Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Pogledaj rezultate ankete: Dali bi Hrvatska trebala vojno sudjelovati u potencijalnom sukobu SADa sa Rusijom u Siriji?
Da 7 7.69%
Ne 84 92.31%
Glasovatelji: 91. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2016., 15:02   #1
Bi li Hrvatska trebala vojno sudjelovati u potencijalnom sukobu SAD-a s Rusijom u Siriji?

Sirijski konflikt bijesni već petu godinu i nekoliko je puta forsiran direktni vojni angažman SADa i saveznika na strani džihadista u Siriji protiv sirijskih oružanih snaga. Aktualna je situacija da se iz SADa forsira agresija na Siriju u kojoj je raspoređena i ruska vojska, prije svega sa protuzračnim sustavima i ratnom flotom te zračnim snagama. Rusija bombardira razne islamističke, džihadističke i terorističke skupine podržane od Zapada i dijela bliskoistočnih država već nešto više od godinu dana.

Dio ruske flote na čelu sa ratnim brodom klase Kirov Petar Veliki i nosačem zrakoplova Kuznjecev plovi prema sirijskim obalama. Danas je Španjolska dala dozvolu da ruski ratni brodovi pristanu u njihovoj luci i obnove potrebne zalihe, na što su 'popizdile' vodeće države atlantskog pakta čiji je dio i Španjolska.

Na Zapadu traje žestoka propaganda u kojoj se pokušaj oslobađanja od Al-Qaede i saveznika okupiranog istočnog dijela Alepa prikazuje kao veliki ratni zločin i neviđen događaj u povijesti čovječanstva, što je naravno glupost. Od zapada podržane terorističke i islamističke skupine su 2012. okupirale istočni i južni dio grada i uz religijski teror te korištenje živog štita tamo drže kao taoce neutvrđen broj civila kojima ne dozvoljavaju bijeg u slobodni dio grada kroz ostaljene koridore. Slučaj Alep se koristi kao motiv za programiranje javnosti kako bi ih se navelo na podršku zapadnoj intervenciji protiv sirijske i ruske vojske na tlu Sirije.

Daljni razvoj takvog mogućeg sukoba je nemoguće predvidjeti.

Dali Hrvatska kao članica NATO pakta treba sa svojom vojskom sudjelovati u sukobu sa Rusijom i Sirijom i dali bi vi bili voljni sudjelovati u takvoj avanturi sa potencijalnim apokaliptičnim posljedicama?
Što mislite općenito o razvoju situacije u Siriji u svezi sa potencijalnim direktnim sukobom velikih igrača i kako bi on izgledao i kakve bi posljedice ostavio?
__________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe!"
Za europskim stolom
Angel_of_Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 15:08   #2
Talking

Naravno, i obavezno u prvom kontigentu na najgore ratište poslati sve one koji su se zalagali da Hrvatska uđe u NATO.

Nakon toga kapitulirati.:klap:

Zadnje uređivanje ruka-slave : 26.10.2016. at 15:21.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 15:14   #3
direkt nah štalingrad.....
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 15:25   #4
Da, u savezu s Rusijom
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 16:54   #5
NATO nema nikave veze sa Sirijom, to je sve na individualnim državama.

Od četiri (4) zaracene strane u Siriji, tri (3) među svojim redovima imaju teroriste, tj prva (1.) ISIS su otvoreno teroristi i provode bolesna zvijerstva, drugi (2.) FSA je sacinjena od igraca svih grana Sekularista, Islamista i Radikalnih Islamista te nekih otvoreno teroristickih organizacija isto kao i treća (3.) jer SAA u svojim redovima isto ima radikalnih islamista (šitske grupe) iz Afganistana, Irana i Iraka te Hezbolah teroristicku organizaciju koja se bori na njihovoj strani, isto tako i Ruse koji su u oko godinu dana ubili oko 5000 civila u bombardiranjima, a na terenu skoro pa nisu postigli ništa, u biti od Ruske intrvecije Asad drži najmanje teritorija ukupno gledano.

Jedini koji su koliko toliko normalni, su Kurdi, četvrta (4.) strana koja ratuje u Siriji, koji su uz pomoc Američke pomoci uspili osloboditi skoro cijelu svoju djedovinu od terorista.


Sukob u Siriji nece eskalirati u konfrontaciju Rusija - Amerika, Ruci ce održati Asada na vlasti, a u zamjenu dobivaju vojnu bazu koja se nalazi jako blizu strateški najvažnijoj točki na zemlji, Suedski kanal, Amerika ce dobiti kao saveznika Kurdski dio Sirije koji ce uzivati autonomiju kakvu imaju i Kurdi u Iraku, a Iran ce dobiti kontinuitet šitske vladavine u Siriji, vladavine koja ce biti bliža Iranu tj više ce ovisiti o Teheranu.

Jedina nepoznanica ostaje Sultan Erdogan, jer on si je izgleda zamislija vladati dijelovima Sirije i Iraka tj od Jarbalusa do Mosula.
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 17:21   #6
Da li bi Hrvatska trebala pojačati nadozor nad propagandistima Kremlja po hrvatskim društvenim mrežama i forumima?
DobroJutro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 17:45   #7
Quote:
DobroJutro kaže: Pogledaj post
Da li bi Hrvatska trebala pojačati nadozor nad propagandistima Kremlja po hrvatskim društvenim mrežama i forumima?
Uobicajeno blebetanje bez ikakvog konkretnog primjera.
Nego sto je s Motorolinim sprovodom od par buketa?

