Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2015., 13:49   #61
da. i to mi je neka sasvim druga tema, a autorici mislim da je lakše i konkretnije na duge staze naći posao trgovca.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 14:04   #62
znači od svih mogućnosti ovog svijeta, nek ide raditi u dućanu?
Reljef is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 14:08   #63
Pa za nešto trajnije i sigurnije i da se skine sa socijalne pomoći, to joj je najbolje, da. Trgovac je po zanimanju, očito neka druga iskustva i mogućnosti prekvalifikacije u ovoj situaciji nema.
Naravno sve ovisi o situaciji s mamom.
Sve ovo drugo usput što spominjete može dodatno pomoći, naravno.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 14:10   #64
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Baš bez ikakvih prihoda? Odakle joj onda brašno i ostale namirnice da ispeče toliki kruh i kolače?
od UNHCR-a.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 14:12   #65
Nekome u situaciji u kakvoj je autorica, teško je uopće razmišljat što može. Znam.

Na njezinom bi mjestu prvo otišla do socijalnog i vidjela mogu li dobiti dodatak za njegu u kući, ako mamina dijagnoza zadovoljava. Taj dodatak je malen, ako ga uopće dobije, i višestruko manji od mjesečnih dugovanja koja vjerojatno već imaju. Dakle, ako ga dobije, nek ide dalje u pregovore s plaćanjem režija i sličnim, a dio para neka svakako stavi SEBI sa strane.

Za to vrijeme, forume, skupimo robu i šminku da se cura osjeća malo ljudskije i da joj nije neugodno zbog vrlo važne pizdarije zvane izgled. Svojedobno sam našla posao u roku od dva mjeseca kad me frendica obukla To što nisam izgledala kao jado bez prihoda značajno mi je diglo samopouzdanje i onda je bilo lakše razmišljati i lakše pregovarati o poslu.

Sad živim u sasvim drugoj vrsti siromaštva koju vjerojatno dijelim s dobrim dijelom sugovornika ovdje i dogodi mi se da blokiram od nemoći, samo ne tak fatalno kao prije x godina kad su mi zaista minimalni prihod (koji nije stvarno riješio ništa, osim što me pokrenuo) i par komada pristojne odjeće značili prekretnicu. Možda cura slično funkcionira.

Kad se sabere toliko da više ne postavlja pitanja kako se nositi sa siromaštvom nego kako će živjet za godinu ili pet, uletit će i posao. Neki posao, ne nužno ove (isprike ako se netko nađe uvrijeđen) pizdarije koje napamet pišete.

Nadam se da će se cura javiti, može i na PM, da vidimo kako konkretno pomoć.
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 14:18   #66
silajn

što se mogućnosti tiče, cura nije u mogućnosti da isprobava recepte za uspjeh. treba posao kad se na temu javi persona koja je iz ničega, bez ikakvog znanja, novaca, backgrounda i pomoći posijala neku kulturu i sad živi ok, onda ću takve savjete uzeti u obzir. dotad ne znam šta bi ona trebala s tim.

isto smo godište, pa neke robe i ženskih pizdarija i ja mogu skupiti ako će autorici odgovarati (javi se).
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 14:19   #67
I ja.
Samo nek se žena javi da vidimo dalje.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 14:29   #68
Želim još nešto dodati: najmanje dva posla našla sam tada preko forumskih poznanstava, a to se onda multipliciralo i iako sad radim nešto sasvim deseto, ti prijelazni poslovi su mi jako jako jako pomogli. To nisu bile veze u pravom smislu, jer me ljudi nisu ni poznavali osobno, ali znali su da trebam i želim raditi i dali mi informaciju kad se nešto otvorilo. Ako nemaš mreže u selu, a nemaš, i forum je super
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 14:37   #69
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
od UNHCR-a.
Šta nije neko ograničenje po glavi? Treba toga dosta i za omanji biznis, a onda ne ostane za tebe.

Vidim da je autorica jučer u ovo doba bila online, pa se nadam da će se javiti, stvarno imam volje pomoći ako znam i mogu.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 14:38   #70
Ja se javljam za pomoć s kozmetičkim stvarima ako je autorica za.
__________________
Ruše se zvijezde u prostor svijeta bez ravnoteže.
nebeskoplava is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 14:43   #71
Hvala svima na ponudama, ali nije mi namjera tražiti donacije ili žicati ovdje. Molim da se tema zaključa.
imeprezime987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 14:43   #72
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Šta nije neko ograničenje po glavi? Treba toga dosta i za omanji biznis, a onda ne ostane za tebe.
eh... da, postojalo je ograničenje po glavi, ali otkud inače brašno izbjeglici bez prebite pare u ratu na prostoru bivše juge? otkud toliko da može "svima" peći kruh, nemam pojma, žena se očito nekako snašla po tom pitanju. ali nebitno sad, nije to tema, bilo pa prošlo.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 14:48   #73
Quote:
imeprezime987 kaže: Pogledaj post
Hvala svima na ponudama, ali nije mi namjera tražiti donacije ili žicati ovdje. Molim da se tema zaključa.
Ajde molim te nemoj. Nije nitko ni shvatio kao žicanje.

Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
eh... da, postojalo je ograničenje po glavi, ali otkud inače brašno izbjeglici bez prebite pare u ratu na prostoru bivše juge? otkud toliko da može "svima" peći kruh, nemam pojma, žena se očito nekako snašla po tom pitanju. ali nebitno sad, nije to tema, bilo pa prošlo.
Kužim
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 15:04   #74
Quote:
imeprezime987 kaže: Pogledaj post
Molim da se tema zaključa.
Možda da ostane.

U slučaju da netko sa žk odluči stvoriti svjetski poznati brand vjenčića za glavu od tratinčica iz vlastitog uzgoja, da postoji tema gdje će se moći upoznati s realnošću.
Bonnie Ann is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 15:38   #75
Quote:
imeprezime987 kaže: Pogledaj post
Hvala svima na ponudama, ali nije mi namjera tražiti donacije ili žicati ovdje. Molim da se tema zaključa.
Ne žicaš, nego se ponašaš racionalno i tražiš savjete Trebala bi si čestitati.
Nisi jedina u govnima ovdje, samo većina nas ima problema s ponosom i ne zna reći da treba pomoć, pogotovo na forumu di svi kupuju kaput svake zime
Što da ti kažem, mene od tvoje situacije dijeli jako malo, iako papirno može izgledati da dobro živim. Jebiga, nešto okolnosti, nešto izbora - svjesna sam da se nemam čega sramit pa opet nerado pišem da nemam.

Svima treba pomoć: neki su naslijedili nekretninu, neki posao, neki su imali sreće da ih je netko primijetio kad je trebalo - nitko u našem (zapadnom) društvu ne može baš sasvim sam, bez početnog kapitala, neke vrste sigurnosne mreže pa bila to i socijalna pomoć.

Dobar aspekt tvog sranja je što nisi u nekakvom kreditu, a to ti već znači da si bogatija od dobrog dijela ljudi ovdje. Što misliš, koliko bi se nas moglo snaći da se sami brinemo o bolesnom roditelju, na selu, bez ikoga da nam da ruku? Možda par ljudi.

To što ti osobno mogu ponuditi, ako ti je lakše tako razmišljati, nije nikakav poklon već prosljeđivanje onog što sam ja dobila
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 15:43   #76
Quote:
imeprezime987 kaže: Pogledaj post
Hvala svima na ponudama, ali nije mi namjera tražiti donacije ili žicati ovdje. Molim da se tema zaključa.
Nemoj otići, javi se na pp. ako ti je lakše i ne želiš da te se prepozna. Meni su u životu pomogli ljudi koje sam znala površno, a neki najbliži nisu. Nitko ne može sam, pa ne moraš ni ti.

Iako je nastala tipična ŽK prepiska, garnirana laganim podjebancijama, mislim da tu ima forumašica koje bi ti konkretno mogle što savjetom, što na drugi način pomoći oko mame i cijele situacije. Zato ostani.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 15:48   #77
Meni su u slicnoj situaciji najvise pomogli forumasi.

Udruge mi nisu nikad odgovorile , institucije su me (p)odjebavale, jedino ovdje sam dobila korisne savjete. Nadam se da neces zakljucati temu ili otici.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 16:19   #78
Ovdje ima cura koje su u sličnoj situaciji, ili su se uspjele izvući i starijih i iskusnijih i vjerujem da će ti neki od ovih savjeta dobro doći. Prvo mislim da bi trebala do centra za socijalnu skrb, jer, kako rekoh, mislim da postoji mogućnost da bi ti mama imala pravo na još novca. Postoji i njega u kući starijih i nemoćnih, pa treba vidjeti da li dolaze i mlađim psihičkim bolesnicima i ako da, koliko često.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 16:37   #79
Quote:
imeprezime987 kaže: Pogledaj post
Hvala svima na ponudama, ali nije mi namjera tražiti donacije ili žicati ovdje. Molim da se tema zaključa.
ne budi luda

i dobivala sam, i dijelim, sve to ide u krug... javi se
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 16:40   #80
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
ne budi luda

i dobivala sam, i dijelim, sve to ide u krug... javi se
Ovo
__________________
Ruše se zvijezde u prostor svijeta bez ravnoteže.
nebeskoplava is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:49.