Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2006., 22:15   #81
da, lako je tako, isprditi puno teksta. onda sigurno mora biti točno!!!


zabavlja me kad ljudi na internetu pišu gluposti, pa se to smeće koti kao štakori. onda više ne znaš što je istina, a što dezinformacija.
a ti širiš dezinformacije, možda ne namjerno.

premda Wahrburg nema veze s ovim svim (to si stavio da ti post izgleda ozbiljnije) da vidimo što kaže Karlsonova Biokemija:
Specifični metabolički putovi tumora, u smislu kao što bakterije imaju specifični metabolizam, nisu nađeni.
Karakteristika najvećeg broja stanica tumora je proizvodnja laktata iz glukoze i pri dovoljnoj dobavi kisika. Warburg je to nazvao aerobnom glikolizom, pa je u oštećenju staničnog disanja (koje se kompenzira glikolizom) vidio stvarni uzrok maligne alteracije stanice. Ta se teorija nije potvrdila. Proizvodnja laktata zapravo je posljedica maligne alteracije.

Dakle, kad drugi put budeš stavljao (ozbiljnosti radi) smeće od tekstova na forum, konzultiraj literaturu. Internet je pun smeća, zar to nisi znao?
idemo dalje.

Quote:
Food Grade Hydrogen Peroxide is made up of two hydrogen atoms and two oxygen atoms. Hydrogen Peroxide looks like water (H2O), but that extra oxygen molecule makes this natural water additive one of the most powerful oxidizers known to man. It is formed in nature by the action of sunlight on water, and even in honey!
Wow, a zar ima još neka vrsta vodikovog peroksida, neki koji nije food grade? Kakav je to? Neki posebni? Koji ima jestive molekule?
ma gle ti to!
A ako nisi znao, količina vodikovog peroksida u vodi i medu pod utjecajem svjetla je puno, puno, puno manja nego u onom H2O2 što ga kupiš.

Vodikovog peroksida ima u tijelu, naravno, ali gotovo ga nema slobodnog. Ako ga ima, radi probleme. Neutrofili su ga puni, ali zato što im je to namjena. Postoji nešto što se zove milleu interne. I postoje membrane. I postoje membranski sklopovi. I postoji hrpa drugih stvari koje osiguravaju neutrofilu da bude spremnik koji napada organizme peroksidom. A ti, nemaš pojma.
Piti vodikov peroksid da bi se obranio od bolesti je ekvivalentno polijevanju motora benzinom umjesto lijevanja u rezervoar. Ili još bolja analogija - uštrcavanju zraka u žile umjesto udisanje.
Sramotiš se.


A sad na temu. Ne ledim vodu jer nemam gdje. I zaista mi nije jasno što ti vidiš u tome.
A za frižider, pa gle ti to, nemaš pojma o čemu se govori. To su srebrovi ioni, koji su fungicidni i baktericidni! Probaj to pojesti, pa ćemo vidjeti kako ćeš se provesti.
Stvarno, ti nemaš BLAGE o čemu pričaš.


Quote:
Stari Egipćani: koristili su srebro radi čuvanja hrane u skladištima od plijesni i gljivica.
Feničani: koristili su srebrene posude radi sprečavanja napada mikroba na zalihe vode.
to su počeci, i to nema veze sa ovim što si pisao prije. U svakom slučaju, postojiopasnost od argirije.

Quote:
Sjeverna Amerika: pioniri u zapadnoj Americi stavljali su srebrni novčić u šalice s mlijekom da ga održe svježim bez rashlađivanja.
14 stoljeće Europa: bogati roditelji su davali svojoj djeci da sišu srebrne žlice u borbi s Bubonic kugom.
da vidimo. 16. stoljeće, 14. stoljeće
nužnost. veliki rizik. posljedica: bolje i srebro nego smrt.

