Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2014., 23:54   #41
ja bi tako napravio
a uostalom, kakve veze ima autoskola s ispitivacem?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 23:58   #42
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
ja bi tako napravio
a uostalom, kakve veze ima autoskola s ispitivacem?
pa neki ljudi valjda nisu pročitali post do kraja pa su krenuli s pričom o ispitivačima i rušenju na ispitima

nema veze s AŠ al opet i oni su sudionici u cijeloj toj priči koji mogu pomagat i odmagat, sad s razlogom ili bez, mislim da smo dosta spomenuli u prijašnjim postovima
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 00:02   #43
mogu dati losu obuku kandidatu, ali s tim i sebi ruse kredibilitet
a ispitivac je na fiksnoj placi i jebe mu se, a kandidata uvijek ima
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 00:42   #44
Ja bi prije rekao da ti je brat ili nezainteresiran da nauči voziti ili je teški antitalenat koji i ako ikad položi i dobije vozačku nikad neće voziti . A tvoje sumnje po meni nisu opravdane jer svakoj auto školi i instruktoru u cilju je imati što veću prolaznost i kvalitetna obučenost kandidata . Po zanimanju sam instruktor vožnje nekad davno imao sam svoju auto školu . Kandidat rekorder po padanju na ispitu iz vožnje odvozio je svojih 9 ispita i na zadnjem nekako je položio , dobio je dozvolu i nikad nije sjeo za volan kao i moja supruga koja je položila iz drugog pokušaja i također ne vozi ali za razliku od ovog ona ipak ima smisla i tehniku ali ima tu i neki strah ili tko zna šta . Tako da ne mislite da platio sam obuku i oni meni moraju dati dozvolu , NE moraju ! Ispitivači su tu da ih uvjerite da ste zreli za samostalno upravljanje vozilom i ako ne dokažete i ne ispunite onaj minimum koji se od vas traži nema potpisa i točka . I ja sam bio ispitivač i nikad ne bi i nisam stavio svoj potpis nekom za koga nisam siguran da može samostalno upravljati vozilom u prometu .
Cobra024 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 01:29   #45
Quote:
Cobra024 kaže: Pogledaj post
Tako da ne mislite da platio sam obuku i oni meni moraju dati dozvolu , NE moraju ! Ispitivači su tu da ih uvjerite da ste zreli za samostalno upravljanje vozilom i ako ne dokažete i ne ispunite onaj minimum koji se od vas traži nema potpisa i točka . I ja sam bio ispitivač i nikad ne bi i nisam stavio svoj potpis nekom za koga nisam siguran da može samostalno upravljati vozilom u prometu .
tako bi trebalo biti i pohvala svakom instruktoru koji zaista želi od kandidata napraviti dobrog i sigurnog vozača.

ipak, moje skromno mišljenje je da je osnovni zakonski paket u autoškoli nedostatan, tih 30 i nešto sati, ne samo kod onih kandidata koji ne zabljesnu svojom vještinom u samom početku; ponavljanje određenih radnji i učenje na vlastitim greškama kroz dužu obuku svakako daju spremnijeg vozača, prije svega za sam ispit. problem je utoliko što se "duža obuka" tj.dodatni sati plaćaju posebno. ali nekad mogu donijeti i određene bodove na samom ispitu. kandidat je naprosto spremniji.

nije lako proći ispit, no instruktor koji je dobro pripremio svog kandidata i nije propustio napomenuti niz detalja na koje treba obratiti pažnju (a to su uostalom detalji vezani uz samu obuku i mogu spasiti život), imat će razloga za slavlje, zajedno s kandidatom. (nevezano sad uz priče o ispitivačima ovog ili onog kalibra; i tu igra faktor sreće, između ostalog, kakvog ćeš ispitivača dobiti).
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 02:16   #46
meni se isto čini da se tu ide djelomično na to da se sto vise zaradi i da nisu svi padovi realno opravdani.

Inače neki ljudi jesu antitalent za vožnju ali uzmu vozačku čisto da imaju jer za poslove skoro sve danas treba vozačka iako na mnogima nema vožnje a može se doć javnim prijevozom.

