili "ispijanje iz najljepše šalice kad dode poseban dan za to"
I takoder uvik san tila ono sta neman. Kad san vitka bila tila sam sise. Sad kad imam sise. Hocu vitko tijelo.
Koliko god zvucalo ko klisej. Odlucila san gledat tijelo ko moju ljusturu. Kako god izgledalo tijelo. Vazno je da se ja osjecam dobro sama sa sobom u smislu da se ne krivim sto sam ispala iz forme. Sta imam od toga da sebe žderem. i da ne dopustam da me.neko omalovazava na racun izgleda. Makar nosila kesu za smeće na glavi. Uvijek mi je taj izgled bio kocnica u mojoj glavi. A u stvarnosti sam sve dobijala u zivoru na racun pameti i jezika, nista na racun izgleda tako da na tu kartu ne triban igrat. Vec na kartu da izgled rijesim radi zdravlja i uzitka u vkezbanju. A sadasnji izgled je rezultat sto sam zapostavljala sebe. Stavit sebs moran na prvo misto i svoje potrebe sta je tesko al morat cu.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 01:14   #5618
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Ja sam sad u najgoroj formi ikad. Sorry sta se nadovezivam al bas razmisljam...
Skuzila sam da imam pravo izgledat lijepo i sređeno i to vec sada. I da se necu vise kaznjavat sa "cekanjem kad smrsavim onda cu si kupit" ili "ispijanje iz najljepše šalice kad dode poseban dan za to"
I takoder uvik san tila ono sta neman. Kad san vitka bila tila sam sise. Sad kad imam sise. Hocu vitko tijelo.
Koliko god zvucalo ko klisej. Odlucila san gledat tijelo ko moju ljusturu. Kako god izgledalo tijelo. Vazno je da se ja osjecam dobro sama sa sobom u smislu da se ne krivim sto sam ispala iz forme. Sta imam od toga da sebe žderem. i da ne dopustam da me.neko omalovazava na racun izgleda. Makar nosila kesu za smeće na glavi. Uvijek mi je taj izgled bio kocnica u mojoj glavi. A u stvarnosti sam sve dobijala u zivoru na racun pameti i jezika, nista na racun izgleda tako da na tu kartu ne triban igrat. Vec na kartu da izgled rijesim radi zdravlja i uzitka u vkezbanju. A sadasnji izgled je rezultat sto sam zapostavljala sebe. Stavit sebs moran na prvo misto i svoje potrebe sta je tesko al morat cu.
Evo sad ću se ja nadovezat na tebe .

Oduvijek sam bila sitnija, štoviše, do prvih antipsihotika (a znate kak oni djeluju što se debljanja tiče) uvijek sam imala 45 kila. Jela sam što sam htjela i koliko sam htjela/mogla, nisam imala nikakav poremećaj u prehrani i izgledala sam jebeno.
Imala sam neki minijaturan trbuščić koji je meni bio ogroman, ali zato sam uvijek imala jako velike grudi za svoju težinu (četvorka-petica) i relativno okej dupe.
Jedna frendica mi je rekla da ja prirodno imam tijelo "porno glumice" .
U najgoroj fazi EDNOS-a sam spala na dvojku. Alo!
I sad kad vidim da se vraćam u normalu, naravno da osjetim (i vidim ) promjenu i na tom polju.

Ipak, cijelo vrijeme sam se smatrala ružnom. I kad sam bila mršavija no sad i kad sam bila 20+ kila deblja. Jer... Faca je faca.

Znam da moram poraditi na kilaži da bi i psiha došla na svoje, a to znači debljanje što pak vuče sa sobom - škembu. Ta pomisao mi je toliko užasna i strašna da ne mogu ni opisat, koliko god bila svjesna da je glupa i nebitna.
I zato sam rekla da ću u cijelom tom sranju pronać nešto pozitivno, a to će bit sise .
Moram maknut fokus sa "na meni ništa ne valja" na "na meni je ovo dobro", makar to dobro bila jedna, jedina stvar.

Suprotno spol poprilično dobro reagira na mene, frendice mi kažu da sam slatka i uglavnom se svi čude gdje je meni samopouzdanje i zašto sam uopće uspjela upast u začarani krug poremećaja u prehrani sa tadašnjih 48 kila.
Odgovor je previše bolestan da bi ikome objasnila koliko to ustvari NEMA veze sa mojim izgledom.

Morat ću stvarno poradit na tome da budem zadovoljna i kad trbuh više ne bude ravan, a mislim da je taj dio već počeo .
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 01:35   #5619
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Evo sad ću se ja nadovezat na tebe .

Oduvijek sam bila sitnija, štoviše, do prvih antipsihotika (a znate kak oni djeluju što se debljanja tiče) uvijek sam imala 45 kila. Jela sam što sam htjela i koliko sam htjela/mogla, nisam imala nikakav poremećaj u prehrani i izgledala sam jebeno.
Imala sam neki minijaturan trbuščić koji je meni bio ogroman, ali zato sam uvijek imala jako velike grudi za svoju težinu (četvorka-petica) i relativno okej dupe.
Jedna frendica mi je rekla da ja prirodno imam tijelo "porno glumice" .
U najgoroj fazi EDNOS-a sam spala na dvojku. Alo!
I sad kad vidim da se vraćam u normalu, naravno da osjetim (i vidim ) promjenu i na tom polju.

Ipak, cijelo vrijeme sam se smatrala ružnom. I kad sam bila mršavija no sad i kad sam bila 20+ kila deblja. Jer... Faca je faca.

Znam da moram poraditi na kilaži da bi i psiha došla na svoje, a to znači debljanje što pak vuče sa sobom - škembu. Ta pomisao mi je toliko užasna i strašna da ne mogu ni opisat, koliko god bila svjesna da je glupa i nebitna.
I zato sam rekla da ću u cijelom tom sranju pronać nešto pozitivno, a to će bit sise .
Moram maknut fokus sa "na meni ništa ne valja" na "na meni je ovo dobro", makar to dobro bila jedna, jedina stvar.
Suprotno spol poprilično dobro reagira na mene, frendice mi kažu da sam slatka i uglavnom se svi čude gdje je meni samopouzdanje i zašto sam uopće uspjela upast u začarani krug poremećaja u prehrani sa tadašnjih 48 kila.
Odgovor je previše bolestan da bi ikome objasnila koliko to ustvari NEMA veze sa mojim izgledom.
Morat ću stvarno poradit na tome da budem zadovoljna i kad trbuh više ne bude ravan, a mislim da je taj dio već počeo .
Sto je EDNOS?

Cuj ja san bas promatrala jednu zensku koja je full mrsava, cura mi je djelovala bas misticno, svak u sebi ima ono nešto!
a i nije bit dal ces se ti svidit nekome, nego i dal se ta osoba teb sviđa?
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 01:38   #5620
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Sto je EDNOS?

Cuj ja san bas promatrala jednu zensku koja je full mrsava, cura mi je djelovala bas misticno, svak u sebi ima ono nešto!
a i nije bit dal ces se ti svidit nekome, nego i dal se ta osoba teb sviđa?
EDNOS je eating disorder not otherwise specified iliti imam poremećaj u prehrani koji se ne može klasificirati pod anoreksiju, bulimiju, ortoreksiju već spada pod kategoriju "ostalo".

Ma ja se sebi nikad nisam (a vjerujem da ni neću) sviđala.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:35.