Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2008., 17:26   #1
Jel vas bole kad jajnici?

Evo ja sam danas umirala od bolova u jajnicima. Trebala bih dobiti otprilike 23.03. Ne znam zasto me toliko boli ,nisam mogla sjediti nikako ni hodati moram se namjestati ..strasno ko da mi je neko objesio utege na njih.
Ovo mi je 2-3 put da me tako boli ali mislim da je sad najvise.Bila sam kod ginekologa zadnji put kad me ovako bolilo i kaze nije nista nema upale i na kraju nista nije a mene boli za poluditi.
Btw spavala sam prvi put s momkom pocetkom mjeseca i ponovili smo jos par puta i svaku put smo koristili zastitu. Pa ne znam do cega bi moglo biti.
je li se kome desilo slicno?
hope21 is offline  
Old 10.03.2008., 17:29   #2
Quote:
hope21 kaže: Pogledaj post
Evo ja sam danas umirala od bolova u jajnicima. Trebala bih dobiti otprilike 23.03. Ne znam zasto me toliko boli ,nisam mogla sjediti nikako ni hodati moram se namjestati ..strasno ko da mi je neko objesio utege na njih.
Ovo mi je 2-3 put da me tako boli ali mislim da je sad najvise.Bila sam kod ginekologa zadnji put kad me ovako bolilo i kaze nije nista nema upale i na kraju nista nije a mene boli za poluditi.
Btw spavala sam prvi put s momkom pocetkom mjeseca i ponovili smo jos par puta i svaku put smo koristili zastitu. Pa ne znam do cega bi moglo biti.
je li se kome desilo slicno?
Reklo bi se da ovuliras. I mene zna poprilicno zaboljeti, doduse s jedne strane obicno.
__________________
Mora li se imat sig?
Rajna is offline  
Old 10.03.2008., 17:31   #3
mene il boli stomak il glava
salu na stranu, ili je upala, ili su jaki grcevi zbog neravnoteze hormona u pms-u.
ako je upala, pomazu samo antibiotici, ako su hormoni, uzmes pilulu il promijenis ishranu.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 10.03.2008., 17:32   #4
Quote:
hope21 kaže: Pogledaj post
Btw spavala sam prvi put s momkom pocetkom mjeseca i ponovili smo jos par puta i svaku put smo koristili zastitu. Pa ne znam do cega bi moglo biti.
je li se kome desilo slicno?
ovo je za svaku pohvalu. i zaista, ako ste koristili zastitu, nije ti se moglo nista desiti. osim ako ti decko ima gadnu paradentozu ili kronicnu upalu krajnika, a oboje volite oralni seks.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 10.03.2008., 17:33   #5
također i mene, i bol bude nepodnošljiva.. obično me predvečer ulovi i onda zna trajat do jutra. neznam ni sama od čega bi to moglo bit. ja uvijek mislim da je to možda od prehlade, da sam se prehladila pa popijem uvin čaj ali isto nije baš neko rješenje
Lea87 is offline  
Old 10.03.2008., 17:33   #6
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
ovo je za svaku pohvalu. i zaista, ako ste koristili zastitu, nije ti se moglo nista desiti. osim ako ti decko ima gadnu paradentozu ili kronicnu upalu krajnika, a oboje volite oralni seks.
Kako se ocituje paradontoza u vagini?
__________________
Mora li se imat sig?
Rajna is offline  
Old 10.03.2008., 17:35   #7
Quote:
Rajna kaže: Pogledaj post
Kako se ocituje paradontoza u vagini?
Otpadnu joj zubi
RHCP_cura is offline  
Old 10.03.2008., 17:36   #8
Quote:
Rajna kaže: Pogledaj post
Kako se ocituje paradontoza u vagini?
ne znam, al sigurno je gadno. mislim logicno je, ako on ima neku gadnu oralnu upalu, recimo streptokoke ili stafilokoke u grlu, pa joj to lizanjem prenese dole, da ce i nju boliti pica ko njega grlo, ne?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 10.03.2008., 17:37   #9
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
ne znam, al sigurno je gadno. mislim logicno je, ako on ima neku gadnu oralnu upalu, recimo streptokoke ili stafilokoke u grlu, pa joj to lizanjem prenese dole, da ce i nju boliti pica ko njega grlo, ne?
A ne znam ti reci, je li sve sto rodi na jednoj njivi, radja i na drugoj...
__________________
Mora li se imat sig?
Rajna is offline  
Old 10.03.2008., 17:39   #10
Quote:
Rajna kaže: Pogledaj post
A ne znam ti reci, je li sve sto rodi na jednoj njivi, radja i na drugoj...
ne znam, ponavljam, razmisljam logicki. nisu sve njive iste, al nije ni zenska pica manje osjetljiva od muskog grla
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 10.03.2008., 17:42   #11
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
ne znam, ponavljam, razmisljam logicki. nisu sve njive iste, al nije ni zenska pica manje osjetljiva od muskog grla
Puno sam puta citala da je puno vise bakterija prisutno u ustima nego u vagini.

