Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2008., 22:00   #641
Talking

Ja sam tražio linkove i našao sam ih na tvom postu!
I nisam lijen tražit!
HVALA!
bombe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 23:44   #642
Quote:
derrickman kaže: Pogledaj post
Drill s. a što te zanima sa d.r.stewarta,ja sam bio tamo 3 g
.
Ma, nista posebno. Bio i ja tamo godinu i pol, pa me evo sad vec preko dvije godine u North Sea i nikad bolje . Sve u svemu DRS je dobar "training" rig za ici dalje.

Evo bas mlatim nocnu , inace 3/3 rota.
Drill Spark is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 11:02   #643
Quote:
Drill Spark kaže: Pogledaj post
Ma, nista posebno. Bio i ja tamo godinu i pol, pa me evo sad vec preko dvije godine u North Sea i nikad bolje . Sve u svemu DRS je dobar "training" rig za ici dalje.

Evo bas mlatim nocnu , inace 3/3 rota.
OD kad do kad traje noćna? I da li si stalno noć ili tjedan-tjedan ili kako to ide?
bombe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 13:15   #644
Pogledajte jedan od najglupljih oglasa za platforme.
Pratim ovu temu vec duze vrijeme, interesira me, ali kada vidim takav oglas od nekoga tko, prema ovim forumskim postovima, nije zaposlio nikoga 2 godine a stalno se oglasava, jednostavno popizdim!
Kakve li on ljude uopce treba?

http://www.posao.hr/oglasi/osoblje-z...formama/69788/
abercrombie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 14:51   #645
Quote:
abercrombie kaže: Pogledaj post
Pogledajte jedan od najglupljih oglasa za platforme.
Pratim ovu temu vec duze vrijeme, interesira me, ali kada vidim takav oglas od nekoga tko, prema ovim forumskim postovima, nije zaposlio nikoga 2 godine a stalno se oglasava, jednostavno popizdim!
Kakve li on ljude uopce treba?

