Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2009., 00:21   #201
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
... Ovdje je naglasak na novcu koji dolazi od javnosti, od "veće mase ljudi" (Mjesec), a zbog Mjesečeve nestabilne i promjenjive prirode (znak ribe) ukazuje na nestabilnu i promjenjivu financijsku situaciju u tom poslu (za "dozu" stabilnosti važno bi bilo da Mjesec iz ovog polja prima jake i skladne aspekte).
... hm, ako Mjesec u 02. donosi novac kroz " javnost i veće mase ljudi ", a Neptun u 06. " bježi " od javnosti, kako je kod mene slučaj, kako to spojiti?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 00:24   #202
kad ste se već dotakli rada s hendikepiranim osobama, mene bi zanimali i ostali pokazatelji tog zanimanja, defektologije.
što se kirona tiče, najvišlje mi je položen u karti, blizu je MC-a, ali u 9. kući. da li bi i to mogao biti pokazatelj rada s invalidima? i isto mi je u blizancima, ali pretpostavljam da to nije toliko bitno.
i_and_i is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 00:34   #203
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Da, sjećam se.

Mislim da se u tvom karakteru jako vidi ovaj nedostatak opozicije u natalnoj karti. I cijela tvoja karta okrenuta je prema tom posljednjem kvadrantu, nekako je zbijena i zagušena, a bez te opozicije. Za tebe imam dojam kao da u sebi patiš jer si ne nalaziš mjesta po svom guštu u ovom svijetu gdje jesi - ono k'o da bi najrađe sama zapalila na kraj svijeta (Merkur 0º Uran u strijelcu u 12. polju sekstil Mars u 9. polju, Merkur vladar 9. polja).


Što se Merkura tiče dobro su ti aspektirani poslovi vezani uz jezik i općenito strane jezike (Merkur 0º Uran sekstil Jupiter). A što se posla tiče možda čak i rad s na neki način hendikepiranim osobama, tipa gluhonijemi ljudi (imaš i Kiron u blizancu u 6. polju).

naravno sve tacno
studiram strani jezik
samo ne znam to za rad sa gluvonemim i hendikepiranima.....ne obrazujem se za to , mada uvek imam te neke zelje da se bavim nekim humanitarnim radom

hvala Fis,vec mi postaje neprijatno koliko si mi istumacila stvari


a za nedostatak opozicija...hm...jeste..ali to kazu resavamo preko kvadrata...a imam par dovoljno komplikovanih
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 19:00   #204
Malo sam citala ovaj topic pa me zanimaako mi moze tko reci kako bi mogla vidit za izradu nakita i ostalih stvari-vezanih za kreativnost i modu.

Gledam li tu veneru,ona mi je u vodenjaku-konjukcija merkur i imam sekstil sa uranom,a u petom polju nemam planeta,ali mi je 5 kuca u biku.
A vrh 10 mc mi je u vagi,a i jupiter u skorpijonu mi je isto u 10 polju.
E bas sam nadrobila,ako ko zna da mi objasni,hvala.
Sapientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 20:29   #205
Quote:
i_and_i kaže: Pogledaj post
kad ste se već dotakli rada s hendikepiranim osobama, mene bi zanimali i ostali pokazatelji tog zanimanja, defektologije.
što se kirona tiče, najvišlje mi je položen u karti, blizu je MC-a, ali u 9. kući. da li bi i to mogao biti pokazatelj rada s invalidima? i isto mi je u blizancima, ali pretpostavljam da to nije toliko bitno.
"Defektolozi otkrivaju, poučavaju i osposobljuju za život osobe sa smetnjama u psihičkom i tjelesnom razvitku i osobe s poremećajima u ponašanju. Stečena znanja primjenjuju u kliničkoj i edukacijskoj praksi, odnosno u praksi preodgajanja."








Defekt u prijevodu predstavlja oštećenje, manu, kvar, hendikep...u svakom slučaju neku nazovimo pogrešku ili prirode ili okolnosti u životu zbog koje osoba ima smetnje u vlastitom fizičkom (tjelesnom) ili psihičkom razvoju i normalnom napredku. Budući da postoje razne vrste hendikepa (sluh, vid, govor, fizički nedostatak, itd...) u tom smislu i u smislu težine oštećenja razlikuju se i specifične profesije vezane uz rad s hendikepiranim ljudima. Vrsta hendikepa kojom se bavi defektolog najviše se vidi iz 6. polja (svakodnevni posao, rutina). Npr. Merkur/blizanac je vezan uz govor pa je Merkur/Saturn vezan uz gluhoću i oštećenja sluha, svijetla/Saturn uz oštećenja vida, itd...



