Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2016., 14:17   #61
Quote:
pikoc89 kaže: Pogledaj post

(zavrsio sam katolicku gimnaziju, nisam protiv islama, bio sam nekoliko puta u Maleziji, prekrasna drzava, djevojka mi je malezijka, tako da stvarno se trudim biti objektivan i nikog ne vrijedjati)
ali zašto se imaš potrebu ispričavati radi toga ili bilo što objašnjavati? zar upravo to nije ono što si malo prije napisao, a to je da liberalizam sam sebe dovodi u apsurdne situacije?
U krajnjoj liniji -zar je loše biti protiv Islama? pogotovo šerijatskog uređenja države kojoj on stremi? pa to je direktna suprotnost slobodnim, demokratskim i liberlanim državama i društvima. Čak i najveći apologeti ateizma tipa Dawkinsa -apsolutno jasno govore da je islam puno veća prijetnja i opasniji od kršćanstva (a on zasigurno nije ni fanatik ni konzervaticav...).

Ne sjecam se da sam ikada procitao ili cuo da je netko rekao u smislu opravdanja: "nisam protiv katoličanstva/kršćanstva" , ali se opaske poput tvoje redovito čuju. Zašto?
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 14:18   #62
Ne moramo se mi uopće upuštati u filozofiju (mada osobno mislim da je u temelju svega).

Vrlo jednostavna matematika sve govori: četiri temeljne evropske nacije (ili možda bolje rečeno specifične kulture) imaju takav natalitet da prema demografima nemaju više nikakve šanse okrenuti trendove. Ostali su tu negdje. Dakle nema sumnje, to je kraj liberalizma bar u ovoj formi koju zadnjih pedesetak godina provodi i promovira bogatiji dio zapada.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 14:22   #63
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
ali zašto se imaš potrebu ispričavati radi toga ili bilo što objašnjavati? zar upravo to nije ono što si malo prije napisao, a to je da liberalizam sam sebe dovodi u apsurdne situacije?
U krajnjoj liniji -zar je loše biti protiv Islama? pogotovo šerijatskog uređenja države kojoj on stremi? pa to je direktna suprotnost slobodnim, demokratskim i liberlanim državama i društvima. Čak i najveći apologeti ateizma tipa Dawkinsa -apsolutno jasno govore da je islam puno veća prijetnja i opasniji od kršćanstva (a on zasigurno nije ni fanatik ni konzervaticav...).

Ne sjecam se da sam ikada procitao ili cuo da je netko rekao u smislu opravdanja: "nisam protiv katoličanstva/kršćanstva" , ali se opaske poput tvoje redovito čuju. Zašto?

Hvala ti na pitanju.
Razlog zasto to radim je vrlo jednostavan.
Nakon takvog posta mogu ocekivati komentare da sam katoliban, fasista, konzerva, da bi htio opciti sa Zeljkom Markic i slicno.
E bas ne.
Zelim onemoguciti ljudima da neargumentirano repliciraju na moje stavove i misli, te da se zamisle prije nego sto me krenu napadati.

Da karikiram - odsjeci cu si prst da ne dodjem u situaciju gdje mi netko drugi zeli ruku odsjec.
Mozda je nekonvencionalno, ali dosad sam relativno uspjesno uspijevao usutkati neistomisljenike.
pikoc89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 14:27   #64
Quote:
pikoc89 kaže: Pogledaj post
U religiju je jako tesko se upletati.
No siguran sam da zahvaljuci upravo krscanstvu je Europa ipak dozivjeli nekakav napredak u odnosu na ostatak svijeta.

Nazalost, krscanstvo je na kraju ispalo negativno, usprkos pozitivnim promjenama koje su se dogadjale unutar same religije.

Imate covjeka koji 50-ih godina radi u General Motorsu. Obiteljski covjek, katolik. Ide na mise svake nedjelje, vjernik je. Preko tjedna marljivo radi za svoju obitelj.
Sin mu sa 20 godina upisuje fakultet, taman polovicom 60-ih. Dogadja se rat u Vijetnamu, naftna kriza, robotizacija, seljenje industrije u Aziju... Sve to vidi sin, te umjesto da nastavlja raditi za propadajuci GM, on se odlucuje za nekakav humanisticki smjer ala filozofija. Doma su velike frustracije, otac je sve konzervativniji kako sin sve vise pohadja fakultet. Sin se krece druziti sa ljudima koji su izvan njegova kruga poznanika iz djetinjstva. Ide se u New York, Kaliforniju, otkrivaju se filozofije, religije i slicno...
E u ovom trenu je krscanstvo izgubilo bitku.

