Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2015., 22:30   #61
Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
Vjerujem da nitko muskarcu ne pristupa sa stavom: ajde, srecice, reci nam zasto si ti dosla.
He, zato sam i rekla "normalni ljudi". Kretena, muških i ženskih, di god oš.
Iako, patronizirat te se može i kao muškarca, ako si slabašan introvertirani geek pa ti naleti neka krkančina.
No da, seksizma ima, u Hrvatskoj, dakako da ima. Ali realno, sve ovisi koliko je netko primitivan. Primitivna osoba će te patronizirati jer si žensko, primitivna osoba će se diviti tvom primitivizmu više ako si muško dok će štajaznam smatrati da žena nema što hračkati po cesti- dočim će normalna osoba recimo smatrati da hračkanje po cesti nije neko ponašanje neovisno o spolu.

Dakle, ne vidim neke razlike. Uvijek će te ljudi vrednovati prema onom kakvi oni jesu više nego prema onom kakva/kakav ti jesi. Nikad kao žensko nećeš skupiti poene kod neke krkančine koja misli da ti je mjesto u kuhinji, kao što će možda tvoj muški kolega. Ili štajaznam, ako ti je kolega fin, možda će biti prefin za ovog patronizatora koji će možda više cijeniti neki ruralniji "šakom o stol" tip muškarca.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 22:30   #62
@ Hilda - Sigurna sam.


@ex anais - velika vecina ljudi s kojima svakodnevno dolazim u kontakt su primitivni. Sad se vracamo na ono da ce drugacije tretirati istu zenu u dva izdanja i istog muskarca u dva izdanja. Kud onda nece drugacije tretirati istu osobu u dva razlicita spola. Okej, sad vec ulazimo u filozofiju.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 22:32   #63
Odrpani muškarac će biti sumnjiv i kao kriminalac ili etiketiran kao alkos koji loče ispred Konzuma dočim će ženu samo smatrati ružnom, zapuštenom...
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 22:33   #64
Pa da.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 22:39   #65
Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
@ Hilda - Sigurna sam.


@ex anais - velika vecina ljudi s kojima svakodnevno dolazim u kontakt su primitivni. Sad se vracamo na ono da ce drugacije tretirati istu zenu u dva izdanja i istog muskarca u dva izdanja. Kud onda nece drugacije tretirati istu osobu u dva razlicita spola. Okej, sad vec ulazimo u filozofiju.
Pa hoće, da. Ali ti isti primitivci će te itekako nagaziti ako nisi "pravo muško", ono koje udara šakom o stol, tuče se po birtijama, loče k'o smuk, vara ženu itd.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 22:42   #66
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Pa hoće, da. Ali ti isti primitivci će te itekako nagaziti ako nisi "pravo muško", ono koje udara šakom o stol, tuče se po birtijama, loče k'o smuk, vara ženu itd.
Apsolutno.


Zato bi me i zanimalo kako bi se prema meni ponasali ovi koji su me na prvu htjeli posjesti u krilo i potapsati po glavi.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 22:44   #67
Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
Apsolutno.


Zato bi me i zanimalo kako bi se prema meni ponasali ovi koji su me na prvu htjeli posjesti u krilo i potapsati po glavi.
Ovisi bi li bila sofisticiraniji muškarac ili seljačina. Ovako na prvu, mislim da se ne bi dobro provela kod primitivaca.

Neću reći patrijarhat jer je ovo ŽK, ali recimo primitivizam jednako gazi i muškarce i žene. Odnosno svakoga tko iskače iz predviđenih kalupa u kojima ih primitivci žele vidjeti.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 22:51   #68
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ovisi bi li bila sofisticiraniji muškarac ili seljačina. Ovako na prvu, mislim da se ne bi dobro provela kod primitivaca.

Neću reći patrijarhat jer je ovo ŽK, ali recimo primitivizam jednako gazi i muškarce i žene. Odnosno svakoga tko iskače iz predviđenih kalupa u kojima ih primitivci žele vidjeti.
Bila bih gospodin u odijelu, pobogu!
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 22:52   #69
Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
Bila bih gospodin u odijelu, pobogu!
A dobro, da, više bi te onda respektirali, istina.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 23:04   #70
Joj sjetila sam se...ja bi da sam muško posunčala celo telo. Pa jebemti svi imaju bauštelke u zadnje vrijeme.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 15:09   #71
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
Sve što hoću radim i sada, spol me ne ograničava.
Ograničenja su samo produkt plašljivog uma.....
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 20:32   #72
Da mi je kita samo zbog pi pi.
Okreni se,otkopčaj šlic i ožeži.
A mi,skini gaće,čučni,okreći se da ne naleti neko,pazi da ne uprskaš hlače i obuću,da te ne ujede dole nešto...
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 23:09   #73
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ovisi bi li bila sofisticiraniji muškarac ili seljačina. Ovako na prvu, mislim da se ne bi dobro provela kod primitivaca.

