Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2012., 14:14   #61
Quote:
vedra kaže: Pogledaj post
moja mala ima 16 mjeseci.diše isključivo na usta, hrče ponoći i radi pauze u disanju.ima zadah iz usta. već joj 4 mjeseca bez prestanka curi nos, nekad bijelo-prozirno, nekad žuto-zeleno, ali 4 mjeseca ful jako bez prestanka. svakih 5 dana otprilike dobije temperaturu preko 38, koja nekad zna trajat samo 1 dan, a nekad tjedan dana. trenutačno ima upalu uha i dobila je antibotik.nakon svih silnih pretraga što smo napravili, zaključak je da definitivno treba vadit treći krajnik pa idemo u srijedu po termin za operaciju.
ja sad naravno umirem od straha jer ima samo 16 mjeseci, jer joj ne mogu ništa objasniti što je čeka i zašto će je boliti užasno me strah anestezije!
jel netko zna koliko se otprilike čeka operacija u riječkoj bolnici?
i kako se dijete uspavljuje za anesteziju, samo maskicom ili kroz braunilu??
i jel smije imati dudu nakon operacije?kaže mi stara da ne smije, a ne znam kak ćemo to onda izdržat!!
Može info kako je prošlo? Mislim da će i nas ovo čekati prije ili poslije, a malena ima 19 mj.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 16:21   #62
Nismo sigurni što je :-(

Molila bih savjet,

maleni mi ima 4 godine, već neko vrijeme primijetim da teže diše na nos i da govori nazalno, dah is usta mu je smrduckav i to primijetim već godinu do dvije no to sam pripisivala želucu pa nisam obraćala pažnju. On je većinu vremena kod bake i dede u kući , tamo spava u hladnoj sobi i grijanje je na kamin. No kada dođemo u stan, di je grijanje centralno ili kada smo u većoj gužvi, on počne teže disati , nos mu je začepljen ali što je najveći problem njemu nos krvari, ne obilno ali je uvijek unutrašnjost jako krvava i kada isperemo sa kapima (morska vodica) počisti nosna šupljina ali nam onda gore iz dubine puhanjem nosa izlaze stalno i konstantno krvavi ugrušci ili krvava slina . Pa opet se s vremena na vrijeme cijeli nos zakrvari. Nema temperaturu ali mu je čelo vidno toplije od ostatka lica i jako je blijed . Išli smo jučer k doktoru i rekao je da je infekcija trećeg krajnika (za koji nismo niti znali da ga ima) , i da je to uzrok svemu. Dobili smo antibiotik i uputnicu nakon što popije antibiotik odemo na ORL na kontrolu u klaicevu. No jutros kada sam zvala da se naručimo , sestra nam je rekla da ne čekamo nego dođemo odmah sutra pa opet nakon popijenog antibiotika.

Ne znam što da radim jer smo antibiotik već počeli piti.....

Da li je netko imao ovakve simptome kod djeteta i što je na kraju bilo ?

Unaprijed hvala.....
krilalabuda is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 14:48   #63
MOLIM POMOĆ!!!!!!!!!!Mala će mi morati na operaciju 3.krajnika i naručili smo se kod dr.GEBERA u Vinogradskoj ,pa Vas molim ako tko ima iskustva sa dotičnim doktorom i da li postoji mogućnost da preko noći budem sa njom!?

Hvala
ninočka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 20:50   #64
mog malog isto najvjerojatnije očekuje operacija adenoidnih vegetacija i ugrađivanje cjevčica u uho.
i mene zanima ako je netko već to radio na vinogradskoj, kako to sve izgleda, koliko traje boravak u bolnici, ima li tamo apartmana?

ako sam dobro shvatila sestru tamo gdje smo se naručivali za operaciju, on bi bio prvi dan primljen, drugi dan operiran i onda odmah taj dan pušten doma.
ne kužim onda čemu ovo noćenje prije operacije
i svakako bih to htjela izbjeći, ako je ikako moguće
ili biti s njim.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 18:17   #65
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
mog malog isto najvjerojatnije očekuje operacija adenoidnih vegetacija i ugrađivanje cjevčica u uho.
i mene zanima ako je netko već to radio na vinogradskoj, kako to sve izgleda, koliko traje boravak u bolnici, ima li tamo apartmana?