Zna li netko kako ide sa polaganjem i troskovima. Prvi put kad se padne placa se nekoliko sati i ispit..dalje? nakon koliko se puta mora cijeli vozački ponovno uplatit?
number 19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 08:47   #47
Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
Imam jednu frku i molim pomoć

situacija je sljedeća, brat je upisal autoškolu prije dvije godine i od tad ga ekipa iz autoškole uredno maltretira

trebal je riješit autoškolu prek ljeta, prije neg krene na faks, al radi njihovog nemara se sve otegnulo, položil je teoriju i prvu pomoć i uredno krenul s vožnjom, išo na ispit iz vožnje prvi put i naravno da je pal (to je u našem kraju postala praksa), platil je par sati kolko je trebal odvozit i išo drugi put na ispit (prije toga bila mu je odbijena prijava pa je jedan rok preskočil), i opet pad

poslije toga je počel faks pa je moral pauzirat autoškolu, u međuvremenu je autoškola propala i predali su njegove papire u drugu autoškolu s kojom smo već prije imali neugodna i loša iskustva, a problem je u tomu kaj su pri nama sad samo dvije autoškole pa nema baš neki izbor

uglavnom, radi rasporeda na faksu tek je prošle godine u srpnju opet bil u mogućnosti nastaviti s autoškolom, zval je instruktora koji mu je stalno govoril da se bu javil da se dogovore za vožnju i to je trajalo skoro do sredine kolovoza, onda je na brzinu odvozil to kaj je imal i išo na ispit i naravno opet pad, poslije toga dobil je dodatne sate koje je odvozil i trebal iti na ispit, al je opet bil odbijen i moral je preskočit rok za ispit, pa je išo na sljedeći na kojem je naravno opet pal i opet je došlo vrijeme za faks i opet je moral pauzirat autoškolu

ove godine opet ista priča, u autoškoli je gužva i imaju puno kandidata i ženska je rekla da ga nemre ubacit u raspored al ga je na kraju ubacila jer sam rekla da je dosta više njihovih sranja (ne tim riječima al skužila je kaj znači) i odvozil je to kaj je imal i sad je išo na ispit i opet pad

uglavnom, pitala sam ga kaj su mu rekli zakaj je pal i uvijek su u pitanju bili neki glupi odgovori tipa, nije se dosta dugo zadržal na znaku stop, nije na vrijeme prebacil u 2,3 ili 4 brzinu, nije siguran za volanom i slične gluposti, ajde da je nekomu oduzel prednost još bi mi bilo jasno al ovo je zbilja glupo

također sam primjetila, dok sam čekala s njim na red za vožnju, da ima sve više kandidata koje ruše po više puta

da ne govorim o tome da ni sat vožnje ne traje punih 45 minuta kolko bi trebal jer instruktori imaju nekaj za obavit pa ono usput dok kandidat vozi, ili situacija od prošle godine dok su bili radovi na cesti pa je auto od autoškole na semaforu stajal 15 min i da se vozilo uglavnom na tom dijelu di su bili radovi

sad se ja pitam dal postoje kakve sankcije za autoškole i HAK radi iskorištavanja kandidata?

i dal se može uložiti kakva žalba na njihov rad ili ih treba tužiti ili kaj?

sve je uredno plaćeno, a oni nisu u stanju osposobit kandidata za vožnju, skoro pa je autoškola s ovim plaćena duplo više od redovne cijene

ak ima koji pravnik, pliz help
Nekak sumnjam da ga hak otliko mrzi da pada svaki ispit
I 2god, molim te lijepo. Pa za aviona prije dobijes dozvolu i licencu.

Usput, u hrv ne postoji toliko težak faks da nije mogel i u autoškolu usput.
Čini se da je problem složeniji nego kaj si nam opisala.