Sin je odlucio imati djecu, djeca kako su odrastala su postajala sve antireligioznija prema njihovom religijskom krugu, dok su poceli sve vise i vise prihvacati druge religije.
E u tom grmu lezi krava. Dok je krscanstvo slabilo, islam je jacao.
Uzmimo kao primjer Maleziju. Tamo se dogadjao potpuno obrnuti proces od onog u SAD-u. 60-ih i 70-ih su tamo muskarci i zene pili pivu na ulicama, rijetko koje zene su nosile marame. Deklarirali su se kao muslimani, ali sve ostalo je bilo zapadnjacki. No onda je nekoliko politicara odlucilo otici u Saudijsku Arabiju na ucenje o islamu. Vratili su se nakon nekoliko godina te su poceli siriti misao da su jedino muslimani pravi Malezijci, taman u vrijeme kad su se dogadjale razmirice izmedju etnickih Kineza i Malezijaca. U tom trenu je islam postao glavna vezivna tvar u zivotima Malezijaca, te otad polako ali sigurno Malezija postaje sve konzervativnija i konzervativnija drzava. Danas 98% malezijki nosi maramu, alkohol je zabranjen muslimanima.

E sad. Tu lezi problemcic. Imate jednu Amerikanku, taman zavrsila feminizam u Pittsburghu. Ona ce u potpunosti postivati apsolutno sve zakone i potpuno se prilagoditi drustvu ako ode u Maleziju na odmor. Ici ce u dzamiju fotkati prekrasne murale i sl.
Dok u rodnom gradu joj se gade crkve.


E to danasnji ljudi vide kao liberalizam. Gadi im se pljuvanje po svojima, a tudje (cesto i negativno) se podrzava.

(zavrsio sam katolicku gimnaziju, nisam protiv islama, bio sam nekoliko puta u Maleziji, prekrasna drzava, djevojka mi je malezijka, tako da stvarno se trudim biti objektivan i nikog ne vrijedjati)
Katolicizam je stvorio duhovni univerzalizam koji je baza na kojoj je napredak tehnologije omogućio materijalnu globalizaciju u kojoj sada živimo. Ono čega smo danas svjedoci je borba protiv ideje univerzalizma koja neće uspjeti. U međuvremenu, kao i u svakoj bitci biti će svašta, čak i barbarizma.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 14:28   #65
Quote:
pikoc89 kaže: Pogledaj post

Pojavljuje se opet pitanje prava crnaca. Koji nisu bili upitni dvadesetak godina. No veliki problem kod crnaca je sto oni medju sobom ne postuju prava, ubijaju se na svakodnevnoj bazi i slicno... I onda imate situaciju gdje policija, iz jednostavnog razloga da bi sebe obranila, postaje sve militariziranija i nadrazenija. Pa policajac upuca napusenog crnca koji mu zeli oteti pistolj, i onda nastane rasisticki BLM pokret. Koji negira "reverse discrimination" koji se u biti dogadja u Americi.
Većinu toga si prikazao potpuno pogrešno i pristrano. Zbilja Lady Gaga ne znam kakve veze ima s ičim. Mogu ti u zadnjih 50 godina nalaziti kontroverzne osobe izgledom i ponašanjem pa kao uspostavljati nekakav timeline. Niti su facebook i twitter rezervirani samo za liberale niti su njihov proizvod i izmišljotina.

Ali ovo je malo previše., YT je prepun snimki policijske egzekucije nenaoružanih ljudi ili koji su u najboljem slučaju imali džepni nožić a policija ih je napunila s preko 10 metaka. Možda jesu kriminalci ali nije policija i sudac i krvnik. To su čista ubojstva i što je najljepše time su im oduzeli pravo na suđenje koju bi po njihovoj tobožnjoj demokraciji svatko trebao imati.
Nisu ovdje meta samo crnci, policajci su im paranoični i pucaju iz prevencije, to je loša obuka. Ovakve policijske intervencije su nemoguće u Europi, nema šanse da policajac ne bi odgovarao da ubije nenaoružanu osobu.

