Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2007., 13:07   #1
Exclamation Ampule, sprej i ogrlice za zaštitu protiv mačjih nametnika

Pozdrav svima!

Imamo mače, već sam pisao o njoj, ostavljena kod nas imala bolesne oči.

Sad me zanima kako ju riješiti buha?! Na ogrlicama piše da se ne smiju koristiti na mačkama mlađima od godinu dana.

S čime onda?

Unaprijed hvala!
__________________
Potpis je nekada bio duži, ali je zbog pravila foruma skraćen.
The-Trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 13:21   #2
ogrlice su ti nacelno drek odi u pet centar, oni imaju i apoteku i pitaj kaj smije tako mlada maca, mislim da od mjesec dana nadalje smije advantix ili frontline, ali to ce ti oni reci. to ti je tekucina koja ide na vrat s ledne strane da ju ne moze polizat. ucinkovito je. moras uzet i pastu za crijevne nametnike koje mace dobiju od mame defaultno rodenjem. gluck!
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 13:25   #3
Probaj s najobičnijim neo-pitroidom. Tako smo mi rješavali sve male mačiće buha, i nikada im nije ništa bilo.
__________________
For as long as I can remember, I wanted to spend Christmas in a suburban mental institution.
eleuthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 14:37   #4
Quote:
Lola kaže: Pogledaj post
nadalje smije advantix ili frontline, ali to ce ti oni reci. to ti je tekucina koja ide na vrat s ledne strane da ju ne moze polizat.
To smo koristili za psa i ustanovili smo da je to još veći drek od ogrlice
__________________
Potpis je nekada bio duži, ali je zbog pravila foruma skraćen.
The-Trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 15:02   #5
Quote:
eleuthera kaže: Pogledaj post
Probaj s najobičnijim neo-pitroidom. Tako smo mi rješavali sve male mačiće buha, i nikada im nije ništa bilo.
to je otrov ne na macke.

frontline spray u maloj dozi bi trebao biti ok, ali se obavezno prvo konzultirati s vetom.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 18:04   #6
Za to s buhama se može otići kod veterinara da ti smiješa u onu malu bočicu za kapanje otopinu koja se stavlja na odrasle mačke, ali je razrijeđena, i moraš češće kapati, a ne kao kod odrasle mace jednom u tri mjeseca. Tako smo mi radili s našim mačićima.

Zadnje uređivanje Potala : 22.09.2007. at 04:13.
Miss Dior Cherie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 19:55   #7
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
to je otrov ne na macke.

frontline spray u maloj dozi bi trebao biti ok, ali se obavezno prvo konzultirati s vetom.
mozes frontline bez problema, imam i ja malu macu skroz i dok je imala mjesec dana veterinarka ju je pospricala frontlineom, ali ni neo-pitroid ne skodi macama, tako da mozes i s tim. pise na njemu da nije stetan za toplokrvne zivotinje, uostalom, i malu djecu s tim prase dok imaju usi... tako da joj nece nista bit
Rosie-Posie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 20:24   #8
Quote:
The-Trooper kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Imamo mače, već sam pisao o njoj, ostavljena kod nas imala bolesne oči.

Sad me zanima kako ju riješiti buha?! Na ogrlicama piše da se ne smiju koristiti na mačkama mlađima od godinu dana.

S čime onda?

Unaprijed hvala!
crije

U svakom slučaju odi u bilo koju veterinarsku apoteku , pitaj za savjet i oni će ti sve reći (za oči, crijevne nametnike i buhe).
garfild46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 09:01   #9
Exclamation Ampule, sprej i ogrlice za zaštitu protiv psećih i mačjih nametnika?

... ili nešto treće?

Ovako, moja pesonjica je upravo, sa svojih 10 godina, 2. put i to jedva, prošla prokletu piroplazmozu.

A stavljali smo joj ampule prije. Govorili su nam svaka 2 mjeseca, a sad su naravno nas veterinari napali da smo trebali svaki mjesec...

No, nije bitno. Neki su nam sad rekli da, pošto je samojed, ampule zbog količine dlake ništa ne znače i da je sprej puno bolji, pa molim vas koji imate iskustva s tim da podijelite sa mnom, bila bih vam jako zahvalna...
howyesno is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 09:07   #10
Ne mogu puno da ti pomognem posto imam kratkodlakog psa.

