Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2014., 11:27   #61
Preporuciti zeni programiranje koja prakticki nema pojma o informatici u tridesetima i jos ktome zena koja nezna kam bi i sta bi sama sa sobom je ravno samoubojstvu !

Osnovne web dizajnera koje zavrsis na tecajevima nije nimalo lose, sta stranka zna sta je html5. Kaj je bas toliko bitno sve slagati u html5 ?
Nije nuzno, mnogi traze jednostavne, pregledne i funkcionalne web stranice, a ne cudesa koje mnogi nemogu platiti.
Ako forumasica vec tu nevidi zaradu gdje ce onda na programiranju ?
Nece stranka reci napravi mi kalkulator da mi zbroji dva i dva i eto zadatak je gotov u 5 minuta, mos mislit. Ne, dobit ce puno kompleksniji zadatak da moze napredni programer zdrobiti cijeli dan samo tipkajuci.


Imam polozeno programiranje C++ na faksu s ocjenom 5 i moram reci da to kaj smo ucili na faksu da su to tek osnove/uvod kak ocete da Vam bude jasnije.
Kako sam prosao programiranje ? Moram reci da nije bilo nimalo lako.
Kao prvo i osnovna stvar kod programiranja je da morate imati napocetku nekoga ko ce biti uz vas i poducavati inace nema smisla. Bas iz prostog razloga ako vam u 30 linija koda izbaci neku gresku vrlo vjerojatno necete znati sta znaci ta greska i zasto je tu greska. A to je ono sto pocetne programere najvise muci, nacemu zapene i na par sati, ako ne i na citav dan.
Druga stvar, ovi nasi razno razni forumi koji jesu za pomoc u programiranju, su cista nula, nis koristi. Bas iz tog razloga kad god sam postavio upit gdje sam bio zapeo sa programiranjem nisu mi odgovarali kako treba ili mi nebi uopce odgovorili ! Samo bi pricali ko trolovi neznas ovo, neznas ono, neznas osnove, zasto bi ti forumasi rjesili cijeli zadatak, daj se sam potrudi i koje kakve price koje su bile nis koristi. Tako sam prvu godinu programiranja na studiju propao upravo zahvaljujuci hrpu foruma koji su bili nis koristi u pomaganju.

I tek tada kada sam to sve prosao shvatio sam da je forum na temu pomaganja u programiranju smijurija. Onda sam potrazio programera i placao instrukcije i bome sam jako jako jako brzo napredovao i naucio programirati doslovno za 5 na faksu !
Slikovito receno uciti sam u odnosu na to da imate nekog sastrane je ko usporedba s puzem i gepardom, doslovno tako !

Sad cu pojasniti, kada vi napisete neki program i on vam naravno neradi, baca neke cudne greske pogotovo greske koje nemozete s nicim povezati, onda imate slijedeci problem. A to je kako rijesiti taj problem da mozete dalje nastaviti uciti.
I sta sad, sjednete i buljite satima u kod, i vi nis nevidite, guglate nis vam nepomaze, pisete na forumima upit, a kad ono uglavnom se javljaju trolovi i tako moze proci cijeli dan na jedan zadatak.
A kad odete na privatne instrukcije onda vi kod njega u sat vremena mozete napisati najmanje 3-4 programa koji rade. I ako zapnete onda ce vam objasniti gdje ste zapeli i sto morate napraviti da bi ispravili tu gresku, i da tu gresku vise neponavljate !
A ovako preko neta nema vam ko pomoci i uglavnom se javljaju trolovi i tako previse vremena prolazi na takve gluposti. Npr. ujutro okacite upit i navecer ili tek drugi dan vam odgovaraju jer forumasi necekaju samo vasa pitanja, i oni imaju pametnijeg posla od buljenja u forum pogotovo na temu programiranje.

Evo na ovom forumu sam prije par mjeseci stavio upit uz vezi programiranja u flash-u as3.0 i sta vi mislite da mi je netko odgovorio do danasnjeg dana ?
Mozete si misliti, a tu bar ima programera sto vise na razno raznim podforumima jer je ovo veliki forum s hrpu forumasa, i eto nisu se udostojili da mi preprave tri linije koda i reci osnovne stvari gdje sam pogrijesio. I tako sam rijesio problem jedino s bivsim kolegom na faksu preko google chat koji je uspio naci vremena jer studira vani uz posao.