http://www.posao.hr/oglasi/osoblje-z...formama/69788/

Vjerovatno se on mora oglašavat x puta na godinu na internetu, x puta u novinama itd. a ako koga zaposli sa nekakvim predznanjem super.
Jer mene bez iskustva na offshore neće zaposlit sigurno!
bombe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 17:11   #646
Evo ja sam danas dobio od ENSCO klasičnom poštom da su primili moju molbu te da če se pravovremeno javiti ako se budu odlučili pozvati me na intervju .
Ništa osobito , jedino me malo iznenadilo da su odgovorili klasičnom poštom ( air mail) dok svi drugi odgovore šalju na e-mail .
A kad neka firma pozove na intervju kakav je postupak , dali se ide direktno kod njih ili se to odradi kod nekog njihovog predstavnika odnosno agencije .
Inceptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 18:55   #647
Odgovor Inceptoru,ako te pozovu na intervju računaj 95% da si dobio posao,intervju je obično samo formalnost i pitaju te samo neke osnove - u stvari im je bitan dojam koji na njih ostaviš kao čovjek,odnosno koliko si govana spreman progutati,i sl.Vjerovatno češ morati negdje otputovati ali to se obično radi pred ukrcaj da ne putuješ dva puta
derrickman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 21:37   #648
Quote:
bombe kaže: Pogledaj post
OD kad do kad traje noćna? I da li si stalno noć ili tjedan-tjedan ili kako to ide?
Radno vrijeme na platformi je 12 sati. Vecinom se radi od 06-18h odnosno 18-06h. Ja trenutno radim dva tjedna nocnu, pa treci tjedan dnevnu smjenu. Vecina decki u drill crew radi 2on/2off. Obicno odrade cijela 2 tjedna u dnevnoj, pa onda drugu turu u nocnoj smjeni. Medjutim tu nema pravila, stvar dogovora medju posadom.
Ja radim na odrzavanju kao elektricar. Dosta nas u maintenance department preferira raditi 3on/3off, sto meni odgovara jer se manje putuje. Takodjer gubim dva dana na ta putovanja.
Postoje glasine da bi se mozda sljedece godine pocelo raditi 2on/3off, e kad bi to uletilo to bi bilo prva liga
Drill Spark is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 00:20   #649
Quote:
Drill Spark kaže: Pogledaj post
Radno vrijeme na platformi je 12 sati. Vecinom se radi od 06-18h odnosno 18-06h. Ja trenutno radim dva tjedna nocnu, pa treci tjedan dnevnu smjenu. Vecina decki u drill crew radi 2on/2off. Obicno odrade cijela 2 tjedna u dnevnoj, pa onda drugu turu u nocnoj smjeni. Medjutim tu nema pravila, stvar dogovora medju posadom.
Ja radim na odrzavanju kao elektricar. Dosta nas u maintenance department preferira raditi 3on/3off, sto meni odgovara jer se manje putuje. Takodjer gubim dva dana na ta putovanja.
Postoje glasine da bi se mozda sljedece godine pocelo raditi 2on/3off, e kad bi to uletilo to bi bilo prva liga
A di si?Na kojoj platformi?
Pretpostavljam da si na TO.
dilligaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 05:41   #650
Quote:
dilligaf kaže: Pogledaj post
A di si?Na kojoj platformi?
Pretpostavljam da si na TO.
Trenutno sam na Ninian South Platform, a radim za KCA. Inace cesto rotiramo izmedju raznih platformi tu u Ninian fieldu, to je sve produkcija pa nas rotiraju okolo kako je gdje potreba za drilling crew. Sve u svemu nije lose, prva liga u odnosu na semi & jack-up.
A di si ti ? Kakva je situacija kod tebe ?
Drill Spark is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 05:50   #651
Quote:
derrickman kaže: Pogledaj post
Da pojasnim porez moraš plaćati u UK ali ako na platformi provedeš manje od 1/2 g. taj porez možeš izbiti,ima zajebancije ali sve što ti treba je malo engleskog i puno volje,a vjeruj mi isplati se izgubiti malo vremena i živaca za 6000-8000funti(ček lijepo izgleda i ima pokriće) tako možeš raditi odnosno imaš pravo na 100%povrat poreza prvih 5 godina.Ja nažalost nisam izbio cijelu prvu godinu ali svaka škola se plaća.
Halo derrickman, a i ostali koji imaju iskustva s tim

Ako bi htio malo podijeliti iskustva oko povrata poreza, jel bi mogao malo poblize objasniti, ja se vec neko vrijeme natezem s tim.

Thx

P.S.
Moze i privatna poruka
Drill Spark is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 10:23   #652
E ljudi, jel zna itko jel onaj Daniele Bembi što radi kod cosulicha govori hrvatski, jel bi mu mogo poslat e-mail na hrvatskom jeziku i koliko treba vremena da odgovori na mail?
Lincoln is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 13:24   #653
Quote:
Drill Spark kaže: Pogledaj post
Trenutno sam na Ninian South Platform, a radim za KCA. Inace cesto rotiramo izmedju raznih platformi tu u Ninian fieldu, to je sve produkcija pa nas rotiraju okolo kako je gdje potreba za drilling crew. Sve u svemu nije lose, prva liga u odnosu na semi & jack-up.
A di si ti ? Kakva je situacija kod tebe ?
Ja ti radim za jednu firmu iz Aberdeena kao Subsea Eng.Ima nas 20ak i zujimo okolo po svijetu.Posao OK,plaća JEBENA,ma milina!

Quote:
Lincoln kaže: Pogledaj post
E ljudi, jel zna itko jel onaj Daniele Bembi što radi kod cosulicha govori hrvatski, jel bi mu mogo poslat e-mail na hrvatskom jeziku i koliko treba vremena da odgovori na mail?
Bembi govori hrvatski jako dobro kao i Fulvio ali ti to pali kod razgovora,mislim da mail moraš a engeskom poslati jer je ipak to vezano uz posao....bolji ti je potez.Neznam kako gledaju na HR mailove.A kad dođeš kod njih,razgovaraš hrvatski ali te pita neke stvari na engleskom.Barem je meni tako bilo pred 100 godina.Uglavnom,pokušaj hrvatski zanemariti a engleski staviti kao prioritet jer je to ipak službeni jezik u offshoreu.
dilligaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 18:32   #654
[QUOTE=dilligaf;16736315]Ja ti radim za jednu firmu iz Aberdeena kao Subsea Eng.Ima nas 20ak i zujimo okolo po svijetu.Posao OK,plaća JEBENA,ma milina!