OPREZ UZNEMIRUJUĆE SMIMKE

https://www.youtube.com/watch?v=X3JhRfm4pbY

https://www.youtube.com/watch?v=zSDKIpb3DBI
https://www.youtube.com/watch?v=eqBAOX6Qegk
https://www.youtube.com/watch?v=s2ghdM66U4Y
fsoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 14:30   #66
Quote:
pikoc89 kaže: Pogledaj post
Hvala ti na pitanju.
Razlog zasto to radim je vrlo jednostavan.
Nakon takvog posta mogu ocekivati komentare da sam katoliban, fasista, konzerva, da bi htio opciti sa Zeljkom Markic i slicno.
E bas ne.
Zelim onemoguciti ljudima da neargumentirano repliciraju na moje stavove i misli, te da se zamisle prije nego sto me krenu napadati.

Da karikiram - odsjeci cu si prst da ne dodjem u situaciju gdje mi netko drugi zeli ruku odsjec.
Mozda je nekonvencionalno, ali dosad sam relativno uspjesno uspijevao usutkati neistomisljenike.
jasno je meni zašto si ti to napravio, ali zar to nije pomalo apsurdno? zar to nije također rezultat jedne medijske "hajke" gdje se vrlo lako ljude bespotrebno i jako često -sasvim lažno etiketira. Želim reći -tvoja potreba da se unaprijed opravdavaš je upravo rezultat onoga o čemu si malo prije pisao i svega što se događalo i još se događa. Ta potreba je umjetno proizvedena, a u biti je nebi trebalo biti.
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 14:33   #67
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
Ne sjecam se da sam ikada procitao ili cuo da je netko rekao u smislu opravdanja: "nisam protiv katoličanstva/kršćanstva" , ali se opaske poput tvoje redovito čuju. Zašto?
Zato što je početkom prošlog stoljeća upravo kršćanstvo označeno kao glavni neprijatelj. Hint: Lukacs, Gramsci... Svojedobno mi je bila vrlo zanimljiva knjiga Smrt zapada. Vjerojatno je u međuvremenu izašlo i novijih materijala, više ne pratim toliko takve teme, ali prilično je dobro objašnjavala (i predvidjela) današnje trendove.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 14:39   #68
Quote:
mestar kaže: Pogledaj post
Zato što je početkom prošlog stoljeća upravo kršćanstvo označeno kao glavni neprijatelj. Hint: Lukacs, Gramsci... Svojedobno mi je bila vrlo zanimljiva knjiga Smrt zapada. Vjerojatno je u međuvremenu izašlo i novijih materijala, više ne pratim toliko takve teme, ali prilično je dobro objašnjavala (i predvidjela) današnje trendove.
znam ja zašto je to tako, ali samo ukazujem na apsurdnost do koje je dovedena cijela situacija. I još je apsurdnije da su do toga doveli oni koji "brane" one koji bi ih skratili za glavu da mogu...

Mislim da u Danskoj ili Norveškoj je bilo zahtejva feminističkih grupa da se kao olakotna okolnost pri seksualnim napadima uzima ako je netko musliman...pa to je apsurdno do krajnosti i mnogi to vide, ali rijetki od tihe većine ukazuju na to.
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 14:40   #69
Zasto policija u SAD-u puca iz prevencije? Postavi si to pitanje. Dali covjek kad se opece puse i na hladno?

Amerikanci su dosta agresivni ljudi, neovisno o rasi. Njima je usadjeno da ako im netko proba, pa cak i opravdano, nesto oduzet, oni ce jako burno reagirati. Tako da onda dolazite u apsurdne situacije gdje se nezna dali ce policajac prvi izvuci pistolj ili druga osoba.

E Europi stanovnici nisu ni priblizno toliko opremljeni oruzjem kao Amerikanci, tako da se u Europi policajci ne moraju nuzno toliko bojati vlastitih sugradjana. Ako ste vi bijeli policajac i prolazite kroz crni kvart u LA-u, i vidite neko komesanje naravno da cete prirediti neki pistolj. A crncu, koji ima pistolj, u takvome kvartu je najjednostavnije ubiti policajca. Jos je bijel...