Ako mislite nauciti programirati, a inace nemate pojma o programiranju. Tada ce vam prvi najbolji korak biti da nadete programera kojem cete ici na instrukcije uz par knjiga na nasem jeziku da negubite vrijeme s prevodenjem. Sve drugo su ciste gluposti i gubite samo vrijeme i to vam kazem iz osobnog iskustva !
Da bi mogli nauciti programirati vi morate imati volju i zelju za radom.


A ovako opcenito osoba koja nezna kam bi sama sa sobom, takva osoba definitivno nije za programiranje. Toj osobi uglavnom jedino ide dobro ekonomija i trgovina, sve drugo je takvoj osobi prekomplicirano !



Tapatalk 2 using mobile - Samsung Galaxy Fit S5670
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2014., 11:50   #62
Slažem se sa svime napisanim. I uz svu pomoć interneta ipak je jedno 100 puta učinkovitije i brže kad imaš nekoga ko će ti objasnit na licu mjesta problem. Svaki put mi se desilo da sam zapela na nekim kodovima pa sam na kraju skroz odustala od toga.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2014., 22:50   #63
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Slažem se sa svime napisanim. I uz svu pomoć interneta ipak je jedno 100 puta učinkovitije i brže kad imaš nekoga ko će ti objasnit na licu mjesta problem. Svaki put mi se desilo da sam zapela na nekim kodovima pa sam na kraju skroz odustala od toga.
Meni se često dešavao slijedeći problem u programrianju.
Npr. prepišem doslovno jedan kod iz knjige u program da ga obradi i ispiše na ekranu i čak niti tada program nije radio !
Zašto ? Baš iz tog razloga jer ovisi u kojem programu pišeš bezobzira što se radi o istom jeziku, ima više programa tako moraš napraviti neke preinake da ti taj kod proradi. Recimo isti napisani kod neće raditi jednako bez male preinake u Borland C++, Microsoft Visual studio C++, Code line za C++ (za Linux) itd. !
A to početnik neće uopće razumijeti zašto mu kod neradi, iako je doslovno prepisao primjer gotovog koda u program.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 02:26   #64
Nalazim se u prokletoj situaciji na rubu suicida,želim savjet-mišljenje.hvala.

Srednju školu am završio kao KV KovinotokAR ,te radio godinu dana.
Nakon toga prolazim prijemni ispit na Veterinarskom Fakultetu,kojega završavam debelo iza rata. U ratu sam proveo 5 god. kao dva puta ranjavan sam umirovljen kao HRVI. Fakultet sam upisao 87 god.
Tokom ratovanja ga prekinuo ,tako da mi je za završnu 5-etu godinu trebalo još toliko godina da položim ispite.Apsolvirao sam i položio radnju.
E,sada u početku maltene studentu, mi je odgovarala plaća gardijska ( bolje to nego li čekat nekaj prek servisa,a i branio sam domovinu). Nakon umirovljenja ,sve se to nekako rastopilo, zadužen sam na sve strane do grla (mirovina je 5 200 plus dva kredita) ,od toga jasno ne mogu podmirivati svoje potrebe.
Postoji li mogučnost rada u struci ,nakon toliko godina?
Neki vele,da zamrznem mirovinu i odem delati,ali problem je u tome što ja nisam samostalan vet. mogao bih npr. uz jednog starijeg raditi i učiti praktični dio od njega. Jedno su knjige,a drugo su živa bića. Što mi je činiti? Može li me vojska zaposliti ,ako predam zamolbu?
hvala!
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 21:02   #65
@žaccko
Sada ce trebati pomoc u Slavoniji oko zivotinja, sto zivih,sto mrtvih pa se javi makar radi nekog iskustva pa da kasnije makar honorarno odradis tu i tamo neki poslic..
personaforumska is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 00:27   #66
Ja sam u slicnoj poziciji vise ni sam neznam dje bi udarao
sem sto imam manje godina znaci 26 nemam se sa puno stvari pohvaliti i trebao bi mi savjet sta dalje jer nakon srednje nisam uspio prakticki nista napraviti sem zavrsiti par kompjuterskih tecajve i polaganja za teretna vozila
o kompjuterima kao njima samim(popravljanju) znam dosta a to nije nesto isplativo ni trazeno,,vidim da se svi ljepe za progamere o a ja o tome neznam ama bas nista da li bi mi savjetovali da se sa tim uhvatim u kostac ili je vec prekasno s obzirom da i nisam fan matematike ni kodova
leli35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 00:41   #67
Ne, ako nikada nisi sjeo i rješavao zadatke par sati u komadu, bolje nemoj.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 03:39   #68
Quote:
žaccko kaže: Pogledaj post
Nalazim se u prokletoj situaciji na rubu suicida,želim savjet-mišljenje.hvala.

