Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2010., 18:42   #1
Unhappy Molim brze odgovore-uplašena!

osjetim u krajniku da me nešto žulja,uzmem da pogledam,kad se komadić hrane zaglavio u krajnik dal je to moguće???? mislim moguće je,uvjerila sam se,ali prosto za nepovjerovati,inače krajnici su mi uvijek uvećani,ali nemam trenutno problema s njima,ne boli me grlo...ništa. šta se ovo dogodilo!? baš sam se onako uplašila!!! jel se to nekome od vas desilo ikada?imam li razloga za brigu? a joooj sva se treseeeem
simfonijazivota is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 18:58   #2
Quote:
simfonijazivota kaže: Pogledaj post
osjetim u krajniku da me nešto žulja,uzmem da pogledam,kad se komadić hrane zaglavio u krajnik dal je to moguće???? mislim moguće je,uvjerila sam se,ali prosto za nepovjerovati,inače krajnici su mi uvijek uvećani,ali nemam trenutno problema s njima,ne boli me grlo...ništa. šta se ovo dogodilo!? baš sam se onako uplašila!!! jel se to nekome od vas desilo ikada?imam li razloga za brigu? a joooj sva se treseeeem
ne brini,ništa ti se ne može dogodit.pokretanjem čeljusti pomiču se i krajnici,vjerojatno se tako komadić i zaglavio
snelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 19:12   #3
Quote:
snelly kaže: Pogledaj post
ne brini,ništa ti se ne može dogodit.pokretanjem čeljusti pomiču se i krajnici,vjerojatno se tako komadić i zaglavio
ipak hvala ti puuuno an odgovoru.
simfonijazivota is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 08:17   #4
A možda uopće nije komadić hrane nego gnojni čepić?
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 08:27   #5
može biti i hrana i gnojni čepić, ako te grlo općenito boli vjerojatno je ovo drugo
ali u svakom slučaju se ništa neće desiti ako uzmeš štapić za uho i pokušaš lagano pritisnuti pokraj tog 'komadića' i pokušaš ga izvući, ako je komadić hrane odmah bi ti trebalo biti lakše
a odi doktoru po uputnicu za bris grla jer možda imaš kroničnu upalu, takvi krajnicvi koji imaju šupljine u koje se može nakupljati hrana i bakterije se najčešće preporučaju za vađenje
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 08:42   #6
Možda imaš ovo?
http://en.wikipedia.org/wiki/Tonsillolith
__________________
I sit and talk to God And he just laughs at my plans
My head speaks a language I don't understand.
Pingvinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 17:37   #7
hvala vam svima ja sam danas ipak otišla do orl,jer oduvijek su mi krajnici uvećani,rijetko kad da me bole ,ali imaju te rupe po sebi,i baš u iz takve jedne juče me nešto grbalo,kad sam pogledala,bilo je to baš ovo http://en.wikipedia.org/wiki/Tonsillolith i kako mi je bio onaj medicinski štapić za grlo u ruci,ja sam njime to zakačila,izašlo je nešto fuuuuj,i gore od toga,nije gnoj,i poslije toga krv. danas dr.kaže trebaju se odstraniti,ali nije ništa urgentno. tako da kad god se odlučim....idu van. eh sad me buni,a zaboravila sam to pitat ova krv poslije...dal je to ok? malo me pecka to mjesto odakle sam izbacila to čudoviše čitala sam dosta o ovim kamen krajnicima,kako ih zovu,onako bezopasno je ali je i bezveze. e hajd da se ja sad sa svojih 27 usudim operirati to?! nekako me jeza hvata od same pomisli
sve sam razjasnila sem ove krvi poslije solo zahvata,jel to normalno??? šta vi mislite? pozdrav za sve!
simfonijazivota is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 17:40   #8
Ja ti isto imam to čudo, javlja se svakih nekoliko mjeseci. Normalno da ti je malo krvarilo, vjerojatno te pri odstranjivanju malo ogrebalo. Pij češće gaziranu vodu, možeš ju i grgljati, od toga se rjeđe vraćaju ali vraćaju se. Jedino rješenje za sada kod nas je operacija, ali razumijem te, ni ja se baš u svojim godinama ne žurim pod nož.
