Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2014., 23:38   #461
Red face

Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Nije bilo tehničke pogreške.Velika je razlika u alkometru i testiranju krvi i urina.
to mene nije briga, ili nek si nabave prave uređaje, ili neka ne provode testiranje.... ja zbog njihove štedljivosti, loših uređaja i nonšalantnosti nastradam....ima da mi plate sve što su mi prouzročili
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 11:45   #462
Ako misliš da si u pravu podnesi tužbu i traži odštetu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 20:01   #463
Izdavanje vozačke i liječnički

Pozdrav svima,
položio sam vozački tjedan dana nakon isteka liječničkog pa me zanima postoji li mogućnost da mi priznaju potvrdu na mupu? odnosno s obzirom da piše da potvrda ne smije biti starija od 6 mjeseci da li se gleda samo mjesec izdavanja npr siječanj-srpanj tj. priznaju i do kraja sedmog mjeseca ili ako je izdana 15.01 vrijedi do 15.07 ?
stewartjon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 20:50   #464
Čuj, odi na šalter i vidi... Možda budeš imao sreće pa ti se službenik/ca smiluje i uzme u obzir da si recimo bio bolestan.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 06:19   #465
hvala na odgovoru. ma i mislio sam probat samo me zanimalo kakva je situacija (ako bi recimo sigurno odbili onda ne bih nepotrebno ni gubio vrijeme vec bih odmah isao produzit lijecnicki)
stewartjon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 17:24   #466
Da li moram mijenjati vozačku dozvolu koja još vrijedi jer je na njoj adresa sa "bb"? Na osobnoj iskaznici je nova adresa...
tessaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 11:17   #467
EU vozacka dozvola - povratnik

zanima me dali je potrebno mijenjati eu vozacku dozvolu , tocnije njemacku u slucaja trajnog povratka u hrvatsku.

radi se o osobi koja ima 67 godina , hrvat je, i ima dozivotnu njemacku vozacku dozvolu.
e na stranici MUP-a pise da se eu vozacka ne treba mijenjati ali nista ne pise o osobama koje su starije od 65, jer se kod nas obicno nakon 65. ide na lijecnicki test
Micek123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 12:03   #468
Quote:
tessaa kaže: Pogledaj post
Da li moram mijenjati vozačku dozvolu koja još vrijedi jer je na njoj adresa sa "bb"? Na osobnoj iskaznici je nova adresa...
Adresa sa vozačke više nije bitna.

Quote:
Micek123456 kaže: Pogledaj post
zanima me dali je potrebno mijenjati eu vozacku dozvolu , tocnije njemacku u slucaja trajnog povratka u hrvatsku.

radi se o osobi koja ima 67 godina , hrvat je, i ima dozivotnu njemacku vozacku dozvolu.
e na stranici MUP-a pise da se eu vozacka ne treba mijenjati ali nista ne pise o osobama koje su starije od 65, jer se kod nas obicno nakon 65. ide na lijecnicki test
Treba.čl 226 http://www.zakon.hr/z/78/Zakon-o-sig...eta-na-cestama
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 20:19   #469
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
sad mi vise nis nije jasno.
na stranici mupa na q&a pse slijedece

Smatra li se vozačka dozvola izdana u državi članici EGP-a inozemnom vozačkim dozvolom?
Ne, vozačka dozvola izdana u državi članici EGP-a se ne smatra inozemnom vozačkom dozvolom. Stoga ne postoji obveza zamijene za hrvatsku vozačku dozvolu.


http://www.mup.hr/main.aspx?id=1162

a sto je s osobama starijim od 65

Zadnje uređivanje Micek123456 : 14.12.2014. at 20:33.
Micek123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 00:31   #470
Na istom linku kojeg si dao procitaj predzadnje pitanje i odgovor.moze imat i 99 godina kog briga.duzan je godinu dana od povratka zamjenit vozacku.ako mece postoji kazna.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 09:23   #471
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Na istom linku kojeg si dao procitaj predzadnje pitanje i odgovor.moze imat i 99 godina kog briga.duzan je godinu dana od povratka zamjenit vozacku.ako mece postoji kazna.
ako na kraju pise da se eu vozacke ne moraju zamjenjivati, onda se to sta ti tvrdis ocito tice samo stranaca i nasih ljudi koji nemaju vozacku od neke od eu clanica.

bice da setnja do heinzelove ne gine
Micek123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 20:35   #472
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Adresa sa vozačke više nije bitna.