Srednju školu am završio kao KV KovinotokAR ,te radio godinu dana.
Nakon toga prolazim prijemni ispit na Veterinarskom Fakultetu,kojega završavam debelo iza rata. U ratu sam proveo 5 god. kao dva puta ranjavan sam umirovljen kao HRVI. Fakultet sam upisao 87 god.
Tokom ratovanja ga prekinuo ,tako da mi je za završnu 5-etu godinu trebalo još toliko godina da položim ispite.Apsolvirao sam i položio radnju.
E,sada u početku maltene studentu, mi je odgovarala plaća gardijska ( bolje to nego li čekat nekaj prek servisa,a i branio sam domovinu). Nakon umirovljenja ,sve se to nekako rastopilo, zadužen sam na sve strane do grla (mirovina je 5 200 plus dva kredita) ,od toga jasno ne mogu podmirivati svoje potrebe.
Postoji li mogučnost rada u struci ,nakon toliko godina?
Neki vele,da zamrznem mirovinu i odem delati,ali problem je u tome što ja nisam samostalan vet. mogao bih npr. uz jednog starijeg raditi i učiti praktični dio od njega. Jedno su knjige,a drugo su živa bića. Što mi je činiti? Može li me vojska zaposliti ,ako predam zamolbu?
hvala!
U danasnje vrijeme neces niti imati vecu placu od ove mirovine koju primas, tako da ti je po meni bolje uz postojecu mirovinu malo raditi na crnjaka bilo sto i onda ces imati racunicu sveskupa 7-8000kn/mj. Naravno ako ti je mirovina stvarno 5200kn onda plus 2-3000kn sastrane i to ti je to.
Ja da imam mirovinu od 5200kn s svojih 27 godina, nebi isao raditi jer stvarno ni profesori s magisterijem u osnovnoj i srednjoj skoli nemaju vise novaca, odnosno imaju upravo toliku placu koliku ti imas mirovinu tj. mozda malo vecu stim da vlada ukida i smanjuje place pa je to tocno otprilike toliko. A natezu se s ucenicima, roditeljima, svojim kolegama, svojim dosadnim predavanjima itd., dok ti doma sjedis i nista neradis tako da negubis uopce zivce na posao.
Osim te mirovine ja bih povremeno radio na crnjaka tam gdje inace neobitava inspekcija rada i to je to.




Quote:
leli35 kaže: Pogledaj post
Ja sam u slicnoj poziciji vise ni sam neznam dje bi udarao
sem sto imam manje godina znaci 26 nemam se sa puno stvari pohvaliti i trebao bi mi savjet sta dalje jer nakon srednje nisam uspio prakticki nista napraviti sem zavrsiti par kompjuterskih tecajve i polaganja za teretna vozila
o kompjuterima kao njima samim(popravljanju) znam dosta a to nije nesto isplativo ni trazeno,,vidim da se svi ljepe za progamere o a ja o tome neznam ama bas nista da li bi mi savjetovali da se sa tim uhvatim u kostac ili je vec prekasno s obzirom da i nisam fan matematike ni kodova
Ako nisi nikad programirao do svojih 26-te onda nije to za tebe garant jer vidim da ti niti osnovni rad na racunalu nije nesto posebno. Programiranje ti je ko visa matematika samo umijesto brojeva pises rijeci.
Ja ti imam na faksu osnovno znanje u radu s C i C++ s ocjenom 5, i zbilja to je premalo znanja da bi se upustao kao programer u nekoj firmi tj. jos mi fali dosta znanja. A ti jos nisi niti zapoceo s programiranjem !


