Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2024., 07:46   #1
Jeste li prijateljski nastrojena osoba?

Smatrate li da ste pristupačna i srdačna osoba prema drugim ljudima? Kako mislite da bi vas opisali ljudi koje ne smatrate sebi bliskim? Je li to uopće bitno pitanje? Je li vam važno da se svidite?
__________________
Index i arhiva Tema dana
Tema dana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 08:32   #2
pokušavam
furam po unutrašnjoj savesti i nekom svom kodeksu
pa kako ispadne

ima ona, malo je čizi, ali mi se svidža

https://www.brainyquote.com/photos_t.../philo1-2x.jpg
Broo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 08:39   #3
Naravno - divna i topla

https://www.instagram.com/reel/C06jT...F3eDRtZ2J2cw==
__________________
…Wear your heart on your skin in this life...
Freyya is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 08:58   #4
Quote:
Freyya kaže: Pogledaj post
Ajme, pa kaj delaju tom bokčeku?😳

Bila sam srdačna do nedavno. Nakon što sam se igrom slučaja našla u okolini gdje su forsirana i ukiseljena srdačnost i ljubaznost dosegle razinu misticizma, ostala sam šokirana. Ne samo činjenicom da je to svima u redu, nego da su se i našli u toj igri i da im je ok da su svjesni da se netko pred njima prenemaže, a uopće ne misli ni približno slično.
forchetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 09:10   #5
Jesam da.
Trudim se ljudima pristupiti prijateljski......najlakše je biti bezobrazan.
__________________
It’s not what you preach, it’s what you tolerate
mart28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 09:30   #6
Ne, ali nisam ni bezobrazan, ponekad sam srdačan prema damama.
__________________
Doći ću ti u snovima...
Kvins is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 10:00   #7
Jesam, njegujem prijateljski pristup jer se tako bolje osjećam u komunikaciji s ljudima. Lepo je nekoga razveseliti, i nije to nekaj kaj forsam neg mi dojde prirodno. KOlegici pohvalim odjevnu kombinaciju, drugu pak pitam za unuke, kolegu kaj je operiral koljeno pitam kak napreduje oporavak. I tak.
Ne smatram to usiljenim ili umjetnim, radim i ponašam se onak kak mi dojde.
Mislim da sam people pleaser
__________________
Love, as if there was nothing more important in your life.
Louise Hay is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 10:06   #8
Strength mi je izraženija od Warmth.
Prema meni vrijednim-bitnim ljudima sam ljubazan.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 10:10   #9
Nisam. Grozim se onih vječno nasmijanih, koji su taaako dobri, fini, ljubazni, a prvi će ti zabit nož u leđa i istračat na svakom koraku.
Ovisi na koju nogu ustanem, ali bar sa mnom znaju točno na čemu su
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 10:23   #10
Mene pak ježe ljudi koji parolu; bar znaš na čemu si koriste kak bi bili seronje prema drugima. Pod time na mislim na tebe škorpionko
Mislim na one kolegice koje se nadrndaju doma i onda kinje sve u uredu. Ili kolegu kojeg je žena raspizdila pa onda na poslu živčani.
Na sve one koji smatraju da je sasvim ok svoje raspoloženje sipati po svima oko sebe, jer ono živčan sam, kaj bi ja sad glumtal, evo svima malo moje nervoze bez obzira kaj za nju nisu krivi.

Ajde begaj od mene, idi oblači i tmuri tam gdje su te nadrndali
__________________
Love, as if there was nothing more important in your life.
Louise Hay is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 10:26   #11
Ljubaznost i srdačnost nisu isto što i prijateljski pristup, a bezobraznost sigurno nije jedina opcija koja postoji ako izostaje prijateljski pristup.
Jiji is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 10:36   #12
Quote:
mart28 kaže: Pogledaj post
najlakše je biti bezobrazan.
Slažem se.

Quote:
Louise Hay kaže: Pogledaj post
Mene pak ježe ljudi koji parolu; bar znaš na čemu si koriste kak bi bili seronje prema drugima. Pod time na mislim na tebe škorpionko
Mislim na one kolegice koje se nadrndaju doma i onda kinje sve u uredu. Ili kolegu kojeg je žena raspizdila pa onda na poslu živčani.
Na sve one koji smatraju da je sasvim ok svoje raspoloženje sipati po svima oko sebe, jer ono živčan sam, kaj bi ja sad glumtal, evo svima malo moje nervoze bez obzira kaj za nju nisu krivi.

Ajde begaj od mene, idi oblači i tmuri tam gdje su te nadrndali
Primijetila sam da jedna starija kolegica svaki petak prosipa žuć. Prvo mi je djelovalo kao slučajnost, a li onda sam shvatila da to radi kako bi se istresla prije vikenda, jer doma mora biti kuš. I općenito takvi neki dvolični ljudi.