Treba.čl 226 http://www.zakon.hr/z/78/Zakon-o-sig...eta-na-cestama
Uopće nije bitna ili? Meni je na osobnoj i prometnoj jedna adresa, a na vozačkoj druga (stara). Nema potrebe da idem mijenjat to? Tek 2021. bi trebao ići produžiti vozačku, pa me zanima jel ima potrebe ranije ic šta mijenjat oko toga.
wawrinka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 10:18   #473
pa jel ti čovjek lijepo napisao da adresa više nije bitna sa vozačke.šta sad netko opet to isto treba potvrditi?

na novoj vozačkoj ni nemaš više adrese,adresa je sada samo na osobnoj
hitno11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 14:18   #474
Quote:
wawrinka1 kaže: Pogledaj post
Uopće nije bitna ili? Meni je na osobnoj i prometnoj jedna adresa, a na vozačkoj druga (stara). Nema potrebe da idem mijenjat to? Tek 2021. bi trebao ići produžiti vozačku, pa me zanima jel ima potrebe ranije ic šta mijenjat oko toga.
Ni u putovnici nije više bitno da je ista adresa kao u osobnoj.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2015., 13:21   #475
Da li osoba od 75 godina treba ići na liječnički pregled zbog produžetka vozačke dozvole?
Nisam našla ništa na MUP-ovim stranicama.
gupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2015., 17:26   #476
Dobar dan,zanima me jedna stvar...Prije malo više od pola godine me zaustavila policija i napuhao sam 1.3 promila(mladi sam vozač -21.god.)...Normalno oderali mi 3 soma kuna i 9 mjeseci..i dali mi odmah uplatnicu da to platim...i sad kazna već teče, jos 5 mjeseci do isteka..Ali nisam platio kaznu još...E sad,zanima me koji je postupak s tim plaćanjem s obzirom da ja to još nisam platio i da li je moguće da mi to oni uzmu s računa s obzirom da sam ja zaposlen i imam redovita primanja? hvala puno

p.s. mogao sam se žaliti u roku od 8 dana i izbjeći sve to,ali uglavnom sam slušao krive savjete i sada ispaštam za svoja "nedjela"
Posa93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 19:35   #477
pošto se nisi žalio sad ćeš dobiti još i više a sve si mogao puuno bezbolnije izbjeći

sjest ce ti ovrhom na račun i naplaiti sve troškove i troškove ovrhe

da sise žalio mogao si dobiti cca jednu trećinu novčane kazne i koji mjesec do 3 max bez vozačke...ovako "uživaj"
hitno11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 01:53   #478
Quote:
gupy kaže: Pogledaj post
Da li osoba od 75 godina treba ići na liječnički pregled zbog produžetka vozačke dozvole?
Nisam našla ništa na MUP-ovim stranicama.
Svi preko 65 idu na liječnički.čl.222 st.2 http://www.zakon.hr/z/78/Zakon-o-sig...eta-na-cestama a i piše na stranicama http://www.mup.hr/main.aspx?id=46#inozemna
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 13:13   #479
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Svi preko 65 idu na liječnički.čl.222 st.2 http://www.zakon.hr/z/78/Zakon-o-sig...eta-na-cestama a i piše na stranicama http://www.mup.hr/main.aspx?id=46#inozemna
A kaj je sa ovim:
"Zakonom o sigurnosti prometa na cestama propisano je da se vozačka dozvola izdaje s rokom važenja do 80. godine života vozača, a mijenja se svakih 10 godina. Prilikom ove zamjene vozač se nije dužan podvrgnuti zdravstvenom pregledu za vozača. Nadalje, nakon navršenih 80 godina života vozačka dozvola izdaje se na rok označen u liječničkom uvjerenju, a najduže na pet godina”.
A vidim da su pregazili sa ovim:
Članak 11.

U članku 222. stavak 2. mijenja se i glasi:

»(2) Vozačka dozvola za upravljanje vozilima AM, A1, A2, A, B i BE kategorije izdaje se s rokom važenja od 10 godina, a najduže do 65. godine života vozača. Prilikom produljenja vozačke dozvole vozač je dužan podvrgnuti se zdravstvenom pregledu za vozača ako je obveza zdravstvenog pregleda utvrđena zdravstvenim uvjerenjem na temelju kojeg je vozačka dozvola izdana i prilikom produljenja vozačke dozvole nakon 65. godine života vozača.«.
gupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 17:45   #480
imam staru VD koja vrijedi do 2049 nemam nikakvih ograničenja (vid,itd..) razmišljao sam da je zamjenim za ovu novu EU formata bank. kartice, zna netko koliko bi ta nova vrijedila? jel isto do 2049 ili samo 10 god. kao kod osobne.hvala
rumfohr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:26.