Tapatalk 2 using mobile - Samsung Galaxy Fit S5670
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 13:46   #69
Ako netko želi početi s učenjem programiranja,moj savjet je da krene s Python-om.Dobar je,a uz to i najlakši za shvaćanje programesrske logike.C i c++ nisu potrebni.Kad čovjek nauči razmišljati tom logikom,neće mu biti problem prijeći na drugi jezik.Samo će morati učiti sintaksu,što i nije neki problem.Poslije se može krenuti u smjeru PHP + MySql.Barem ja tak razmišljam.
Engine25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 15:22   #70
Jedino kod nas gdje uvijek ima posla je ugostiteljstvo u sezoni! Uvijek im fali osoblja, tako da se uvijek nađe mjesto za konobariti, iako se tu jako naprono radi, ali se može dobro zaraditi. Neki zarade za cijelu godinu, koji su na dobrim mjestima, od napojnica.
Ili to, ili na brod. Bilo trgovačka mornarica ili cruiseri, gdje je sigurna lova. Ali ipak brod nije za svakoga, treba probati.
dalmacija77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 01:16   #71
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Ako nisi nikad programirao do svojih 26-te onda nije to za tebe garant jer vidim da ti niti osnovni rad na racunalu nije nesto posebno. Programiranje ti je ko visa matematika samo umijesto brojeva pises rijeci.
Ja ti imam na faksu osnovno znanje u radu s C i C++ s ocjenom 5, i zbilja to je premalo znanja da bi se upustao kao programer u nekoj firmi tj. jos mi fali dosta znanja. A ti jos nisi niti zapoceo s programiranjem !


Tapatalk 2 using mobile - Samsung Galaxy Fit S5670
Haha kako vidis da mi i osnovni rad nije nesto posebeno vec sam rekao u gornjem postu da se u kompjutere dobro razumijem sad da li se isplati gurati naprijed u tom podrucju ili mozda otvoriti vlastiti servis kakva su vasa iskustva,misljenja o tom
leli35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 20:29   #72
Pokušaj pronaći način da testiraš samog sebe koliko si dobar u tome.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2014., 15:39   #73
Quote:
žaccko kaže: Pogledaj post
Nalazim se u prokletoj situaciji na rubu suicida,želim savjet-mišljenje.hvala.

Srednju školu am završio kao KV KovinotokAR ,te radio godinu dana.
Nakon toga prolazim prijemni ispit na Veterinarskom Fakultetu,kojega završavam debelo iza rata. U ratu sam proveo 5 god. kao dva puta ranjavan sam umirovljen kao HRVI. Fakultet sam upisao 87 god.
Tokom ratovanja ga prekinuo ,tako da mi je za završnu 5-etu godinu trebalo još toliko godina da položim ispite.Apsolvirao sam i položio radnju.
E,sada u početku maltene studentu, mi je odgovarala plaća gardijska ( bolje to nego li čekat nekaj prek servisa,a i branio sam domovinu). Nakon umirovljenja ,sve se to nekako rastopilo, zadužen sam na sve strane do grla (mirovina je 5 200 plus dva kredita) ,od toga jasno ne mogu podmirivati svoje potrebe.
Postoji li mogučnost rada u struci ,nakon toliko godina?
Neki vele,da zamrznem mirovinu i odem delati,ali problem je u tome što ja nisam samostalan vet. mogao bih npr. uz jednog starijeg raditi i učiti praktični dio od njega. Jedno su knjige,a drugo su živa bića. Što mi je činiti? Može li me vojska zaposliti ,ako predam zamolbu?
hvala!
Ostani u mirovini i radi na crno. Ak si kovinotokar, završeni veterinar i bio u vojsci onda si pretpostavljam i spretan sa rukama. Počni majstoriti na crno. Farbanje, knauf, parketi, žbukanje...sve je to pizdarija za čovjeka sa dva zrna soli u glavi a na crno može donijeti neke pare koje bi u kombinaciji sa mirovinom bile čisto dovoljne.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2014., 18:11   #74
Quote:
leli35 kaže: Pogledaj post
Haha kako vidis da mi i osnovni rad nije nesto posebeno vec sam rekao u gornjem postu da se u kompjutere dobro razumijem sad da li se isplati gurati naprijed u tom podrucju ili mozda otvoriti vlastiti servis kakva su vasa iskustva,misljenja o tom
Nemoj nis otvarati uz vezi racunala sve to propada zbog preslabe kupovne moci gradana. Objavi da popravljas racunala i to odradivaj na crnjaka, dok nenades nesto bolje jer danas ljudi vise zovu ove koji rade na crnjaka nego sto nose u servis jer im ovi legalni serviseri jos na cijenu rada nabijaju pdv. Plus jos moras osim pdv-a uplatiti i porez na dobitak, porez za mirovinsko itd. I kad sve novce prebrojis i oduzmes kome treba sta dati ostat ces jos u minusu.
Informatika na balkanu nije bas na dobrom putu, ak se mislis zaposliti vezano uz informatiku moras imati napredno znanje jer poslodavci traze cudo jedno od silnog znanja u informatici.

