Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2010., 09:26   #1
Question Temperatura u spavaćoj sobi?

Kolika bi trebala biti temperatura u spavaćoj sobi?

Imamo mali stan i grijemo se na struju (što za moje pojmove nije nikad dovoljno toplo, dok se mm većinu vremena žali da mu je vruće ).
mala sad ima 2,5 mj i spava većinom s nama u krevetu jer mi je tako lakše zbog dojenja.
u spavaćoj sobi otkad je zahladilo uopće ne boravimo, nego je mala uglavnom u dnevnom boravku koji je grijan.
U spavaću sobu idemo samo navečer kad je vrijeme za spavanje a tad je mala dobro pokrivena.

Muči me što ne znam bih li trebala uopće grijati tu spavaću sobu s obzirom da tamo samo spavamo??? Osobno ne mogu ni zamisliti da spavam u sobi koja je topla, a opet- ne želim da mi se mala smrzne...
sad kad idemo spavati, eventualno primjetim da joj je nosić možda malo hladniji- ostatak tijela je dobro ugrijan pod jorganom i dekom..

i što sad? treba li zagrijavati tu sobu za spavanje i na koliko?? može li se malena prehladiti ako spava u hladnoj sobi? Iako, dobro je pokrivena- samo joj glavica "viri" ispod pokrivača pa ne znam jel to dovoljno da bi se prehladila?

što da radim? da li vi spavate u toploj ili hladnoj spavaćoj??
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 09:31   #2
eh to i mene muci...meni je kuca stalno zagrijana na 23 ili 24 C .... ne znam jel to previse ali im rucice i usi znaju biti hladne pogotovo ak ih stavim u fitness da tamburaju ili na strunjacu
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 09:36   #3
nama je u dnevnom 23, a u spavaćoj od 17-19, iskreno tak je bilo i dok su klinci bili skroz mali, navikli su se i ne vole kad im je u sobama vruće!
__________________
.
damafia25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 09:42   #4
meni se pokazala idealna temp. za spavanje 19 stupnjeva
__________________
...draga, ljubavi jedina, s koje si planete..dopusti mi da malo i ja s tobom budem dijete...
disident is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 09:48   #5
mi smo grijali i spavaću sobu na 22 kad su se rodili jedno mjesec dana, jer je bila veljača, onda smo gasili, i spavali su na 19 stupnjeva, pokazalo se ok

normalno da su malim bebama ručice malo hladne jer im cirkulacija još ne šljaka 100 %, ali to ne mora značiti da im je hladno
__________________
A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself!
ančica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 09:53   #6
Extreme,
iz osobnog iskustva, iz razne literature pročitano, a i savjet od pedijatrice, najbolje je spavati u negrijanoj prostoriji.
To ako je bebi nos hladan ne znači da mu je zima.
Od grijanja je suh zrak, otkrivaju se obično jer im je vruće...
Stavi ga u vreću i nemaš brige...
Kad se bojiš da li mu je hladno pipni mu zatiljak (vrat iznad leđa). Ako je topli nemaš brige, nije mu hladno, ali ako mu je zatiljak hladan utopli ga...
Curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 10:02   #7
Mislim da se pretopla prostorija za spavanje povezuje sa SIDS-om, tako da bolje da je hladnije, nama je u spavaćoj 19-20 i mislim da se tako nekako i preporučuje. A njima su rukice ionako hladne dok im cirkulacija ne proradi...
slonić dumbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 10:02   #8
ne grijemo spavaću, al kad je bila beba smo grijali. ja sam se ionak od iscrpljenosti, dojenja i nespavanja smrzavala i na 25 stupnjeva još mjesecima poslije poroda.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 10:02   #9
Quote:
Curica kaže: Pogledaj post
Extreme,
iz osobnog iskustva, iz razne literature pročitano, a i savjet od pedijatrice, najbolje je spavati u negrijanoj prostoriji.
To ako je bebi nos hladan ne znači da mu je zima.
Od grijanja je suh zrak, otkrivaju se obično jer im je vruće...
Stavi ga u vreću i nemaš brige...
Kad se bojiš da li mu je hladno pipni mu zatiljak (vrat iznad leđa). Ako je topli nemaš brige, nije mu hladno, ali ako mu je zatiljak hladan utopli ga...
pa baš sam htjela napisati da me u grijanoj spavaćoj sobi redovito muče problemi s nosom, i ne želim da se to i njoj dogodi..

spavaću vreću još nismo uveli u upotrebu, a nisam ni sigurna hoću li --jer spava s nama- i onda je stvarno dobro pokrivena i spava između nas..
ujutro kad se probudi i idem ju presvlačiti nogice joj budu baš ono jako tople...