Nekoliko me puta zaustavila policija u SAD-u. Drzim ruke na volanu, pristupa mi policajac i trazi dokumente. Kazem mu da su mi dokumenti u ruksaku, da nisam vlasnik oruzja i ne nosim oruzje sa sobom i pitam ga dali smijem izvaditi dokumente iz ruksaka.
Policajac mi zahvaljuje sto sam mu to rekao i nakon sto mi je pregledao dokumente me pusta dalje.
A koliko na YT imate snimki gdje ljudi, osobito crnci, odbijaju suradnju sa policijom? Gdje doslovce pljuju po policiji? U kojoj drzavi svijete kad vama policajac kaze da stanete vi nastavljate dalje?

Da se u Singapuru, Japanu, Novom Zelandu ili UK dogadja to sto se dogadja sa policijom u SAD-u, bilo bi puno vise mrtvih.

Ja sam svoje na tu temu rekao.
pikoc89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 14:47   #70
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Katolicizam je stvorio duhovni univerzalizam koji je baza na kojoj je napredak tehnologije omogućio materijalnu globalizaciju u kojoj sada živimo.
Da, iako se nije radilo samo o kršćanstvu, bilo je više činitelja te baze...

Quote:
Ono čega smo danas svjedoci je borba protiv ideje univerzalizma koja neće uspjeti. U međuvremenu, kao i u svakoj bitci biti će svašta, čak i barbarizma.
Ne... radi se o borbi protiv 'moral hazarda' u društvu... stanja u kojem dijelovi elita uživaju sve prednosti procesa globalizacije, a neugodne nuspojave prebacuju na običnu raju.
Nažalost, budu li elite previše tvrdoglave, mogli bi se zaista pojaviti pokreti koji se vraćaju 'partikularizmu'.

Tada će današnja 'ekstremna desnica' izgledati kao kamilica... bolje je poslušati glas 'reakcionarnih' masa na vrijeme.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 14:49   #71
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Katolicizam je stvorio duhovni univerzalizam koji je baza na kojoj je napredak tehnologije omogućio materijalnu globalizaciju u kojoj sada živimo. Ono čega smo danas svjedoci je borba protiv ideje univerzalizma koja neće uspjeti. U međuvremenu, kao i u svakoj bitci biti će svašta, čak i barbarizma.
Liberalizam i kršćanski personalizam su zapravo potpuno kompatibilne ideje.
I nije problem u liberalizmu kao takvom već u, poslužiti ću se pikocevim rječnikom, apsurdima koji i nemaju bazu u liberalizmu već u kulturnom marksizmu.
Imate na stranici Vlade Gotovca sjajan razgovor na temu liberalizma i crkve:

Link: https://vladogotovac.org/iz-medija/m...lik-31-8-1999/
Quote:
l Jesu li liberalizam i socijalni nauk Crkve u nepomirljivoj opreci?

– Ne! Ono što treba raščistiti u ovom slučaju je činjenica da je izgradnja modernog liberalizma zapravo provedba personalizma koji je bio svojstven lijevo orijentiranim crkvenim misliocima koji su prvi počeli definirati sadržaj crkvene socijalne doktrine. Kako su to bili personalisti ili mislioci srodnoga filozofskog mišljenja, držimo da nikakve suprotnosti između kršćanstva i liberalizma nema i da je tema njihova sukoba iz današnje perspektive povijesna, a oni koji je načinju kao stranačko pitanje pokazuju da očito ne poznaju ni suvremenu Crkvu ni liberalizam.

• Koliko je kršćanski moral prihvatljiv Vašoj viziji liberalnog društva?

– Ja sam katolik i nisam nikad u liberalizmu koji prakticiram naišao ni na kakve motive koji bi zahtijevali od mene da odustajem od bilo kojeg temelja katoličkog učenja.Uvjeren sam da naše zastupanje racionalnosti, tolerantnosti, punog poštovanja osobe, naše zastupanje natjecateljske biti čovjeka i slobode, ne samo da je u potpunom skladu, nego je i uopće moguće samo zato što smo sve to razvijali u civilizaciji utemeljenoj na kršćanstvu.

• Kako onda liberali vide optimalnu ulogu Crkve u društvu?

– Uvjereni smo da je optimalna uloga Crkve u tome da svojim učenjem neprekidno bdije nad onim vrijednostima na kojima se utemeljuju i duhovne i materijalne vrijednosti. To je bit – nadzirati duhovni temelj razvitka društva.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 14:52   #72
Quote:
pikoc89 kaže: Pogledaj post
Zasto policija u SAD-u puca iz prevencije? Postavi si to pitanje. Dali covjek kad se opece puse na hladno?

