Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2013., 15:48   #61
Quote:
Rajnus kaže: Pogledaj post
Nemam pojma, negdje sam citao da banke doznaju da si ostao bez osobne i da te traze da napavis novu.
Pa banka ti uzme kopiju osobne kada otvaras racun. Nije im tesko pogledati datum.

Ovdje u Saudiji imas tzv IQAMU. Ako ti IQAMA istekne ne postojis. Ne mozes ni iz zemlje ni u zemlju. Blokira ti se bankovni racun i ne mozes podici pare. Ako te uhvati policija mozes platiti 10kE kazne.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 15:53   #62
muchi.. dajesh im ideje..
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 16:03   #63
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
muchi.. dajesh im ideje..
Pa nisu daleko! Vidis da vele da ce banke radit probleme ak ti istekne osobna i imas kazne ako nemas osobnu. Jos samo fali da u RH uvedu bicevanje ko kaznu.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 16:33   #64
nego za ozbiljno..

uspjeli su elegantno zaobici clanak 32. ustava RH.

odnosno ograniciti zakonom pravo na kretanje...cini se da su ljudi van domovine prijetnja pravnom poretku, ili zdravlju, pravima i slobodi drugih...

Članak 32.

Svatko tko se zakonito nalazi na teritoriju Republike Hrvat­ske ima pravo slobodno se kretati i birati boravište.

Svaki državljanin Republike Hrvatske ima pravo u bilo koje doba napustiti teritorij države i naseliti se trajno ili privremeno u inozemstvu i bilo kada se vratiti u domovinu.

Pravo kretanja na teritoriju Republike Hrvatske, pravo ulaska u nju i izlaska iz nje može se iznimno ograničiti zakonom, ako je to nužno radi zaštite pravnog poretka, ili zdravlja, prava i sloboda drugih.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 18:54   #65
Quote:
AndrejaB. kaže: Pogledaj post
Ne kužim šta si tom na granici dao od dokumenata da te počeo pilati..... Pa, jel si imao normalnu HR putovnicu i/ili osobnu, a to nije razlog da ti ovaj očita bukvicu......jedino ako si mu iz nekog razloga rekao da živiš vani....




Točno! Imamo neke kredite i oročenja na banci, šta ću moći napraviti bez osobne?
Eto, Rajnus ti je vec odgovorio, upravo zbog strane registracije me poceo ispitivati.
Mozda je taj zakon napravljen zbog "hrvatskih drzavljana”, koji zive u srbiji i bih a imaju prebivaliste u HR i tamo dobivaju socijalnu pomoc i ostalo. Problem je sto kaci i dijasporase. A (neke) granicare su izgleda izdresirali da to svima stave pod nos koji vecinu godine zive u drugoj zemlji.
Primjera radi: ja recimo (tako je barem dosad bilo, kada HR nije bila clanica EU), makar imam neogranicenu dozvolu boravka za njemacku, istu ne smijem napustiti na vise od 6 mjeseci. U suprotnom mi njemacka uprava ima pravo ukinuti dozvolu boravka.
mio8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 15:23   #66
Quote:
Phil Lynott kaže: Pogledaj post


Svaka cast. Ko ih j. Care.

Ima li itko da se ispisao iz knjige drzavljana? Cujem da ima nekih komplikacija i da je skupo.
Proceduru (koju nisam sam prosao) mozes iskoristiti da nasmijes ljude u inozemstvu. Osim sto se placa (3000 kn), puno zanimljiviji dio je da moras prilozit zivotopis

Prije nego sto sam to saznao, sam zivio u uvjerenju da zivotopis saljes kad zelis da te negdje prime, a ne kad zelis izici. S obzirom na to, nije mi jasno je li onda idealni zivotopis nesto a la da si osudjivan kriminalac, ili uspjesan poslovni covjek
kaneshiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 15:26   #67
Adresu u putovnici u inozemstvu ne morate mijenjati. Uostalom kako ce to itko pratit gdje zivite?
kaneshiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 21:13   #68
Eto nisam ni očekivao da će moj post pokrenuti ovoliku temu, i vidim da je sve više i više ljudi upoznato s ovim zakonom.
Čini se da postaje ozbiljno, tako da ću se morati požuriti s odjavom prebivališta.
r2d2x2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 21:16   #69
Quote:
mio8 kaže: Pogledaj post
Primjera radi: ja recimo (tako je barem dosad bilo, kada HR nije bila clanica EU), makar imam neogranicenu dozvolu boravka za njemacku, istu ne smijem napustiti na vise od 6 mjeseci. U suprotnom mi njemacka uprava ima pravo ukinuti dozvolu boravka.
Ne možeš baš uspoređivati dozvolu boravka s državljanstvom, tako da imaju pravo oduzeti ti ju ako ne boraviš u Njemačkoj određeno vrijeme (to je slučaj kod mnogih drugih zemalja).
Iako imaš neograničenu dozvolu boravka, to je stepenica ispod državljanstva i može se poništiti u takvim slučajevima.
r2d2x2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 21:19   #70
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
nego za ozbiljno..

uspjeli su elegantno zaobici clanak 32. ustava RH.

odnosno ograniciti zakonom pravo na kretanje...cini se da su ljudi van domovine prijetnja pravnom poretku, ili zdravlju, pravima i slobodi drugih...

Članak 32.

Svatko tko se zakonito nalazi na teritoriju Republike Hrvat­ske ima pravo slobodno se kretati i birati boravište.

Svaki državljanin Republike Hrvatske ima pravo u bilo koje doba napustiti teritorij države i naseliti se trajno ili privremeno u inozemstvu i bilo kada se vratiti u domovinu.

