Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2007., 15:21   #161
Pozdrav svima,

Jel tko zna neku dobru knjigu za učenje ruskog jezika?
Tražim nešto što pokriva sve osnove (dakle, apsolutni sam početnik), brojeve, česte izraze i sve potrebno da bi čovjek imao dovoljnu količinu znanja da može dalje nastavit učit iz govora, čitanja na ruskom i slično.

Pitam zato što sam baš upisao ruski u školi, ali sa zaostatkom od cijelog prvog polugodišta, pa trebam mali booster i dodatni izvor znanja.

Može li tko pomoći?
__________________
...
Lord Yuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 15:28   #162
Knjiga se zove "Sputnik", autorica joj je Vera Hruš, nakladnik Školska knjiga, a upravo se ponovno pojavila u knjižarama (novo izdanje, što li).

Ugodno učenje!
__________________
Regnum regno non praescribit leges!
TeutaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 16:01   #163
Quote:
TeutaH kaže: Pogledaj post
Knjiga se zove "Sputnik", autorica joj je Vera Hruš, nakladnik Školska knjiga, a upravo se ponovno pojavila u knjižarama (novo izdanje, što li).

Ugodno učenje!
Hvala na brzom odgovoru.

P.S. Koje je godine izdano to novo izdanje? Jedino što sam pronašao je izdanje iz 1997 godine.
__________________
...
Lord Yuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 16:22   #164
Quote:
Lord Yuro kaže: Pogledaj post
Hvala na brzom odgovoru.

P.S. Koje je godine izdano to novo izdanje? Jedino što sam pronašao je izdanje iz 1997 godine.
Doista ne znam jer sam samo čula da se pojavilo u knjižarama pa sam pretpostavila da je to novo izdanje. Ali ne mora biti. Ja imam to iz 1997. I učim iz njega. Drugih udžbenika novijega datuma (otkad se ruski ne uči u školama), bojim se, nema.
__________________
Regnum regno non praescribit leges!
TeutaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 17:48   #165
Quote:
TeutaH kaže: Pogledaj post
Doista ne znam jer sam samo čula da se pojavilo u knjižarama pa sam pretpostavila da je to novo izdanje. Ali ne mora biti. Ja imam to iz 1997. I učim iz njega. Drugih udžbenika novijega datuma (otkad se ruski ne uči u školama), bojim se, nema.
Onda je to vjerojatno isto izdanje.
Poslužit će.

Uglavnom, još jednom hvala.
__________________
...
Lord Yuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 18:02   #166
Quote:
TeutaH kaže: Pogledaj post
Knjiga se zove "Sputnik", autorica joj je Vera Hruš, nakladnik Školska knjiga, a upravo se ponovno pojavila u knjižarama (novo izdanje, što li).

Ugodno učenje!
da, ja isto imam od 1997. pa vjerojatno niti nema novije izdanje... al knjiga bas nije najbolja za ucenje tj vjezbanje gramatike jer bas i nema previse zadataka (citaj, nema ih uopce). ok je sta se tice tekstova.
ja bi ti preporucila da u googlu upises Golosa, i tamo ces naci audio lekcije (koje ce ti puno pomoci, sa puuuno zadataka, a imas i zadatke za provjeru). i da, besplatno je

ili naruci preko interneta iz rusije

ja imam jos neke knjige za ucenje, al su nazalost prilicno stare pa ti ne mogu bas pomoci
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 23:39   #167
Evo još jedan entuzijast. Stvarno bi htjela znati gdje mogu upisat taj nesretni ruski. Bila sam na sajtu filozofskog u zgb ali ne piše ništa o tome, ni što treba za prijamni, ni kada ja, ništa, ništa!!! Help, anyone!
 
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 00:24   #168
Quote:
Lord Yuro kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Jel tko zna neku dobru knjigu za učenje ruskog jezika?
Tražim nešto što pokriva sve osnove (dakle, apsolutni sam početnik), brojeve, česte izraze i sve potrebno da bi čovjek imao dovoljnu količinu znanja da može dalje nastavit učit iz govora, čitanja na ruskom i slično.

Pitam zato što sam baš upisao ruski u školi, ali sa zaostatkom od cijelog prvog polugodišta, pa trebam mali booster i dodatni izvor znanja.

Može li tko pomoći?
Ako u nekoj antikvarnici ili negdje naletis, super je i Ruski u 100 lekcija (ima izdanja i njemacki, francuski, engleski ...). Jes zastarjela al je odlicno koncipirana i razumljiva.
SteficaCvek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 17:00   #169
Raspitao sam se malo u vezi Sputnika, pa ako koga zanima evo što sam saznao.