No hard feelings
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 08:55   #48
Ja sam prije nešto manje od godinu dana polagao za A kategoriju i moram priznati da je bilo jako teško. Teško u smislu kad se navikneš voziti na jedna način pa voziš na "autoškola" način. Ja sam mislio da ču pasti zbog jedne glupe sitnice ali sam prošao očito zbog realnosti ispitivaća. Ponovno polaganje je značilo novih 1200kn uplate.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 11:29   #49
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
mogu dati losu obuku kandidatu, ali s tim i sebi ruse kredibilitet
a ispitivac je na fiksnoj placi i jebe mu se, a kandidata uvijek ima
ne znam za vas, ali kod mene, ako je sat vožnje kojim slučajem trajao duže od pola sata, onda je to bila puna šaka brade. nakon svakog odvoženog kandidata instruktor prvo napravi zabilješke, pa popuši, obavi telefenski razgovor, održi uvodni govor. posebno mi je super što je svaki kandidat prije sata vožnje morao obaviti provjeru vozila što je znalo uzeti još par minuta. uglavnom 30 minuta bio je top. i pobunio se ja i za uzvrat dobivao rutu sa najviše semafora pa je ponekad efektivne vožnje izvan semafora bilo maksimalno 10 minuta. bunio se ja dalje kod gazde i ko za vraga skužio instruktor da mi baš najbolje ne idu parkiranja pa sam proveo abnormalnu količinu vremena vježbajući ista. kao što kažeš kandidata ima pa nek se buni kome ne paše. mislim da ukupno nisam prevezao 300 km na svim satovima vožnje. ta autoškola i dalje posluje.
uostalom, kako se meni čini, pada veliki broj kandidata, a kvaliteta vožnje i poznavanja propisa ljudi koji dobivaju vozačku je sve gora. prije 3 godine kolega je položio i vozio pa smo masovno bojkotirali njegovu vožnju tako da je volan svog auta na kraju dao iskusnijem prijatelju.
malinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 11:33   #50
ja s te strane nemam primjedbi, stvarno sam u autoskoli dobio i vise nego me pripadalo, a i dosao sam s odredenim predznanjem
no mogu shvatiti da ima i skola i instruktora koji su zakurac, ali jedini lijek tome je da se kandidat pobuni i trazi zamjenu ili promijeni skolu
osim sto se radi o nasoj lovi, radi se i o nasoj glavi i mozda jos i necijoj
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 11:39   #51
čak je i na Dnevniku bila reportaža da većina kandidata položi od 3. puta a ruše radi zarade
__________________
Ušće zvuka
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 11:55   #52
Quote:
Cobra024 kaže: Pogledaj post
Ja bi prije rekao da ti je brat ili nezainteresiran da nauči voziti ili je teški antitalenat koji i ako ikad položi i dobije vozačku nikad neće voziti . A tvoje sumnje po meni nisu opravdane jer svakoj auto školi i instruktoru u cilju je imati što veću prolaznost i kvalitetna obučenost kandidata . Po zanimanju sam instruktor vožnje nekad davno imao sam svoju auto školu . Kandidat rekorder po padanju na ispitu iz vožnje odvozio je svojih 9 ispita i na zadnjem nekako je položio , dobio je dozvolu i nikad nije sjeo za volan kao i moja supruga koja je položila iz drugog pokušaja i također ne vozi ali za razliku od ovog ona ipak ima smisla i tehniku ali ima tu i neki strah ili tko zna šta . Tako da ne mislite da platio sam obuku i oni meni moraju dati dozvolu , NE moraju ! Ispitivači su tu da ih uvjerite da ste zreli za samostalno upravljanje vozilom i ako ne dokažete i ne ispunite onaj minimum koji se od vas traži nema potpisa i točka . I ja sam bio ispitivač i nikad ne bi i nisam stavio svoj potpis nekom za koga nisam siguran da može samostalno upravljati vozilom u prometu .
po čemu si zaključil da je nezainteresiran ili antitalent? zato kaj je tolko put pal? kolko mi je poznato krenul je s velikim interesom u auto školu, a radi cijele situacije već je i njemu svega dosta

možda nebi do toga svega došlo da nije bilo odugovlačenja s vožnjom, da je sve redovno vozil i da poslije prvog pada nije pauziral radi njihove gluposti, vjerujem da bi već riješil sve, pa da je i popadal par put poslije toga, jer sad je već prošlo i vremena i opet se moral privikavat na vožnju i ponavljat sve ispočetka

i jučer sam saznala da instruktor kod kojeg vozi nije baš nekaj pričljiv i nije ga upozoraval na greške koje je radil, neg je samo na kraju sata vožnje dobil odgovor da nije ili da je dobro odvozil, bez ikakvih suvišnih komentara

Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
Nekak sumnjam da ga hak otliko mrzi da pada svaki ispit
I 2god, molim te lijepo. Pa za aviona prije dobijes dozvolu i licencu.

