Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2014., 15:48   #201
Zivim u Brckom .... jedini veterinar kojem bi ja vjerovao ovdje sam ja ... :\
buranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 15:53   #202
Buranija pogledaj moj 129. post na ovoj stranici. Nešto sam pisala kako smo tretirali papagaje.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=253449&page=7

Put do muškog srca ide preko želudca. Daj mu jabuku ili nešto što voli da jede da se navuče na to, pa onda probaj mu rukom to dati. Nek bude blizu tebe i položi ruku sa jabukom. Moj prvi papagaj je bio malo stariji od drugog kad je došao u kuću, mislim ne puno bio je još beba ali je prve dane provodio i virio na karniši iza zavjese. Kužirao svaki naš pokret.
Znala sam da je gladan kao vuk, stavila bi sjemenke u ruku i pružila prema njemu. Malo po malo počeo jesti iz ruke. I jednog dana je sletio na mene i više nikada nije silazio, bila sam mu drvo.

Mislim da trebaš nekako steći njegovo povjerenje.

Od 75. posta se vide moji papagaji, prvi Ćićo 14.5 god i Kićo bjegunac nakon pola godine. https://www.forum.hr/showthread.php?t=769961&page=4

Ćićo mene kao mrzi, a supruga voli. Ali uvjek meni prvo sleti na rame. Supruga ljubi, meni otkida nos.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 16:00   #203
Quote:
buranija kaže: Pogledaj post
Zivim u Brckom .... jedini veterinar kojem bi ja vjerovao ovdje sam ja ... :\
Imaš kanesten kapi koje služe za nokte u apotekama. Probaj mu kapnuti kap dva-tri puta na dan na to mjesto. Ne bi mu trebalo naškoditi, samo pazi da ne ih ne liže. Pa vidi hoće li biti bolje.

Ali te pitam o kakvim gnjdama govoriš? Jedino znam za gnjide uši (vaški)?

Ako ne pomogne obavezno javi da čačkamo dalje. Možda se netko javi, a da zna što je.



.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 16:02   #204
Hej pogledaj si malo ove tekstove pa možda nađeš simptome svoje papige.

https://www.google.hr/#q=bolesti+kljuna+tigrica

http://moj.pet-centar.hr/Pitajte-nas...suga-3779.html

Vidiš ako jeste šuga drugačije se lječi. Ima kao i za pse ampulce za leđa, to stavrno pomaže.





.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 22:38   #205
Pozdrav,
Razmišljam o kupnji 2 papige tigrice,odnosno to je moja želja,što mi vi preporučate?! dali da prvo počnem s jednom ili da odmah kupim oba dvije ( musko i zensko) ?
procitao sam puno o njima sto ovdje sto na nekim drugim forumima/portalima i cine mi se kao zivotinje koje bih htio,volio bih da su pitome i da ih mogu pomaziti!
gdje mi preporucate da ih nabavim ako se odlucim uzeti ih (iz rijeke sam) ?
gdje_naskijanje is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2014., 00:11   #206
Pozdrav svima,

imamo dvije papige tigrice (par) i danas su nakon tri godine uspješnog letenja po cijelom stanu, uspjele pobjeći kroz balkonska vrata. Jedna je već na sigurnom kod kuće, zahvaljujući dragim susjedima koji su nam javili da im je uletjela u stan! Živimo u Zagrebu na Trešnjevci, južno od placa.
Drugu smo tražili i tražili....i lijepili po stupovima oglase sa slikom.......nadamo se da se barem sklonila na sigurno.

Ako koja dobra duša nađe plavo-ljubičastu ptičicu s bijelom glavom i sivim šarama na krilima, usrdno ju molimo da nam se javi jer smo u očaju.

Objavili smo oglas s fotografijom na stranici SUZA http://www.suza.hr/default.aspx?id=3&idziv=35033 pa može i tim putem.

Bili bismo zahvalni na bilo kakvoj informaciji, a sutra nastavljamo s potragom i dozivanjem.
Pitar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 18:47   #207
Zdravo svima!

Ovo je jedina tema o tigricama na popisu tema pa ću pitanje ostaviti ovdje, a ako sam fulao, neka mod premijesti, lijepo ću moliti.

Stvar je u to da želim pribaviti papigicu tigricu djetetu za rođendan i želim da papigica dođe od kvalitetnih i provjerenih uzgajivača, pa ako itko od vas zna za jednog takvog na području grada Zagreba, učinio bi mi ogromnu uslugu kada bi tu informaciju u što kraćem roku podijelio samnom. Nemam puno vremena. Ako znate i gdje nabaviti što jeftiniju opremu, dobro ste došli obavijestiti me.

