Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2013., 00:10   #1
uskraćivanje tjednog odmora

Da li je zakonski dopustivo da zbog nečije neorganiziranosti i nemara se zahtjeva od radnika da radi bez tjednog odmora?
Tj, ako netko iz firme želi iskoristiti godišnji, drugi ne može ići na slobodan dan dok je taj na g.o. jer ima premalo radnika pa se ne stignu svi pokrivati za slobodne dane.
Da li me mogu uopće prilisiliti na rad bez tjednog odmora?
plushie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 23:00   #2
Quote:
plushie kaže: Pogledaj post
Da li je zakonski dopustivo da zbog nečije neorganiziranosti i nemara se zahtjeva od radnika da radi bez tjednog odmora?
Tj, ako netko iz firme želi iskoristiti godišnji, drugi ne može ići na slobodan dan dok je taj na g.o. jer ima premalo radnika pa se ne stignu svi pokrivati za slobodne dane.
Da li me mogu uopće prilisiliti na rad bez tjednog odmora?
Koliko se sjećam, može, ali ne duže od dva tjedna, ili 14 dana, ne sjećam se baš najbolje.

Ali i bez obzira na to, nitko te ne može prisiliti, reci da se ne slažeš s tim i da nećeš pokrivati tuđe radne dane. Samo isto tako ti nikog ne možeš prisiliti da te zaposli. Svi smo mi na tržištu rada.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 13:43   #3
Nije dopušteno kršiti odredbe o dnevnom, tjednom i godišnjem odmoru. Ni u kojim uvjetima.

Ovo što je navedeno u postu iznad spada u preraspodijeljeno radno vrijeme, tada je moguće privremeno skratiti dnevni i tjedni odmor, ali pod uvjetom da se radnicima osigura zamjenski odmor u drugom vremenu.
To najčešće završi u kršenju odredbi o prekovremenom radu.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2021., 14:21   #4
Minimalno trajanje dnevnog i tjednog odmora

Zakonom o radu nije propisana mogućnost da radnik koristi slobodne dane umjesto korištenja tjednog odmora.
https://seminar.hr/dnevni-i-tjedni-odmor/
Emanuel 44 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:16.