Amerikanci su dosta agresivni ljudi, neovisno o rasi. Njima je usadjeno da ako im netko proba, pa cak i opravdano, nesto oduzet, oni ce jako burno reagirati. Tako da onda dolazite u apsurdne situacije gdje se nezna dali ce policajac prvi izvuci pistolj ili druga osoba.

E Europi stanovnici nisu ni priblizno toliko opremljeni oruzjem kao Amerikanci, tako da se u Europi policajci ne moraju nuzno toliko bojati vlastitih sugradjana. Ako ste vi bijeli policajac i prolazite kroz crni kvart u LA-u, i vidite neko komesanje naravno da cete prirediti neki pistolj. A crncu, koji ima pistolj, u takvome kvartu je najjednostavnije ubiti policajca. Jos je bijel...

Nekoliko me puta zaustavila policija u SAD-u. Drzim ruke na volanu, pristupa mi policajac i trazi dokumente. Kazem mu da su mi dokumenti u ruksaku, da nisam vlasnik oruzja i ne nosim oruzje sa sobom i pitam ga dali smijem izvaditi dokumente iz ruksaka.
Policajac mi zahvaljuje sto sam mu to rekao i nakon sto mi je pregledao dokumente me pusta dalje.
A koliko na YT imate snimki gdje ljudi, osobito crnci, odbijaju suradnju sa policijom? Gdje doslovce pljuju po policiji? U kojoj drzavi svijete kad vama policajac kaze da stanete vi nastavljate dalje?

Da se u Singapuru, Japanu, Novom Zelandu ili UK dogadja to sto se dogadja sa policijom u SAD-u, bilo bi puno vise mrtvih.

Ja sam svoje na tu temu rekao.
Policajci moraju biti profesionalci, gotovo ne vjerujem da ti je ubijanje iz prevencije prihvatljivo. Na ovim snimkama ako si ih pogledao nitko nije bio naoružan, u najboljem slučaju nož. Na prvoj snimci 8 policajaca i pas ne znaju savladati jednog lika s tapetarskim nožićem osim da ispale u njega 45 metaka. I nitko nije odgovarao.

I da je bezobrazan prema policajcu jel mu to daje za pravo da ga ubije? Ovo je ekvivalent da je onaj policajac u Osijeku što je lovio onu ženu jer nije prešla preko zebre jednostavno joj ispalio par metaka u leđa. Kad već uspoređujemo policije.

Koliko vidim iz tvojih postova, opravdavaš postupke policije samo zato jer se radi o crncima. Vjerojatno te vjera naučila takvim moralnim vrijednostima.

Evo kako bi trebala izgledati intervencija profesionalaca.

https://www.youtube.com/watch?v=iUdV-ywj8Sw
fsoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 15:30   #73
Dotaknuo sam se umjetnosti, tj. televizije i glazbe u kreiranju "liberalnog" mindseta. Rijetko kad u povijesti smo imali ovakvu podrsku nekog politicara od strane umjetnika.
Hitler mi pada na pamet, ali ko njega nije podrzavao nije bas dugo ne podrzavao.

Spomenuo sam Lady Gagu, Katy Perry, Meghan Trainor, Macklemore, Glee, Modern Family... Svi su oni nastali pocetkom desetljeca. I da, poanta koja je izisla iz tih serija i iz te glazbe je bila pomalo liberalna, pjesme su imale neku pozadinsku pricu za razliku od glazbe 90, koja su uglavnom govorile o nekoj kvazi ljubavi. To je posve okej, tijekom 20.st se puno mijenjala umjestnost i glazba, i to je nekakav, necu se izraziti napredak, nego tijek razvoja.

No u predsjednickoj kompaniji u SAD-u je bila nevjerojatna podrska prema Hillary upravo tih koji su nastali za vrijeme Obame. I toliko su se borili za svaki glas.
Moramo to razlikovati od Severininog nastupa za SDP. Severina pjeva trash, zabavnu glazbu, na koju se netko moze napiti.