Jedino sto kod vas nikad ne znas kad si doma, moras biti available non stop ili ti ne spadas u tu grupu ?
Inace meni je isto predobro ovdje, a placa isto tako prejebena, sve u svemu easy money

btw koja firma u Abz
Drill Spark is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 20:10   #655
Quote:
Inceptor kaže: Pogledaj post
Evo ja sam danas dobio od ENSCO klasičnom poštom da su primili moju molbu te da če se pravovremeno javiti ako se budu odlučili pozvati me na intervju .
Ništa osobito , jedino me malo iznenadilo da su odgovorili klasičnom poštom ( air mail) dok svi drugi odgovore šalju na e-mail .
A kad neka firma pozove na intervju kakav je postupak , dali se ide direktno kod njih ili se to odradi kod nekog njihovog predstavnika odnosno agencije .
moj prika sa tim odgovorom od ENSCO-a moš obrisat d... ako nemaš iskustva , ja sam u godinu dana dobija 4 komada, jer sam non stop aplicira kod njih
tonci.persic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 20:34   #656
Jedino sto kod vas nikad ne znas kad si doma, moras biti available non stop ili ti ne spadas u tu grupu ?
Inace meni je isto predobro ovdje, a placa isto tako prejebena, sve u svemu easy money

btw koja firma u Abz[/QUOTE]

drill spark,
ja bih te upita par stvari ako imaš vrimena.
za 20 dana idem u Nigeriju na land rig kao senior electician, nemam iskustva na rigu ali sam bija par godina na suplajerima pa me interesira kakav je posal, jel težak , šta se općenito tu radi , odnosno u globalu malo mi opiši posal i koliko si ti već na rigu. Ja idem 28on/28off a za početak su mi rekli da ću ostat 2 miseca sa drugim elektr. da me on malo podući pa ćemo se onda minjat ja i on 28/28. HVALA TI UNAPRID!!!!!!!!

A ŠTA SE TIĆE KOZULIĆA I OVIH DR. JEB....... OKANITE SE NJIH JEDINO AKO VAS NEKO NE PREPORUČI KO JE KOD NJIH VEĆ BIJA ILI AKO IMATE ISKUSTVA , U PROTIVNOM VAS SAMO ZAVLAČE, OĆU REĆI SAMO PRIKO VEZE .
GOVORIM IZ SVOG ISKUSTVA.

Još da dam jedan savjet ovim novima šta bi tili ić na rig bez iskustva, pogotovo mislim na električare;jer vidim da ih ima iz ovih naših brodogradilišta; ostavite se za početak riga ,javite se splitskom BRODOSPASU tamo će vas objeručke prihvatiti i dobit će te posal garantirano. Odlično za početak, a onda polako. Lakše će vam bit sa šporkanom matrikulom i popunjenijim C.V. -om


HVALA NA RAZUMJEVANJU !!!!!!!!
tonci.persic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 22:46   #657
[QUOTE=

drill spark,
ja bih te upita par stvari ako imaš vrimena.
za 20 dana idem u Nigeriju na land rig kao senior electician, nemam iskustva na rigu ali sam bija par godina na suplajerima pa me interesira kakav je posal, jel težak , šta se općenito tu radi , odnosno u globalu malo mi opiši posal i koliko si ti već na rigu. Ja idem 28on/28off a za početak su mi rekli da ću ostat 2 miseca sa drugim elektr. da me on malo podući pa ćemo se onda minjat ja i on 28/28. HVALA TI UNAPRID!!!!!!!!QUOTE]


