Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2007., 19:02   #1
Grizenje noktiju

I neznam kako da prestanem gristi nokte???jel zna netko kako prestati gristi nokte (nemogu da ih grizem), kada se idem naci npr. sa curom kada mi vidi nokte i pita, neznam sta da kazem....jel ima nesta protiv grizenja nokta???
__________________
18MANUTD78
There is only one Ronaldo
Glory Glory Man Utd
plocnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 00:18   #2
stavljaj papra na prste
pasiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 00:39   #3
Quote:
plocnik kaže: Pogledaj post
I neznam kako da prestanem gristi nokte???jel zna netko kako prestati gristi nokte (nemogu da ih grizem), kada se idem naci npr. sa curom kada mi vidi nokte i pita, neznam sta da kazem....jel ima nesta protiv grizenja nokta???
A da probaš s nekim preparatima koji pomažu kod anksioznosti i nervoze poput pasiflore,valerijane ili matičnjaka?Pomažu i kod nošenja sa stresom kao i vitamini B-kompleks+C+magnezij.U ljekarnama imaš kupiti i prozirne,bezbojne lakove za nokte koji sadržavaju jako gorke tvari.Možda kombinacija ovog i gore navedenog +neka tjelesna aktivnost (aerobna ili yoga ili pilates...) će dati rezultata.
Griženje noktiju je čvrsto ukorijenjena navika za koju će možda biti potreban i razgovor sa psihoterapeutom.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 01:02   #4
imaš lak u ljekarni za kupit baš za to. lakira se na nokte i odvratnog je okusa-pa te to valjda treba spriječit da grizeš..
mom bratu je pomoglo...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 03:31   #5
Ja sam samo odlucila i od tad ne grizem nokte. Bilo je to u sestom razredu.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 12:56   #6
Samo volja i jak karakter će ti pomoći!
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 19:32   #7
aha istina,ja griztem nokte 7 godina i samo s voljom sam uspjela!ako ti je toliko stalo da tvoja cura ne vidi tvoje nokte nemoj ih gristi.sad ces ti reci najlakse je rec...pa je najlakse je rec da ih ne grizes jer u tebi je stvar!
nina_nicolle is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 22:25   #8
i ja sam bivsa grizacica
probala sam izmanikirat i nalakirat ih u ljepu boju pa kao necu jer ce mi bit zao, nije upalilo, onda sam imala taj lak koji je fuj okusa ni to nije upalilo jer nakon sta vas prvotno strese taj fuj okus poslje se em naviknes na njega, em nije tako jak, onda sam imala gelirane nokte i tipse i to je znatno pomoglo, tipse nisam mogla grist nikako i tako su moji izrasli, bili su ljepi neko vrijeme a onda opet stres, fax, zivot i blah poslje sam jos jednom imala gelirane i opet je upalilo ali sam istovremeno i stavila aparatic za zube pa je grizenje postalo nemoguce, sad vise ne grizem i imam duge, svoje nokte
ali kad razmislim istina apratic je pomogo tj onemogucio grizenje ali naravno da to nije rjesenje lol... ali mi se cini da mi je zivot puno smireniji sad, fax mi ide puno bolje nego prije, imam decka, oke sam sa starcima, sretnija sam nekako pa valjda ima nesto i u tome
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 21:42   #9
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
i ja sam bivsa grizacica
Ja sam polubivša grizačica pošto nemam baš jak karakter pa sam prestajala postepeno, doslovce prst po prst, sad još povremeno gricnem nokat na palcu lijeve ruke!