ako sam dobro shvatila sestru tamo gdje smo se naručivali za operaciju, on bi bio prvi dan primljen, drugi dan operiran i onda odmah taj dan pušten doma.
ne kužim onda čemu ovo noćenje prije operacije
i svakako bih to htjela izbjeći, ako je ikako moguće
ili biti s njim.
ja imam info za klaićevu pa ako vas zanima recite da ne pišem bezveze
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 22:24   #66
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
ja imam info za klaićevu pa ako vas zanima recite da ne pišem bezveze
mene zanima vinogradska, definitivno tamo idemo.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 18:46   #67
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
mene zanima vinogradska, definitivno tamo idemo.
moja je vadila sva tri u vinogradskoj prije 2 godine doduse.

dosli smo dan ranije gore na jos jedan pregled, ali je primljena je rano ujutro na dan operacije koja je bila tek negdje poslije podne i morala je ostat jedan dan gore (kolko sam ja skuzila hoce pustit starije isti dan doma, ali manje vole ostavit i nadgledat)

bila je sobi vulgaris (djeca su u sobama na orl odvojeni vratima od odraslih) tak da ne znam za apartmane.... valjda se mogu koristit oni na pedijatriji? (bilo nekih 600kn +pdv prije godinu dana)
bemmu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 09:39   #68
ocekuje nas operacija krajnika za 20ak dana. iduci tjedan nam je kontorolni pregled kod otorinca, par dana iza toga pregled kod anesteziologa.
zanima me da li mora donjeti nalaze krvi i ostale (pise na papiru, nisam zapamtila a da sad ne trazim) i kod otorinca ili samo kod anesteziologa??
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 10:31   #69
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
ja imam info za klaićevu pa ako vas zanima recite da ne pišem bezveze
ništa nije bezveze, samo nam napiši
majaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 09:56   #70
Mi smo bili na pregledu kod ORL, zbog otežanog disanja tj. disanja na usta. Ona (3,5 g) stalno već duže vrijeme diše na usta, skoro nikad na nos, i hrče dok spava, bez obzira jel prehlađena ili nije. I priča nazalno. I uglavnom povećan joj je treći krajnik, doduše i ostala 2 su malo veća, al samo po sebi nije strašno, iako joj očito smeta za disati kroz nos. Ali nakon timpanograma je ispalo da ima tekućine u oba uha i na njima je timpanogram tipa B.
Moram napomenuti da nikad nije imala upalu uhu i općenito je jako zdravo dijete i jako rijetko je bolesna (1x godišnje). To je osobito značajno jer ide u jaslice tj. sada vrtić od svoje navršene godine dana, pa je izložena svemu i svačemu tamo.
Dr. je rekao da ćemo vidjeti kako će biti na sljedećm pregledu (za 2 mjeseca) i da odmah zakažemo operaciju trećeg krajnika (prvi termin je u 6om mjesecu). Ono što me je šokiralo je kad je spomenuo ugradnju cjevčica u uho, za koje sam prvi put čula, pa sam ostala paf. I moram napomenuti da ona nas sasvim dobro čuje, i kad tiše pričam sve me čuje i razumije. i nikad nisam primjetila da slabije čuje pa ja mislim da to nije nešto trajno i dugo tu, nego kratko (imala je prije mjesec-dva upalu grla i bila na antibiotiku).
Dobili smo terapiju fluimukanom u nadi da će ono razrijediti tu sluz u uhu i da će iscuriti. I rekao je da tu puno pomaže općenito proljeće i ljeto i osobito more.
Sama operacija trećeg krajnika nije strašna i ona je potrebna, ali ja sam jako skeptična oko tih cjevčica u uhu, osobito nakon prvog pregleda i 1 lošeg nalaza. I stvarno nikad nije imala upalu uha niti ikakvih problema koji se povezuju s tim.
Nakon što mi je sve to sjelo, zanimaju me vaša iskustva s tim. Kakvo stajalište imati oko tih cjevčica, zašto je to potrebno? Zar nije bolje pustiti uho da samo "prodiše" s obzirom da nema problema sa sluhom, vidljivih. Bubnjić izgleda dobro inače.
I zašto bi odmah to spomenuo nakon samo 1 pregleda. . Preplašio me jer nisam to očekivala.

