Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2012., 22:48   #1
Question Sa koliko se godina može po zakonu legalno odseliti od roditelja i započeti svoj život ?

Ej
sa koliko godina se može odseliti od roditelja i pokrenuti vlastiti život .
ne mogu izdržati neke stvari više , imam suicidalne misli .
molim vas ne pitajte za razloge .
onajigor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 22:58   #2
Koliko ja znam sa 18.
A oni su te duzni uzdrzavati do 18+1 godinu, a ako studiras onda do zavrsetka faksa.

Pozdrav
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 11:11   #3
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam sa 18.
A oni su te duzni uzdrzavati do 18+1 godinu, a ako studiras onda do zavrsetka faksa.

Pozdrav
A ako si vječni student?
I što to točno znači dužni uzdržavati?
-Nadrealna- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 15:50   #4
Quote:
-Nadrealna- kaže: Pogledaj post
A ako si vječni student?
I što to točno znači dužni uzdržavati?
Vječne studente nisu dužni uzdržavati, već one koji redovno ispunjavaju studentske obveze.

Uzdržavanje znači osigurati im egzistenciju: krov nad glavom, hranu, odjeću... a ne smartphone ili tablet. To je luksuz.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 23:03   #5
može li se tražiti nekakva socijalna pomoć jer kao 18-godišnjakinja ne mogu radit pošto idem još u školu?
povlači li traženje socijalne pomoći za sobom to da se mora reći koji je razlog odseljenja?
miss velvet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2012., 12:35   #6
Mislim da s manje od 18 ne možeš zakonski otići od roditelja i živjeti samostalno. Ne znam ni možeš li npr. otići kod rodbine i tražiti uzdržavanje od roditelja?

Kad imaš manje od 18, socijalna služba te može smjestii u udomiteljsku obitelj ili u dom za nezbrinutu djecu, ali ne znam kakvi roditelji moraju biti da je tamo bolje?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 16:11   #7
Quote:
miss velvet kaže: Pogledaj post
može li se tražiti nekakva socijalna pomoć jer kao 18-godišnjakinja ne mogu radit pošto idem još u školu?
povlači li traženje socijalne pomoći za sobom to da se mora reći koji je razlog odseljenja?
Ako si redovna učenica postoji opcija smještaja u učenički dom putem czss. Javi se tamo i naravno da moraš sve ispričati što se događa i zašto ne možeš više ostati s obitelji. Oni će tada procijeniti da li je potreban smještaj ili ne.

Sent from my HTC Rhyme S510b using Tapatalk 2
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 09:39   #8
Nekako sam skeptičan prema tome.
Većina učenićkih domova je puna još od početka školske godine, i vrlo vjerojatno nema mjesta, i veća je vjerojatnost kako će završiti u udomiteljskoj obitelji ili još gore u domu za nezbrinutu djecu.

Dodatni problem je što može naletjeti na budalu od soc. radnika, pa da od svega toga ne bude ništa.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:38.