Ima to veze sa psihom, malo više aktivnosti, opuštanja i vitamina i bit će sve OK!
GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 22:29   #10
i ja sam ih grizla i prestala, narasli mi ogromni, frendice nisu mogle vjerovat, pa sam opet počela i sad opet prestala - snaga volje, samo to

a što se tiće onih lakova iz ljekarne, ma niš, ja sam još pogotovo onda taj lak skidala s nokta
__________________
Ne budite oni koji cijeli tjedan čekaju petak, cijelu godinu čekaju ljeto i cijeli život sreću!
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 22:29   #11
samo volja

ja sam cijelo djetinjstvo grizla nokte i onda jednog dana odlučila da necu vise! i za nevjerovati ali nokti su mi odmah izrasli jaki i uopce se ne kuzi da sam ih grickala.

danas ih jednom godisnje grickam prije rokova na faxu a ostatak godine njegujem..
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 23:35   #12
ja bim samo jos spomenula da moje nije bilo grickanje nego su nokti bili nerijetko izgrizeni do zivca brrr... kad se sjetim
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 00:59   #13
Ima lakova s denatoniumom, najgorcom poznatom tvari (Bitrex, sadrze ga Denk Mit proizvodi da ih djeca ne bi popila).
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 19:54   #14
joj, i ja sam imala faze kada sam grickala nokte. i onda, kako je entko napisao, snagom volje prestala. od tada su mi dugacki, cvrsti, ma predivni. i sve zivo po doma radim, i nikada mi se ne slome. uglavnom, rascisti sama sa sobom i odluci na taj korak, i sretno.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 18:31   #15
Ja ih grizem već 8 godina i stalno se pokušavam odviknuti, ali ništa od toga. Nema šta nisam stavljala na njih, ali na kraju mi je sve imalo dobar okus .
A snagu volje stvarno imam, samo što ih ja nesvjesno grizem, i kad skužim da sam ih izgrizla već je kasno.
nacy_vu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 00:42   #16
Quote:
nacy_vu kaže: Pogledaj post
A snagu volje stvarno imam, samo što ih ja nesvjesno grizem, i kad skužim da sam ih izgrizla već je kasno.
I ja imam isti problem!
jojena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 09:50   #17
grickanje noktiju

Pozdrav svima, nova sam tu.
Vidim da vas pate izgriženi nokti. Nije fer, ali curama je puno lakše riješiti se toga... jer puno se cura riješilo toga tako što su dale napraviti umjetne nokte... postoje posebne tipse za tako kratke nokte, to vam zalijepe i gore stave gel. Takvi nokti kraće traju nego obični, jer je nokat premalen da nosi cijelu težinu tipse i gela. Onda kad vidiš kak su ti nokti lijepi žao ti gristi. Jedino što češće treba ići na dopunu, ali vrijedi, jer što dulje ti je nokat pod umjetnim i ne grizeš, to više sam slobodno raste i postaje dulji. Istina da to košta i dugo traje, ali vrijedi.
Hope this helps https://www.forum.hr/images/smilies/smile.gif
girlfish is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 21:19   #18
ja svoje grizem povremeno. lak sam probala davno, niškoristi. tad su mi neki nokti bili pojedeni skoro do onog bijelog polumjeseca, toliko o djelotvornosti.
momentalno su okej. ono što meni pomaže je imat stalno turpiju pri ruci, da ako zagrizem slučajno mogu to isturpijat jer onda ne nastavljam, i lakiranje učvršćivačem jer ih kad su meki puno više grizem. imam i periode kad imam duge nokte i one kad me bole jagodice dok tipkam.. :/
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 14:52   #19
oriflame ima jako dobar nail hardener.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 16:48   #20
kao klinka sam isla na satove klavira i profesorica je naglasavala da moramo imati odrezane nokte, i tako sam znala doci na sat i pogrist ih da me ne skuzi i onda mi je to preslo u naviku i kad sam prestala s klavirom, probala sam sve moguce lakove i gluposti i nista nije djelovalo i onda jedan dan mi pukolo, razmišljala kako su mi ruke jako prljave jer svašta diram i u školi i svagdje i zgadilo mi se stavljat prste u usta...fuj i od onda su super, malo se listaju, al to mi je u obitelji
WindOFChange is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:06.