Neću reći patrijarhat jer je ovo ŽK, ali recimo primitivizam jednako gazi i muškarce i žene. Odnosno svakoga tko iskače iz predviđenih kalupa u kojima ih primitivci žele vidjeti.
ja bih svakako iskakala.

i slažem se, ako nisi "krkan", možeš imati problema, ako si fin, elokventan, obrazovan, fino se oblačiš, nosiš i boje u kombinaciji, uredan si, ne tučeš se, ne psuješ, ne hračkaš, i ne hvališ se koju si pi.ku ko fol okrenuo...ono, svoj si čovjek, ali "s pravim muškima" možeš imati uvjetno rečeno problema...

ot: da mi je da sam muško, pa da biram i nosim divna odijela, hlače, predivne zanimljive i atraktivne košulje, kravate, predivne kvalitetne cipele...

nisam jednom pomislila u nekom butiku/dućanu, kako mi je ljepši asortiman odjeće na muškom odjelu; nosiviji, ima brojeva (), mogu izgledat' kao čovjek, a ne naprlitana karikatura (i obavezno "seksi"), i još kad se nabiju one štikletine s potplatom... da, "baš su udobne dok jedva nabadam i previjam se"

ne bih se trebala šminkati; ne moram ni sad, naravno, ali ipak...od "pravog muškarca" se to ne očekuje...a "dama" bi uvijek trebala imati finu šminku, ovo, ono...moram prekrit' sve "nepravilnosti", ne mogu pred ljude, kao žensko, onako kako to može - muško...prirodno...ako radim u protokolu/diplomaciji, obavezno ruž na usne, radi distance od sugovornika :milada:

da sam muško, toleriralo bi mi se da ne znam i ne želim znati kuhati, pospremati po kući, čistiti, peglati...i još štošta...i neka to drugi (žene) rade za mene...i uvijek bi bila neka spremna da me poslužuje...("kaj ćeš, svi muški su takvi")

da sam muško, gotovo nitko me se ne bi usudio pilati po sasvim intimnim pitanjima kojima se obično pilaju žene (intimne veze, brak, potomstvo, zašto jedno dijete, a ne troje, zašto bez djece itd)...

da sam muško...svašta bi drugačije, možda, bilo...

ali nisam, pa se snalazim kao žensko

i da, da sam muško, beskrajno bih uživala sa ženama, kako god, moguće je, odnosi bili (ponekad) komplicirani

Zadnje uređivanje ekaliopa : 07.06.2015. at 23:19.
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 23:26   #74
Quote:
ekaliopa kaže: Pogledaj post
ja bih svakako iskakala.

i slažem se, ako nisi "krkan", možeš imati problema, ako si fin, elokventan, obrazovan, fino se oblačiš, nosiš i boje u kombinaciji, uredan si, ne tučeš se, ne psuješ, ne hračkaš, i ne hvališ se koju si pi.ku ko fol okrenuo...ono, svoj si čovjek, ali "s pravim muškima" možeš imati uvjetno rečeno problema...
To i velim. Vraga će neki birtijaš "e, kuiš ono, kurac, pička materina, ja tarzan ti jane" imati problema. Ima dovoljno primitivaca da mu se dive i dovoljno primitivki da se vlaže na njega.
Normalna pristojna osoba može imati problema ako naleti na tu sortu, mušku ili žensku, svejedno.

Eh da, meni bi šminka falila, jako.
Baš me zanima bi li se muškarci voljeli našminkat, nosit haljine i tako to, da su jedan dan žena. Ili bi hodali goli i divili se sami sebi.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 23:36   #75
Najveci zajeb bi muskarcu koji bi na jedan dan postao zena bilo da postane zena koja je taman zavrsila u radjaoni.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 23:43   #76
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
To i velim. Vraga će neki birtijaš "e, kuiš ono, kurac, pička materina, ja tarzan ti jane" imati problema. Ima dovoljno primitivaca da mu se dive i dovoljno primitivki da se vlaže na njega.
Normalna pristojna osoba može imati problema ako naleti na tu sortu, mušku ili žensku, svejedno.
joj što volim ovaj izraz, odavna već

svaka "normalna, pristojna" osoba neće se dobro osjećati u takvom, "primitivnom" društvu...kao ni to društvo s njom...nema ni potrebe, kao ni zajedničkih poveznica...

Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Eh da, meni bi šminka falila, jako.
Baš me zanima bi li se muškarci voljeli našminkat, nosit haljine i tako to, da su jedan dan žena. Ili bi hodali goli i divili se sami sebi.
meni bi falio puder, za prekrivanje "nepravilnosti" maskara, sjajilo ili neki diskretan ruž za usne, i neke olovčice za oči i obrve, uglavnom to, možda lagani prelaz nekim sjenilom, tu i tamo...

ma, navela sam neke stereotipe, no zaista, kao "pravo muško", ne bih se time zamarala...

i vjerovatno bih imala poriv nositi, ili barem jednom obući, neku cool suknju ili haljinu, a onda i štiklu, samo iz inata njima, "primitivcima" ono, vi ćete meni reći da ne mogu
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 01:10   #77
prvo bi otišla u speedo hlačicama na plažu i onda bi razmislila što dalje.
Druna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 08:54   #78
speedo su gaćice
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 09:09   #79
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
jebala i drkala, drkala i jebala, pa opet tako cijeli dan...
Otprilike...

Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
ček, al to nemre u besvijest kad si muško.
šit, zaboravila sam. onda isto ali racionalno.
...i onda bih nakon par sati opet skužila da je bolje što sam žena.
__________________
Me. But prettier. And naked. ;)
Malo Derište is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 09:14   #80
Ček...a to nemrete kao ženske?
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:15.