Meghan Trainor je najbolji primjer kako odredjeni krugovi ljudi, nevladine organizacije, i svakakve udruge uz pomoc establishmenta pomocu glazbenika pokusavaju stvoriti javno misljenje. Prvo da su mrsave zene nisu toliko lijepe kao debele, pa onda da ako muskarac pita zenu za ime ona mu ima pravo rec "NO!"
Gledam CNN, i u NYC je bio onaj mali homic iz Glee-a, taman su ga intervjuirali kad je bilo receno da svi odu doma. Zasto bas njega?

Onda si razmisljam, zar svi glazbenici koje se danas slusa imaju podrsku politike za promoviranje ali pod uvjetima da pjevaju ono sto im se kaze?
Ovo nije u pitanju izvodjac ala Thompson, ovo nisu budnice... U SAD-u trenutno vlada razdoblje mira, cemu onda forsiranje nekakvih ideoloskih stvari koje uglavnom ljudima ne pasu?

Prosla sezona South Parka se bas usredotocila na sve ove probleme o kojima sa raspravljamo.
pikoc89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 15:43   #74
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Vise ta etiketiranja idu na one konzervativce koji bi zeljeli svima odredjivati kako bi trebalo zivjeti.

Nikad neces cuti 'liberala' da govori 'konzervativcu' da njegova zena MORA ici pobaciti. S druge strane, cuti ces 'konzervativca' da 'liberalu' govori da njegova zena NE MOZE pobaciti.

Ili da ne moze zivjeti u braku sa svojim partnerom/icom.
Hoces li cuti od liberala da nije uredu ubijati malu djecu?
Hoces li cuti od liberala da bi trebalo zabraniti pedofilima posvajanje djece?

Naravno da hoces.

Nemoras se ti sloziti sa ekipom koja se protivi abortusima ali barem probaj razumijeti sustinu problema.
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Jednostavno, nisu sva misljenja jednako vrijedna, ona koja se drugima mijesaju u zivot su bezvrijedna.
Ovo ne kuzim...nema mi logike....cijela poanta drustva je u tome da se jedni drugima mijesamo u zivot. Ako ces se baviti drustveno neprihvatljivim ponasanjem sory...mi cemo ti se itekako umijesati u zivot posebno ako se tvoje ponasanje reflektira i na druge pripadnike naseg drustva...to vazi i za mene.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 16.11.2016. at 16:54.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 16:03   #75
Quote:
XYZ21 kaže: Pogledaj post
Koje slobode će im Trump kupiti, a da je nemaju sada?
Slobode izražavanja da je zemlja ravna ploča?
Stvarno me zanima koja su to prava religijskih konzervativaca ugrožena.
U bibliji postoje teze koje se npr. ne slazu sa liberalnim shvacanjima svijeta...primjerice teze oko toga sto je to homoseksualizam ili cak pitanje abortusa.

Jedno od stvari koje su demokrati najavljivali je zabranjivanje propovjedanja spornih clanaka...( ili barem to tako vide konzervativne religijske vodje..ja osobno nisam proucavao to pitanje ali poznavajuci )

Da bi se to postiglo bila im je potrebno da u vrhovnom sudu sjede ljudi koji pa da kazemo indirektno "nekonvencionalno tumace prvi amandman"...da ne kazem neku tezu rijec a koju bi dobili da su izbori zavrsili onako kako su demokrati planirali.

Buduci da je Trump pobijedio kao i republikanci u oba doma tu je opasnost za sada otklonjena.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 16.11.2016. at 16:50.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 16:15   #76
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Ne mora ti se sve svidjeti što je bilo, ne sviđa se niti meni, mislim da to nije smisao onog što mestar priča.
Ali, prvo... činjenica je da je u dugom hodu kroz sekularizaciju upropašteno i zabačeno i mnogo toga što je vrijedilo.
Drugo, kako su ljudi postajali toga svjesni, ponuđen im je često čudovišni surogat u obliku totalitarnih ideologija...