Zahvaljujem na vašoj pažnji, lijep pozdrav.
__________________
Evo, izgonim zle duhove i ozdravljam danas i sutra; treći dan postajem savršen.
Yeahbaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 11:05   #208
Pozdrav,
Zanima me gdje je u Zagrebu najbolje kupiti tigrice, koji pet shop drži dobr tigrice, a da nisu već prestare i istrzane?

Hvala!
__________________
I have another question. Have there been any other zombies in your family?
Craven Road is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 16:46   #209
Najbolje ti je uzeti od nekog uzgajivača. U Pet shopu kupuješ mačka u vreći. Nikad ne znaš koliko je ptica stara, ima li kakvu bolest, a i te ptice iz pet shopova su tako jadne i depresivne.

Svi put kad uđem u pet shop i vidim te ptice tamo, srce mi puca.
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 17:38   #210
Meni uginulapapigica nakon dvi i pol godine...sad uskoro bi imala 3 god
Uzasno smo tuzni....bila je super i zivahna i pricala je ,letala...i jedno popodne vidim je u dnu kaveza skupila se i ubrzano dise i dmah sam ju vodila veterinaru....ali uginula je ubrzo nakon sto smo dosli kod veterinara...nikom nije jasno zasto...veterinar kaze da nije bila bolesna jer vidi se da je njegovana i ljepa....kaze neki sok je dozivila...ja nemam pojma kakav sok kad je uvjek bila tako zivahna pa i taj dan....nista se novo nije desilo niko nije dolazio taj dan...to jutro je pricala skakala....
Sad bi kupili novu al strah me uzasno...a i u nasem city zoo nema ljepih papiga sve su sugave i nikave...nemam pojma di da kupim ....
Imal veze boja papige sa duzim zivotom same papige?
Jos uvjek ga cujem kako skakuce u kavezu
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 19:57   #211
Pomoc!!!
Dobila sam papigu, tj. tigricu, kod mene je 3 dan, preko dana je sve ok, on se glasa, vratolomije po gajbi radi, ali negdje oko 6 navecer on se umiri i samo sjedi i mrmlja sebi nesto u bradu, povremeno se cuje zvuk ko kad covjek skrguce zubima u snu, u sobi je svjetlo i gasimo svjetla negdje oko pol 11, i kad je miran rep mu ide gore dolje, dali je sa njim sve u redu, sve me strah da je bolestan ili nesto
mackiaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 11:04   #212
Ja bi rekla da drijema. Nemam tigricu, ali i moja papiga se isto tako ponaša popodne kad počne mrak padati.

Najglasniji je ujutro kad se tek probudi pa negdje po 3-4 popodne, onda se počinje smirivati. Navečer nešto malo "brbolji" ili ga nema ni čuti. To je normalno.
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 14:28   #213
Puno hvala na odgovoru, ja na svaki njegov sum skacem i brinem se, i dali njemu smeta navecer sto je tv upaljen, pokrijem mu gajbu, ali mi pricamo i tv se cuje

i on se jedino glasa ak cuje vani ptice, sve ostalno vrijeme jadan suti i sjedi, tu i tamo se razbaca, najvise voli kopat po pijesku i zavlacit se ispod hranilice, ali vise vremena je miran, jel to normalno

Zadnje uređivanje fermina-daza : 11.03.2015. at 15:05. Reason: spajanje postova - koristiti edit
mackiaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 22:38   #214
Normalo je da na početku miran jer je još uplašen. Ipak je kratko vrijeme kod vas i mora se naviknuti na novu okolinu. Druga stvar je što mu je možda dosadno, a to nije dobro jer može postati depresivan.

Jel ima igračke u kavezu? Ako nema bilo bi poželjno nešto mu dati da ima zanimaciju dok je zatvoren u kavezu i privikava se na okolinu. Možete sami napraviti ili kupiti u raznim pet shopovima. Znam da tigrice dosta zvonca vole, pa su igračke sa zvoncima dobra opcija.

Isto tako prečke u kavezu ako su one plastične koje dođu uz kavez, zamjenite s onima od prirodnog drveta. Plastične nisu dobre za nogice, a kako papige vole svašta grickati, ne daj Bože da odgrize komadić plastike jer to može biti pogubno. Prečke također ima kupiti po pet shopovima, ali još bolje ako možete nabaviti negdje one od prirodnog drveta, ali prije nabave istražiti od kojeg drveta mogu biti jer nisu sva dobra. Isto tako te prečke oprati vrućom vodom i dobro osušiti prije stavljanja u kavez.

