Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2007., 21:30   #41
Quote:
ja i bash ja kaže: Pogledaj post
podijeli nama, a mi ti svaki onda damo jednu već razvijenu presadnicu
Hehe, moze

[QUOTE=PS. na paketiću ti je sve napisano (nacrtano) , a sjeme se u pravilu posipa slojem prosijane zemlje 3x debljim od promjera sjemena ; prije neg je protjeralo ne zalijeva se, nego se sije na vlažnu podlogu, prekrije suhom prosijanom zemljom, orosi prskalicom i prekrije prozirnim plastičnim poklopcem ili najlonom (ne da dodiruje zemlju, nego da ima zraka) ...kad proklija makne se pokrov i rosi se, a zalijevati se počne tek kad je biljčica već jača (bar 4 lista)[/QUOTE]

E, super, hvala na savjetima!
Odmah se sutra bacam na sadnju!
Nije paketic, u onom klasicnom smislu, nego neko pakovanje iz konzuma...
Pola sam vec pojela
malapticica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 09:29   #42
Quote:
malapticica2 kaže: Pogledaj post
Imam ja par pitanjca.

Imam paketic tih kupovnih rajcica doma, htjela bih ih posaditi.

Koliko se duboko sade?

Koliko im treba da niknu?

Koliko cesto treba zalijevati dok nicu?
Ja sam posijala sjemenkice od tih kupovnih rajcica, u malu teglicu na dubinu 1.5 cm otprilike, zasula smrvljenom zemljom, obicnom za balkonsko cvijece, niknulo je u roku 5 dana, zalijem tu i tamo, jos uvijek radije spricam.
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 11:38   #43
Hvala na odgovoru, danas sam ih tak posadila i sad sam u iscekivanju
malapticica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 14:43   #44
Quote:
malapticica2 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru, danas sam ih tak posadila i sad sam u iscekivanju
Ma to ti nice ko ludo, ako si citala sve postice ovdje vidjet ces da sam svoje posijala 10.4. a vec 16. su bile vani, osim ako ove iz Konzuma sporije nicu
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 15:16   #45
Quote:
sanja_volim orhideje kaže: Pogledaj post
Ma to ti nice ko ludo, ako si citala sve postice ovdje vidjet ces da sam svoje posijala 10.4. a vec 16. su bile vani, osim ako ove iz Konzuma sporije nicu
Da, vidjela sam da su ti jako brzo nikle

Nadam se da ce i moje!

Ak ne, bum tuzila konzum
malapticica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 11:43   #46
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Zao mi je da nisam ranije vidjela ovu temu. Za nekih 15 dana planiram skoknuti do Hrvatske, ako zelis javi mi koju vrstu rajcica zelis, mogu ti nabaviti i postom poslati. Doduse bit ce kasno za ovu godinu.
Piccadilly
tyty
ciliegino pachino
Na zalost mm je vec posijao sjeme koje smo ostavili od lani.
ja nisam bila na forumu dvadesetak dana, pa ti nisam odmah odgovorila, ali sam jako zainteresirana za to sjeme, pa makar i za nagodinu. rajčice su prekrasne!
Conanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 15:00   #47
Quote:
malapticica2 kaže: Pogledaj post
Da, vidjela sam da su ti jako brzo nikle

Nadam se da ce i moje!

Ak ne, bum tuzila konzum
I ? Jel su niknule? Ja sam svoje rasadjivala ovaj vikend, sad bumo vidjeli kak ce biti dalje... Kad mogu ocekivati berbu?
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 23:32   #48
Quote:
sanja_volim orhideje kaže: Pogledaj post
I ? Jel su niknule? Ja sam svoje rasadjivala ovaj vikend, sad bumo vidjeli kak ce biti dalje... Kad mogu ocekivati berbu?
Jesu Vec je 12.-og bilo nekoliko maleckih vani. Danas mi je u posudici cijela dzungla!

Kad si ih rasadjivala, jesu li imali vise od dva listica?
Ne znam dal da jos pricekam, ili da ih odmah sad rasadim...

Iskreno, i mene zanima kad se moze ocekivati berba.

Tko ce li nam reci?
malapticica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 09:13   #49
Quote:
malapticica2 kaže: Pogledaj post
Jesu Vec je 12.-og bilo nekoliko maleckih vani. Danas mi je u posudici cijela dzungla!

Kad si ih rasadjivala, jesu li imali vise od dva listica?
Ne znam dal da jos pricekam, ili da ih odmah sad rasadim...

Iskreno, i mene zanima kad se moze ocekivati berba.

