Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2015., 21:16   #61
Zašto? Ko je taj lik?
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 21:24   #62
Btw, super mi je ova njegova opaska o tome kako se ne radi dvokratno u zemljama Starbaksa. Jer nema ničeg boljeg od toga da radiš od osam do dva, pa od pet do devet, pogotovo ako putuješ na posao i s posla, pa dođeš doma, skuhaš, pojedeš, i kreneš nazad. Ili procijeniš da ti se ne isplati, pa pojedeš sendvič, odeš na kavu i vratiš se raditi.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 21:30   #63
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
ova zemlja većinski nema ljude s parama za vikend izlete, ima za kave. jel zabranjeno popit kave? jel zabranjeno sjest na bilo koju rivu i gledat sunce i more?
Tako je sestro. Tako je!

Ja sam za ispijanje kave i cakulanje, ja sam za ka-ve, ja sam za sunce, more, kafic, kave i fritule uz kave, ogovaranje prolaznika, komentiranje svega i svacega. Jesam, stvarno ono balkanski jesam.

Dajmo nam da pijemo kavu! :klap:
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 22:06   #64
Quote:
howyesno kaže: Pogledaj post
Vidi se da ne zna o čemu piše, naišao na primjer jednog čovjeka koji nije htio na stručno osposobljavanje za 2400 kn (ja sam bila na 1600 kn, s faksom) i sad su svi mladi lijeni.
Ljudi se trgaju za ta stručna, npr na moje mjesto se bilo prijavilo 70 ljudi i to je jedan od nižih brojeva.
Pripravništvo sam odradila dok se još radilo za nula kuna ako si ga uspio naći, jer je plaćeno bila lutrija , pa nas je svejedno bilo 50 zainteresiranih tom turom i lupali smo se od sreće u dupe što smo upali.

Pitanje je i što pojedini od tog pripravništva dobiju, da smo normalna država možda bi nešto i značilo, a ovako se puno toga svodi na cirkus.
Quote:
*soul*mate* kaže: Pogledaj post
Zadnja recenica tj situacija nije moguca. Bar preko Zavoda ne. Decko je htio nakon preddiplomskog zavrsit neku prekvalifikaciju za neki zanat, tokar, zidar, cvjecar, bilo sto... jer je zavrsio gimnaziju i zeli zavrsit nesto, a nastavit diplomski studij vani.
No, ak si VS, ne mozes.
Ne znam jesu li šta mijenjali, ali prije par godina nigdje nije bilo te prepreke o VSS. Jedini uvjet je bio da si dugotrajno nezaposlena osoba. Isto su kružile fame o VSS i nemogućnosti prekvalifikacije, išla sam se informirati na zavod, prijavila, prošla selekciju i prihvatila njihovo stipendiranje prekvalifikacije.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 22:13   #65
dugotrajno je 6 mj ili i dulje?
__________________
Bolje šutit nego ništa ne reć.
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 22:16   #66
Ne pratim hzz već neko vrijeme, pa nisam u toku koji su im sad uvjeti, tada je bilo 6mj za dugotrajno nezaposlenu osobu. Bacila sam pogled na trenutne mjere, ipak su u međuvremenu stavili ograničenje godina i razine obrazvovanja na ovu s dodatnim usavršavanjem ili prekvalifikacijom.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 22:17   #67
pliz moze link, pogubih se u guglanju vrlo sad?
__________________
Bolje šutit nego ništa ne reć.
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 22:29   #68
Za sta tocno ti treba link? Trenutno sam na mobu, ne znam linkat preko tapatalka
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 22:35   #69
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post

A drugo - zašto je tako važno upisati i završiti bilo kakve fakultete?

U čem je problem?
možda zato što roditelji bez fakulteta nisu zadovoljni svojim poslovima (ako poslove imaju) i plaćom (ako plaće dobivaju) i nadaju se da će djeci biti bolje, da će imati bolje šanse za 5 godina ako završe nekakav fakultet...
__________________
švrljbrlj
RazmaŽena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 22:35   #70
Quote:
howyesno kaže: Pogledaj post
Zašto on nije bio vodoinstalater nego je išao u bijeli svijet i sanjao u modi?
Zašto mi ostali ne smijemo imate sne i ideje, pa ako je to za nas faks, onda je faks.
To sam si baš i ja mislila dok sam ga čitala.

