Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2015., 16:28   #41
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Bilo je, i još jest, samo je ona na to gluha.

Bilo je već u tome što ju nisu primoravali na ab. Što su joj prepustili odluku s kojom se očito ne slažu i što su svoje neslaganje podredili njezinom izboru.
Reci da sam blesav, no meni se te stvari same po sebi razumiju i ne smatram ih dokazom ljubavi nego zdravog razuma. I straha od zakona, eventualno.

Da je u nekoj zatucanoj vukojebini onesvijeste i odvezu doktoru na abortus, i to bi bio "dokaz ljubavi", samo je pitanje kakve ljubavi.

Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Prisutno je u financiranju. Bilo ga je u savjetu nek ne odlazi trudna iz roditeljske kuće. I još je tu u ostavljanju otvorenih vrata.
Now you're talking. Ali to je sve izdaleka. Gdje je prisnost; praktično, svakodnevno pokazivanje i dokazivanje ljubavi? Gdje su tu osjećaji?
__________________
What the heck, Hek?!
Hekatonhir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 16:29   #42
Pročitala sam prvu stranu, ne znam je li se kasnije razvila priča, ali na osnovu ovog što sam videla mi zaista nije jasno kako su njeni roditelji ispali negativci u čitavoj priči.
Nisu je prisiljavali na bilo šta, nisu joj postavljali ultimatume, nisu je se odrekli, nisu je izbacili iz kuće, nisu je zaključali u kuću. Uradila je šta je htela. I sama kaže da ima njihovu podršku, finansijsku. Emotivnu teško može imati jer, jednostavno, nisu više pored nje. A u svakom trenutku se može vratiti, i štaviše, oni to žele.
Od svih mogućih katastrofičnih roditeljskih reakcija na ovakvu novost (a realno, ovo nije nešto što bi roditelj jedne brucošice sa čitavim životom pred sobom ikada i pomislio), njihova mi se uopšte ne čini toliko strašnom.
Amelie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 16:38   #43
Oprostite, vi neki mislite i da je "bar ne pije i ne tuče te" opis dobrog muža?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 16:42   #44
Quote:
Hekatonhir kaže: Pogledaj post
Reci da sam blesav, no meni se te stvari same po sebi razumiju i ne smatram ih dokazom ljubavi nego zdravog razuma. I straha od zakona, eventualno.
Kakav strah od zakona? Predlagati legalan prekid trudnoće nije zakonski kažnjivo.

Zdrav razum prizivaš. Dakle, roditelj čije tek punoljetno dijete sebi obilježava budućnost jezdeći, prema roditeljskom mišljenju, u katastrofu, ima obavezu bit razuman? Ja bih prolupala na njihovom mjestu.

Fakat ne kužim da više uvažavanja ovdje dobiva klinkina ljubav prema nerođenom djetetu nego majčina i očeva ljubav prema već rođenom koje se kotrlja u katastrofu, trudno s nekakvim dječakom koji je na sisi materinoj i radi sezonski.

Ja bih kose čupala i nokte požderala.



Quote:
Now you're talking. Ali to je sve izdaleka. Gdje je prisnost; praktično, svakodnevno pokazivanje i dokazivanje ljubavi? Gdje su tu osjećaji?
Nek bude zahvalna i sretna što susprežu prave osjećaje. Ali ne, oni su dužni, po tebi, ovdje proizvesti i plasirati ono što ne osjećaju i što bi mala htjela.

Da, ljubav se nekad manifestira kroz tjeskobu i brigu i strah za voljeno biće.
Nije to samo šetnja medonosnim livadama, kako bi mala htjela. Što joj ja ne zamjeram. Ali se čudim vama.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 16:42   #45
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Oprostite, vi neki mislite i da je "bar ne pije i ne tuče te" opis dobrog muža?
A ti misliš da bi ju trebali percem po guzici gladiti, iako je napravila sranje?
__________________
Toby Ziegler is my spirit animal.
Petra Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 16:47   #46
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Nek bude zahvalna i sretna što susprežu prave osjećaje.
E, to. Jer njoj bi njena situacija izgledala mnogo teže da ne zna kako uvijek može otići roditeljima i da ipak ima svoj novac zahvaljujući njima. Lakše je imati razumijevanja za svojtu kad znaš da imaš izlaz - ne mora se njoj taj izlaz sviđati, ali barem joj omogućuje dogovore i pregovore sa svojtom, a ne bezuvjetnu predaju.
__________________
"..ono, alisa u zemlji cudesa izgleda kao prirucnik formalne logike", ..a unda
Registar izdajnika
Pjesma nad pjesmama
Ista dy Ajelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 16:48   #47
Quote:
Hekatonhir kaže: Pogledaj post
A jesi li, za razliku od nje, pročitala cijelu temu?
Evo jesam.
Bolje da nisam.