Sent from my Be Touch 3 using Tapatalk
__________________
Pizvo:
Zbrda zdola si pohvatao par pojmova iz mojih vrlo kompleksnih postova i stvorio sliku mog argumenta koja je posve pogrešna.
Hrvojeee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 17:49   #8
Misliš, kao što kontrolira bužinčad po forumima?
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 18:03   #9
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Misliš, kao što kontrolira bužinčad po forumima?
Ovdje nema buzincadi.Ekipa koja pokusava gurati taj film radi to tako dobro da famozni putinofili uopce nemaju potrebu siriti kremaljsko-jugokomunisticku propagandu.
__________________
Pizvo:
Zbrda zdola si pohvatao par pojmova iz mojih vrlo kompleksnih postova i stvorio sliku mog argumenta koja je posve pogrešna.
Hrvojeee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 18:13   #10
Quote:
ferda kaže: Pogledaj post
Da, u savezu s Rusijom
Pa nece valjda sa srbima u savez?
Koliko znam Srbija je vec poslala pomoc u Siriju ruskim transportnim avionima, sto znaci da je Hrvatska zakasnila za takav savez.
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 18:14   #11
Quote:
Hrvojeee kaže: Pogledaj post
Ovdje nema buzincadi.Ekipa koja pokusava gurati taj film radi to tako dobro da famozni putinofili uopce nemaju potrebu siriti kremaljsko-jugokomunisticku propagandu.
A tko vam kaže da zapravo bužinčad na ovom forumu i drugdje nisu zapravo plaćenici Kremlja koji preko njih suptilno širi odium prema veličanstvenim dostignućima demokratskog i slobodarskog Zapada?
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 18:14   #12
Kaj ti to znači "dali"? Nepoznat mi je taj jezik.
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 18:26   #13
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
A tko vam kaže da zapravo bužinčad na ovom forumu i drugdje nisu zapravo plaćenici Kremlja koji preko njih suptilno širi odium prema veličanstvenim dostignućima demokratskog i slobodarskog Zapada?
Zapravo, jedino to moze objasniti njihovu uspjeh u stvaranju simpatija prema Rusiji.Mene nista ne moze vise oduseviti od dobrojutro trkeljanja.

I moram priznati da savrseni radi svoj posao.Dapace, mislim da zasluzuje medalju od samog Putina.

Sent from my Be Touch 3 using Tapatalk
__________________
Pizvo:
Zbrda zdola si pohvatao par pojmova iz mojih vrlo kompleksnih postova i stvorio sliku mog argumenta koja je posve pogrešna.
Hrvojeee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 18:33   #14
Dakle, Ze Ebil Putin je u pozadini i svih napada na Rusiju i Putina!

Katastrofa, idem provjeriti svog hrčka da me ne špijunira, uhvatio sam ga neki dan kako pleše kazačok kad je mislio da me nema u sobi. Mora da je i on plaćenik Kremlja.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 18:34   #15
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Pa nece valjda sa srbima u savez?
Koliko znam Srbija je vec poslala pomoc u Siriju ruskim transportnim avionima, sto znaci da je Hrvatska zakasnila za takav savez.
Znači izbor je "sa Srbima" ili "sa džihadistima"?

cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 18:40   #16
Naravno.

Hrvatska nema veceg nacionalnog interesa nego da njezini mladici i djevojke ginu u tudjoj zemlji, stotine kilometara daleko od kuce, boreci se za tudje interese i pod tudjim zastavama. Ionako nas ima previse pa stoga treba malo prorijediti stanovnistvo. Jedva cekam da zagovaratelji NATO saveza i americkih intervencija, kojih ovdje ima poprilican broj, medju prvima se jave kao dobrovoljci za odlazak na sirijsko ratiste, da dokazu i na djelima tu svoju zdusnu podrsku americkim ratovima.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 19:16   #17
Osobno, bila bi mi čast, a mislim da bi se mnogi hrvatski mladići odazvali, jer ne dobije se svaki dan šansa da se boriš rame uz rame sa američkom vojskom.
USAisfreedom is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 19:19   #18
Naravno. Ipak smo mi kmetovi u službi drugih.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 19:22   #19
Quote:
Imran kaže: Pogledaj post
Kaj ti to znači "dali"? Nepoznat mi je taj jezik.
što je to kaj ?
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 19:26   #20
Quote:
cro_gavran kaže: Pogledaj post
Znači izbor je "sa Srbima" ili "sa džihadistima"?

Naravno da je to izbor kad je Srbija prva birala.

Pitanje je zasto je Kolindica oklijevala u odabiru, zasto prva nje odabrala rusku antiislamisticku koaliciju i zeznula Vucica koji nebi imao drugog izbora nego da sa svojim velikim prijateljem Edi Ramom ruku pod ruku podrzi onu drugu stranu. Da sam ja neko bitan u NATO ukino bi joj platu zbog takvog propusta.
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:01.