a sad sam naručila i novu piđamicu od flisa u kojoj bi joj trebalo biti još toplije
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 10:04   #10
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ne grijemo spavaću, al kad je bila beba smo grijali. ja sam se ionak od iscrpljenosti, dojenja i nespavanja smrzavala i na 25 stupnjeva još mjesecima poslije poroda.
doduše ajd nisam neispavana i iscrpljena (kuc kuc od drvo, mala odlično spava)- ali da, dojenje u friško ledenoj sobi nije baš najugodnije iskustvo..
al dobro, za to ću već smisliti prikladno rješenje- bitno mi je da se ona ne smrzne..

al opet- pomisao da spavamo u sobi koja je topla mi je
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 10:06   #11
ne treba ti vreća za spavanje ako spava s vama jer će joj opet biti pretoplo: vreća, vi grijete svojim tijelima, prekrivači... Ja čak ne bi ni flis oblačila nego samo deblju pamučnu pidžamicu sa stopalima
da, ni mi ne grijemo ako je temperatura oko 18-19. Ispod toga ipak malo palimo grijanje
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 10:08   #12
u sobi u kojoj spava dijete, temperatura nebi nikako smijela biti iznad 18.

ono sto je netko napisao za zatiljak je sasvim tocno, ako je tamo dijete toplo, onda je sve ok.
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 10:29   #13
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
u sobi u kojoj spava dijete, temperatura nebi nikako smijela biti iznad 18..
ovo ne vrijedi za bebe do 3 mjeseca, koje još nemaju razvijenu termoregulaciju organizma
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 10:41   #14
Nama nocu padne temperatura na 17 ili 18...mala 2 mjeseca spava u svom krevetu u dugom bodiju, flis pidzami, carapicama, vreci tanjoj bez rukava od coconauta i prekrijem ju debljom dekom..je to okej?
rtg1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 10:52   #15
eto a nama na rebru rekli da im rucice i nos ne bi smjeli biti hladni jer je onda njima hladno...kad sam ja rekla da su im rucice stalno hladne , onda su mi rekli da im spustim rukave....ili stavim rukavice....oduvijek se zna da rucice , usi i nos nisu mjerilo ....a sad pricaju drugacije...
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 10:53   #16
Quote:
rtg1 kaže: Pogledaj post
Nama nocu padne temperatura na 17 ili 18...mala 2 mjeseca spava u svom krevetu u dugom bodiju, flis pidzami, carapicama, vreci tanjoj bez rukava od coconauta i prekrijem ju debljom dekom..je to okej?
ti joj jos stavis carapice??? to i nije vis tako losa idea
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 11:22   #17
mi se grijemo na plin, tako da se cijeli stan grije, i to cijeli dan (jedino navečer smanjimo temperaturu, tako da samo održava toplinu u stanu)

ugl ja navečer isključujem radijator u spavaćoj jer meni smeta, a mali je dovoljno toplo obučen.
kad bude hladnije jedino ću ga još ubaciti u vreću.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 11:25   #18
Quote:
rtg1 kaže: Pogledaj post
Nama nocu padne temperatura na 17 ili 18...mala 2 mjeseca spava u svom krevetu u dugom bodiju, flis pidzami, carapicama, vreci tanjoj bez rukava od coconauta i prekrijem ju debljom dekom..je to okej?
i kad nas je sad u spavaćoj oko 17-18° i mala je u dugom bodiju, pliš piđamici, debljoj pliš vreći bez rukava i pokrijem je debljom dekicom. čarape za spavanje ne oblačim nikad
isto ima 2 mj
bude topla sva, osim ručica.. ako ju izvuče ispod deke, zna joj baš hladna biti, a noge istovremeno tople, tople.. da joj rukavice obučem?
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 11:25   #19
Ja sam pravi ljetni tip i stalno mi je hladno, tako da je kod nas u stanu tropska klima. Toplo je , ali pazim na redovito luftanje i vlaznost zraka. Moja se uglavnom otkrivena po noci, pa mi je draze da je toplo, nego da se stalno dizem pokrivati ju. Spava u potkusulji bez rukava, dugoj pidami i carapicama.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 11:28   #20
ma ja navečer raspizdim centralno na 25 stupnjeva u čitavom stanu i živo mi se fućka šta "stručnjaci" misle o tome.
mrzim totalno mrzim spavati u 250 slojeva odjeće i mrzim kad se ujutro probudim a ono izvan kreveta hladno i ne da mi se skinuti deku sa sebe.

preko dana je centralno ugašeno jer nas ili nema doma a kad smo doma non stop se mičemo amo tamo... stan je što se tiče topline čisto ok.
prozračim ga 10ak puta dnevno.
prije spavanja obavezno zračim po 20 minuta i onda raspičim grijanje.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:18.