Gle, cura fino piše i vidi dobro neke stvari, al donošenje odluka joj nije jača strana.
Hrabrosti i pameti ima taman toliko koliko i onaj tko je odlučio skočiti, pa će putem provjeriti ima li padobran, i kako funkcionira.


Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Bilo je već u tome što ju nisu primoravali na ab. Što su joj prepustili odluku s kojom se očito ne slažu i što su svoje neslaganje podredili njezinom izboru. Prisutno je u financiranju. Bilo ga je u savjetu nek ne odlazi trudna iz roditeljske kuće. I još je tu u ostavljanju otvorenih vrata.
Al ima dio gdje kaže da oni nisu realni.

Ok, neće se udati. To je cool.


Oprala je i jedne i druge, a potpuno je ovisna o njima. Prerezati pupčanu vrpcu, dokazati starcima, i jednima i drugima, da znaš i možeš, kad se dvoje zaljubljenih otkači od svih i u inat svima i živi samostalno svoj skroman život ... to je već nešto.
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 16:50   #48
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Oprostite, vi neki mislite i da je "bar ne pije i ne tuče te" opis dobrog muža?
Dakako.

Ona nije slupala auto ili napravila ludu žurku i demolirala kuću ili već nešto slično zbog čega bi roditelji bili, eto, ljuti. Donela je odluku koja iz korena menja ostatak čitavog njenog života i toga su njeni roditelji daleko više svesni nego što je ona sama, ma šta pričala o tome. Meni je sasvim prirodno da njihove reakcije neće biti jednake.
Naravno, ako to znači da su histerični ili suicidalni ili da se s njima nikako ne može razgovarati i dogovoriti o bilo čemu, jasno je da joj od njih nema pomoći i da je u problemu. Samo što ja jednostavno nisam stekla takav utisak i slažem se sa Perzefonom - radi se o očekivanju i podrazumevanju drugih reakcija. A jasno mi je zašto su reakcije takve kakve su.
Amelie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 16:52   #49
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Da, ljubav se nekad manifestira kroz tjeskobu i brigu i strah za voljeno biće.
Nije to samo šetnja medonosnim livadama, kako bi mala htjela. Što joj ja ne zamjeram. Ali se čudim vama.
This.

Ja ne razumijem što bi se od tih ljudi htjelo.

Mala došla kući i obznanila da je trudna i onda, prije nego li su se i na tu vijest privikli, spakirala kofere i otišla živjeti s njegovima u Mrdušu Donju. Bez vlastitog izvora financija.
Ali bi oni sad trebali, umjesto zabrinutosti koju osjećaju, glumiti oduševljenje.
A ja se dam okladiti da se vrati doma, nakon početnog hlađenja, itekako bi se s vremenom razniježili. Što je valjda jedina emocija koja se od babe i dide očekuje. I brojali prstiće i kupovali robicu.

Pa ona nema ni s njim riješene odnose, a kamo li išta više.

Može ona na pismeno izgledati jako odrasla i sabrana. Djela joj to definitivno ne potvrđuju.
__________________
Toby Ziegler is my spirit animal.
Petra Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 16:53   #50
Quote:
Ista dy Ajelo kaže: Pogledaj post
E, to. Jer njoj bi njena situacija izgledala mnogo teže da ne zna kako uvijek može otići roditeljima i da ipak ima svoj novac zahvaljujući njima. Lakše je imati razumijevanja za svojtu kad znaš da imaš izlaz - ne mora se njoj taj izlaz sviđati, ali barem joj omogućuje dogovore i pregovore sa svojtom, a ne bezuvjetnu predaju.
Meh, sad sam se bezveze raspizdila. Bili bi valjda bolji roditelji da taj novac koji joj šalju troše na posjete njoj i svojti, kupovanje unaprijed benkica i zvečkica (tako bi pokazali kćeri da ju vole) i bajaderu za svekrvu kojoj su uvalili svoju kćer. I da svi zajedno lijepo ljudikaju oko roštilja i smišljaju imena bebici. I grle je i glade po trbuhu.