Usput, u hrv ne postoji toliko težak faks da nije mogel i u autoškolu usput.
Čini se da je problem složeniji nego kaj si nam opisala.

No hard feelings
traje dvije godine zato kaj studira u drugom gradu i ima predavanja i praksu cijeli tjedan, od jutra do večeri uz par pauzica između, uključujući i subote i nije mogo dolazit doma da odvozit to kaj treba prek vikenda jer su linije javnog prijevoza loše i skupe pa nije bilo isplativo da dolazi u subotu navečer a odlazi u nedjelju popodne

Quote:
malinko kaže: Pogledaj post
ne znam za vas, ali kod mene, ako je sat vožnje kojim slučajem trajao duže od pola sata, onda je to bila puna šaka brade. nakon svakog odvoženog kandidata instruktor prvo napravi zabilješke, pa popuši, obavi telefenski razgovor, održi uvodni govor. posebno mi je super što je svaki kandidat prije sata vožnje morao obaviti provjeru vozila što je znalo uzeti još par minuta. uglavnom 30 minuta bio je top. i pobunio se ja i za uzvrat dobivao rutu sa najviše semafora pa je ponekad efektivne vožnje izvan semafora bilo maksimalno 10 minuta. bunio se ja dalje kod gazde i ko za vraga skužio instruktor da mi baš najbolje ne idu parkiranja pa sam proveo abnormalnu količinu vremena vježbajući ista. kao što kažeš kandidata ima pa nek se buni kome ne paše. mislim da ukupno nisam prevezao 300 km na svim satovima vožnje. ta autoškola i dalje posluje.
uostalom, kako se meni čini, pada veliki broj kandidata, a kvaliteta vožnje i poznavanja propisa ljudi koji dobivaju vozačku je sve gora. prije 3 godine kolega je položio i vozio pa smo masovno bojkotirali njegovu vožnju tako da je volan svog auta na kraju dao iskusnijem prijatelju.
i ja sam imala problema s tim, moj instruktor mi je oduzimal vrijeme vožnje prvih par sati, osim toga bil je prilično živčan i stalno se deral, pa sam mu lijepo rekla da ak ima kaj za prigovorit nek odgovori pristojnim tonom i veli kaj nije dobro jer ga plaćam zato da me nauči voziti a ne da se dere na mene i dodatno me nervira i da nema nikakvo pravo oduzimati mi vrijeme vožnje na kaj me prvo blijedo gledal a onda se popravil i bilo je sve ok

a s ovima nikak na zelenu granu, već sam se žalila al nije bilo uspjeha
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 12:00   #53
Quote:
ekaliopa kaže: Pogledaj post
tako bi trebalo biti i pohvala svakom instruktoru koji zaista želi od kandidata napraviti dobrog i sigurnog vozača.

ipak, moje skromno mišljenje je da je osnovni zakonski paket u autoškoli nedostatan, tih 30 i nešto sati, ne samo kod onih kandidata koji ne zabljesnu svojom vještinom u samom početku; ponavljanje određenih radnji i učenje na vlastitim greškama kroz dužu obuku svakako daju spremnijeg vozača, prije svega za sam ispit. problem je utoliko što se "duža obuka" tj.dodatni sati plaćaju posebno. ali nekad mogu donijeti i određene bodove na samom ispitu. kandidat je naprosto spremniji.