• No, da krenem od početka i od srži stvari, a ta je da je sam defekt (kvar) astrološkom simbolikom opisan planetom Saturn. Saturn je iznimo važan jer baš kao što Saturnova priroda opisuje i svaku vrstu "kvara", tako opisuje i kronične i trajne bolesti, ali i zaostalost, invalidnost, predodređenost, oblik nepokretnosti ili retardacije - samom Saturnovom principu srodna je retrogradnost.


• Zbog toga je kod profesije defektologa u prvom redu nužan jako istaknut i skladno aspektiran Saturn jer onda omogućuje osobi da vlada tom Saturnovom energijom (defektima), a ne ona njom. No Saturn je kod profesije defektologa poželjan i iz više drugih razloga. Jedan je taj što je defektolog osoba za koju je poželjno da bude emocionalno uravnotežena i zrela osoba (Saturn) koja razumije probleme invalida (Saturn). Drugi je taj što rad s osobama s izrazitim osjetilnim, umnim, motornim i govornim oštećenjima (Saturn/oštećenje) od defektologa traži iznimno mnogo strpljenja (Saturn/strpljenje). Istaknut položaj Saturna podrazumjeva smještaj u kutnim poljima jer je takav Saturn jak, posebno u 10. polju kada obilježava vrstu profesije. U smislu strpljenja dobar je i položaj Marsa u znaku bika.


• Nadalje, kako se kod defektologa traži to neko prirodno suosjećanje, urođeni osjećaj za hendikepirane ljude, a opet s druge strane jaki emocionalni odmak i emocionalna zrelost dobar defektolog treba imati stabilan Mjesec (emotivno razumjevanje, suosjećanje, filing na nivou duše) pa je za defektologa dobar položaj Mjeseca u znaku jarca (no i općenito zemljana Mjeseca, jer on garantira emotivnu stabilnost).


• Također, defektolog je neka vrsta zanimanja koje traži i tu neku snažnu vezu "potpunog suosjećanja s ukupnom patnjom na nivou ljudskog bića" tj. tu neku specifičnu komponentu požrtvovnosti (mislim....nije isto raditi s npr. knjigama, nekim stvarima, strojevima, zdravim ljudima u odnosu na one hendikepirane...tu je potrebno imati poseban senzibilitet ). Zato je kod osoba koje rade s hendikepiranim ljudima važno 12. polje/planeta Neptun jer Neptun simbolizira i ideale i tu neku posve "iracionalnu" vjeru u ozdravljenje. Skladna veza Neptuna i Saturna također govori o tome da su ambicije osobe (Saturn) usmjerene idealizmu i vjeri (Neptun). Veza znaka ribe i Saturna na vrhu 10. polja može ukazivati na profesiju koja ima vezu s rehabilitacijom.


• Budući da sam "operativni dio" defektologije podrazumjeva izrazitu sposobnost za komunikaciju s hendikepiranim osobama, a u toj profesiji traži se da osoba ima sposobnosti i interese za poučavateljski rad...pa je planeta Merkur ovdje ujedno i "najoperativnija planeta".


• Kao što sam već ranije napomenula kod defektologije je važan položaj Kirona. Za rad s hendikepiranim ljudima dobra je pozicija Kirona u 12. polju ili na ASC, te veza Kiron/Saturn ("iscjeljuje hendikep").


• Osim Kirona kod rada s hendikepiranim individuama važna je i pozicija Južnog Mjesečevog Čvora jer on u sebi sadrži tu neku "karmičku vezu", ali on je istovremeno i "mjesto gubitka".....pa kod ljudi koji rade s hendikepiranim osobama postoji veza Južnog Čvora i profesije (npr. Južni čvor u 10. polju ili u konjunkciji s vladarem 10. polja/Saturnom kao prirodnim vladarem).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 00:07   #206
hvala na brzom i iscrpnom odgovoru, fish .
zbilja, saturn je tu najbitniji... nije mi dosad palo na pamet. nešto sam sve kombinirala opise odgajatelja i zdravstvenih djelatnika.

ja se baš i ne uklapam po ovome u pojam idealnog defektologa. saturn mi ,između ostalog, radi kvadrat s jupiterom i opoziciju s venerom tako da nije baš skladno aspektiran. pretpostavljam da me spašava sekstil mjeseca i saturna, inače mi je mjesec sve samo ne stabilan- u vodenjaku i središte T-kvadrata s plutonom i suncem . jedino mi valjda u prilog ide opozicija kirona i saturna. i možda sunce 120 neptun i mjesec 120 venera.

