Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2007., 19:51   #1
Question Platnene pelene


a vidi platnenih pelena

citav clanak je dosta informativan
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 08:50   #2
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post

a vidi platnenih pelena

citav clanak je dosta informativan
platnenih pelena ima stavrno predivnih ali neke imaju i predivne cijene

Ja sam se dvoumila ali sam pricala sa mamom i ona kaze da neka se ne igram i nek krenem sa jednokratnima ako ce bit problema da predjem na platnene jer on njenje neke frendice unuka dobila full osip od platnenih pelena i sad su ludi jer su izdavalli love i love za te pelene . i bas sam ju pitala kako je bilo nekada sa platnenim pelenama i kaze da je uvijek bilo osipa. Svekrva je zbog osipa u platnenim pelenama narucivala Pampers iz Svedske od rodbine jer kod nas prije cca 25-30 godina nije ni bilo drugih pelena osim platnenih.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 11:09   #3
a ne znam baš
nekak mi je malo vjerojatno da se od platnenih dobije osip a od jednokratnih ne
kaj ja znam
pročitala sam jednu dobru stvar koja kaže: mame zamislite da 2,5 godine 24h na dan nosite uloške koji su po sastavu slični jednokratnim pelenama
anna65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 11:12   #4
Quote:
anna65 kaže: Pogledaj post
a ne znam baš
nekak mi je malo vjerojatno da se od platnenih dobije osip a od jednokratnih ne
kaj ja znam
pročitala sam jednu dobru stvar koja kaže: mame zamislite da 2,5 godine 24h na dan nosite uloške koji su po sastavu slični jednokratnim pelenama
Nitko ne kaze da ces od platnenih dobit osip a od jednokratnih ne .....od svega mozes dobit osip i nitko ti ne garantira da od platnenih neces dobit osipp isto kao ni kod jednokratnih
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 11:47   #5
Quote:
anna65 kaže: Pogledaj post
pročitala sam jednu dobru stvar koja kaže: mame zamislite da 2,5 godine 24h na dan nosite uloške koji su po sastavu slični jednokratnim pelenama
Ali meni je ovo najbolje...treba se potruditi ranije dijete staviti na tutu. I bratić i sestrićna su mi se gotovo s 18 mjeseci skinuli s pelene (neko kratko vrijeme se stavljala jedna preko noći), sad gledam sina od frendice i on je u fazi skidanja pelene a tu je (mislim da ima 16 mjeseci)...poanta je da se mame potrude pa da to dijete stavljaju što ranije na tutu. Najlakše je staviti pelenu pa kukati koliko se novaca potroši 2,5-3 godine, ali treba strpljenja i usmjeravanja djeteta na tutu, naravno bez prisile.
__________________
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
Jill13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 11:15   #6
Question Platnene pelene

Iako već postoji tema o pelenama,nigdje se ne spominju platnene pelene,pa mi pomozite da riješim tu nedoumicu.

Ja sam inače i sama poprilično osjetljiva na uloške,pa sam svaki put nakon M vodila bitku s iritacijom i sl.,pa sam razmišljala kako bi tek bebi bilo 365 dana u godini,kad je meni grozno 7 dana u mjesecu.

Zato sam se raspitivala o platnenim pelenama,ali vidim da bolji dio mama koristi jednokratne - i ja bi jer je tako jednostavnije,ali se nekako bojim...

Evo jedan tekstić o kemikalijama kojima se služe u obradi jedn. pelena:

"Većina ljudi podcjenjuje sposobnost kože da upija sve s čime dođe u kontakt. Farmaceuti su s razlogom napravili flaster koji otpušta kemikalije koje nadziru rad hormona prilikom trudnoće. Vaša koža je kao spužva. Razmislite što ćete stavljati na osjetljivu i ranjivu kožu vašeg djeteta prve dvije tri godine, 24 sata dnevno. S iznimkom skupih jednokratnih pelena od posebnih materijala dostupnih u dućanima zdrave prehrane, jednokratne pelene sadrže natrijev poliakrilat koji upija tekućinu i pretvara ju u gel. Mnogi roditelji koji koriste jednokratne pelene prepoznati će polimer kao sjajne komadiće gela koji se često zalijepe za guzu djeteta. Natrij poliakrilat odlično upija mokraću i stolicu, ali je često vezan uz pojavu alergičnih reakcija, iritaciju kože i mogućih problema s funkcijom reproduktivnih organa. Zabranjen je za upotrebu u tamponima 1985. godine nakon što je povezan sa toksičkim šok sindromom te je uzrokovao krvarenje, kardiovaskularne smetnje i smrt štakora kojima je gel bio uštrcan. Konzumiran natrij poliakrilat je smrtonosan za djecu već u dozi od 5 grama. Platnene pelene su ekonomične i ne sadrže gel! Uz sve to, opasna kemikalija dioksin je prema istraživanju EPA najotrovnija od svih kemikalija koje se povezuju s rakom, a nastaje kao nusproizvod pri izbjeljivanju papira koji se koristi u jednokratnim pelenama. Taj način izbjeljivanja zabranjen je u mnogim zemljama. Zbog otrovnog svojstva kemikalija koje se nalaze u jednokratnim pelenama, nije čudo da je studija jednog od najvećih proizvođača tih pelena pokazala da se frekventnost pojave osipa između 1970. i 1995. povećala sa 7.1% na 61%."


