Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2007., 14:49   #1
Kaljeno staklo umjesto keramičkih pločica

molim pomoć, ako znate tko u zagrebu ili bližoj okolici izrađuje kaljeno staklo koje se postavlja na kuhinjski zid između elemenata. hvala unaprijed!
Kitty Kat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 16:59   #2
Question Prozirno staklo u kuhinji na zidu

Htjeli bi staviti na kuhinjski zid prozirno,kaljeno staklo umjesto pločica i pričvrstiti vijcima.
Dobili smo neka upozorenja da bi nam se staklo moglo rositi sa stražnje strane. Preporučuju nam da stavimo obojeno staklo i da ga zalijepimo za zid. Nama se puno više sviđa bezbojno staklo, ali nas je strah da ne izgleda non-stop prljavo i vlažno.
Da li netko ima iskustvo iz prve ruke?
vlado127 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 00:18   #3
Ima bezbojni silikon kojim se prozirno staklo direkt lijepi na zid...
__________________
Stvara nas i oblikuje ono što volimo.
J.W.GOETHE
artemide is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 08:41   #4
Pogledaj u scachermayeru, oni ti imaju tzv waterfall sistem koji se sastoji od aluminijskog okvira koji se pricvrscuje dole za plocu i za gornje elemente, i onda po svom izboru stavljas staklo ili nesto drugo u taj okvir.
Izgleda fantasticno, cak onda iza stakla mozes staviti neku rasvjetu ili slicno..

pozdrav
__________________
bizmut
bizmut is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 09:34   #5
Baš ću otići vidjeti taj aluminijski sustav. A što se tiće kondenzacije iza?
vlado127 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 12:04   #6
Quote:
vlado127 kaže: Pogledaj post
Baš ću otići vidjeti taj aluminijski sustav. A što se tiće kondenzacije iza?
Ne orosi se ništa iza stakla,znam-imam!Te vodilice imaš i u ikei,duplo jeftinije su nego u schachemayeru.
olovkaHB is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 19:49   #7
staklo uopce nemora biti kaljeno, tako ces si rijesiti puno muke
kaljeno je samo iz sigurnosnih razloga da ako se razbije da bi se pretvorilo skoro pa u "prasinu" a obicno i sama znas kako puca
ovo sve ima smisla ako ces raditi stol i sl, ali kako ovo ide na zid ako sam dobro shvatio.... nije nuzno potrebno

inace kako ces staklo ucvrstiti na zid
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 09:45   #8
Quote:
bubica1 kaže: Pogledaj post
staklo uopce nemora biti kaljeno, tako ces si rijesiti puno muke
kaljeno je samo iz sigurnosnih razloga da ako se razbije da bi se pretvorilo skoro pa u "prasinu" a obicno i sama znas kako puca
ovo sve ima smisla ako ces raditi stol i sl, ali kako ovo ide na zid ako sam dobro shvatio.... nije nuzno potrebno

inace kako ces staklo ucvrstiti na zid
kažu da mora biti kaljeno, ako se kuha na plin - zbog topline, ako imaš ploču na struju, može i obično. Možda se ne bi ništa dogodilo, ali ne bih baš riskirala da se staklo rasprsne od topline...
Kitty Kat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 10:13   #9
piletići su odurna firma, fulavaju, ne pojavljuju se, bahati i bezobrazni. na sve im je odgovor 'ali mi radimo velike objekte, vi ste nam zadnja rupa na svirali'

svakiput kazemo da nam je to zadnji put da radimo s njima. a mislim da je sad s ovim zadnjim poslom suradnja zaista gotova

preporučam Staklorez Burić. isto ćeš za ponudu morati poslati pismeni upit, ali inzistiraju da dodju sami izmjeriti
samo pozitivna iskustva s njima.
__________________
grizlić <3
pet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 12:00   #10
Quote:
Kitty Kat kaže: Pogledaj post
kažu da mora biti kaljeno, ako se kuha na plin - zbog topline, ako imaš ploču na struju, može i obično. Možda se ne bi ništa dogodilo, ali ne bih baš riskirala da se staklo rasprsne od topline...
Lagali su ti,jer ja imam već 2godine obično,najobičnije staklo i kuham na plin i živo i zdravo je!
olovkaHB is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 12:56   #11
Quote:
olovkaHB kaže: Pogledaj post
Lagali su ti,jer ja imam već 2godine obično,najobičnije staklo i kuham na plin i živo i zdravo je!
super! Znači nije baš tak osjetljivo, kao što pričaju. možda je stvar u tome da je kaljeno skuplje, pa ga zato preporučuju...
Kitty Kat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 13:18   #12
Quote:
Kitty Kat kaže: Pogledaj post
super! Znači nije baš tak osjetljivo, kao što pričaju. možda je stvar u tome da je kaljeno skuplje, pa ga zato preporučuju...
Pa sigurno,kaljeno je valjda oko 1000kn/m2,a ovo te dodje 2m oko 200kn.
olovkaHB is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 14:55   #13
Quote:
olovkaHB kaže: Pogledaj post
Lagali su ti,jer ja imam već 2godine obično,najobičnije staklo i kuham na plin i živo i zdravo je!
Olovka jel imaš baš obično prozirno staklo ili...?