Quote:
howyesno kaže: Pogledaj post
a u kojem nam je stanju društvo pokazuje i to što se jedan Grgo Zečić postavlja kao kritičar i kroničar vremena i prostora
za cijeli post.
hellno kitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 22:37   #71
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Za sta tocno ti treba link? Trenutno sam na mobu, ne znam linkat preko tapatalka
pardon, nasla sam neke mjere za zaposljavanje sad pa cu valjda iskopat i prekvalifikacije, ne treba nista. ma kopam malo po hzzu al nekaj su mi zbrckali pa nisam odma nasla a i komp mi nesto steka
__________________
Bolje šutit nego ništa ne reć.
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 22:40   #72
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Zašto je loše biti vodoinstalater koji je odličan u svom poslu, svi ga žele i zarađuje pun kurac para?
ne znam zašto bi bilo loše... ali znam dosta dobrih majstora koji ne mogu imati normalan posao od kojeg mogu normalno živjeti...

a što se tiče pripravništva, znam za neke pripravnike koji su zaposleni radi reda kao volonteri i koji nisu ništa radili ni naučili jer im nitko nije htio pružiti šansu... a znam i za pripravnike kakve spominje u kolumni... pitanje je koji će od njih na kraju bolje proći...
__________________
švrljbrlj

Zadnje uređivanje RazmaŽena : 01.04.2015. at 22:53.
RazmaŽena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 22:52   #73
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Popovi su i dalje face, ali učitelji... lol.

To sve što pišete je točno, međutim, zašto?
Ne kužim.
Zašto je loše biti vodoinstalater koji je odličan u svom poslu, svi ga žele i zarađuje pun kurac para?
Mi imamo dobrog znanca koji je inzenjer strojarstva,ali radi od zavrsetka studija kao vodoinstalater,skoro 20 god.Tada mu je to djelovalo perspektivno i bolje u odnosu na posao u struci,ali danas ne zvuci tako

Da,stekao je love,kupio stan u Zgb i na moru,ali veli da je sjebao zdravlje-problemi s kraljesnicom,reuma i sl.

'Poseban'dio njegove zalopojke je onaj o prljavim WC skoljkama,njihovim miomirisima i sl .

I,da-sina je upisao na ekonomiju,a kcer na nekakv dizajn.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 23:18   #74
Zanimljiva mi je ova tema, prvenstveno jer sam trenutno u fazi kad razmišljam odustat od faksa i konačno pokrenuti svoj biznis, a koji sam mogla raditi i s trogodišnjom školom.
I nevjerojatno mi je koliko me ljudi odgovara od toga, uz napomenu - prvo završi fakultet, bolje imati kakav takav papir.
A studiram na ffzg.

Mene nije sramota ne imati diplomu. Upisala sam jedan faks, na silu i na nagovor staraca. Pa se ispisala. Potratila sam godine, upisala nešto drugo i na pola puta shvatila da to nije za mene, odnosno, da ne vidim budućnost s tim poslom. I sad mi je već dosta gubljenja vremena i novaca i svega... a postoji nešto čime se želim baviti, što znam raditi, u čemu čak i cijela obitelj ima iskustva. Ali točno vidim taj pogled kad kažem da razmišljam preći u običnog obrtnika. Iako je ono što studiram totalno neprofitabilno, a ovo što me zanima u nekom skromnom obliku radim i sad. I zarađujem cca 3000 - 4000 kn mjesečno na tome. Radim 3-4 dana tjedno, btw. Ali eto, to nije fensi posao (iako, ono što bih ja htjela postići s tim u neku ruku bi čak i bilo fensi) i nema neku titulu i tak. Ljudi me dosta gledaju svisoka kad im spomenem planove.
Zla majkee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 23:21   #75
Nogiraj faks sto prije, uvijek se mos vratit ak se predomislis, a velke su sanse da nes pa neas beda.
__________________
Bolje šutit nego ništa ne reć.
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 23:32   #76
Quote:
Zla majkee kaže: Pogledaj post
Upisala sam jedan faks, na silu i na nagovor staraca. Pa se ispisala.
Kladim se na pravo ili ekonomiju. Čula sam stoput takvu priču.
Prijateljica je na ekonomiji odustala jedan ispit i diplomski do kraja. Sjećam se da joj je trebalo hrpu snage da napokon "odjebe" starce rodbinu i okolinu
winter1212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 23:33   #77
Napisala je da je na FFZG.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 23:35   #78
moram priznati da su mi za gomilu raznoraznih servisa i popravaka u kući (plinskog bojlera, veš-mašine itd.) u zadnjih nekoliko godina dolazili fakultetski obrazovani tipovi, inžinjeri, ugl. strojarstva, koji drže nekakve servise. s nekima od njih su u zadnje vrijeme dolazili i njihovi sinovi koji su isto završili fakultete (ne nužno tehničke)... i svi su bili maksimalno pouzdani, profesionalni, točni, od riječi itd... nije bilo onih klasičnih zajebancija s majstorima, na kakve nas je većina vjerojatno navikla.

jednom mi je kao maler došao tip koji je odlučio upisati filozofiju. tip je bio cca 3 banke, možda par godina više, 2 m/100 kg, totalno macho, reklo bi se alfa-mužjak... usput mi je pričao kako sa svojim gazdom priča u stilu "sastavit ću te sa zemljom" i sl.... nadam se da se upisao...
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 23:35   #79
Sad. Ali prije... Osim ako je samo smjer mijenjala
winter1212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 23:37   #80
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Napisala je da je na FFZG.
To joj je drugi. Meni je ffzg prvi, ttf drugi. Ne zelim pricati o tome
__________________
Bolje šutit nego ništa ne reć.
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:47.