Pokrivat ga možete i dalje. Ja svog pokrivam od prvog dana, svaki dan. Iako ne bude kompletna tišina u stanu, ipak on ima mir od nas, a i mi od njega.

P.S. Ogledalce mu nemojte davati ili izbacite ako već jeste jer ona nisu dobra. Bit će zabavno na početku, ali kasnije kad shvati da u odrazu nije druga ptica nego on, može mu loše djelovati na psihu. Ptice postanu depresivne pa si počnu čupati perje od muke.
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 11:48   #215
U kavezu ima ljuljacku, preckice su sve drvene, hranilicu, za vodu, od igracaka sam mu stavila da visi nekakva moja rincica koja sva zvecka, ali nece joj se ni priblizit, zvonce sam mu kupila, al sam mu mislila stavit nakon par dana kad se dobije, davala sam mu jabuku to je samo malo gricnuo, dok je na salatu odmah navalio i trgao komadice salate pa bacao po kavezu, jucer mu stavila klas bar ali ni doc do toga da bi pogledao sta je to uopce.
Kad mu dodem vidim da me slusa i naginje glavicu.



Evo ga objesila mu zvoncic, iznad ljuljacke i sad ni blizu ljuljacke doc hahaha, joj ja sam vise jadna sa njim, brinem se non stop, pa jel mu ovo jel ono, poludjet cu ahahah

Zadnje uređivanje mackiaaaa : 12.03.2015. at 12:28.
mackiaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 13:13   #216
Nisam mislila da okačite samo zvonce nego igračku koja na dnu ima zvonce. I tu rinčicu bi ja odmah maknula van.





Itd.

Bitno je da papigicu na početku što više pustite na miru dok se ne privikne na kavez i svoju novu okolinu. Kad mijenjate hranu i vodu ne radit nagle pokrete. Nakon cca tjedan dana možete lagano krenuti sa zbližavanjem, prvo pričanje, pa pričanje sa rukom na kavezu... Da ne pričam previše evo jedan video koji pokazuje ono na što mislim.

KLIK!

U kavezu bi trebao imati i sipinu kost, jodnu i mineralnu kocku. Također kupiti vitamine u kapima koji će se stavljati u vodu jednom do dva puta jedno za opće dobro stanje organizma ptičice. Preporučam Omni vit.
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 19:34   #217
Ima sipinu kost, nisam znala jos za jodnu i mineralno kocku, kad sam kupovala sve za juru, samo su mi rekli sipinu kost, nego da ga pohvalim, nakon sto je on dva dana blijedo gledao i izbjegavao bar klas, maloprije navalio ko lud na njeg, ipak ima malih pomaka, odmah mi je lakse
mackiaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 21:10   #218
Nisu vam rekli zato jer često prodavači po pet shopovima nemaju pojma šta pričaju. Kao dokaz tome je jedan koji je meni nedavno rekao da ako želim pripitomiti papigu da joj ne dajem jesti. Da će kad tad odustati i doći mi na ruku uzeti hranu.

Bravo za opuštanje S vremenom će to biti sve bolje i bolje samo treba imati strpljenja i ništa ne raditi na silu. Svaka papiga ima svoj tempo i ako ga požurujemo riskiramo da joj se zamjerimo.
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 12:45   #219
Smile

Mislim ovo je genijalo, cuj to nedaj mu jest pa ce kad tad doc na ruku, glupost vecu nisam cula, pricaju sranja, ak neznas pa bolje reci ono cuj sorry nemogu vam pomoc i to je to, nego se blamirat.

Evo Jura ludi za bar klipom, dodem mu do gajbe i pricam mu on se priblizi nakrivi glavicu i lagano trepce, valjda uziva slusajuci moj glas, barem se nadam
mackiaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 18:25   #220
Evo mene opet, moj Jura fino napreduje, vracanje u kavez naucio u 3 dana, samo mu stavim ljuljacku njegovu pod noge i popne se sam i odnesem ga do ulaza, da se dragati po trbuhu, ali moj problem je nemogu ga nikako dobit na prst, znaci stavim pod njega prst i lagano ga gurnem ali on nista stoji ko ukopan na precki, zelim ga dobit na prst da ga pocnem ucit da ga tako iznesem iz kaveza van, ali on nikako dragam ga po trbuhu koliko oces al ni makac
mackiaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:34.