A onda odu doma shvaćajući sve prednosti života bez troškova za kćer i njezino školovanje koje su već bili ukalkulirali.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 16:54   #51
Quote:
Petra Pan kaže: Pogledaj post
Može ona na pismeno izgledati jako odrasla i sabrana. Djela joj to definitivno ne potvrđuju.
Ovo sam već tri puta bila zaustila... zatipkovnila. Al sam odustala, sve misleć: ne želim se prepirati. Ali da, to.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 16:55   #52
Quote:
Petra Pan kaže: Pogledaj post
A ti misliš da bi ju trebali percem po guzici gladiti, iako je napravila sranje?
Ne, mislim da su trebali prodat ajfone i za te se pare zapit i isplakat prijateljima i/ili konobarima, otvorit topik na forumu, otić u kakvo savjetovalište i plakat tamo, a ne maltretirat kćer iz dana u dan zapomažući jer si je uništila život i očekivati da ih ona tješi.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 16:57   #53
Quote:
Petra Pan kaže: Pogledaj post
Jesam li ja jedina kojoj se čini daleko boljom opcijom da je ona trudna ostala doma sa svojim (hladnim?) roditeljima?
Moja je frendica tako napravila. Doduše, imala je koju godinu više, i nije da se nije naslušala o svojoj ludosti, al procijenila je tada da je tako bolje. Srećom, njena priča ima hepi end.
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 16:58   #54
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Kakav strah od zakona? Predlagati legalan prekid trudnoće nije zakonski kažnjivo.
Predlagati? Nismo li govorili o prisiljavanju? I to prisiljavanju punoljetne osobe?

Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Zdrav razum prizivaš. Dakle, roditelj čije tek punoljetno dijete sebi obilježava budućnost jezdeći, prema roditeljskom mišljenju, u katastrofu, ima obavezu bit razuman? Ja bih prolupala na njihovom mjestu.
Ja nigdje nisam napisao, izravno ili neizravno, da su njezini roditelji loši, dapače. Ali da su mogli - i trebali - bolje reagirati, jesu.

Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Nek bude zahvalna i sretna što susprežu prave osjećaje. Ali ne, oni su dužni, po tebi, ovdje proizvesti i plasirati ono što ne osjećaju i što bi mala htjela.
Ne "što bi mala htjela" nego što mala u trenutačnom stanju i trenutku treba. A treba joj razumijevanje i toplina, a ne stres. Stresa ima i previše.
__________________
What the heck, Hek?!
Hekatonhir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 17:03   #55
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ne, mislim da su trebali prodat ajfone i za te se pare zapit i isplakat prijateljima i/ili konobarima, otvorit topik na forumu, otić u kakvo savjetovalište i plakat tamo, a ne maltretirat kćer iz dana u dan zapomažući jer si je uništila život i očekivati da ih ona tješi.
Maltretiraju kćer?

Istu onu kćer koja je s 18 godina ostala trudna, pa onda u strahu od roditeljske ljutnje zbrisala na drugi kraj zemlje?
Tako što joj šalju i dalje jedini izvor prihoda koji ima? I tako što i dalje ima njihovu podršku da se vrati i preuzme život, koliko toliko, nazad u svoje ruke?
__________________
Toby Ziegler is my spirit animal.
Petra Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 17:04   #56
Quote:
Hekatonhir kaže: Pogledaj post
Ne "što bi mala htjela" nego što mala u trenutačnom stanju i trenutku treba. A treba joj razumijevanje i toplina, a ne stres. Stresa ima i previše.
Sa sasvim druge strane, djevojka se s cijelom situacijom možda nosi tako što ide odraditi priču "velika sretna obitelj i moja mala obitelj kao dio toga". I sam si rekao da se doima razumno i odgovorno. U kontekstu priče, njoj je razumno i odgovorno da svu svoju energiju troši na stvaranje obitelji. Problem je samo što se živi ljudi teško uklapaju u pomalo bajkovite scenarije.