E sad, kad bi ih covjek poceo brojati, koje sve to mogu biti u ustima, i to bez simptoma, sumnjam da bi itko ikad krenuo u avanturu zvanu oralni sex... a krene se, naravno.
__________________
Mora li se imat sig?
Rajna is offline  
Old 10.03.2008., 17:44   #12
Quote:
Rajna kaže: Pogledaj post
Puno sam puta citala da je puno vise bakterija prisutno u ustima nego u vagini.

E sad, kad bi ih covjek poceo brojati, koje sve to mogu biti u ustima, i to bez simptoma, sumnjam da bi itko ikad krenuo u avanturu zvanu oralni sex... a krene se, naravno.
pa upravo zato sto ih je inace manje pristutno u vagini, ona je vjerojatno osjetljivija na agresivne bakterije iz usta. to je logicno.
postoji nesto sto se zove kvasceve gljivice, sto inace prebiva u kruhu i slicnim namirnicama i navodno se moze naseliti 'dole' ako frajer nakon vecere ne opere zube
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 10.03.2008., 17:47   #13
Joj natch, prica nam je ozbilja, ali meni nesto sad pade na pamet kako trebamo biti sretne ako nije vecerao i gore stvari za 'naselit' se....
__________________
Mora li se imat sig?
Rajna is offline  
Old 10.03.2008., 17:48   #14
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
ne znam, al sigurno je gadno. mislim logicno je, ako on ima neku gadnu oralnu upalu, recimo streptokoke ili stafilokoke u grlu, pa joj to lizanjem prenese dole, da ce i nju boliti pica ko njega grlo, ne?
ahaha a ma nije oboje smo zdravi i zajedno smo 15 mjeseci a znamo se 3 godine prije toga smo bili najbolji prijatelji tako da poznajemo jedno drugo bolje nego sebe sami i oralni slabo prakticiramo ,od ova 4 puta koliko smo spavali jednom smo oralni. Uglavnom oboje smo uredu nije do toga.
I prvi smo jedno drugom.
hope21 is offline  
Old 10.03.2008., 17:53   #15
Cuj, hope21, mene su recimo jajnici rasturali, bez ikakvog pronadjenog razloga, u prvih nekoliko tjedana druge trudnoce. Jednostavno, na momente me je boljelo poprilicno jako, tako da sam bila ubijedjena, u svom jadu i strahu, da je vanmatericna trudnoca.

A nije bila i sve je proteklo ok, thank God.

Ako nemas drugih problema, moguce da je ovulacija, datum se slaze.
__________________
Mora li se imat sig?
Rajna is offline  
Old 10.03.2008., 17:56   #16
Quote:
hope21 kaže: Pogledaj post
ahaha a ma nije oboje smo zdravi i zajedno smo 15 mjeseci a znamo se 3 godine prije toga smo bili najbolji prijatelji tako da poznajemo jedno drugo bolje nego sebe sami i oralni slabo prakticiramo ,od ova 4 puta koliko smo spavali jednom smo oralni. Uglavnom oboje smo uredu nije do toga.
I prvi smo jedno drugom.
jao prekrasno

a cuj onda mozda imas zabacenu maternicu il neki drugi anatomski problem
il si se negdje prehladila, il jednostavno imas neravnotezu hormona.
mozda je i neka cista, kako bismo mi to znali?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 10.03.2008., 17:58   #17
sad je i mene pocelo boliti
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 10.03.2008., 18:25   #18
Quote:
hope21 kaže: Pogledaj post
Evo ja sam danas umirala od bolova u jajnicima. Trebala bih dobiti otprilike 23.03.
sad tek vidim da si na sredini ciklusa, dakle imas ovulaciju.


https://www.forum.hr/showthread.php?t=175011

http://www.cybermed.hr/index.php/pbl...olne_ovulacije


a evo sta dobijes kad u google ukucas 'ovulacija, bol, dr. harni':

Obzirom da kod ovulacije dolazi do istjecanja folikularne tekućine iz prsnutog folikula u trbušnu šupljinu, ovulacijska bol se može osjećati ne samo na onoj strani na kojoj prska folikul , već i difuzno u trbuhu, pa prema tome i na onoj strani gdje nije bila ovulacija.


Srdačan pozdrav,
Dr. Vesna Harni
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 10.03.2008., 19:17   #19
kako kazu cure iznad, ovulacija. neke boli, neke ni ne osjete. mene nije boljelo dok nisam imala upalu jajnika. od onda na svakoj mengi mislim da ce mi se desni jajnik 'rasprsnuti'
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Old 10.03.2008., 19:40   #20
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
jao prekrasno

a cuj onda mozda imas zabacenu maternicu il neki drugi anatomski problem
il si se negdje prehladila, il jednostavno imas neravnotezu hormona.
mozda je i neka cista, kako bismo mi to znali?

E vidiis ..imam zabacenu maternicu, ali ne bole me jajnici bas cesto ovako pa nisam mislila da bi to mogao biti razlog. Sad me bole i ledja u donjem dijelu ..moze biti da me hvata pms
hope21 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:44.