Ne znam od kuda da krenem.
Ako si bio na suplajeru, onda ces vecinom svu tu elektricnu opremu imati i na rigu (switchboards, MCC's, razne pumpe,separatori, motori, generatori, kompresori, dizalice,air cond.,itd) plus neka specificna oprema koja se nalazi na drilling rigu (drawworks, elmagco brake, dynamic brake, mud pumps, top drive, fire & gas panels itd.) Dosta tih uredjaja radi sa DC motorima cija je kontrola preko SCR-a odnosno tiristora. Ima dosta instrumentacije, razno raznih senzora, elektronike, PLC, invertera, variable frequency drive itd itd. Mozda ces cak na rigu imati elektronicara, pa to onda spada pod njegovu domenu.
Uglavnom za svu opremu imas manuals i sheme tako da se sa svime mozes upoznat.
Za svu opremu ces imati radne naloge za preventivno odrzavanje tzv. PM (Preventive Maintenance) koji ces dobivati iz nekog maintenance programa koja tvoja firma ima. To su 1,3,6,12,24 ...-mjesecni work orderi u kojima imas instrukcije sto treba napraviti.
Kompanija ce te takodjer slati na razne tecajeve: Ex Hazardous Area, SCR course, Top Drive itd itd
Kad sam ja isao prvi put na rig ocekivao sam space shuttle, medjutim nije to nis tako strasno.
Nakon nekoliko tura doci ce sve pomalo na svoje mjesto.

Eto to bi bilo ukratko
Drill Spark is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 01:21   #658
Pozdrav ekipi

Ja se zanimam za Barge Master/Barge Engineer(mislim da je to isto ali neka me ispravi neko ako nije) poziciju.
Pricao sam sa jednim drillerom i kaze mi da je to pozicija idealna za cifa palube i da su se ljudi sa iskustvom cifa palube jako brzo priviknuli na taj posao.
Kaze da se novi obicno salje u nocnu smjenu jedno 2 rotacije dok malo ne pohvata sistem rada i da onda nema problema. Navodna u nocnoj nema previse posla.
Malo sam kopao i trazio i nasao da neke kompanije traze Master licence za tu poziciju a negdje sam nasao i Crane Operatore na toj poziciji sa polozenim nekim tecajem.
Moze li mi neko od vas reci nesto vise o ovoj poziciji i kakvo je stanje kod vas na rigu sa Barge Masterom?Svaka informacija dobrodosla

Zahvaljujem na odgovorima
lemmy3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 01:38   #659
Quote:
lemmy3 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipi

Ja se zanimam za Barge Master/Barge Engineer(mislim da je to isto ali neka me ispravi neko ako nije) poziciju.
Pricao sam sa jednim drillerom i kaze mi da je to pozicija idealna za cifa palube i da su se ljudi sa iskustvom cifa palube jako brzo priviknuli na taj posao.
Kaze da se novi obicno salje u nocnu smjenu jedno 2 rotacije dok malo ne pohvata sistem rada i da onda nema problema. Navodna u nocnoj nema previse posla.
Malo sam kopao i trazio i nasao da neke kompanije traze Master licence za tu poziciju a negdje sam nasao i Crane Operatore na toj poziciji sa polozenim nekim tecajem.
Moze li mi neko od vas reci nesto vise o ovoj poziciji i kakvo je stanje kod vas na rigu sa Barge Masterom?Svaka informacija dobrodosla

Zahvaljujem na odgovorima

Koliko sam ja upoznat sa time,mislim da baš i nećeš odmah za ass Barge,možda za BCO (ballast control operator) ili slično pa onda pomalo za bargea.Ali nemoj me lovit za riječ.

Quote:
Drill Spark kaže: Pogledaj post

btw koja firma u Abz
Ja ti radim za HOSE intl.
dilligaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 12:37   #660
Quote:
dilligaf kaže: Pogledaj post
Bembi govori hrvatski jako dobro kao i Fulvio ali ti to pali kod razgovora,mislim da mail moraš a engeskom poslati jer je ipak to vezano uz posao....bolji ti je potez.Neznam kako gledaju na HR mailove.A kad dođeš kod njih,razgovaraš hrvatski ali te pita neke stvari na engleskom.Barem je meni tako bilo pred 100 godina.Uglavnom,pokušaj hrvatski zanemariti a engleski staviti kao prioritet jer je to ipak službeni jezik u offshoreu.
OK, hvala Vam na odgovoru. A ništa, pokušat ću pa šta bude, valjda će me primit kad mu dosadim, iako čisto sumnjam, jer kao prvo nemam nikakvog radnog iskustva, a kamoli radnog iskustva sa platformama.

