Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2014., 10:00   #121
Neki protein iz gospine trave se zna ugraditi u ocnu lecu i stvoriti "kataraktu" (mrenu) a proces katalizira jaka sunceva svjetlost.
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 10:50   #122
Aktivin H, Pitanje..

Poštovanje, molim info dal je tko koristio navedeno, znači aktivin h u kapsulama, dal ima kakvog benefita, dal ga smijem uzimati ( uzimam tri četvrtine tablete misar 0.5 dnevno) on je kao neki prirodni antidepresiv, od tabletomanije drugo niš ne koristim..

Znači dal šta vrijedi..
Gladius1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 12:34   #123
Dal ga mogu uzimati Akitivin H ako uzimam dnevno tri četvrtine jedne tablete misara od 0.5?
Gladius1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 12:36   #124
Aktivin H je na biljnoj bazi i može se kupiti u ljekarni, bez recepta. Mislim da ga smiješ uzeti, no nema baš nekog značajnog efekta, ako već misliš da su ti potrebni antidepresivi bolje se savjetuj s liječnikom.
__________________
The carousel never stops turning.
Lepti is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 12:44   #125
Pitaj liječnika koji ti je prepisao Misar.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 13:24   #126
Quote:
Lepti kaže: Pogledaj post
Aktivin H je na biljnoj bazi i može se kupiti u ljekarni, bez recepta. Mislim da ga smiješ uzeti, no nema baš nekog značajnog efekta, ako već misliš da su ti potrebni antidepresivi bolje se savjetuj s liječnikom.
Ne znam, dobro funkcioniram drma me lagana anksioza, a sa pt se budem drugi tjedan čuo šta on misli o terapiji, trenutno sam samo na toj dozi misara, i nisam nikada trošio AD-e..

Probao bi sa tim aktivinom, da me malo ojača..
Gladius1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 14:19   #127
Zahvaljujem na odgovorima!
Gladius1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 15:16   #128
Quote:
zvizda zvizdic kaže: Pogledaj post
Sve najbolje o tom čaju ali moraš biti uporan. Tri puta na dan svaki dan.
Čaj gospine trave bi se trebao piti četiri pet mjeseci da bi se vidjelo i osjetilo djelovanje.Kao sintetički oblik gospine trave u obliku tableta FEVARIN.
Za večernju dozu bi bilo dobro pomješati trećinu matičnjaka i trećinu korjena valerijane.
Imam ih zasađene u svom vrtu pa pravim tinkture tako da nemoram kuhati svakodnevno čajeve, lakše je ukapati po 25 -30 kapi u čašu vode ili domaćeg soka. Tinktura je jača i bolje djeluje od čaja. Kuhanjem i zagrijavanjem se gubi dosta ljekovitih svojstava.
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 15:38   #129
Quote:
jenki zj kaže: Pogledaj post
Čaj gospine trave bi se trebao piti četiri pet mjeseci da bi se vidjelo i osjetilo djelovanje.Kao sintetički oblik gospine trave u obliku tableta FEVARIN.
Za večernju dozu bi bilo dobro pomješati trećinu matičnjaka i trećinu korjena valerijane.
Imam ih zasađene u svom vrtu pa pravim tinkture tako da nemoram kuhati svakodnevno čajeve, lakše je ukapati po 25 -30 kapi u čašu vode ili domaćeg soka. Tinktura je jača i bolje djeluje od čaja. Kuhanjem i zagrijavanjem se gubi dosta ljekovitih svojstava.
Predpostavljam da tinkturu radiš na način da gospinu travu maceriraš u alkoholu no ništa od toga jer se hipericin i ostale aktivne tvari otapaju samo u ulju.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 10:37   #130
Probah ja juče uzet jednu kapsulu, i mogu reć jebenica, 2 sata mi se je jebački spavalo, pa onda neki tikovi oko očiju i usana, pa kao usporeni pogled.. Uglavnom jebenica, nebum više to probaval

