Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2015., 15:25   #1
LAN preko električne mreže u kući

Zanima me kako bi mogla spojiti TV wirlessom putem struje. Ruter mi je na donjem katu a TV je na gornjem katu i nemam mogućnosti vući kablove po kući. Da li ima netko iskustva s tim? Konkretno spojila bi Iskon TV. Na ebay ima različitih adaptera koji idu u paru, može mala pomoć kako to funkcionira i preporuku koji su najbolji. Hvala
Puppy007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 16:15   #2
Quote:
Puppy007 kaže: Pogledaj post
Zanima me kako bi mogla spojiti TV wirlessom putem struje. Ruter mi je na donjem katu a TV je na gornjem katu i nemam mogućnosti vući kablove po kući. Da li ima netko iskustva s tim? Konkretno spojila bi Iskon TV. Na ebay ima različitih adaptera koji idu u paru, može mala pomoć kako to funkcionira i preporuku koji su najbolji. Hvala
koji k

pa pod wireless se podrazumjeva da ne spajas nikakvim fizickim sredstvima uredjaje nego se podaci prenose pomocu elektromagnetskih valova zrakom
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 10:15   #3
Ok da preformuliram, signal ide putem struje, a adapteri je npr. TP-LINK TL-PA411 KIT Powerline AV500. Da li netko ima iskustva s takvim spajanjem?
Puppy007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 03:45   #4
Ja ih imam preko cijele kuće. Po mom iskustvu ne slažu se dobro sa prenaponskim zaštitama, bolje funkcioniraju u običnim produžnim kablovima ali je poželjno da imaju svoju utičnicu. Ovisno o strujnoj infrastrukturi u tvojoj kući i udaljenosti, negdje ćeš imati slabiji signal od maksimalnog a negdje možda uopće nećeš. Naravno bitno je da su ti gornji i donji kat na istom glavnom brojilu (nije bitno ako postoji individualno brojilo za svaki kat, ali bitno je da sva ta individualna onda budu spojena na jedno glavno ).
Vjerojatno nećeš htjeti slabiji model nego nešto jače, tako da možeš izvući više u slučaju slabijeg signala.
Ali mislim da ti imaš veći problem u svojoj priči, to ovisi o tome da li se tvoj IskonTV uređaj spaja na bilo koji ethernet port od tvog modema ili ima posebno označene portove (kao ovdje na slici http://www.bug.hr/_cache/1a9494534aa...c5f86bbae1.jpg ). Ako su posebno označeni moguće je da ti takvo povezivanje neće uspjeti.
Moja preporuka je da u dućanu gdje ih planiraš kupiti pitaš da li ih možeš vratiti uz povrat novca ako ne rade kako treba, pa ak možeš kupiš ih, paziš da ne oštetiš ambalažu, isprobaš isti dan i ak ne radi vraćaš.
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 18:11   #5
Poželjno je da neide preko brojila jer unosi priličan gubitak strujna zavojnica brojila , a još više treba paziti ako ima trofazni sistem da bude ista faza (fizički dodir faza u kući je samo na trofaznom potrošaču a i to je veliki gubitak).
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 16:28   #6
Ja ima doma skoro 2g. DHP309AV http://www.dlink.com/hr/hr/home-solu...er-starter-kit. Imam VIP kabelski modem, uredno radi. Trebao sam ga samo dva puta u ove dvije godine resetirati (nezam sto se desilo). Kod mene je jednofazno brojilo.
ludi24 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:02.