Quote:
Njemačka 1884: Njemački liječnik je stavljao blagu otopinu srebra u oči tek rođenoj djeci kako bi spriječio infekcije očiju.
to se radilo donedavno. sad se sve više miče iz uporabe i nestat će. kao što je nestao i jodoform, kloroform. kao što nestaje jod. kao što je nestao eter.

s takvima kao što si ti, pretpostavljam da će za 50ak godina opet doći neki pametnjakovići i zagovarati kloroform u anesteziji, iako ispušta fozgen. zato jer je alternativno, i zato što "što zna zapadna medicina?..."




ma nema tog smileya koji može opisati moje stanje u ovom trenu.

samo ti pij vodikov peroksid. može i onaj 30%-tni. I srebro. Može, odmah pojedi par žlica lapis infernalisa. pa kad se jednog dana probudiš bez želučane sluznice i s pjenom u dušniku, onda dođi na forum.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 06.10.2006., 21:03   #82
fascinantna je količina bullshita koji je napisan na prethodnim stranicama .

pa stvarno izgleda da je hrvatska zemlja idiota, kad ljudi mogu pisati da se navedenim postupkom ne stvara koloidno srebro.

ili Tyndalov efekt stvaraju mali zeleni

i hvala alteru na njegovim postovima

Zadnje uređivanje zephir : 06.10.2006. at 21:46.
zephir is offline  
Old 06.10.2006., 23:54   #83
Quote:
zephir kaže:
fascinantna je količina bullshita koji je napisan na prethodnim stranicama .

pa stvarno izgleda da je hrvatska zemlja idiota, kad ljudi mogu pisati da se navedenim postupkom ne stvara koloidno srebro.

ili Tyndalov efekt stvaraju mali zeleni

i hvala alteru na njegovim postovima
tyndallow efekt u elektrolitu nastaje i iz razloga što se rasprši plin u elektrolitu.
također, meže se stvoriti kratkotrajna heterogena smjesa metala i elektrolita, kad je vrlo jaka struja i kad su elektrode blizu.
obje pojave sam i sam vidio i reproducirao.


a forumaš samo čitam se još nije udostojio komentirati moj post.
ista stvar kao i na chemtrail threadu. jednostavno vas osupne količina vašeg neznanja pa umuknete.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 11.10.2006., 00:24   #84
nakon svih liječničkih nastojanja da mi pomognu sprijeciti stalno sirenje i pojavljivanje velikih (i bolnih) kvrga (kako su to oni strucno nazvali) na prsima,obratila sam se covjeku koji se bavi alternativnom medicinom. nakon svake punkcije su mi se ponovno pojavljivale te izrasline, i to u vrlo kratkom vremenu, a lijecnici su mi govorili da postoje neke anomalije u punktiranom uzorku,ali ih ne znaju objasniti. Tako sam,kao sto vec rekoh, dosla do tog covjeka koji mi je dao da pijem koloidno srebro i kroz 10 dana su nestali i bolovi i izrasline. nisu se vise pojavljivale, da pokucam u drvo..
eto,toliko od mene o toj temi.
ana 555 is offline  
Old 13.03.2007., 17:25   #85
gdje kupiti kod nas koloidnu srebrnu vodu?

gdje kupiti kod nas (Zagreb konkretno) koloidnu srebrnu vodu?

zvao sam puno ljekarna, biljnih drogerija, trgovina zdravom hranom i nitko to nema niti je čuo za to!

Ja bih to kupio za početak da probam da li što pomaže prije nego se upustim sam u izradu istog jer se bojim da neću to izvesti kako spada.

Pa bih bio zahvalan kad bi netko znao gdje to ima za nabaviti/kupiti?

Ako netko uspješno sam to izrađuje bio bih zahvalan da mi se javi pa ako bi bio/bila toliko dobar da mi proda pola litre srebrne vode!

Hvala na pomoći
rivica is offline  
Old 13.03.2007., 20:18   #86
Quote:
rivica kaže: Pogledaj post
gdje kupiti kod nas (Zagreb konkretno) koloidnu srebrnu vodu?

zvao sam puno ljekarna, biljnih drogerija, trgovina zdravom hranom i nitko to nema niti je čuo za to!

Ja bih to kupio za početak da probam da li što pomaže prije nego se upustim sam u izradu istog jer se bojim da neću to izvesti kako spada.

Pa bih bio zahvalan kad bi netko znao gdje to ima za nabaviti/kupiti?

Ako netko uspješno sam to izrađuje bio bih zahvalan da mi se javi pa ako bi bio/bila toliko dobar da mi proda pola litre srebrne vode!

