Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2008., 13:50   #41
biokill mžeš kupiti u svakoj bolje opremeljenoj trgovini, supermarketima i hipermarketima tipa konzum, getro, metro, merkator,lidl, i imaju i u dm-u.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 13:59   #42
Biokill je permetrin, a permetrin je neopitroid.
Tako da ti je oko 10 puta jeftinije kupiti tekuci neopitroid i sama si ju razrijediti sa vodom, po uputama.
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 14:39   #43
Ne znam kako je jeftniji kad Biokil u Kauflandu košta svega 30 kn i ne znam čemu muka kad lijepo ima prskalicu i sve, a bez prskalice je mislim 20 kn , pakiranja su pola litre
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 15:40   #44
Najbolje i najeftinije bi ti bilo da od frenda/ frendice posudis nekog pesa il micu , i proseces je po svom stanu , sve buhe skoce na ljubimca ... zahvalis se ljudima kaj su ti posudili tak slatku zivotinjicu , kupis im coksu , il pivu , dodes doma i uzivas u ne buhastom stanu
sweet cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 18:09   #45
ja sam vec sve naspricala biokillom pa i macku.a i stavila sam joj frontline ampulu i sve to prije 3 dana a buhe su jos zive.zato i jesam luda jer neznam kak da ih ubijem.
tinkerbell03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 23:30   #46
Quote:
white alien kaže: Pogledaj post
Ne znam kako je jeftniji kad Biokil u Kauflandu košta svega 30 kn i ne znam čemu muka kad lijepo ima prskalicu i sve, a bez prskalice je mislim 20 kn , pakiranja su pola litre

Pa lijepo, za 40ak kuna dobijes 10 litara 10 postotnog neopitroida/permetrina.
(Biokill je isto 10postotni permetrin)

Da pojasnim. Kad kupis neopitroid, kupujes koncentrat i od njega mozes napraviti 10 litara emulzije istog postotka djelatne tvari kao sto ima i biokill.
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 00:06   #47
pa to onda nije loše. pumpica se lako može uzeti sa nečeg drugog ili ako ostane prazna amblaža od biokilla.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 14:20   #48
porga, nisam to znala, buhe tretiramo Frontline ampulama i sprejem no nedavno smo imali situaciju gdje smo koristili Biokil kod staraca na terasi jer su donijeli psića punog buha, na njemu vrisnule od frontilne no na terasi ostale pa smo ih riješili s tim i to smo koristili prvi puta, čini se ok. Uglavnom, tnx na informaciji ako zatreba
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 16:00   #49
Biokill i fino se riješi svega.

btw. Biokill je dobar i za životinje. Posprejajte ih i fino raščešljajte i voila.
Mizantropina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 19:44   #50
Biokill je super (ja ga uvijek imam doma), ali ako hoces prirodno odi u DM i kupi ulje cajevca ( 30ml je 20kn) i doma to smuckaj s vodom i u spricalicu i sve licinke od buha ubija. Super stvar! Provjereno!

P.S. Inace ja imam peseka i jucer je dobio Frontline combo ampulu i rekao je nas vet da je u Zg epidemija buha kakvu nije vidio vec godinama.
Cak mu je preventivno dao i 1/3 tabletice protiv glista, jer su i gliste navodno pomahnitale. Moj ih nije imao, ali bolje sprijeciti, nego lijeciti. I nije mi nis tu tableticu naplatio da ne mislite da je u tome stvar.

Pozdrav!
Tia22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 17:58   #51
Question Pas ima buhe