nije lako proći ispit, no instruktor koji je dobro pripremio svog kandidata i nije propustio napomenuti niz detalja na koje treba obratiti pažnju (a to su uostalom detalji vezani uz samu obuku i mogu spasiti život), imat će razloga za slavlje, zajedno s kandidatom. (nevezano sad uz priče o ispitivačima ovog ili onog kalibra; i tu igra faktor sreće, između ostalog, kakvog ćeš ispitivača dobiti).
slažem se s ovim, moram priznat da sam inače među onima kaj paničare i bilo me strah ispita iz vožnje, al mi je nekaka bilo lakše dok sam vidla da su ispitivač i instruktor dobre volje i da je sve krenulo prijateljski i opušteno, a dok je tak onda je i ono kaj je napisal zg da ljudi "voze s osjećajem"
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 12:06   #54
malo offtopic, ali ja bih, zbog sigurnosti ljudi u prometu, uveo da se polaganje mora obaviti samo u većim gradovima. kolegica je položila prije nekoliko godina u manjem mjestu i dolazak u Zagreb autom za nju je noćna mora. vozi samo na relaciji kuća-poso na istoj ruti, a budući da ne zna bočno parkirati parkira kvart dalje od naše zgrade. kaže da u njenom mjestu ima samo jedan semafor i to isključivo zato kako bi se tamo moglo polagati. čitavu vožnju u autoškoli brzinu nije podigla iznad 50 km/h jer nema gdje, a saobraćajne znakove zna napamet. svi na polaganju voze gotovo iste rute i ako dobiješ dobrog instruktora on ti kaže koje štoseve koristi ispitivač jer ih ima jako ograničen broj u tako malom mjestu. međutim ima jedan drugi štos koji se u toj autoškoli masovno koristi. prolaznost je dobra, ali na kraju ti instruktor predloži nekoliko dodatnih sati. kao nisi još spreman. ako je vjerovati njoj za one koji odbiju zaista se pokaže kako nisu spremni pa idu još jednom na polaganje. e sad...
malinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 12:16   #55
Quote:
malinko kaže: Pogledaj post
malo offtopic, ali ja bih, zbog sigurnosti ljudi u prometu, uveo da se polaganje mora obaviti samo u većim gradovima. kolegica je položila prije nekoliko godina u manjem mjestu i dolazak u Zagreb autom za nju je noćna mora. vozi samo na relaciji kuća-poso na istoj ruti, a budući da ne zna bočno parkirati parkira kvart dalje od naše zgrade. kaže da u njenom mjestu ima samo jedan semafor i to isključivo zato kako bi se tamo moglo polagati. čitavu vožnju u autoškoli brzinu nije podigla iznad 50 km/h jer nema gdje, a saobraćajne znakove zna napamet. svi na polaganju voze gotovo iste rute i ako dobiješ dobrog instruktora on ti kaže koje štoseve koristi ispitivač jer ih ima jako ograničen broj u tako malom mjestu. međutim ima jedan drugi štos koji se u toj autoškoli masovno koristi. prolaznost je dobra, ali na kraju ti instruktor predloži nekoliko dodatnih sati. kao nisi još spreman. ako je vjerovati njoj za one koji odbiju zaista se pokaže kako nisu spremni pa idu još jednom na polaganje. e sad...
i to je jedan problem, a i to sam već napisala da buraz vozi samo po mjestu di je autoškola i nikam dalje

a u tih 35 sati trebal bi proć i gradsku vožnju i autocestu i noćnu vožnju

kolko se ja zmislim, vozila sam skoro po cijeloj županiji i instruktor je imal praksu da onaj ko vozi odbaci onog koji je prije vozil doma, tak smo prošli dosta toga, nismo se samo vozili u krug i vježbali parking

a kaj se zg-a tiče, mislim da je tam veći problem kaj trebaš znati kam ideš
meni je bil problem iz prve vozit po zg al mi je bilo lakše dok sam krenula na faks pa sam propješačila zg i znala sam di se kaj nalazi i do kam trebam i kud mi je najlakše doć do odredišta

