Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2014., 19:22   #1061
chocolate-cat kod mene je od pocetka trudnoce prisutno to bockanje sa desne strane i nekoliko puta sam se dosta uplasila. Isto me prati fobija upale slijepog crijeva (kazu da uz upalu ide visoka temperatura i povracanje). Svi nalazi su mi u redu i ginekolog kaze da je to normalno i da ne brinem. Ja se onda drzim toga da ne brinem previse
llina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 21:16   #1062
Drage moje,

Vidim da Vas nema dugo na ovoj temi ali da ipak pitam..
Danas smo 20 tjedan, 9.2. sam bila na kontroli i sve je bilo ok, danas me cijeli dan boli u predjelu desnog jajnika.. Osjecam se ok, ali sam uplasena da ipak nije nesto lose.. Nisam se preforsirala, danas sam i lezala dosta i pijem magnezij.. Ali bol je i dalje tu.. Ako netko ima neki savjet..
Hvala :*
__________________
:) sretna :)
rokas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 12:26   #1063
Quote:
rokas kaže: Pogledaj post
Drage moje,

Vidim da Vas nema dugo na ovoj temi ali da ipak pitam..
Danas smo 20 tjedan, 9.2. sam bila na kontroli i sve je bilo ok, danas me cijeli dan boli u predjelu desnog jajnika.. Osjecam se ok, ali sam uplasena da ipak nije nesto lose.. Nisam se preforsirala, danas sam i lezala dosta i pijem magnezij.. Ali bol je i dalje tu.. Ako netko ima neki savjet..
Hvala :*
Možda si se nahladila? Kakvi su brisevi, urinokultura?
__________________
20.06.2009.
lavida is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 14:33   #1064
Quote:
lavida kaže: Pogledaj post
Možda si se nahladila? Kakvi su brisevi, urinokultura?
Brisevi cisti, urinokultura isto.. I danas me bolucka, ali manje.. Ma ne zelim panicariti, ici na hitnu... Uvijek nesto vikendom!
Pijem caja, grijem se pa cemo vidjeti sta cemo..
__________________
:) sretna :)
rokas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 19:47   #1065
ja sam imala neizdržive bolove u trbuhu tokom cijele trudnoće. niti dan danas nitko ne zna zašto. valjda spoj mojih godina (38) posteljice srasle s maternicom i velikog mioma. i to su bili bolovi tipa kao kad te boli zub, cijelo vrijeme, mislila sam da ću šenuti, a ne smiješ popiti nikakvu tabletu da si olakšaš.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 09:44   #1066
Ma evo mene i danas boli. Nije bol kao tvoja jaka, ali je tu.
I kad legnem na lijevi bok boli, a na desnom je malko lakse... A valjda tako treba, zasada je sve u redu s bebom i to mi je najbitnije...
__________________
:) sretna :)
rokas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 10:48   #1067
Mene zna jako probadati ispod grudi i rebara najviše s desne strane. Ona oštra presjecajuća bol da mi je sve muka i nesmijem se nagnuti prema naprijed kad sjedim. Sad sam 30tt. A od bolova u preponama da ne govorim traju od 5 mj trudnoće i nekad se jedva ustanem i hodam
tinka pinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 11:26   #1068
Tinka pinka meni je dr rekao da je s desne strane ispod grudi zuc i da izbjegavam masno, slatko i zacinjeno...
Mene je taj dio strasno bolio na pocetku trudnoce jer prije trudnoce nisam bas jela i kad sam ostala trudna pocela jest normalno pa zuc poludila
__________________
:) sretna :)
rokas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 14:26   #1069
Molim za savjet...

U 7.sam TT,mučnine traju nekih 10 dana..ali prije 3 dana pored mučnina me prati i bol u želudcu..ako jedem me boli ako ne jedem me boli.Nisu grčevi nego baš nekakva bol..ono kad pokvarite želudac pa vas boli.I stolica mi je isto dosta mekana i svjetlija nego obično.

Da odem do doktora ili bi to sve bilo od trudnoće,hormona i mučnina?

Da ne ispadnem ako odem do doktora glupa jer kao pa to je normalno u trudnoći,što sam došla

Samo ležim,ništ ne mogu,doslovce jedva živim..ne znam..mislim da to ipak tako nebi smijelo biti a opet prva mi je trudnoća pa nemam iskustva.
__________________
...tu,solo tu...

A M N E S I A
Anayi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 14:49   #1070
Quote:
Anayi kaže: Pogledaj post
Molim za savjet...

U 7.sam TT,mučnine traju nekih 10 dana..ali prije 3 dana pored mučnina me prati i bol u želudcu..ako jedem me boli ako ne jedem me boli.Nisu grčevi nego baš nekakva bol..ono kad pokvarite želudac pa vas boli.I stolica mi je isto dosta mekana i svjetlija nego obično.

Da odem do doktora ili bi to sve bilo od trudnoće,hormona i mučnina?