Quote:
tonci.persic@ kaže: Pogledaj post
A ŠTA SE TIĆE KOZULIĆA I OVIH DR. JEB....... OKANITE SE NJIH JEDINO AKO VAS NEKO NE PREPORUČI KO JE KOD NJIH VEĆ BIJA ILI AKO IMATE ISKUSTVA , U PROTIVNOM VAS SAMO ZAVLAČE, OĆU REĆI SAMO PRIKO VEZE .
GOVORIM IZ SVOG ISKUSTVA.
Da, ali činjenica je da je cosulich samo odskočna daska za dalje, jer evo npr. ja, koja druga strana agencija koja se bavi zapošljavanjem ljudi na platforme u svijetu će mene pozvati na intervju za posao na platformama, a u životu nisam kročio na platformu, a da još i ne spominjem da nemam nikakvog radnog iskustva, i šta bi ja sad moro, u CV-u s.at sve i svašta, lagat da kad dođem tamo ne znam di sam i još da me izbace što sam im s.ao u životopisu da sam radio na takovim poslovima koji oni traže.

Quote:
tonci.persic@ kaže: Pogledaj post
Još da dam jedan savjet ovim novima šta bi tili ić na rig bez iskustva, pogotovo mislim na električare;jer vidim da ih ima iz ovih naših brodogradilišta; ostavite se za početak riga ,javite se splitskom BRODOSPASU tamo će vas objeručke prihvatiti i dobit će te posal garantirano. Odlično za početak, a onda polako. Lakše će vam bit sa šporkanom matrikulom i popunjenijim C.V. -om


HVALA NA RAZUMJEVANJU !!!!!!!!
Ja sad ne znam jel meni bolje završit neki zanat za nekakvog šljakera u brodogradilištu kod nas na moru u Rijeci ili Splitu da steknem malo iskustva na takvim poslovima, jer vidim da im fali u brodogradilištu pun qurac ljudi, uvijek traže radnika, a niko ne želi radit tamo, pa da najprije počnem s time, jer sumnjam da ako sad pošaljem CV cosulichu ili bilo kojoj drugoj agenciji da će me htjet primit bez minimalno 1-2 godine radnog iskustva na poslovima na kojima oni traže ljude za rad na platformama.

Jel se meni uopće isplati slati životopise desecima drugim agencijama i kako da uopće sastavim nekakav životopis, a da ne pretjeram s radnim iskustvom, gdje sam sve radio, kad nisam nigdje radio.

I da vas sve vas ostale još pitam, pročitao sam sve 24 stranice, prelistao sve net stranice s agencijama koje je derrickman stavio, čitao iskustva Vas koji radite na platformama i kod nikoga nisam čuo da npr. radi u Rusiji za Gazprom, Lukoil, Sibneft, Yukos i ostale slične ruske naftne kompanije. Vi ste svi negdje ovdje u Europi ili Africi, u North Sea, e sad vas pitam jel ima itko od vas da radi ili je radio na naftnim poljima, dakle na kopnu (onshore), a ne na moru (offshore).
Ja sam evo stvarno zainteresiran za rad u Rusiji na naftnim poljima u Sibiru, stric mi je tamo prije radio, međutim umro je a da ga nisam stigao pitati o tome, kako je tamo, šta je itd. Bio sam na net stranicama od Gazproma i Lukoila i tamo nema ništa o zapošljavanju i dovođenju novih kadrova (valjda im ne treba ljudi ili šta li već).

Jel ima ikoga ovdje sa takvim nekakvim iskustvima za rad na kopnu, a ne na moru, budući da ste svi Vi skoro na moru?
Lincoln is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:41.