I spomenuo je za te cjevčice, da će znati jesu li potrebne tek nakon što odstrani treći krajnik pa ako je ta tekućina u uhu vodena onda ne treba, al ako je sluz onda da će staviti.
majaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 12:23   #71
Quote:
majaa kaže: Pogledaj post
Mi smo bili na pregledu kod ORL, zbog otežanog disanja tj. disanja na usta. Ona (3,5 g) stalno već duže vrijeme diše na usta, skoro nikad na nos, i hrče dok spava, bez obzira jel prehlađena ili nije. I priča nazalno. I uglavnom povećan joj je treći krajnik, doduše i ostala 2 su malo veća, al samo po sebi nije strašno, iako joj očito smeta za disati kroz nos. Ali nakon timpanograma je ispalo da ima tekućine u oba uha i na njima je timpanogram tipa B.
Moram napomenuti da nikad nije imala upalu uhu i općenito je jako zdravo dijete i jako rijetko je bolesna (1x godišnje). To je osobito značajno jer ide u jaslice tj. sada vrtić od svoje navršene godine dana, pa je izložena svemu i svačemu tamo.
Dr. je rekao da ćemo vidjeti kako će biti na sljedećm pregledu (za 2 mjeseca) i da odmah zakažemo operaciju trećeg krajnika (prvi termin je u 6om mjesecu). Ono što me je šokiralo je kad je spomenuo ugradnju cjevčica u uho, za koje sam prvi put čula, pa sam ostala paf. I moram napomenuti da ona nas sasvim dobro čuje, i kad tiše pričam sve me čuje i razumije. i nikad nisam primjetila da slabije čuje pa ja mislim da to nije nešto trajno i dugo tu, nego kratko (imala je prije mjesec-dva upalu grla i bila na antibiotiku).
Dobili smo terapiju fluimukanom u nadi da će ono razrijediti tu sluz u uhu i da će iscuriti. I rekao je da tu puno pomaže općenito proljeće i ljeto i osobito more.
Sama operacija trećeg krajnika nije strašna i ona je potrebna, ali ja sam jako skeptična oko tih cjevčica u uhu, osobito nakon prvog pregleda i 1 lošeg nalaza. I stvarno nikad nije imala upalu uha niti ikakvih problema koji se povezuju s tim.
Nakon što mi je sve to sjelo, zanimaju me vaša iskustva s tim. Kakvo stajalište imati oko tih cjevčica, zašto je to potrebno? Zar nije bolje pustiti uho da samo "prodiše" s obzirom da nema problema sa sluhom, vidljivih. Bubnjić izgleda dobro inače.
I zašto bi odmah to spomenuo nakon samo 1 pregleda. . Preplašio me jer nisam to očekivala.

I spomenuo je za te cjevčice, da će znati jesu li potrebne tek nakon što odstrani treći krajnik pa ako je ta tekućina u uhu vodena onda ne treba, al ako je sluz onda da će staviti.
jeste li bili na testiranju sluha? jeste li radili timpanogram? kako znaš jel te dijete na oba uha čuje podjednako "dobro"? samo temeljem osobne procjene? osobna procjena je često kriva... evo moj malac je po mojem mišljenju odlično čuo, ali nakon napravljenog timpanograma saznali smo da je nalaz na jednom uhu krivulja A, a na drugom krivulja B. krivulja A je uredan nalaz, ali krivulja B označava da se u uhu nakuplja sekret koji remeti savršen sluh. znači na jedno uho je malac čuo manje nego na drugo. nalaz je pokazao da sluh mog djeteta nije odličan kao što sam mislila... e sad, treba li ugrađivati cjevčice ili ne znapravo ovisi o tom nalazu. ako je nalaz slučajno krivulja C onda nema razmišljanja jer su cjevčice neophodne. ako je krivulja B onda je dovoljno odstraniti treću mandulu. kad smo mi išli na operaciju doktorica je ostavila otvorenu mogućnost ugradnje cjevčica, ali ih nije stavila jer je realna slika odgovarala nalazu timpanograma i cjevčice nisu bile potrebne. odstranjena je samo treća mandula i slijedeći timpanogram je pokazao krivulju A u oba uha.
__________________
"Ljudska je glupost institucionalizirana i poticana od društva, a svaki oblik borbe protiv nje unaprijed je osuđen na propast." - Krleža
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 12:58   #72
Quote:
majaa kaže: Pogledaj post
Mi smo bili na pregledu kod ORL, zbog otežanog disanja tj. disanja na usta....
evo tema naziva upala uha gdje smo na zadnje dvije stranice raspravljali o kroničnom sekretornom otitisu i ugradnji cjevčica, tamo ću ti odgovoriti
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 13:18   #73
u međuvremenu sam ih malo zagnjavila na ORL na vinogradskoj, bili su ljubazni u davanju informacija.
dakle, prvi dan dijete samo dođe na pregled i ide kući spavati.
drugi dan je operacija i mora ostati noćiti u bolnici, a treći dan je otpust.
imaju apartmane.