Seronje Ljubazni

Ne voli nitko dobrice koje se smješkaju pa ti zabiju nož u leđa.

No ionako mislim da su takvi potpuna suprotnost od ljudi koji drže do međuljudskih odnosa i imaju razvijenu empatiju te ulažu u svoju emocionalnu i socijalnu inteligenciju. Dobrota se vraća.
gregoria is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 10:40   #13
Quote:
Tema dana kaže: Pogledaj post
Smatrate li da ste pristupačna i srdačna osoba prema drugim ljudima? Kako mislite da bi vas opisali ljudi koje ne smatrate sebi bliskim? Je li to uopće bitno pitanje? Je li vam važno da se svidite?
Opisali bi me kao srdacnu i pristupacnu.

Ak sam i u nekom privatnom kaosu, nikad to ne prenasam na ljude oko sebe u smislu da sam zivcana, bezobrazna, neprijateljski raspolozena...al imam faze kad sam poprilicno sutljiva
__________________
Duso moja, ti umorna si, i bez tebe ti lezaj spremam;
Na nekoj zvijezdi sto se gasi, ja trazim svjetlo koje nemam.
LaFemme is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 10:41   #14
Quote:
gregoria kaže: Pogledaj post
No ionako mislim da su takvi potpuna suprotnost od ljudi koji drže do međuljudskih odnosa i imaju razvijenu empatiju te ulažu u svoju emocionalnu i socijalnu inteligenciju. Dobrota se vraća.
to je to
Broo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 10:41   #15
Quote:
Tema dana kaže: Pogledaj post
Smatrate li da ste pristupačna i srdačna osoba prema drugim ljudima?
Jesam. Uvijek sam krajnje ljubazan s osobama koje su u podređenom položaju (s radnicima) ili mi na neki način 'služe' (s konobarima, blagajnicama i sl.)

Nikad radnicima nisam dao da me zovu "gazda", "šefe" i sl. Osim s jednim koji je dosta stariji od mene, sa svima drugima sam ubrzo prelazio na 'ti'. Kad negdje u kafiću pijemo kavu, nikad nitko nije mogao vidjeti tko je vlasnik tvrtke, a tko radnik. Za stolom smo kolege i prijatelji jer za stolom nije potrebna nikakva hijerarhija. Volim pomoći ljudima, često sam i za školskih dana (a u nekoliko navrata i kasnije) rado davao instrukcije (najčešće iz matematike, besplatne, podrazumijeva se) kao i to da prepisuju od mene, a u dva navrata sam čak za dva frenda (za svakog po jedanput) pod njihovim identitetima položio ispit (pismeni je bio ključan, a usmeni sveden na upis ocjene iz pismenog dijela pa je to bilo moguće tako učiniti) zbog kojeg bi inače gubili godinu, da im nisam pomogao. Da, voljan sam zbog ljudi kršiti i glupe propise prema kojima netko zbog jednog ispita može izgubiti cijelu godinu. Radnicima i suradnicima rado posuđujem opremu, a jednom od radnika sam, kad se osamostaljivao, posudio i značajna novčana sredstva, budući da nije imao svoj početni kapital. Beskamatno, podrazumijeva se, jer radnike doživljavam prijateljima. Svi moji susjedi su ok ljudi pa sam i s njima u prijateljskim odnosima. Ne u smislu da se puno družimo, no dobri smo si. I sa svim djevojkama s kojima sam doživio neko intimno iskustvo ostao sam u dobrim, prijateljskim odnosima.

Imao sam ovo potrebu napisati zbog onih koji me površno znaju i koji me na forumu drugačije doživljavaju zbog mojih 'returna'. To je stvar konteksta. Da, prema bezobraznim ljudima, podbadačima sam oštar, a prema onima koji se bahate i patroniziraju s pozicije formalnih ovlasti sam - nepodilazeći. Cijenim prijateljski ton, kao i ljubaznost koju rado pružam, no prezirem podanički mentalitet, ulizičarstvo i dodvornost. I da u RL imam kakvog bezobraznog/glupog nadređenog koji zloupotrebljava svoju nadređenu poziciju, zacijelo bih bio nepokoran, a nipošto poslušan i dodvoran.

Quote:
Tema dana kaže: Pogledaj post
Kako mislite da bi vas opisali ljudi koje ne smatrate sebi bliskim? Je li to uopće bitno pitanje? Je li vam važno da se svidite?
Važno mi je što o meni misle ljudi koji su etični i intelektualni. Nemam onaj bahati stav da su mi 'stranci' nebitni ljudi. Svatko tko je Čovjek mi je bitan. No, nije mi važno što će o meni misliti ljudi koji nisu etični i intelektualni. Kao što rekoh, prezirem ulizičarstvo i dodvornost, a dodvornički i poslušnički mentalitet s razlogom smatram jednim od glavnih uzroka problema u ovoj otužnoj državi iz koje mnogi iseljavaju.
__________________
Nadimak je nastao iz zezancije/'vica' nakon što su me u nekim bizarnim verbalnim napadima optužili za 'jamesbondovštinu'. (Zapravo ni ne gledam filmove o James Bondu, bezvezni su mi.)
- James Bond - is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 10:53   #16
Quote:
Louise Hay kaže: Pogledaj post
Mene pak ježe ljudi koji parolu; bar znaš na čemu si koriste kak bi bili seronje prema drugima. Pod time na mislim na tebe škorpionko

Mislim na one kolegice koje se nadrndaju doma i onda kinje sve u uredu. Ili kolegu kojeg je žena raspizdila pa onda na poslu živčani.