Drugi je par rukava što većini koja to gleda sa strane cijela ta situacija uopće ne izgleda bajkovito.
__________________
"..ono, alisa u zemlji cudesa izgleda kao prirucnik formalne logike", ..a unda
Registar izdajnika
Pjesma nad pjesmama
Ista dy Ajelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 17:04   #57
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
a ne maltretirat kćer iz dana u dan zapomažući jer si je uništila život i očekivati da ih ona tješi.
Isuse, kako ti nekad briješ...

Išla sam opet čitat.

Gle, mala je u gomili dreka. U koji je uronila sama. Protiv volje roditelja. Od svekrve, šogorice, dečeca koji je otac... Jedine su joj osobe koje stvarno ima u životu roditelji. Ali ona eto baš njima zamjera.

Ja to razumijem. Kud će suza neg na oko.

Al daj nemojmo od tih ljudi raditi monstrume. Jer su više nego OK i mora da im je preužasno i da su slomljeni i prestravljeni. I nemaju pravo na to, jer su roditelji i moraju sve izdržati i još biti na visini. Dok se maloj sve tolerira, jer ako ćemo pravo, a što se drugo sad i može?
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 17:09   #58
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post

Fakat ne kužim da više uvažavanja ovdje dobiva klinkina ljubav prema nerođenom djetetu nego majčina i očeva ljubav prema već rođenom koje se kotrlja u katastrofu, trudno s nekakvim dječakom koji je na sisi materinoj i radi sezonski.
Upravo ovo. Znam koliko su mojim roditeljima teško pale neke moje odluke i to isključivo i samo zato što su iz dubine svoje duše želeli najbolje za mene. A nijedna od tih mojih odluka nije bila ni blizu toga da sa 19 godina zatrudnim i odem od kuće.
Pobogu, nije ona stavila pirsing, istetovirala se i ošišala na keca, pa su njeni popizdeli i mi ih sad osuđujemo što su tako zadrti. Uradila je nešto što iz temelja menja i njen život i život svih njenih bližnjih. Meni je jasno da u takvoj situaciji i inače sasvim razumni i razložni ljudi na trenutak gube glavu. A koliko vidim, ti ljudi se sa tim nose kako najbolje mogu.
Amelie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 17:11   #59
Quote:
Petra Pan kaže: Pogledaj post
Maltretiraju kćer?
Na topiku je napisala da je zbog svakodnevne drame odselila.

Jebiga, meni se čini da bi bilo puno bolje da su dramu odradili u birtiji, savjetovalištu ili spa centru, ovisno o vlastitim preferencijama.

I ne razumijem logiku po kojoj se od nje očekuje da bude megazrela i da donosi najracionalnije moguće odluke, a od njenih se roditelja, koji imaju 40-50, ne očekuje da se elementarno zbroje i omoguće joj da u vlastitom domu ima mir i toplinu. Njima je teško i razumljivo je što su uzrujani i što mjesecima ne mogu doći sebi toliko da je vide i pokušaju joj dati ono što joj sad od njih treba. Njoj je valjda život piknik, pa ima da se skocka i pristane na to da joj je doma grozno i da je pod konstantnim stresom, i neka bude podrška svojim roditeljima.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 17:11   #60
Quote:
Ista dy Ajelo kaže: Pogledaj post
Drugi je par rukava što većini koja to gleda sa strane cijela ta situacija uopće ne izgleda bajkovito.
Pa ni meni tako ne izgleda. Prije bih je nazvao rudarenjem u kamenu nego bajkom.

Ali to je njen izbor i njen život. Veli da želi dijete. Rodit će ga. Veli da želi ostati s tim dečkom. Ostat će s njim. Da abortira, ta joj veza ne bi uspjela, najvjerojatnije. I još bi se grizla zbog djeteta. A ne vjerujem da će zbog svega otpisati faks, dapače. Povratak u Zagreb na studij držim posve izglednim.
__________________
What the heck, Hek?!
Hekatonhir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:32.