Pravo kretanja na teritoriju Republike Hrvatske, pravo ulaska u nju i izlaska iz nje može se iznimno ograničiti zakonom, ako je to nužno radi zaštite pravnog poretka, ili zdravlja, prava i sloboda drugih.

Ne razumijem što želiš reći. Tebi nitko ne brani "u bilo koje doba napustiti teritorij države i naseliti se trajno ili privremeno u inozemstvu i bilo kada se vratiti u domovinu", niti ti "ograničava pravo slobodnog kretanja". Ovdje se samo regulira prebivalište, a ono nema veze s ovim slobodama koje su navedene.


Quote:
kaneshiro kaže: Pogledaj post
Adresu u putovnici u inozemstvu ne morate mijenjati. Uostalom kako ce to itko pratit gdje zivite?
Adresa u putovnici je oduvijek bila sasvim nebitna, i ne znam čemu služi. Čak negdje na webu MUP-a piše da se putovnica ne mora mijenjati u slučaju promjene adrese.
r2d2x2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 22:20   #71
Quote:
mio8 kaže: Pogledaj post
Primjera radi: ja recimo (tako je barem dosad bilo, kada HR nije bila clanica EU), makar imam neogranicenu dozvolu boravka za njemacku, istu ne smijem napustiti na vise od 6 mjeseci. U suprotnom mi njemacka uprava ima pravo ukinuti dozvolu boravka.
..jesi siguran?..
..meni je dijete rodeno u Njemackoj..iako ne zivimo skupa,jer sam rastavljen,zivim blizu nje...imam i ja neogranicenu dozvolu boravka,ali i da je nemam,nema tog zakona koji ce njemacko dijete razdvojiti od roditelja...ostao bih svejedno...tak mislim i da odem negdje prek godinu dana,da bih se mogao bez problema vratiti...
__________________
Otrijeznite se! Bdijte! Protivnik vaš, đavao, kao ričući lav obilazi tražeći koga da proždre.
Schenk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 17:59   #72
Quote:
Schenk kaže: Pogledaj post
..jesi siguran?..
..meni je dijete rodeno u Njemackoj..iako ne zivimo skupa,jer sam rastavljen,zivim blizu nje...imam i ja neogranicenu dozvolu boravka,ali i da je nemam,nema tog zakona koji ce njemacko dijete razdvojiti od roditelja...ostao bih svejedno...tak mislim i da odem negdje prek godinu dana,da bih se mogao bez problema vratiti...
Nisam provjerio, ali su mi to prije vise godina rekli vise njih koji su bolje upoznati zakonima njemacke. Normalno, ako ti to njemci mogu dokazati. Ali ne znam dali ce to jos vaziti poslije 01.07.
mio8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 18:04   #73
Quote:
r2d2x2 kaže: Pogledaj post
Ne možeš baš uspoređivati dozvolu boravka s državljanstvom, tako da imaju pravo oduzeti ti ju ako ne boraviš u Njemačkoj određeno vrijeme (to je slučaj kod mnogih drugih zemalja).
Iako imaš neograničenu dozvolu boravka, to je stepenica ispod državljanstva i može se poništiti u takvim slučajevima.
I nisam. Ali do prije nekoliko godina nisam znao da kod neogranicene dozvole boravka ima takvih ogranicenja.
mio8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 20:55   #74

Evo i ja da se prikljucim.Danas sam razgovarao sa Generalnim konzulatom Republike Hrvatske u Düsseldorfu.Za odjavu je potrebno imati potvrdu o radu i boravistu.Sta je jos bolje je izjava da se to moze samo obaviti u HR.
Znaci htio ili ne moram na odmor u HR.Moja osobna je istekla prije 10 god.i tada mi je covijek iz konzulata rekao prilikom produzavanja putovnice"Nije strasno.Ovdje vam to nije ni potrebno"
To sam spomenu danas gospodinu koji mi je na to rekao "Mozete racunati sa kaznom i da je razlog ovog zakona bas takvi ljudi kao ja"
Super.Osjecam se kao kriminalac i stvarno mi nije jasno da se takve stvari ne mogu obaviti u konzulatu.
Jeli to stvarno tako ili jednostavno ovi u Düsseldorfu nemaju volje da rade?
Ja sam vec 20 god.u D i odem svake 2 godine na more.Mozda je ipak bolje se za stalno odjaviti???Kakva su vasa iskustva?
sikebob1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 21:28   #75
Ti tu nešto brkas. Ne postoji odjava i stalna odjava. Možeš prijaviti privremeno prebivaliste izvan HR i odjaviti ga.
Prijava privremenog prebivalista se moze odraditi preko konzulata. To jasno pise u na stranicama MUPa.

http://www.mup.hr/43.aspx#adresa%20stanovanja

Sent from mobile
__________________
prinudna dijaspora...
Rajnus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 21:57   #76
Hi .
Znam da pise ali je to bio odgovor danas iz konzulata.Zelio sam samo da znam sta mi treba da ne moram dva puta da idem(nije bas blizu).
Sa stalno sam mislio na Njemacku putovnicuMoja greska.
sikebob1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 22:46   #77
Pa javi se ti njima ponovo i objasni da su oni to duzni odraditi ili ces se obratiti nadleznom ministarstvu.

Sent from mobile
__________________
prinudna dijaspora...
Rajnus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 03:55   #78
Ajme, kakvim si glupostima mi moramo razbijati glavu.
Tufljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 04:17   #79
Ima li ovo ikakve veze s porezom na nekretnine? Moji su taman htjeli na mene prepisati kucu, pa me sad zanima hoce li to biti dodatni kaos, buduci da ne zivim u Hrvatskoj...?
Tufljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 08:45   #80
najvjerojatnije.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:11.