Može slikica da vidimo kako to izgleda?
__________________
Odakle mu pravo,znati me ovako...i ući mi pod kožu zauvijek?
Britney Spears is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 14:22   #14
Quote:
olovkaHB kaže: Pogledaj post
Lagali su ti,jer ja imam već 2godine obično,najobičnije staklo i kuham na plin i živo i zdravo je!
koliko je debelo to obično staklo? di si naručila? najprije izmjera od njih ili si im ti rekla koliko veliko? i još ... si sama ljepila ono iza?
1jerry1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 13:29   #15
Quote:
1jerry1 kaže: Pogledaj post
koliko je debelo to obično staklo? di si naručila? najprije izmjera od njih ili si im ti rekla koliko veliko? i još ... si sama ljepila ono iza?
Joj ne sjećam se ali znam da sam došla u staklarnu i rekla najobičnije staklo,(izmjerit ću kad dođem doma pa ti javim).Naručila u staklarni u Rijeci,neznam od kud si pa koliko ti to znači?Frendica mi je izrezala i zaljepila onu valovitu naljepnicu a zid muž ofarbao
olovkaHB is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 15:00   #16
Quote:
olovkaHB kaže: Pogledaj post
Lagali su ti,jer ja imam već 2godine obično,najobičnije staklo i kuham na plin i živo i zdravo je!
Tu se i ja slažem s tobom.Ali ipak malo pripazim da baš ne naslanjam lonce dok se jelo kuha na staklo.
ADRIANAA is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 15:26   #17
to je vrlo slićno ovome...ako se ne varam...frendovi nam imaju slićno...al njihovo je mlijećno bijelo i kaljeno ak se dobro sječam...

http://img406.imageshack.us/my.php?image=img2424jc0.jpg
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 16:47   #18
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
to je vrlo slićno ovome...ako se ne varam...frendovi nam imaju slićno...al njihovo je mlijećno bijelo i kaljeno ak se dobro sječam...

http://img406.imageshack.us/my.php?image=img2424jc0.jpg
Ma to mi je mrak i znam kako izgleda kaljeno staklo u boji,ali Olovka je napisao da on ima obično,najobičnije staklo,pa me zanima kako TO izgleda!

Btw,hvala na slikici!
__________________
Odakle mu pravo,znati me ovako...i ući mi pod kožu zauvijek?
Britney Spears is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 17:46   #19
Quote:
Britney Spears kaže: Pogledaj post
Ma to mi je mrak i znam kako izgleda kaljeno staklo u boji,ali Olovka je napisao da on ima obično,najobičnije staklo,pa me zanima kako TO izgleda!

Btw,hvala na slikici!
ONA Olovka!!!
Ja imam prozirno obično staklo,a iza sam pofarbala zid u drugu boju,a još mi je naljepljena naljepnica koja izgleda kao da je pola stakla pjeskareno.Stavila bi sliku kad bi znala kako (nova sam tu pa
olovkaHB is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 18:44   #20
Quote:
olovkaHB kaže: Pogledaj post
ONA Olovka!!!
Ja imam prozirno obično staklo,a iza sam pofarbala zid u drugu boju,a još mi je naljepljena naljepnica koja izgleda kao da je pola stakla pjeskareno.Stavila bi sliku kad bi znala kako (nova sam tu pa
Sorry ženska Olovko!

Ajd pliz pokušaj to stavit na forum.Zvuči mi mrak,pa bi baš voljela to vidjeti.
Koristi ovo: http://www.imageshack.us/

Stavi sliku na komp pa ju uploadaj pomoću toga programčića.


edit: a koje ti je boje kuhinja i u kojoj je onda boji zid?
__________________
Odakle mu pravo,znati me ovako...i ući mi pod kožu zauvijek?
Britney Spears is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:10.