sad sam kolegici našla saturn u 10. kući u konjunkciji od nula stupnjeva s južnim čvorom i još joj je saturn u trigonu s marsom u ribama. cura je još uz to dupli jarac, i definitivno je sva u toj struci. ima smisla .
i_and_i is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 02:28   #207
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
• Osim Kirona kod rada s hendikepiranim individuama važna je i pozicija Južnog Mjesečevog Čvora jer on u sebi sadrži tu neku "karmičku vezu", ali on je istovremeno i "mjesto gubitka".....pa kod ljudi koji rade s hendikepiranim osobama postoji veza Južnog Čvora i profesije (npr. Južni čvor u 10. polju ili u konjunkciji s vladarem 10. polja/Saturnom kao prirodnim vladarem).

e Fish ja imam vladara 10 Veneru u egzaktnoj konjukciji sa JMC u 10..koji bi to posao bio..ako mozes neki konkretno..
ne ide mi sad ovo uz one moje jezike i seriju Me-Ju-Ma
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 11:28   #208
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
e Fish ja imam vladara 10 Veneru u egzaktnoj konjukciji sa JMC u 10..koji bi to posao bio..ako mozes neki konkretno..
Ne znam kako to misliš koji bi to "konkretno posao" bio...ne daje jedan aspekt nikakav "konkretan posao", a osim toga Mjesečevi čvorovi nisu materijalni, oni su fiktivne točke.
Quote:
ne ide mi sad ovo uz one moje jezike i seriju Me-Ju-Ma
Da, ne ide...jasno se vidi "podjeljenost" između ova dva spleta, spleta plave i crvene energije u natalnoj karti. Ako pogledaš svoju kartu cijeli ovaj dio vezan uz Veneru je obojen crvenim i izgleda kao da je zaseban i odvojen od ovog plavog djela s Me/Ju/Ma. Jupiter je ono što ih povezuje.

Također jako je vidljivo da je upravo i samo Venerin dio, ali i općenito cijeli taj "žemski dio" (Venera/Mjesec) povezan nizom i napetih i težih aspekata (kvadrata). Zato je to onaj dio tvoje karte s kojim se moraš suočiti i "boriti" jer je priroda kvadrata takva....zato to ovdje predstavlja svu onu pasivnost, svo ono pretjerivanje, svo ono odugovačenje u kojem se možeš prepoznati kao "neambiciozna osoba".



Što se tiče JMČ-a:

U svakoj osobi živi više "osoba", više "interesa", više "osobnih ambicija". JMČ uvijek nosi simboliku posljedice nekih prošlih djela, prošlih akcija zbog čega je posebno važan kod karmičke astrologije koja proučava njihove uzroke i posljedice. Zato mislim da bi prije svega karmička astrologija ovdje imala što za reći.

U osnovi JMČ predstavlja mjesto na kojem se osoba mora osloboditi nečega što je vezano uz prošla iskustva i gdje postoji napeti aspekt na njega postoji linija manjeg otpora ili tkz. "nezdrava vezanost" uz ta prošla iskustva jer su to iskustva koja bi osoba trebala otpustiti. Čak je i priroda JMČ-a u jednoj domeni srodna prirodi tvog znaka scorpia jer i taj znak govori o nužnosti odbacivanja i propuštanja nepotrebnog.

Mjesečevi čvorovi kao što se i iz njihova imena vidi imaju snažnu vezu s Mjesecom, pa se iz ove pozicije prije svega vidi snažna karmička uloga majke, ali i "teška veza" s njom. Zato se gledano sve zajedno može reći da je ovdje JMČ vezan uz gubitak autoriteta - prirodan muški autoritet je ono što osobi nedostaje. A upravo to iskustvo je i povezuje s majkom...ni ona to ne može otpustiti.


Usljed svega ovoga na nekoj fizičkoj razini (u vremenima jakih napetih tranzita) ovo može donijeti probleme s neravnotežom hormona. Može dati i probleme s hermeroidima jer osoba teško i sporo rješava prošlih i prerađenih iskustava.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 14:07   #209
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ne znam kako to misliš koji bi to "konkretno posao" bio...ne daje jedan aspekt nikakav "konkretan posao", a osim toga Mjesečevi čvorovi nisu materijalni, oni su fiktivne točke. .
pa mislila sam posto je Venera vladar 10 kuce...profesije....(pored seste kuce)
pa ako je u pitanju neki karmicki dug....kakvo zanimanje bi znacila ta Venera

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Da, ne ide...jasno se vidi "podjeljenost" između ova dva spleta, spleta plave i crvene energije u natalnoj karti. Ako pogledaš svoju kartu cijeli ovaj dio vezan uz Veneru je obojen crvenim i izgleda kao da je zaseban i odvojen od ovog plavog djela s Me/Ju/Ma. Jupiter je ono što ih povezuje. .