Saznao sam da tu nesretnu knjigu nećeš pronać makar sat vremena i trideset minuta hodao po kiši obilazeći nešto više od deset knjižara i antikvarijata. Nema te knjige, iščezla je. Pitao sam profesoricu i ona isto kaže da su ona i kolegica obilazile sva mjesta za koja znaju, i da je jednostavno nema nigdje.

Sada imam malo dobrih vijesti. Novo izdanje Sputnika dolazi u knjižare sljedeći mjesec (no možda i koji tjedan kasnije, ovisi o tiskari). To je nova verzija, ali je više manje ista. Neke teme su moderniziranije i sl. Također je u pripremi izdanje sa CD-om, no to izlazi tek u lipnju ove godine.

Bit će nešto od tog.
__________________
...
Lord Yuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 17:05   #170
Ma kako to prije nisam vidjela! Topic gdje možeš napisati nešto na ruskom bez da dobiješ drvljem i kamenjem...
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 20:49   #171
Quote:
Lord Yuro kaže: Pogledaj post
Raspitao sam se malo u vezi Sputnika, pa ako koga zanima evo što sam saznao.

Saznao sam da tu nesretnu knjigu nećeš pronać makar sat vremena i trideset minuta hodao po kiši obilazeći nešto više od deset knjižara i antikvarijata. Nema te knjige, iščezla je. Pitao sam profesoricu i ona isto kaže da su ona i kolegica obilazile sva mjesta za koja znaju, i da je jednostavno nema nigdje.

Sada imam malo dobrih vijesti. Novo izdanje Sputnika dolazi u knjižare sljedeći mjesec (no možda i koji tjedan kasnije, ovisi o tiskari). To je nova verzija, ali je više manje ista. Neke teme su moderniziranije i sl. Također je u pripremi izdanje sa CD-om, no to izlazi tek u lipnju ove godine.

Bit će nešto od tog.
u varazdinu ima u knjizari skole stranih jezika
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 11:33   #172
Traži se...

Tražim osobu s riječkog područja zainteresiranu za poduke ili samo konverzaciju iz ruskog u zamjenu za poduke iz engleskog ili talijanskog jezika.

Hvala
__________________
BB
Double_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 11:56   #173
Sto se tice tecajeva ruskog, ima u Skoli stranih jezika SOKRAT Pavla Hatza 21, bas im pocinje tecaj krajem veljace, sada su im upisi. Isli su neki moji poznati i jako su zadovoljni.
njura is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 12:22   #174
Quote:
Razzle Dazzle kaže: Pogledaj post
Evo još jedan entuzijast. Stvarno bi htjela znati gdje mogu upisat taj nesretni ruski. Bila sam na sajtu filozofskog u zgb ali ne piše ništa o tome, ni što treba za prijamni, ni kada ja, ništa, ništa!!! Help, anyone!
Imas u SOKRAT-u, kod Sheratona je skola. odi na www.sokrat.hr.

taman su ti upisi, tecaj ti je pocetnicki, sve imas na njihovoj stranici
njura is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 02:14   #175
Pregled gramatike ruskog jezika

Na adresi http://www.humanitas.hr/rusgram.htm (web nacionalne humanističke udruge) dostupan je kratak pregled gramatike ruskog jezika, kratak ali zapravo kompletan. Sastavio ga je koordinator udruge, inače profesor ruskog jezika.
antibarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 13:21   #176
Quote:
antibarbarus kaže: Pogledaj post
Na adresi http://www.humanitas.hr/rusgram.htm (web nacionalne humanističke udruge) dostupan je kratak pregled gramatike ruskog jezika, kratak ali zapravo kompletan. Sastavio ga je koordinator udruge, inače profesor ruskog jezika.

Odlicno!!!!!! 100x super!!
njura is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 23:19   #177
Rjecnik

Zna li tko gdje se moye kupiti hrvatsko-ruski rječnik od Bagdasarova
smartivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 18:59   #178
Evo vam jedan link pa slušajte.
Ja to slušam za razonodu.

http://www.slavic.uiuc.edu/vsobol/
beryozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 08:32   #179
Hi ljudi pozdrav svima može li mi netko reći odakle mogu skinut ruske fontove hvala unaprijed
milky_way is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 03:50   #180
ju koliko ljudi
ja sam rusist trecasic na ffzg
panta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:58.