No, ja Kaji drzim one ogrlice protiv krpelja koje redovno menjam. Ampule ne volim, deluju mi kao neka teska hemija a i sprej, pogotovo sto sapava samnom u krevetu.......
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 09:22   #11
moja ima kiltix ogrlicu
bakin pas je na ampulama "zaradio" dva krpelja i to tjedan dana od stavljanja frontlinea, no kad je stavljena ogrlica, ni jedan jedini
meni su rekli da se ne preporuča kombinacija dva preparata za zaštitu, pa se toga i držim
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 09:50   #12
moja nosi "bayer-ovu" ogrlicu i nikad nije imala ni buhe niti je pokupila krpelja (kuc kuc kuc).
fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 10:59   #13
ja sam svoju prije spricala sa frontline sprejem a onda sam kupila ampulu i to onu advantix jer sam mislila da je bolja od fronline ampule ali je pas imao reakciju,alergiju na advantix i sada vec neko vrijeme nosi kiltix ogrlicu koja se za sad pokazala ucinkovita.
zizuana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 15:04   #14
ja svojem psu stavljam ampulu advantixa, i to svaka 3 tjedna, međutim neki kažu da im je sprej bolji , jer kao po cijelom tijelu se našprica, a ampule samo na jedno mjest....hm..kad šumom šećemo , krpelji se prime n adlaku, ali ne i do kože, uvijek ga redovito pregledavami češljam, baš radi tih boleščuga..
no i krpelju evoluiraju..
__________________
Fluf
Fluf is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 15:11   #15
Neki su nam sad rekli da, pošto je samojed, ampule zbog količine dlake ništa ne znače i da je sprej puno bolji

slažem se u slučaju samojeda da je sprej bolji, jer se ampula treba raširiti po koži, a samojed ima dlake i dlake.....treba ga dobro natrljati i nasprejati po cijelom tijelu, osim očiju i njuške, razmicati dlaku da uđe do kože, i ne dati mu da se trlja nakon toga, već ga držati dok se ne osuši...a i ne smije biti opran, najmanje 2 dana prije toga i ne smije se prati najmanje 2 dana nako toga...

I ampule i sprej smrde taj dan, ali kad se upije, nema nikakvog mirisa.
i moj pesek spava u krevetu, a ogrlicu bih mu jedino stavila kao pojačanje advantixu..
__________________
Fluf
Fluf is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 15:13   #16
Talking

meni je vet. rekao da predem na ampule advantixa jer su novije i jos nije nastala prilagodba krpelja na otrov ali me i poducio da ampulu ne stavljam samo na jedno mjesto , vec od vrata do repa u dlaku u ravnoj liniji.... krpelj se prikopca ali istog trena kad ude rilom u kozu otrov ga ubije i ostane tako dok ja ne proceprkam i skinem ga.....
biancha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 15:44   #17

I ja stavljam ampulu na dva mjesta<, između lopatica i kod repa...tako mi veterinari pokazali
__________________
Fluf
Fluf is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 15:50   #18
Ja svojoj kupujem ampule. Sprej mi se baš ne čini kao najsretnije rješenje jer ga je dosta teško staviti tako velikom psu, a i zaudara za razliku od ampule.
Quote:
fire kaže: Pogledaj post
moja nosi "bayer-ovu" ogrlicu i nikad nije imala ni buhe niti je pokupila krpelja (kuc kuc kuc).
Koliko dođe Bayer-ova ogrlica?
 
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 19:27   #19
Quote:
Fluf kaže: Pogledaj post

I ja stavljam ampulu na dva mjesta<, između lopatica i kod repa...tako mi veterinari pokazali
Tako i mi stavljamo, tj. stavljali smo do sad, pa je dvaput piroplazmozu imala
howyesno is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 21:44   #20
mi koristimo Canina Petvital koji je na potpuno prirodnoj bazi, nakon sto se od prijateljice Retriever otrovao Frontlineom.
__________________
Kad vec istjerujete zlo iz mene, utjerajte mi nesto dobro
nominativ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:48.