edit: ti apartmani su baš na ORL dječjem odjelu i cijena je 370 i nešto kn plus pdv.

Zadnje uređivanje tisi : 12.03.2013. at 13:42. Reason: dopuna
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 14:26   #74
Quote:
rossi79 kaže: Pogledaj post
jeste li bili na testiranju sluha? jeste li radili timpanogram? kako znaš jel te dijete na oba uha čuje podjednako "dobro"? samo temeljem osobne procjene? osobna procjena je često kriva... evo moj malac je po mojem mišljenju odlično čuo, ali nakon napravljenog timpanograma saznali smo da je nalaz na jednom uhu krivulja A, a na drugom krivulja B. krivulja A je uredan nalaz, ali krivulja B označava da se u uhu nakuplja sekret koji remeti savršen sluh. znači na jedno uho je malac čuo manje nego na drugo. nalaz je pokazao da sluh mog djeteta nije odličan kao što sam mislila... e sad, treba li ugrađivati cjevčice ili ne znapravo ovisi o tom nalazu. ako je nalaz slučajno krivulja C onda nema razmišljanja jer su cjevčice neophodne. ako je krivulja B onda je dovoljno odstraniti treću mandulu. kad smo mi išli na operaciju doktorica je ostavila otvorenu mogućnost ugradnje cjevčica, ali ih nije stavila jer je realna slika odgovarala nalazu timpanograma i cjevčice nisu bile potrebne. odstranjena je samo treća mandula i slijedeći timpanogram je pokazao krivulju A u oba uha.
Možda nisi vidjela kad sam napisala (puno sam pisala, znam) ali radili smo timpanogram i nalaz je B u oba uha. Mi i dalje ne primjetimo da ona slabije čuje. i naravno da se grizem zbog toga, al ona stvarno ok čuje.


@tihonsee:
i mi ćemo (zasad) u vinogradsku, kod dr. B. , i rekao nam je da se isti dan ide doma ako je samo treći krajnik u pitanju (5 sati poslije operacije).

Ono što me iznenadilo (i šokiralo , jer sam ipak prvi put tada čula za te cjevčice) je da ih je odmah spomenuo. Očekivala sam da će reći da dođemo nekoliko puta na pregled i sl. pa tek onda da će spomenuti operaciju. Ovako je ispalo rezervirajte si odmah operaciju, i pregled mjesec dana prije. Znači samo jedan pregled do operacije.
Jel to uobičajeno?
majaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 14:06   #75
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
MIha hrče, spava otvorenih usta al napregledu sve ok...

Ako je problem 3. krajnik jel se odstranjuje samo on ili svi?
Mislim da bi se trebao odstraniti samo treći krajnik a ne svi..jer ostale tonzile sudjeluju u stvaranju limfatičkog prstena koji služi za obranu organizma

Zadnje uređivanje tanveer : 25.03.2013. at 14:56. Reason: popravak quota
Diana Jahaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 19:22   #76
Quote:
ninočka1 kaže: Pogledaj post
MOLIM POMOĆ!!!!!!!!!!Mala će mi morati na operaciju 3.krajnika i naručili smo se kod dr.GEBERA u Vinogradskoj ,pa Vas molim ako tko ima iskustva sa dotičnim doktorom i da li postoji mogućnost da preko noći budem sa njom!?