a osim toga od kad sam položila vozački non stop sam u autu pa sam se i dosta istrenirala tak da mi nije više ništ problem
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 12:21   #56
Quote:
ekaliopa kaže: Pogledaj post
...i tu igra faktor sreće, između ostalog, kakvog ćeš ispitivača dobiti).
Na svakoj temi o AŠ se spominje taj faking faktor sreće Svaki se ispitivač mora držati onoga što piše u ispitnom listu pomoću kojeg te ocjenjuje neovisno o tome jel došao na ispit super volje ili je došao nadrkan, jel ima 30 godina ili 55. Ako si ti naučio voziti koliko se da naučiti u onih 35 sati, kako onda možeš past zbog ispitivača koji uopće nema utjecaj na tvoju vožnju Ti voziš auto, ti možeš praviti greške i ti zbog svojih grešaka padaš. On je tamo da ti kaže gdje trebaš voziti i upisuje u ispitni list kako si svladao određene stvari. Nema nikakvu drugu svrhu. Ako ti on svojom živčanošću ometa koncentraciju, možda onda ipak nisi spreman za vožnju. Tko zna u kakvoj ćeš se stresnoj situaciji naći za vrijeme vožnje. Onda će isto biti važan taj famozni faktor sreće.
__________________
Mi smo kazalište. U jednom trenu glumci, a u drugome publika. - R. Goffman
random96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 12:29   #57
Quote:
malinko kaže: Pogledaj post
malo offtopic, ali ja bih, zbog sigurnosti ljudi u prometu, uveo da se polaganje mora obaviti samo u većim gradovima. kolegica je položila prije nekoliko godina u manjem mjestu i dolazak u Zagreb autom za nju je noćna mora. vozi samo na relaciji kuća-poso na istoj ruti, a budući da ne zna bočno parkirati parkira kvart dalje od naše zgrade. kaže da u njenom mjestu ima samo jedan semafor i to isključivo zato kako bi se tamo moglo polagati. čitavu vožnju u autoškoli brzinu nije podigla iznad 50 km/h jer nema gdje, a saobraćajne znakove zna napamet. svi na polaganju voze gotovo iste rute i ako dobiješ dobrog instruktora on ti kaže koje štoseve koristi ispitivač jer ih ima jako ograničen broj u tako malom mjestu.
Nijedna autoškola od tebe ne može stvoriti vozača. Ona te nauči osnovama, a dalje učiš samostalnim sudjelovanjem u prometu. Što se tiče bočnog parkiranja, zašto nije tražila instruktora da joj pokaže? Ako postoji relativno blizu tog malog neko veće mjesto, zašto ga nije pitala da se tamo provozaju? Samo zbog toga da stekne osjećaj za gradsku vožnju i brzinu na cesti između naselja.

Quote:
malinko kaže: Pogledaj post
međutim ima jedan drugi štos koji se u toj autoškoli masovno koristi. prolaznost je dobra, ali na kraju ti instruktor predloži nekoliko dodatnih sati. kao nisi još spreman. ako je vjerovati njoj za one koji odbiju zaista se pokaže kako nisu spremni pa idu još jednom na polaganje. e sad...
Pa znaš sam jesi spreman ili nisi. Ako sjedaš u auto s grčem u stomaku, ako ti se ugasi auto 5 puta u 2 sata, ako praviš konstantno iste pogreške, ne treba ti instruktor da ti kaže kako nisi spreman. U slučaju da nisi, bolje uzeti tih par dodatnih sati jer će te u konačnici izaći jeftinije i korektirat ćeš greške koje ti se događaju.
__________________
Mi smo kazalište. U jednom trenu glumci, a u drugome publika. - R. Goffman
random96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 12:36   #58
Quote:
random96 kaže: Pogledaj post
Na svakoj temi o AŠ se spominje taj faking faktor sreće Svaki se ispitivač mora držati onoga što piše u ispitnom listu pomoću kojeg te ocjenjuje neovisno o tome jel došao na ispit super volje ili je došao nadrkan, jel ima 30 godina ili 55. Ako si ti naučio voziti koliko se da naučiti u onih 35 sati, kako onda možeš past zbog ispitivača koji uopće nema utjecaj na tvoju vožnju Ti voziš auto, ti možeš praviti greške i ti zbog svojih grešaka padaš. On je tamo da ti kaže gdje trebaš voziti i upisuje u ispitni list kako si svladao određene stvari. Nema nikakvu drugu svrhu. Ako ti on svojom živčanošću ometa koncentraciju, možda onda ipak nisi spreman za vožnju. Tko zna u kakvoj ćeš se stresnoj situaciji naći za vrijeme vožnje. Onda će isto biti važan taj famozni faktor sreće.
u pravilu da, al tek poslije ispita ti krećeš s "pravom vožnjom", meni osobno je bilo puno lakše vozit tek poslije dok sam znala da nema nikoga da mi visi za vratom i pazi na svaku sitnicu, jer sam se onda koncentrirala na to kak vozim i da pratim promet, a ne na to kaj bi se moglo dogodit i radi čega me bu rušil

a istina da kasnije imaš svakakvih ljudi u autu, dogodila mi se situacija di sam vozila ženu, i trebala sam krenut s parkinga, na cesti je bil jedan auto koji je prolazil i ja sam taman upalila auto a ona se počela derat pazi buš ga tresnula
ja, wtf?, još nisam ni krenula