Ima li tu koja iskustva s tim platnenim?
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 11:25   #7
U našoj bolnici (VTC) doktori a i patronažna sestra koja dolazi doma u posjetu, savjetuje barem prvih par mjeseci bebama stavljati platnene pelene. Jer su zdravije i ne izazivaju alegrijske reakcije i sl. Uostalom platnene pelene su dobre i za razvoj kukova kod beba.
Ja kada rodim ću koristiti platnene pelene u kombinaciji sa ovim jednokratnima.
Mislim da bi bolje savjete mogle dati mame koje već imaju iskustva s tim.
__________________
kad misliš da si pametan, najčešće si glup
juliška is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 11:26   #8
meni se čini da ove moderne platnene pelene nisu niš kompliciranije za koristiti od jednokratnih

mislim na ovaj tip platnenih pelena

ja bih rado, al ne znam koliko mi treba pelena i kojih veličina i čini mi se dosta skupo, budući da pretpostavljam da prvih par mjeseci beba brzo preraste te pelene

ako netko ima iskustva i savjeta koliko je tih pelena i kojih veičina dovoljno - slobodno me uputi
inače ću i ja na jednokratne

btw, čini mi se da se pelene već odavno ne izbjeljuju tim agresivnim sredstvima koje si ti navela (, mislim da su zabranjena)

ja inače naginjem preispitivanju svega što mi marketing servira + korištenju prirodnih sredstava...al nekak se za pelene dvoumim
i nisu mi, moram priznat, jasne mame koje se, zbog kemikalija, odlučuju za platnene pelene, ali bez pol frke koriste vlažne maramice, kozmetiku tipa nivea baby ili johnson i peru ih (pelene, ne bebe ) arielom, persilom i slično i stavljaju omekšivač
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 11:29   #9
Chill Off mother, i daj ditetu pelene, ako drugima nije bilo nishta od normalnih pelena, nece biti ni tvome nishta, ne boj se nije on neshta posebno.
Synthetic Happiness is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 11:31   #10
Tu se spominje pet pelena u paketu. To mi se čini malo.
Nemam pojma koliko bi tih pelena trebalo imati u startu.
__________________
kad misliš da si pametan, najčešće si glup
juliška is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 11:31   #11
na te sam pelene i mislila!

nažalost te kemikalije se i dalje koriste,jer se baš nedavno tu na forumu vodila rasprava o tim kristalićima koji ostaju bebama na guzi (a to je upravo ta kemikalija za geliranje mokraće)

istina je i to za te raznorazne kupke,maramice i sl. - nedavno je otkriveno da onaj šampon od Johnsona "no more tears" sadrži u sebi nekakvu kem. koja se koristi kod anesteziranja,te na taj način brani okicama suze koje su reakcija na šampon...

uglavnom,nisam ni ja pametna koje odabrati...
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 11:34   #12
Quote:
juliška kaže: Pogledaj post
Tu se spominje pet pelena u paketu. To mi se čini malo.
Nemam pojma koliko bi tih pelena trebalo imati u startu.
kažu dnevno cca. 10 kom,ali trebalo bi po meni imati 15 jer moraš ih stići i oprati i osušiti.

evo link gdje sam ja našla jeftinije (1 kom cca. 85 kn)

http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=287&Show=2407
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 11:34   #13
Treba isprobat sve pa vidjet što paše bebi. Kao i kod kremica, maramica, kupki i sl. Neke bebe su jako osjetljive i reagiraju burno na određene kemikalije ili sastojke.
__________________
kad misliš da si pametan, najčešće si glup
juliška is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 11:36   #14
Quote:
Synthetic Happiness kaže: Pogledaj post
Chill Off mother, i daj ditetu pelene, ako drugima nije bilo nishta od normalnih pelena, nece biti ni tvome nishta, ne boj se nije on neshta posebno.
ja mislim da tema nije da li djetetu dati pelene,mislim da to uopće nije upitno...