Hvala na pomoći
koji će ti to kurac? nećeš valjda piti? pa srebro je teški metal, želiš se otrovati? te otopine koje prodaju imaju uglavnom ione srebra. svašta uvale u to.
srebro nije krasno i fino samo zato što je sjajno i skupo.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 13.03.2007., 20:52   #87
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
koji će ti to kurac? nećeš valjda piti? pa srebro je teški metal, želiš se otrovati? te otopine koje prodaju imaju uglavnom ione srebra. svašta uvale u to.
srebro nije krasno i fino samo zato što je sjajno i skupo.
jesi ti malo proguglao prije nego si ovako reagirao?

naravno, treba ta voda biti propisno pripremljena, zato bih htio i kupiti radije nego sam experimentirati svoju izradu budući da se moze doma pripremiti.

Srebro je teški metal, ali ga svi imamo u svojem tijelu od rođenja
rivica is offline  
Old 13.03.2007., 23:03   #88
Quote:
rivica kaže: Pogledaj post
jesi ti malo proguglao prije nego si ovako reagirao?

naravno, treba ta voda biti propisno pripremljena, zato bih htio i kupiti radije nego sam experimentirati svoju izradu budući da se moze doma pripremiti.

Srebro je teški metal, ali ga svi imamo u svojem tijelu od rođenja

a ti prije nego ideš čitati tekstove na šarlatanskim stranicama tipa educate-yourself (tamo si bio je li?) prostudiraj malo ulogu srebrnih kationa u metabolizmu čovjeka.
NEMA JE.
mislim, odakle ti to da ga imamo u svom tijelu od rođenja? tko ti je tu glupost prodao?

srebro se ne smije unositi u organizam. to je TEŠKI METAL. kao i olovo, živa, talij, samo nije baš toliko otrovno.
ali otrovno je.
može se jedino koristiti za vanjsku primjenu, jer je baktericidno, premda nije preporučljivo. danas imamo tvari manje agresivne od srebrovih spojeva.

(googlam ja godinama, po knjigama, pa znam što pričam)
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 14.03.2007., 01:21   #89
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
koji će ti to kurac? nećeš valjda piti? pa srebro je teški metal, želiš se otrovati? te otopine koje prodaju imaju uglavnom ione srebra. svašta uvale u to.
srebro nije krasno i fino samo zato što je sjajno i skupo.
čuj, sorry - ali pogledaj gore, kad mi netko ovako započinje rečenicu - ne znam baš dal bih ga trebao shvaćati ozbiljno

no dobro, sigurno da si načitaniji od mene u tim stvarima jer ja skoro ništa ne znam o tome osim što sam u zadnje vrijeme istraživao po netu, no kako da objasnim sve ljude koji komentiraju po raznim stranicama / forumima i koji su u većini slučajevima zadovoljni i 'srebrna voda' im je ispunila očekivanja i nitko nije imao nikakvih teških nuspojava ili nedajbože otrovanja budući da ti govoriš da je to sve čisti otrov! a i stvar nije nigdje zabranjena i vani se normalno to prodaje, samo kaj kod nas nema. koristim se nekom zdravom logikom...
rivica is offline  
Old 14.03.2007., 01:36   #90
Quote:
rivica kaže: Pogledaj post
čuj, sorry - ali pogledaj gore, kad mi netko ovako započinje rečenicu - ne znam baš dal bih ga trebao shvaćati ozbiljno

no dobro, sigurno da si načitaniji od mene u tim stvarima jer ja skoro ništa ne znam o tome osim što sam u zadnje vrijeme istraživao po netu, no kako da objasnim sve ljude koji komentiraju po raznim stranicama / forumima i koji su u većini slučajevima zadovoljni i 'srebrna voda' im je ispunila očekivanja i nitko nije imao nikakvih teških nuspojava ili nedajbože otrovanja budući da ti govoriš da je to sve čisti otrov!
dobro, nisam smio napisati "kurac"

istraživajući na netu ćeš naći svašta, a ponajprije laike koji nemaju pojma. piju tu vodu i očekuju da će biti sretni. to se zove placebo efekt i to se zove Internet.
a to što im se srebro taloži u tijelu i što je otrovno, nema veze.

nije to čisti otrov, ali je otrovnost daleko veća od ikakvog dobrog djelovanja. mislim, kad pročitaš da koloidno srebrno napada "samo zle bakterije", a one koje tijelu inače trebaju pušta na miru, moraš se zamisliti "pa tko tu koga jebe u zdrav mozak?"
kako ion teškog metala može znati koga napada? atomi ne pamte.