__________________
Budućnost je sadašnjost moje prošlosti.
Fleurdefeu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 17:45   #9
Quote:
Fleurdefeu kaže: Pogledaj post
Ja ti isto imam to čudo, javlja se svakih nekoliko mjeseci. Normalno da ti je malo krvarilo, vjerojatno te pri odstranjivanju malo ogrebalo. Pij češće gaziranu vodu, možeš ju i grgljati, od toga se rjeđe vraćaju ali vraćaju se. Jedino rješenje za sada kod nas je operacija, ali razumijem te, ni ja se baš u svojim godinama ne žurim pod nož.
ma ljubim ja tebe hvala ti za ovo,sad sam rasterećena ! uhhhhh
da konačno odahnem malo. pa jesam zagrebala sam onom špartlicom,kako se već zove,čime dr.gleda grlo,drvena,metalna, nije ni bitno,ja sam njom pritisla,bolje reći zagrebala. reci mi sad,dr mi nije dala teblete nikakve,kaže ne treba,dal da pijem nešto? šta koristiš za dezinfekciju usne šupljine?
simfonijazivota is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 14:54   #10
U pravilu ne trebaju lijekovi. Kupi si u apoteci lysobact, to su ti malene tabletice koje se stave u usta i polako tope te na taj način dezinficiraju usta. Dobro bi bilo koristiti i neke od mnogobrojnih otopina za grgljanje jer pomažu u čišćenju tonzila i naravno za dezinfekciju. Malo promatraj grlo, ako ti nakon krvarenja nateknu mandule, počne jače boljeti ili primjetiš promjenu boje, onda idi lijećniku, inače ne moraš brinuti, jer malo krvarenja nije opasno. Ali svakako ti ne bih preporučivala ovu metodu odstranjivanja špatulom. Ako baš moraš, uzmi štapić za čišćenje ušiju, utopi ga u otopinu za grgljanje pa možeš s njime, ili probaj drugi puta par puta na dan grgljati mineralnu kako bi otopila naslagu. Napinjanjem grla kao da povraćaš također ga možeš izbaciti, s manjom mogućnošću povrede. Isto tako, pritiskom na mjesto ispod donje čeljusti otprilike gdje je mandula, i onda dok pritiskaš gutaj. Ako pušiš, smanji unos cigareta, a bilo bi dobro izbjegavati i mlijećne proizvode, jer bilo kakva jela koja imaju sluzavu teksturu pridonose stvaranju tonzilolita. Oni su ustvari ostaci hrane, koji do je normalna funkcija tonzila, budu prerađeni, ali iz nekog razloga oni ostaju u kriptama gdje se talože, trunu, nastaju bakterije i posljedica bude ružan čepić neugodna mirisa raznih veličina i naravno može biti na samom rubu kripte ali i duboko u njoj. Neugodno je, nije opasno.Eto, nadam se da sam pomogla.
__________________
Budućnost je sadašnjost moje prošlosti.
Fleurdefeu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 15:08   #11
Ja sam imala dugo problema sa krajnicima, nisu me bas cesto bolili, al sam redovito imala te gnojne cepice. Tako da sam sa svojih 20 i par dobila reumu.
Prije 2 godine, sa 24 sam se odlucila na operaciju. Iako su me svi nagovarali da to ne cinim, da probam nekakve trave, ispiranja, kako cepici nisu strasan problem... kako je teska operacija nakon 16 godine...
Nisam slušala nikoga i otišla sam da mi ih odstrane (krajnike). 9 dana nakon operacije nisam mogla jesti, bolile su me uši, vilica, glasa nisam imala... a 10ti dan sve je prošlo, najela se, propričala bolovi nestali. Ni kihnula od tad vise nisam. Tako da ti je moj savjet da to čupaš, jer krajnici su najmanji problem, kakve sve gluposti i nepotrebne komplikacije te cepici mogu izazvati ne zeliš ni znati!