ja sam tražila pomoć ne u vidu pametovanja,već iskustva
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 11:37   #15
Quote:
juliška kaže: Pogledaj post
Treba isprobat sve pa vidjet što paše bebi. Kao i kod kremica, maramica, kupki i sl. Neke bebe su jako osjetljive i reagiraju burno na određene kemikalije ili sastojke.
ma i to isto,ali te platnene su poprilično skupe pa je malo teško eksperimentirati...
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 11:41   #16
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
nedavno je otkriveno da onaj šampon od Johnsona "no more tears" sadrži u sebi nekakvu kem. koja se koristi kod anesteziranja,te na taj način brani okicama suze koje su reakcija na šampon...
ma nije, to je hoax, potpuna izmišljotina
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 11:42   #17
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
kažu dnevno cca. 10 kom[/url]
10 dnevno?!?!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 11:51   #18
Imam jednu poznanicu koja je patronažna sestra, čim ju vidim izrešetat ću je s tim pitanjima pa ću usporedit. Teško mi je govorit ovako napamet i koliko komada pelena i koje i kada ih mijenjat...... To ću izgleda sve na kraju saznat kad budem imala štrucu u rukama a do tada je sve nagađanje.
__________________
kad misliš da si pametan, najčešće si glup
juliška is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 12:00   #19
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
Iako već postoji tema o pelenama,nigdje se ne spominju platnene pelene,pa mi pomozite da riješim tu nedoumicu.

Ja sam inače i sama poprilično osjetljiva na uloške,pa sam svaki put nakon M vodila bitku s iritacijom i sl.,pa sam razmišljala kako bi tek bebi bilo 365 dana u godini,kad je meni grozno 7 dana u mjesecu.

Zato sam se raspitivala o platnenim pelenama,ali vidim da bolji dio mama koristi jednokratne - i ja bi jer je tako jednostavnije,ali se nekako bojim...

Evo jedan tekstić o kemikalijama kojima se služe u obradi jedn. pelena:

"Većina ljudi podcjenjuje sposobnost kože da upija sve s čime dođe u kontakt. Farmaceuti su s razlogom napravili flaster koji otpušta kemikalije koje nadziru rad hormona prilikom trudnoće. Vaša koža je kao spužva. Razmislite što ćete stavljati na osjetljivu i ranjivu kožu vašeg djeteta prve dvije tri godine, 24 sata dnevno. S iznimkom skupih jednokratnih pelena od posebnih materijala dostupnih u dućanima zdrave prehrane, jednokratne pelene sadrže natrijev poliakrilat koji upija tekućinu i pretvara ju u gel. Mnogi roditelji koji koriste jednokratne pelene prepoznati će polimer kao sjajne komadiće gela koji se često zalijepe za guzu djeteta. Natrij poliakrilat odlično upija mokraću i stolicu, ali je često vezan uz pojavu alergičnih reakcija, iritaciju kože i mogućih problema s funkcijom reproduktivnih organa. Zabranjen je za upotrebu u tamponima 1985. godine nakon što je povezan sa toksičkim šok sindromom te je uzrokovao krvarenje, kardiovaskularne smetnje i smrt štakora kojima je gel bio uštrcan. Konzumiran natrij poliakrilat je smrtonosan za djecu već u dozi od 5 grama. Platnene pelene su ekonomične i ne sadrže gel! Uz sve to, opasna kemikalija dioksin je prema istraživanju EPA najotrovnija od svih kemikalija koje se povezuju s rakom, a nastaje kao nusproizvod pri izbjeljivanju papira koji se koristi u jednokratnim pelenama. Taj način izbjeljivanja zabranjen je u mnogim zemljama. Zbog otrovnog svojstva kemikalija koje se nalaze u jednokratnim pelenama, nije čudo da je studija jednog od najvećih proizvođača tih pelena pokazala da se frekventnost pojave osipa između 1970. i 1995. povećala sa 7.1% na 61%."


Ima li tu koja iskustva s tim platnenim?
Sve mlade mame koje poznajem su koristile jednokratne,bebe su imale nekakav osip,ali one to pripisuju nečem drugom. Moja mama je uvijek za nas koristila platnene i kaže sve super. Tako da ću bebaču stavljati platnene. I sama sam znala imati ranice dolje od uložaka,u trudnoći ne koristim dnevne uloške jer me užasno peče od njih. Sve je to idividualno,nekim bebama je isto jednokratne ili platnene pelene ovisi o njihovoj koži. Neke su osjetljive,neke nisu. Isto tako je sa ženama i ulošcima
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 12:35   #20
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
Ja sam inače i sama poprilično osjetljiva na uloške,pa sam svaki put nakon M vodila bitku s iritacijom i sl.,pa sam razmišljala kako bi tek bebi bilo 365 dana u godini,kad je meni grozno 7 dana u mjesecu.

Zato sam se raspitivala o platnenim pelenama,ali vidim da bolji dio mama koristi jednokratne - i ja bi jer je tako jednostavnije,ali se nekako bojim...

Za tebe: vidjela sam neke Natracare higijenske uloske? Jesi ih mozda probala?

Koliko sam procitala, platnene pelene se suse abnormalno dugo pa zaista ni ne znam koliko bi ih trebalo kupiti da ih imas dovoljno. Ali, cula sam i da su neke bebe dobijale osip i u platnenim pa sad...

Imas eko jednokratne o cemu smo pricali na drugoj temi (Alana i Moltex).
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:21.