Quote:
a i stvar nije nigdje zabranjena i vani se normalno to prodaje, samo kaj kod nas nema. koristim se nekom zdravom logikom...
http://en.wikipedia.org/wiki/Colloidal_silver
hrpa linkova pri kraju članka. u americi i australiji su postrožili prodaju i upozoravaju webstranice koje to prodaju.


kad ideš raditi istragu nečega, pogotovo nečega što ćeš unositi u organizam, onda se Internetu ne vjeruje bez kritičnosti.
zašto? pa, ako upišeš nešto u google, izbacit će ti hrpu šarlatanskih stranica. na svu sreću, u zadnje vrijeme google na upit "colloidal silver" daje i quackwatch i još par stranica koje govore o čemu se radi.

google radi tako što izbacuje najpopularnije stranice. a gdje ćeš naći najpopularnije nego forume na kojima se o tome govori? a na forumima o nečemu pričaju samo oni koji su zainteresirani, a oni koji su zainteresirani su u ogromnom postotku oni kojima je to super.
eto, tako radi Internet.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 14.03.2007., 17:14   #91
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
googlam ja godinama, po knjigama, pa znam što pričam
googlaš po knjigama?

reci, jel imaš ti kakvu diplomu, nešto, ili si samo ovako slobodni brijač?
sanity assasin is offline  
Old 17.03.2007., 23:24   #92
Quote:
fiki21 kaže: Pogledaj post
pa ako to srebro liječi zbog placebo efekta znači da ipak liječi zar ne...
placebo efekt ne liječi teže bolesti i one s ozbiljnijim uzrocima. on je više u smislu analgetskog učinka, i slabi s vremenom, premda ima i (rijetkih) iznenađenja.

svaki lijek (dakle, znanstveno provjerena supstanca koju crackpotovi blate) djeluje i kao placebo i kemijski.
unošenje srebra, osim placebo efekta, ima i kemijski učinak, ali je onaj otrovni efekt puno veći. placebo efekt može izazvati i neodlaženje kod doktora, što je za neke bolesti pogubno.
oralno uzimati srebro u obliku koloida ili topljive soli je čisti apsurd s tim da apsurd raste s količinom iona srebra u "pripravku".
može ga se jedino koristiti površinski, ali danas imamo puno bolje tvari, što na biljnoj što na čisto sintetskoj osnovi.
hrvatska na žalost nema zakone kojima se smije upozoravati vlasnike web stranica ako počnu propagirati bućkuriše pod nazivom lijek. sramota, valjda će nešto biti uskoro po tom pitanju.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 18.03.2007., 00:12   #93
Jel' ko prob'o popit malo zlata?To je još skuplje i sjajnije?
Ako srebro valja,kak' tek zlato lupa?
Ljudi,ubiti se možete i brže i jeftinije...
__________________
rembrandt
rembrandt is offline  
Old 18.03.2007., 00:40   #94
Quote:
rembrandt kaže: Pogledaj post
Jel' ko prob'o popit malo zlata?To je još skuplje i sjajnije?
Ako srebro valja,kak' tek zlato lupa?
Ljudi,ubiti se možete i brže i jeftinije...
Nešto sam o tome čitao u Povijesti kemije. Bilo je dosta popularno u staroj Kini, a i poslije.
Recept je bio nešto tipa: uzeti komadić zlata i n puta ga spaliti u nečem organskom (orahovoj ljusci ili takovom nečem). Na kraju se zlato prevede u crveni prah koji se dade lijepo raspršiti u vodi. Stvar je bila bezopasna koliko i beskorisna. No, bila je skupa i za pripravu je trebalo puno vremena tako da je sasvim jasno zašto su alkemičari voljeli taj lijek.
Kad smo već kod ubijanja, bio je jedan starokineski alkemičar koji je svom caru dao lijek od kojeg ovaj nikad nije ostario.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Old 18.03.2007., 20:03   #95
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Nešto sam o tome čitao u Povijesti kemije. Bilo je dosta popularno u staroj Kini, a i poslije.
Recept je bio nešto tipa: uzeti komadić zlata i n puta ga spaliti u nečem organskom (orahovoj ljusci ili takovom nečem). Na kraju se zlato prevede u crveni prah koji se dade lijepo raspršiti u vodi. Stvar je bila bezopasna koliko i beskorisna. No, bila je skupa i za pripravu je trebalo puno vremena tako da je sasvim jasno zašto su alkemičari voljeli taj lijek.
Kad smo već kod ubijanja, bio je jedan starokineski alkemičar koji je svom caru dao lijek od kojeg ovaj nikad nije ostario.