Tko ce li nam reci?
Rasadjivala sam ih ovaj vikend, a posijala 10.4., znaci mjesec dana su bili svi skupa u jednoj teglici, taman su osim onih prvih listica poceli dobivati ´´drugi kat´´ listica. One najvece posadila sam u posebne teglice ( male, ostalo od kad sam kupila petunije i surfinije u Baumaxu ), a ostale koje su slabije napredovale ostavila sam jos malo skupa. Ne znam dal si procitala ovdje koliko narastu, po 2 metra tak da na balkonu nema mjesta za njih 20 koliko ih imam sad, al dragi mi je obecao da cemo otici u 6.mj u Dalmaciju i tamo ih udomaciti kod njegovih roditelja
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 18:20   #50
Quote:
sanja_volim orhideje kaže: Pogledaj post
Rasadjivala sam ih ovaj vikend, a posijala 10.4., znaci mjesec dana su bili svi skupa u jednoj teglici, taman su osim onih prvih listica poceli dobivati ´´drugi kat´´ listica. One najvece posadila sam u posebne teglice ( male, ostalo od kad sam kupila petunije i surfinije u Baumaxu ), a ostale koje su slabije napredovale ostavila sam jos malo skupa. Ne znam dal si procitala ovdje koliko narastu, po 2 metra tak da na balkonu nema mjesta za njih 20 koliko ih imam sad, al dragi mi je obecao da cemo otici u 6.mj u Dalmaciju i tamo ih udomaciti kod njegovih roditelja
Sad sam ih bas gledala, u sredini, tam di su dva listica poceli su polako nicati novi, tak da ih mislim za tjedan dana polako rasadjivati.
Trenutno ih pokusavam udomiti di god stignem

Istina, ljudi me malo cudno pogledaju kad im kazem kaj sam posadila, ali...
Naci ce se
malapticica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 21:11   #51
Ja sam prosli vikend presadila paradajzice i sad je pola od tih presadjenih povenulo, nisam sigurna da ce prezivjeti... Zasto?
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 22:06   #52
Nemam pojma, meni su jako dobro podnosili presađivanje.
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 22:16   #53
Quote:
passiflora kaže: Pogledaj post
Nemam pojma, meni su jako dobro podnosili presađivanje.
Ne znam ni ja, a dobro sam ih pazila, i sklonila od sunca i sve, bas me to rastuzilo
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 22:15   #54
Pozdrav!

Evo ja sam nekidan (inspirirana ovim vašim uspjesima ) kupila ove male pomice u Mercatora , izvadila sjeme i posadila .....nakon 5 dana je niknulo! jupi!!!A nisam virovala da oće....sad svaki dan zemlju malo poprskam vodom i to je to....evo stavit ću jednu sliku da vidite kako to izgleda trenutno ( danas je 6. dan otkada sam stavila sjeme)....kad da ih presadim ?....

Poz
dupini is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 22:19   #55
evo slika ...
Attached Images
File Type: jpg pome.jpg‎ (4.8 KB, 628 views)
dupini is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 12:29   #56
[QUOTE=....kad da ih presadim ?....[/QUOTE]

Haj!

Jucer sam presadjivala svoje malecke, danas ih gledam i primjetih da su poceli jace razvijati listice nego onda dok su bili skupa!

Eto, od nicanja do presadjivanja razmak je bio 2 tjedna. Probaj i ti svoje tako i sve bi trebalo biti ok
malapticica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 16:31   #57
evo meni je proslo ima.....pa ja mislim 10-tak dana.......odlucila sam ih sutra presadit jer sam ovih dana posijala dosta toga pa sutra sve to presadujem....
hvala na savjetu

Poz
dupini is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 17:36   #58
Ja nisam vise pametna sto se tice rajcica, od 8 koliko sam presadila, 3 su se primile, ostale se posusile, na znam zasto?! Nisu bile na suncu, normalno sam ih zalila, mozda jer je zemlja drugacija od one u kojoj su nikle... Ove sto su ostale skupa super napreduju, presadjivat cu ih kad jos malo ojacaju...
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 17:47   #59
Quote:
sanja_volim orhideje kaže: Pogledaj post
Ja nisam vise pametna sto se tice rajcica, od 8 koliko sam presadila, 3 su se primile, ostale se posusile, na znam zasto?! Nisu bile na suncu, normalno sam ih zalila, mozda jer je zemlja drugacija od one u kojoj su nikle... Ove sto su ostale skupa super napreduju, presadjivat cu ih kad jos malo ojacaju...
Sanja,vjerovatno se radi o tkz.polijeganju rasada.Savjet ti je da smanjiš zaljevanje na najmanju moguču mjeru/zaliješ ih obilno i ne zaljevaš do trenutka kada primjetiš da su rajčice malo polegle usljed nedostatka vode/.
Izbjegavaj izlaganje presadnica na sunce u perjodu 11-16h.
Inaće oboljenja koja uzrokuju polijeganje rasada lako se rješavaju fungicidima.
Jelsa49 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 09:38   #60
Quote:
Jelsa49 kaže: Pogledaj post
Sanja,vjerovatno se radi o tkz.polijeganju rasada.Savjet ti je da smanjiš zaljevanje na najmanju moguču mjeru/zaliješ ih obilno i ne zaljevaš do trenutka kada primjetiš da su rajčice malo polegle usljed nedostatka vode/.
Izbjegavaj izlaganje presadnica na sunce u perjodu 11-16h.
Inaće oboljenja koja uzrokuju polijeganje rasada lako se rješavaju fungicidima.
Znaci mozda sam previse zalila?! A cuj, moze biti... Bas mi je cudno to sve izgledalo, kao da se stabljika posusila odnosno onemocala tik na ulazu u zemlju. Bas me rastuzilo to sa rajcicama, ove 3 koje su se primile su ok, a one koje su ostale skupa su super napredovale, pustit cu da malo ojacaju jos pa cu ih onda presaditi. Mislila sam da sam ih prerano presadila, al kad sam procitala ovdje o presadjivanju nakon 2 tjedna i da je sve ok skuzila sam da nesto nije u redu, jer moje imaju vec mjesec dana...
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:23.