do sad sam već otupjela na takve koji me bespotrebno nerviraju za vrijeme vožnje
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 12:56   #59
Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
u pravilu da, al tek poslije ispita ti krećeš s "pravom vožnjom", meni osobno je bilo puno lakše vozit tek poslije dok sam znala da nema nikoga da mi visi za vratom i pazi na svaku sitnicu, jer sam se onda koncentrirala na to kak vozim i da pratim promet, a ne na to kaj bi se moglo dogodit i radi čega me bu rušil
Zapravo, ono što je bitno kad započinješ s vožnjom u AŠ je priprema da tih 35 sati voziš onako kako te uči instruktor i kako traže gospoda iz HAK-a. Nakon što izađeš iz AŠ nećeš nikad više tako voziti. Razvit ćeš svoj stil vožnje kako bi tebi bilo najugodnije, naravno, ne ugrožavajući druge sudionike u prometu. Složiš si u glavi da taj ispitni sat voziš pazeći na sve moguće i nema druge.


Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
a istina da kasnije imaš svakakvih ljudi u autu, dogodila mi se situacija di sam vozila ženu, i trebala sam krenut s parkinga, na cesti je bil jedan auto koji je prolazil i ja sam taman upalila auto a ona se počela derat pazi buš ga tresnula
ja, wtf?, još nisam ni krenula

do sad sam već otupjela na takve koji me bespotrebno nerviraju za vrijeme vožnje
Upravo to... Tko zna kakva će ti se histerična persona danas-sutra uvaliti u auto. I tako treba otupjeti i taj ispitni sat, shvatiti tog ispitivača kao glasovnu navigaciju i voziš kao da je to još jedan normalan dan s instruktorom.
__________________
Mi smo kazalište. U jednom trenu glumci, a u drugome publika. - R. Goffman
random96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 14:18   #60
Quote:
random96 kaže: Pogledaj post
Nijedna autoškola od tebe ne može stvoriti vozača. Ona te nauči osnovama, a dalje učiš samostalnim sudjelovanjem u prometu. Što se tiče bočnog parkiranja, zašto nije tražila instruktora da joj pokaže? Ako postoji relativno blizu tog malog neko veće mjesto, zašto ga nije pitala da se tamo provozaju? Samo zbog toga da stekne osjećaj za gradsku vožnju i brzinu na cesti između naselja.
pogledaj koji klijentelu imaju autoškole. tinejdžeri+1-2 godine više. sa takvim ljudima manipuliraš i radiš šta hoćeš. em su im uglavnom roditelji platili ispit pa "nije tolko bed" ako padneš, em ti ljudi vjeruju ako šute i ništa ne traže da će lakše proći ispit. fali tu životnog iskustva. kao kad imaš majstore doma pa vjeruješ da će ti manje naplatiti pomogneš li im i daš im dobro jesti i piti. ali ništa od toga.

Quote:
random96 kaže: Pogledaj post
Pa znaš sam jesi spreman ili nisi. Ako sjedaš u auto s grčem u stomaku, ako ti se ugasi auto 5 puta u 2 sata, ako praviš konstantno iste pogreške, ne treba ti instruktor da ti kaže kako nisi spreman. U slučaju da nisi, bolje uzeti tih par dodatnih sati jer će te u konačnici izaći jeftinije i korektirat ćeš greške koje ti se događaju.
sa 35 sati vožnje teško je samostalno zaključiti jesi li spreman ili nisi. neki vjeruju kako su spremni nakon svega par sati vožnje iako im se događa ovo što si opisao, a nekima ni 100 sati ne bi bilo dovoljno da budu sigurni u prolaz iako nemaju nijedan od navedenih simptoma. zato je instruktor onaj koji treba odlučiti. ako gazda voli malo više zaraditi onda su moguće situacije koji je opisala kolegica.
a što se tiče grča u stomaku njeg sam imao na faksu i kada sam bio najspremniji. ako je suditi po njemu nikad nisam bio spreman.

poanta je čitave teme da je u zemlji korupcije i lopovluka sasvim lako moguće ostvariti extra prihod na opisane načine. ako je već sve u kurcu (osim vatrogasaca i GSS-a) zašto bi ovo bilo bez problema?
malinko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:58.