Kako je onda umro?!
Da to nije onaj Kurosawin;Posljednji kineski ...
__________________
rembrandt
rembrandt is offline  
Old 20.03.2007., 16:37   #96
Quote:
rembrandt kaže: Pogledaj post
[/b]

Kako je onda umro?!
Umro je a da nije ostario.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Old 20.03.2007., 17:16   #97
Quote:
rembrandt kaže: Pogledaj post
[/B]

Kako je onda umro?!
Da to nije onaj Kurosawin;Posljednji kineski ...
Quote:
El Ninho kaže:
Umro je a da nije ostario.


Ne znam što je poslije bilo s alkemičarem.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Old 20.03.2007., 20:30   #98
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post


Ne znam što je poslije bilo s alkemičarem.
Isto.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Old 20.03.2007., 20:44   #99
Quote:
El Ninho kaže: Pogledaj post
Umro je a da nije ostario.
Ako je umro mlad,bio je lijep leš...

Alkemičar je pogubljen da još nekom ne bi rekao tajnu...
__________________
rembrandt
rembrandt is offline  
Old 20.07.2007., 17:00   #100
Neću se priključiti raspravi, ali ću napisati par riječi - za one koje to zanima.

Ionsko srebro je nevjerojatno učinkovito. Osim onog popisa koji kola netom (za koloidno srebro), pokazalo se zlata vrijednim i za mnoge druge stvari.
Na početku - koristi ga moja cijela obitelj, prijatelji, rodbina i kućni ljubimci raznih vrsta.
Od prije nekoliko mjeseci, koristi ga i sve više ljudi i njihovih ljubimaca iz cijele Hrvatske.
Povratne informacije su fenomenalne, a najdraže su mi one od potpunih skeptika i cinika.

Ono na što bi svakako htjela upozoriti je proizvodnja koloidnog srebra uređajima koji se reklamiraju na netu za par sto eura ili dolara, a još je neusporedivo gora varijanta - uređaj domaće proizvodnje.
Zahvaljujući prijateljstvima, poznanstvima, spletu raznih okolnosti i puno sreće, došli smo u priliku kontaktirati još prije puno godina s ljudima koji se time bave cijeli radni vijek i znaju i više nego priznaju.
Na kraju su nam ti ljudi omogućili i da danas imamo jedan od najkvalitetnijih uređaja.
Da se ne shvati pogrešno - nabavili smo ga zbog specifičnih obiteljskih potreba, a sve ostalo se dogodilo spontano zbog prijatelja i njihovog oduševljenja rezultatima.
Upravo zato je cijena više nego povoljna... usporedbe radi, u Švicarskoj je 250 ml 28,90 eura.
I pritom je to koloidno, a ne ionsko srebro....

Ljudi nemaju pojma što zapravo proizvedu u takvoj kućnoj radinosti, a skeptici jedva dočekaju staviti linkove na posljedice tako proizvedenog srebra.
Argirija je najmanji problem u odnosu na sve ostale posljedice konzumacije srebra proizvedenog na takvim uređajima.

Svakako se osjećam obaveznom upozoriti i na koloidno srebro koje se proizvodi i prodaje u Srbiji i Bosni. Na žalost i u Hrvatskoj se prodaje to isto srebro (južni dio), ali do tog podatka, naravno, nećete samo tako lako doći.
I pritom ne upozoravam toliko na posljedice, koliko na neučinkovitost.
Imali smo prilike u više slučajeva usporediti djelovanje tog srebra i našeg.

Nemam želje mijenjati uvjerenja, stavove i mentalne sklopove.
Ovaj post je rezultat stava da svi imaju pravo na informaciju ako je žele i namijenjen je onima kojima je pomoć potrebna.
Uz činjenicu da je ionsko srebro nema nikakvih štetnih posljedica – nemate što izgubiti.
Oni koji su bili ili jesu bolesni – znaju cijeniti zdravlje. Ostali će to tek otkriti....

I još da ne zaboravim – i u Hrvatsku se uvoze zavoji s ionskim srebrom – legalno.....

Zadnje uređivanje normall : 19.08.2007. at 16:43.
feniks.hr is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:12.