Imam štene zlatnog retrivera koji je kod nas dva tjedna, prije nekih tjedan dana primjetila sam mu na dlaci crne točkice , bili smo kod veterinara i kaže da je to drekec od buhe i da ga okupam sa šamponom Pinavet u uputama šamopna piše da ga se treba dva puta utrljati ja sam uspjela samo jednom jer se mali jako bojao i bježao mi je iz kade pa me sada zanima dal da ga još jednom idem okupat s tim šamponom ? A problem je i to što sam mu našla buhu baš na glavi a to nisam natrljala šamponom jer bi mu voda ulazila i u uši i u oći. Imam i mopsicu koju sam isto okupala s tim šamponom opreza radi jer su stalno zajedno i mali ćesto spava u njezinom krevetiću. Jel ima tko iskustva s buhama kod pasa ? I kako ste ih se riješili?
Tara 3006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 11:54   #52
imam mopsa koji je dobio buhe jos ljetos..stavili smo mu ogrlicu i nisu otisle,kupala sam ga sa onim samponom hobby dog protiv nametnika ni onda mu nisu otisle.Otisli smo kod veterinara i reko je da mu ta rana na glavi sto mu se bila pojavila moze bit od buha pa sam mu stavila advantix i oprala krevetic usisala i detaljno ocistila cijelu kucu.Al opet buhe nisu otisle,al one uopce ne skacu ni nista i ja bi ih onda valjda imala zato sta ga nekad pustim na krevet.Juce sam ga opet kupala i one opet ispadaju neznam vise sta da radim...SOS
martina0808 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 12:23   #53
Po meni je najbolja stvar usisavanje stana svaki dan. Svih ovih godna cvrsto sam vjerovala u biokill dok mi se nije desilo da sam macu pospricala s tim i cim se preparat osusio, opet ih je bilo
grana123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 13:00   #54
Neopitroid košta 15-ak kuna a ima sigurno 250 g u pakiranju. To je itekako dovoljno za sve plohe prosječnog stana. Prvo temeljito usisajte sve, poškropite prahom i ostavite preko noći ili ako nekud odete na 2 dana. Ne štedite na prahu, zbilja nije skup a neotrovan je za toplokrvne organizme. Usisajte i ponavljajte dok ih ne pobijete. Govorim iz osobnog iskustva sa mačkama koje su ih znale pokupiti vani. Ogrlice jesu dobre ali trebaju biti mačkama oko vrata prije nego se nasele buhe. To je prevencija. Ako se pojave, prašite životinje redovito a ako se mogu prati kao recimo psi, operite ih šamponima protiv buha.

Znajte i jedan bitan faktor - buhama godi toplina, pri čemu se puno brže razmnožavaju. Održavajte higijenu stana i ne štedite ih bombardiranja.

Evo fotografija, da znate protiv čega se borite:



__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 19:28   #55
Kako se riješiti buha ?

Jednostavan savjet za lakše hvatanje buha na kućnom ljubimcu:

kad primjetite buhu da šeta po Vašem kućnom ljubimcu, da bi je lakše uhvatili, smočite taj predio krzna vodom (dobro je imati pri ruci špricalicu s vodom koju koristite pri češljanju psa), pa će buha biti znatno sporija, tj. uhvatit ćete je bez problema. Također pri kupanju psa je daleko jednostavnije pohvatati buhe, nego na suhom krznu.
gordana.smojver is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 19:56   #56
I tako 100 do 1000 puta, ovisno o broju buha
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 15:22   #57
Ali te proklete buhe se kote i kote, ja imam malog jorkija, i znate da oni imaju dosta dlake, i svako malo ga polegnem i tražim buhe, većinom nalazim njena govna, al ponekad nađem i nju....Stavila sam Frontline sprej, i buhe nestanu jedno mjesec dana i onda sve ispočetka, užas, a jadničak se stalno češka, samo se bojim da si ranice ne napravi....
The_Tea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 18:06   #58
To je đubrad mala izdržljiva. Računaj da je ono što vidiš na psu samo vrh sante
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 18:57   #59
Oprostite ako ovo već negdje piše, ali dali je moguće da te buhe pređu na ljudsku kosu?
Čini mi se da sam si sad primjetila na kosi kao da imam izmet od buhe u kosi, lagano me hvata panika, pa jel to moguće?? ako je sa čime da ih se rješim??
Molim Vas poprilično je hitno!
The_Tea is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 15:21   #60
lezim na krevetu kad nesto zasvrbi na nozi ispod trenirke, povucem nogavicu i skoci buha. cesto znam biti u doticaju pasa, a imam macku doma, samo sto ta macka je zadnji put u sobi bila prije godinu dana i to u prolazu samo (1min). pitanje kak je uspjela ta buha doc sim i kak da je se rijesim da se nebi nakotila jos? hvala
ubibuhu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:33.