Da ne ispadnem ako odem do doktora glupa jer kao pa to je normalno u trudnoći,što sam došla

Samo ležim,ništ ne mogu,doslovce jedva živim..ne znam..mislim da to ipak tako nebi smijelo biti a opet prva mi je trudnoća pa nemam iskustva.
Mene je jedno vrijeme bolio zeludac, al ne bas tak jako da ne mogu ništa radit. Odi ti do doktora da ti da nesto za smirit zeludac. Ili skoci do ljekarne i obasni im situaciju. Nema smisla da se patiš sa takvim bolovima.
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 15:56   #1071
Odi za svaki slucaj do dr. A u zadnje vrijeme su crijevne viroze ceste pa je mozda i to. Imala sam je i ja prije 10-ak dana.
mima29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 15:40   #1072
Evo da se javim.
Bila sam kod doktora,veli da se mi je poremetio želudac od trudnoće,dobila sam infuziju i Reglan i Reglan tablete za doma.
Smirio mi se želudac,više ne boli.Sada samo mučnine koje su bile i prije

Hvala cure na savjetu,dobro što sam otišla
__________________
...tu,solo tu...

A M N E S I A
Anayi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 11:51   #1073
MOLIM SAVJET!

Prije 2 dana osjetila sam bol u donjem dijelu trbuha, nešto poput jačih menstrualnih grčeva. Bol se pojavila 3x u pola sata i trajala je 30 sekundi. Imala sam osjećaj da se bol širi prema dolje. Da li je to nešto normalno ili?
majicaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 12:28   #1074
u kojem si tjednu?
da nije pocetak laznih trudova tj BH kontarkcija?
ja sam koma, u 31 tt sam sad, imam bebu od 9mj doma i 10kg,moram ga nositi,nema druge, soraju me konstatno lazni trudovi, bolovi u trbuhu, kao da cu se raspuknuti, uzas.
Povremeno popijem niormabel za opustanje muskulaturer, ali da je nelagodno bogme je....
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 12:30   #1075
I ja ih imam. Sad sam 24tt a pocelo prije tjedan dana.
Bitno je da nisu cesti u danu.

Ja pijem onaj oduran magnezij, pomaze mi dosta

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
Ailani is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 12:34   #1076
ja se rokam i magnezijem i normabelima, ali i dalje me zasoraju da je to strava....bas da mi dodje ono, ok idemo sad na hitnu....i onda ipak nekako stanu iliuspijem zaspati nekako....
odbrojavam lagano vec, dosta mi je
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 13:46   #1077
Quote:
Kobila Suzy kaže: Pogledaj post
u kojem si tjednu?
da nije pocetak laznih trudova tj BH kontarkcija?
ja sam koma, u 31 tt sam sad, imam bebu od 9mj doma i 10kg,moram ga nositi,nema druge, soraju me konstatno lazni trudovi, bolovi u trbuhu, kao da cu se raspuknuti, uzas.
Povremeno popijem niormabel za opustanje muskulaturer, ali da je nelagodno bogme je....
u 15 tjednu sam. nadam se da to nema nikakve veze s trudovima.
majicaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 14:08   #1078
Quote:
Kobila Suzy kaže: Pogledaj post
u kojem si tjednu?
da nije pocetak laznih trudova tj BH kontarkcija?
ja sam koma, u 31 tt sam sad, imam bebu od 9mj doma i 10kg,moram ga nositi,nema druge, soraju me konstatno lazni trudovi, bolovi u trbuhu, kao da cu se raspuknuti, uzas.
Povremeno popijem niormabel za opustanje muskulaturer, ali da je nelagodno bogme je....
Quote:
majicaxx kaže: Pogledaj post
u 15 tjednu sam. nadam se da to nema nikakve veze s trudovima.
ja sam prvu bh kontrakciju imala s 16tj. kod njih ti se i dio trbuha stvrdne. to su normalne,pripremne kontrakcije,neke zene ih imaju od tako rano kao ti i ja a neke uopce. nemaju veze s trudovima. ali ih nesmije bit vise od 10ak u danu.
suzy, mi smo terminuse, evo me ja vec 3 tjedna zbog precestih bh na duphastonu i mirovanju(mada skoro sve radim,ali usporeno i cesce odmaram) tako da mislim da je ipak bolje da to spomenes doktoru? mozda je bolje da pijes duph.nego normabel?
šminkerica91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 15:35   #1079
uf, duphaston je hormon,a normabel ima misicno relaksirajuce djelovanje, neznam nekako mi to manje "bolno" se cini, ali to je moje misljenje
rekla sam dr, ali posto se ne otvaram i nemam skracen cerviks za sada, normabel je ok.
nego kad ti je termin, di ces roditi (jesi iz zg uopce?)
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 15:41   #1080
Quote:
Kobila Suzy kaže: Pogledaj post
uf, duphaston je hormon,a normabel ima misicno relaksirajuce djelovanje, neznam nekako mi to manje "bolno" se cini, ali to je moje misljenje
rekla sam dr, ali posto se ne otvaram i nemam skracen cerviks za sada, normabel je ok.
nego kad ti je termin, di ces roditi (jesi iz zg uopce?)
je hormon, ali progesteron. njega svakako tijelo stvara u vecoj kolicini u trudnoci(tj posteljica), a isto ima ulogu da smanji akciju svih glatkih misica-najvaznije grcenja tj stezanja maternice (takoder misice crijeva, zeluca, sfinkter- otuda vecina trudnickih "ljepota" s probavom).
pijem 3 dnevno.
ja se isto ne otvaram i cerviks je ok. zato mi bas nije jasno zasto mirovanje, al bolje bit preoprezan.
termin mi je 8.5. a planiram u Rijeci rodit. iz istre sam.
šminkerica91 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:04.