Samo kamilica ili eventualno valeral čaj..
Gladius1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 13:47   #131
Quote:
Gladius1981 kaže: Pogledaj post
Probah ja juče uzet jednu kapsulu, i mogu reć jebenica, 2 sata mi se je jebački spavalo, pa onda neki tikovi oko očiju i usana, pa kao usporeni pogled..
Čudi me da to tako jako djeluje na tebe, valjda je onda individualno. Pila sam Aktivin H prije nekih 3 ili 4 godine i uopće nije bilo nikakvog efekta.
__________________
The carousel never stops turning.
Lepti is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 15:08   #132
Quote:
Lepti kaže: Pogledaj post
Čudi me da to tako jako djeluje na tebe, valjda je onda individualno. Pila sam Aktivin H prije nekih 3 ili 4 godine i uopće nije bilo nikakvog efekta.
Neznam, više nejde to u mene, ma i inače dosta "osjetim" ljekarije, a možda je i problem u meni što čitam upute o lijeku, pa možda i umislim neke nuspojave..

Mada ne bih rekao, jer sam juče bil totalno smućen, a uz to sam još i smanjio misar, da ne bi bilo konflikata, ali ono baš me je žestoko puknulo..
Gladius1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2016., 11:21   #133
Quote:
Gladius1981 kaže: Pogledaj post
Dal ga mogu uzimati Akitivin H ako uzimam dnevno tri četvrtine jedne tablete misara od 0.5?
Možeš. Ja sam uzimala Aktivin H i Misar/Xanax (uz dozvolu liječnika).
Aktivin H ne smiješ miješati s drugim antidepresivima. S anksioliticima možeš.

Meni Aktivin H nije puno pomogao (kod anksioznosti), tako da sam prestala s uzimanjem. Možda može pomoći kod blažih smetnji, tako barem kažu.
Ako si alternativa/biljni fun, možda da probaš "SMI-SPA Kapi za smirenje" od http://www.travar-mb.hr/. To je mix matičnjaka, valerijane i kamilice. Meni je znalo sniziti razinu anksioznosti.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 21:51   #134
Quote:
hanas kaže: Pogledaj post
Posljednjih tjedan dana pala sam u veliku depru: plakalo mi se, ležalo, nisam pokazivala nikakvu zainteresiranost za ništa. Neki dan sjedim u čekaonici u kod doktorice i vidim veliki plakat gdje piše o lijeku zvani Aktivin h. Čitam ja i čitam i zaključim da imam sve simptome depresije i odlučim ga kupiti. Počela sam piti i sve super. Nego mene zanima ako je itko pisao Aktivin kakva su njihova iskustva. Čula sam da je koža osjetljiva na sunce i najvažnijeOLIKO JA TO DUGO MORAM PITI? Što ako prestanem piti i opet mi se vrati? Pročitala sam da konzumiranje tih lijekova nije ograničeno. Što ako prestanem uzimati, opet moram. Dokad tako? Sada se osjećam super.
gospina trava se pije za blagu depresiju, ja sma ju pio i pomogla mi je jedno vrijeme, nisam se nista uber bolje osjecao, da bih opet nakon par mjeseci upao u jos goru epizodu, sad sam na malo ozbiljnijim lijekovima, uglavnom to sto ti govore da su lijekovi losa stvar je donekle istina, ali opet kada je osoba u teskoj depresiji , njoj trebaju lijekovi zbog funkcioniranja u drustvu, tako da oni koji nisu imali tesku udepresiju ne mogu nista govoriti o lijekovima s nekakvim pravim znanjem podupiranim iskustvom , sretno
Daracpoparac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 12:43   #135
Jeli postoje ikakve kapsule koje se mogu kupiti bez recepta da su na bazi gospine trave. Aktivina H više nema, pitao sam u svakoj ljekarni izgleda da je nestašica..
sega_mega is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:38.