A ovo je tocno da ako vec znas raditi u jednom programskom jeziku, onda ces znati i u drugom jer su slicni no ne i isti. Tj. bit je nauciti kako trebas razmisljati, analizirati i organizirati pisanje koda u odnosu na zadatak, tada ostalo vise manje nije toliki problem.


Tapatalk 2 using mobile - Samsung Galaxy Fit S5670
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2014., 18:20   #75
Quote:
Engine25 kaže: Pogledaj post
Ako netko želi početi s učenjem programiranja,moj savjet je da krene s Python-om.Dobar je,a uz to i najlakši za shvaćanje programesrske logike.C i c++ nisu potrebni.Kad čovjek nauči razmišljati tom logikom,neće mu biti problem prijeći na drugi jezik.Samo će morati učiti sintaksu,što i nije neki problem.Poslije se može krenuti u smjeru PHP + MySql.Barem ja tak razmišljam.

C je bolji izbor za poceti od Pythona jer onda netko ide programirati, a ne zna sto je integer ili string ili... Sintaksa Pythona je dosta unikatna jer nema viticaste zagrade, a vecina ostalih programskih jezika ih ima... Osim toga Python se najcesce koristi uz Django, a to ukljucuje i MVC arhitekturu. I tebi je to logicni smjer. Ma daj.... Prvo odluci cime ces se baviti. Ti si naveo PHP i MySQL. To je web. Sto je sa HTML-om i CSS-om? Javascript?
ivybridge is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 21:16   #76
Studiranje

Ima li smisla pocet studirat u 33. godini?
Kotrljaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 00:07   #77
Ako tebi ima smisla (a očito ima, kad već razmišljaš o tome), zašto da te drugi obeshrabre?

Po meni, ako imaš uvjeta i mogućnosti za to, uvijek ima.

Imaš posebnu temu o tome pa je prouči.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=523657&page=24
__________________
Nobody cares. Work harder.
Miss Hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 11:38   #78
Siguran posao s malom plaćom vs. nesiguran posao s velikom plaćom?

Pozdrav,

U nedoumici sam u posljednje vrijeme, i trebam pomoć. Ukratko, trenutno radim posao koji je zanimljiv i dinamičan, međutim slabo plaćen. Na toj poziciji sam na određeno, tj. poslodavac mi produžuje ugovor svakih nekoliko mjeseci. Bez obzira na to, mogu reći da je posao relativno siguran, jer me šef voli i često imam najbolje rezultate. S druge strane opet, plaća ne prati te rezultate i jako sam nezadovoljan njom.

Kako je došlo vrijeme sezone, razna druga radna mjesta su u ponudi i imam priliku zaposliti se u ugostiteljstvu za puno veću plaću. Pretpostavljam da bih se ovdje naradio kao magare, međutim plaća je izrazito motivirajuća. Što bi ste vi učinili? To je i sezonski posao, tako da bih bio bez posla u 11. mjesecu, međutim tko zna - možda tada uspijem nešto drugo naći.. :-/
Zoohan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 11:41   #79
Nijedan posao danas nije siguran.

Pa ti sad vidi što ćeš s tom informacijom
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 11:44   #80
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Nijedan posao danas nije siguran.

Pa ti sad vidi što ćeš s tom informacijom
Zoohan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:05.