MaryDrown is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 15:30   #12
Fleurdefeu hvala na detaljnom obrazloženju evo uzimam sada neke pastile tantum verde,imam i neku otopinu koju koristim 2x dnevno. ma imam neki ružan šmek u grlu,i nekako potebu da izbacim šlajm,ili šta već.krvarenja nema,to je bilo samo malo poslije čačkanja,ali ponekad mi se javi kao okus krvi u ustima,mada pljuvačka nije obojena,što me pomalo buni. Pa juče sam bila kod dr.pa da je nešto sad,poslala bi me odmah na operaciju,ili pretrage. Mene zaista ne boli ništa,malo me dim cigarete pecka,ali reducirala sam i njih,koliko mogu.
Ma ja se nadam da ovo nije ništa strašno. A i ova dr. mi je jako poznata,tako da ne vjerujem da bi me vratila tek tako da je sumnjala u nešto ozbiljnije.
simfonijazivota is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 22:56   #13
Imam ti i ja taj okus krvi, dosta često, ali redovito se pregledavam i znam da nije ništa ozbiljno. Ne bi bilo loše za svaki slučaj provjeriti krvnu sliku, to je i tako dobro obaviti svakih par godina ako nema većih problema. Nadam se ipak da ti neće zadavati previše problema ova pojava i da ti se što manje pojavljuje.
__________________
Budućnost je sadašnjost moje prošlosti.
Fleurdefeu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 14:45   #14
Quote:
Fleurdefeu kaže: Pogledaj post
Imam ti i ja taj okus krvi, dosta često, ali redovito se pregledavam i znam da nije ništa ozbiljno. Ne bi bilo loše za svaki slučaj provjeriti krvnu sliku, to je i tako dobro obaviti svakih par godina ako nema većih problema. Nadam se ipak da ti neće zadavati previše problema ova pojava i da ti se što manje pojavljuje.
radila sam nedavno nalaz krvi,bio je uredan. sada koristima lyzobact,/valjda se ovako piše ) / žalfijom ispiram grlo. ma nadam se da je ovo ok. ne bi trebalo biti problema. inače se upašim za svaku sitnicu oko zdravlja i sada me nešto pecka u ustima,sa strane jezika kao da mi je nešto iskočilo,i ja se odmah uspaničim a skontala sam da bi veliki udio u ovom problemu imale cigarete,jer konzumiram baš jake,i onako dosta "ljute", osjetim baš kako me ujede dim za krajnike i jezik. pokušat ću smanjiti
simfonijazivota is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 18:18   #15
Da, cigarete zbilja nose svakakve probleme sa sobom. I ja sam ovisnik ali sam zbilja drastično smanjila i prebacila se na duhan.
Super, lysobact ti je zbilja odlična stvar za dezinfekciju, i žalfija također. Samo budi redovita u održavanju higijene i ako se drugi put ponovi, nemoj metalnom špatulom nego nešto nježnije. Ako si sve ostalo pregledala onda nema razloga za brigu.
__________________
Budućnost je sadašnjost moje prošlosti.
Fleurdefeu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 22:39   #16
Znaš....idem ja sutra do jedne poliklinike ORL na malo detaljniji pregled svega ovoga...nekako me brine i smeta me ovo u svakodnevnim poslovima,jer kontam da sam se dodatno i psihički opteretila,tako najbolje da ja odem privatno,pa da vidim,pecka me nešto i jako se crveni korijen jezika uz obraz,ne znam kako da to nazovem drugačije,niti bolje da opišem,suši mi se grlo i tako te neke gluposti,peče me sve od danas. ne svidja mi se ovo nimalo svakako javim se poslije detaljnijeg pregleda. veliki pozdrav!
simfonijazivota is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:41.