Hvala
nema sanse da te ostave s njom, ja sam se grebla i molila da ostanem s djetetom, nedaju ni pod razno, tako da smo naoc proveli u autu na parkiralistu i odma ujutro u 8 su nam dozvolili da dodemo k njoj ..

inace ujutro u 7 smo dosli, presvukla sam je u pidzamu i rekli su nam da odemo prije vizite u 8 i da dodemo oko 3 kad pocnu posjete i smjeli smo biti kod nje do nekih 7 navecer . a sljedece jutro kad smo dosli me prvo pitala zasto sam je ostavila - onda znas kakva joj je bila noc ( a imala je 2 godine )

a za apartman su nam rekli 700 kn ( i to kad je slobodan ) tak da smo se mi jako dvoumili dal da je damo u vinogradsku ili ne , premda doktor je super , a ako se imas i zelis vremena premjestiti u dubravi su dobri doktori i imas mogucnost ostat s djetetom po dogovoru ili u apartmanu za 200 kn

SRETNO
__________________
LUCIJA - 08.07.2009. i PATRICIJA - 13.03.2012. -mamini anđeli :)
zekip is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 21:57   #77
Quote:
zekip kaže: Pogledaj post
a za apartman su nam rekli 700 kn ( i to kad je slobodan ) tak da smo se mi jako dvoumili dal da je damo u vinogradsku ili ne , premda doktor je super , a ako se imas i zelis vremena premjestiti u dubravi su dobri doktori i imas mogucnost ostat s djetetom po dogovoru ili u apartmanu za 200 kn

SRETNO
meni je sestra kod koje sam rezervirala apartman rekla da košta 370 i nešto kuna plus pdv.
znači nekih oko 450kn ako dobro računam.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 10:37   #78
da, tako sam i ja cula, al kad sam pitala dr Gebera - izjavio je da je 700 kn, i da nam se ne isplati ( vjerojatno zato da nas se cim prije rjesi) a moja sestricna je bila s malim dole prije nove godine zbog uha nesto i ona je platila 1700 kn za 3 dana, tak da mi se cini da oni stave cjenu kako kome ..

treba se raspitati - jer i ja sam cula inace da je 450 kn/dan ..
__________________
LUCIJA - 08.07.2009. i PATRICIJA - 13.03.2012. -mamini anđeli :)
zekip is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 11:01   #79
bili smo na kontrolnom pregledu, i desno uho se očistilo od sekreta, u lijevom ga još ima. sve mandule su još tu, velike kao i inače. nama ona isto čuje kao i prije tj nikad nismo primjetili da lošije čuje.
sljedeća kontrola je na jesen, pa ćemo vidjeti dal će se i to uho pročistit preko ljeta i u kakvom će stanju biti mandule.
ponavljam, mi problema sa zdravljem i upalom uha nikad nismo imali, samo ima jako povećani treći krajnik i diše na usta stalno. (nuspojava hrkanje)
sad je u priči operacija sve 3 mandule, ne samo treće kao prije, al sve ćemo vidjet na jesen.
manje sam nervozna oko cjevčica tj sad me više uopće ne brinu (prošli put me sve to iznenadilo)
majaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 22:24   #80
Quote:
majaa kaže: Pogledaj post
molim te opiši malo operaciju, pred i post operativno razdoblje. bolnicu i sve. može i na temi treća mandula/krajnik.
mi smo bili u vinogradskoj, sve je dobro prošlo.
imaju otprilike 5-6 djece na programu, najmlađi idu prvi.
otpust je isti ili drugi dan, ovisi o više faktora, ponajprije o operateru (neki nisu skloni tome, mislim dr geber), te o stanju iza operacije.
mi smo išli isti dan doma, u 9h je operiran, u 15h smo išli.
s tim da je formalno prijem dan prije operacije, kad dijete pregledaju, popričaju s roditeljem i upišu u bolnicu, poslije toga se ide doma; na dan operacije se dođe rano ujutro s djetetom u bolnicu; službeni otpust kad dobijete papire je dan poslije operacije.
nas je operirao prof baudoain, za njega imam samo riječi hvale, isto kao i za sestre na odjelu.
moja velika zamjerka je što se ne može biti uz dijete

postoperativno razdoblje je kod nas dobro prošlo, bez komplikacija, evo sad smo bili i na prvoj kontroli nakon 7 dana, sve je ok.

preoperativno vas očekuje vađenje krvi, EKG i pregled kod anesteziologa.

Zadnje uređivanje tisi : 25.05.2013. at 22:34.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:59.