Na sve one koji smatraju da je sasvim ok svoje raspoloženje sipati po svima oko sebe, jer ono živčan sam, kaj bi ja sad glumtal, evo svima malo moje nervoze bez obzira kaj za nju nisu krivi.



Ajde begaj od mene, idi oblači i tmuri tam gdje su te nadrndali
Nego na koju drugu škorpionku misliš ako si u svom dodatnom postu koristila moje riječi
Ja nisam rekla ako sam loše raspoložena da ću se istresti na druge(tu ne uključujem ukućane )ali neću normalno ni imati poker face. Meni se na faci sve kuži, pa ljudi sami znaju u šta se upuštaju ako mi se odluče obratit
A ovo boldano: vidiš, svi žele samo vedre i nasmijane, a nitko ne može biti takav baš 24/7, zato ja prihvaćam i tmurne i vedre, okej je biti up and down, samo nije ok istresti se na nekog bez povoda, to stoji. A kome ne paše ta tmurnost, ima dovoljno vedrih.
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 11:04   #17
Quote:
Louise Hay kaže: Pogledaj post
Ajde begaj od mene, idi oblači i tmuri tam gdje su te nadrndali
A baš ovo. Za odrasle ljude očekujem da su svladali regulaciju emocija.

Ljubaznost je stvar nekog socijalnog ugovora; ljudi su često u interakciji jedni s drugima zato što moraju a ne zato što nužno privatno žele, i smatram da je zadatak obiju strana učiniti tu interakciju ugodnom. To ne znači da sam fejk, ni vječno nasmijana, a bome ni ne zabijam kakve proverbijalne noževe u leđa. To samo znači da svojim suputnicima-supatnicima-suljudima olakšavam svakodnevicu, ili je barem nastojim ne otežati.

edit: također mislim da se može biti ljubavzan i bazično ciničan, ljubazan i postavljati granice, ljubazan i privatno imati kaos od dana (vidi gore pod: regulacija emocija).
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 11:09   #18
Ponekad si to ljudi misle o meni, ali to je samo zato što su oni takvi, a ja zrcalim njihovo ponašanje.
Nisam neprijateljski raspoložena, ali sasvim sigurno nisam duša zabave, niti ona osoba koja će spajat ljude niti započinjat razgovore.
QuercusRobur is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 11:10   #19
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Nego na koju drugu škorpionku misliš ako si u svom dodatnom postu koristila moje riječi
Ja nisam rekla ako sam loše raspoložena da ću se istresti na druge(tu ne uključujem ukućane )ali neću normalno ni imati poker face. Meni se na faci sve kuži, pa ljudi sami znaju u šta se upuštaju ako mi se odluče obratit
A ovo boldano: vidiš, svi žele samo vedre i nasmijane, a nitko ne može biti takav baš 24/7, zato ja prihvaćam i tmurne i vedre, okej je biti up and down, samo nije ok istresti se na nekog bez povoda, to stoji. A kome ne paše ta tmurnost, ima dovoljno vedrih.
Kada nisam takva, izbjegavam ljude (ako mogu, ne izlazim iz kuće), sve mi na licu piše, i sreća i tuga. Jer znam, ako sam nadrkana, istrest ću se na nekom ko to ne zaslužuje
Stela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 11:33   #20
Quote:
Tema dana kaže: Pogledaj post
Smatrate li da ste pristupačna i srdačna osoba prema drugim ljudima? Kako mislite da bi vas opisali ljudi koje ne smatrate sebi bliskim? Je li to uopće bitno pitanje? Je li vam važno da se svidite?
ufff... bliski ljudi bi mislim mogli reci da sam s njima bliska i srdacna, ali da s onima manje bliskima nisam. ne izigrava mi se klauna ni srdacnost s ljudima koji mi nisu poznati i bliski. nadam se da sam s takvim ljudima u nekim granicama pristojnosti, ali osmijeh od uha do uha s nepoznatima nije moj nacin. nije mi to ugodno ni kad sam ja ta koja je nekome nepoznata, a s druge strane dobijem takvog kolegu, prodavacicu ili koga vec... polako, bit ce prilike... ili mozda nece - vidjet cemo
valnea is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:05.