Današnja demokracija, način na koji bi ljudi trebali uređivati život u zajednici, izmanipulirana je i pretvorena u oligarhijsku igračku.
To je bit.
Ne govorim o utopiji i ideologiji, nego o ponasanju. Ljudi su danas krscani vise nego ikad u zapadnom drustvu. U istom su uvijek carevi zivjeli carevski, a sirotinja ko govna. Drukciji su bili dehumanizirani i gonjeni. A varijanta da bi vecina isla na sekret umjesto sumicu, neshvatljiva. Cjepimo djecu, imamo kanalizaciju, saljemo djecu u skolu. Nije problem odmicanje od krscanstva, u odnosu na proslost jer smo mu najblize.
theremin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 16:42   #77
Quote:
fsoul kaže: Pogledaj post
Policajci moraju biti profesionalci, gotovo ne vjerujem da ti je ubijanje iz prevencije prihvatljivo. Na ovim snimkama ako si ih pogledao nitko nije bio naoružan, u najboljem slučaju nož. Na prvoj snimci 8 policajaca i pas ne znaju savladati jednog lika s tapetarskim nožićem osim da ispale u njega 45 metaka. I nitko nije odgovarao.
http://www.nydailynews.com/news/nati...icle-1.2703354
Ti pricas kao da se ti policajci susrecu sa bakicama.
Quote:
fsoul kaže: Pogledaj post
Koliko vidim iz tvojih postova, opravdavaš postupke policije samo zato jer se radi o crncima. Vjerojatno te vjera naučila takvim moralnim vrijednostima.
evoga!!
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 17:00   #78
Quote:
pikoc89 kaže: Pogledaj post
Hvala ti na pitanju.
Razlog zasto to radim je vrlo jednostavan.
Nakon takvog posta mogu ocekivati komentare da sam katoliban, fasista, konzerva, da bi htio opciti sa Zeljkom Markic i slicno.
E bas ne.
Zelim onemoguciti ljudima da neargumentirano repliciraju na moje stavove i misli, te da se zamisle prije nego sto me krenu napadati.

Da karikiram - odsjeci cu si prst da ne dodjem u situaciju gdje mi netko drugi zeli ruku odsjec.
Mozda je nekonvencionalno, ali dosad sam relativno uspjesno uspijevao usutkati neistomisljenike.
Grijesis ako mislis da ces time promjeniti misljenje ideoloski zadojenih..

Evo imali smo nedavno u Hrvatskoj slucaj gdje su dva fakulteta odlucila potpisati nekakvu suradnju. Primitivci su to sprijecili samo zato sto je ovaj drugi fakultet bio Bogoslovni....a nitko nije ni spomenio da je protiv ikoga.

Protiv primitivizma se nemoze boriti opravdanjima vec im treba otvoreno u lice kazati tko su i sto su!
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 17:59   #79
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
http://www.nydailynews.com/news/nati...icle-1.2703354
Ti pricas kao da se ti policajci susrecu sa bakicama.
Ne, s ovima

Ti pričaš ko da su policajci bakice

Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
evoga!!
Čega? Ovoga?

Quote:
pikoc89 kaže: Pogledaj post
Ako ste vi bijeli policajac i prolazite kroz crni kvart u LA-u, i vidite neko komesanje naravno da cete prirediti neki pistolj. A crncu, koji ima pistolj, u takvome kvartu je najjednostavnije ubiti policajca. Jos je bijel...
Ma apsolutno normalno ako prolaziš kroz crni kvart i čuješ komešanje da pripremiš pištolj. Šta bi drugo bilo, ne prodaju valjda piletinu
Dok ako čuješ komešanje u bijelom kvartu odmah vadiš cvijeće. Ma di bi bili rasisti, čisto malkice.

Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ovo ne kuzim...nema mi logike....cijela poanta drustva je u tome da se jedni drugima mijesamo u zivot.
Tvoje gluposti su zbilja na zavidnoj razini. :klap:
fsoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 18:04   #80
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Grijesis ako mislis da ces time promjeniti misljenje ideoloski zadojenih..

Evo imali smo nedavno u Hrvatskoj slucaj gdje su dva fakulteta odlucila potpisati nekakvu suradnju. Primitivci su to sprijecili samo zato sto je ovaj drugi fakultet bio Bogoslovni....a nitko nije ni spomenio da je protiv ikoga.

Protiv primitivizma se nemoze boriti opravdanjima vec im treba otvoreno u lice kazati tko su i sto su!
Ma da, nekakva suradnja, ono ne znaš ti šta je to
I detaljčić koji propuštaš spomenuti, da je cijela suradnja zamišljena da bi svećenici mogli u školama predavati povijest, sociologiju i na taj način širiti svoju političku propagandu djeci jer im ne uspijeva valjda preko vjeronauka.

Baš primitivcima treba ravno u lice reći šta ih ide. I to ponavljati svakodnevno.
fsoul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:40.