Također jako je vidljivo da je upravo i samo Venerin dio, ali i općenito cijeli taj "žemski dio" (Venera/Mjesec) povezan nizom i napetih i težih aspekata (kvadrata). Zato je to onaj dio tvoje karte s kojim se moraš suočiti i "boriti" jer je priroda kvadrata takva....zato to ovdje predstavlja svu onu pasivnost, svo ono pretjerivanje, svo ono odugovačenje u kojem se možeš prepoznati kao "neambiciozna osoba"..
nemam sta da dodam



Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Što se tiče JMČ-a:

U svakoj osobi živi više "osoba", više "interesa", više "osobnih ambicija". JMČ uvijek nosi simboliku posljedice nekih prošlih djela, prošlih akcija zbog čega je posebno važan kod karmičke astrologije koja proučava njihove uzroke i posljedice. Zato mislim da bi prije svega karmička astrologija ovdje imala što za reći.

U osnovi JMČ predstavlja mjesto na kojem se osoba mora osloboditi nečega što je vezano uz prošla iskustva i gdje postoji napeti aspekt na njega postoji linija manjeg otpora ili tkz. "nezdrava vezanost" uz ta prošla iskustva jer su to iskustva koja bi osoba trebala otpustiti. Čak je i priroda JMČ-a u jednoj domeni srodna prirodi tvog znaka scorpia jer i taj znak govori o nužnosti odbacivanja i propuštanja nepotrebnog.

Mjesečevi čvorovi kao što se i iz njihova imena vidi imaju snažnu vezu s Mjesecom, pa se iz ove pozicije prije svega vidi snažna karmička uloga majke, ali i "teška veza" s njom. Zato se gledano sve zajedno može reći da je ovdje JMČ vezan uz gubitak autoriteta - prirodan muški autoritet je ono što osobi nedostaje. A upravo to iskustvo je i povezuje s majkom...ni ona to ne može otpustiti.
da ovo je izgleda sustina, ovo sama nikad nisam povezala sa ovim

a to je izgleda bas to

svak ti cast Fish
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 15:35   #210
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Alternativni načini liječenja:
Alternativni pristup liječenja podrazumjeva duhovan pristup čovjeku, pristup čovjeku kao individualnom i cjelovitom biću na način da se "obraća" mentalnim, emocionalnim i fizičkim razinama osobe. Bolest shvaća kao stanje neravnoteže, pa je cilj ovakvog liječenja prije svega vratiti organizam u prirodno stanje ravnoteže.

Zbog "višeg" i duhovnog pristupa čovjeku, od planeta trebaju biti naglašene neosobne planete. Posebno su značajne dvije ... Uran (alternativno, novo) i Neptun (duhovnost). Neptun može biti istaknut preko 10. polja i MC-a (osoba stremi duhovnom cilju). Zajedno daju naglašeno humanistički i alternativan pristup životu. Kao i jako 8. polje (terapeut, "šaman" duše) u kombinaciji s 6.-im poljem (metoda, tehnika). O kakvom načinu alternativnog liječenja je riječ, pokazati će 6. polje (svakodnevni posao).

Zbog naglašene humane crte i "neagresivnog pristupa" dobro je ako su polja profesije u vodenim znacima jer čine čovjeka psihološki orjentiranim. Zanimaju ga pitanja duše, osjećaja, emocija, za razliku od klasične medicine gdje je naglasak na liječenju tijela, pa je dobro ako su polja profesije vezana uz znake zemlje.

Kod alternativnih načina liječenja značajna je pozicija Kirona. Osobe koje su sposobne iscijeljivati druge često ga imaju istaknutog na ASC, dobro povezanog i aspektiranog.
i samo da nadodam, negdje pročitah da je i Lilit u Strijelcu isto pokazatelj iscjeliteljskih sposobnosti

a što je s 9 kućom? ne bi li i ona trebala imati neku ulogu u tome obzirom da predstavlja i duhovna putovanja, religiju...
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 16:03   #211
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Alternativni načini liječenja:
Zbog "višeg" i duhovnog pristupa čovjeku, od planeta trebaju biti naglašene neosobne planete. Posebno su značajne dvije ... Uran (alternativno, novo) i Neptun (duhovnost). Neptun može biti istaknut preko 10. polja i MC-a (osoba stremi duhovnom cilju). Zajedno daju naglašeno humanistički i alternativan pristup životu. Kao i jako 8. polje (terapeut, "šaman" duše) u kombinaciji s 6.-im poljem (metoda, tehnika). O kakvom načinu alternativnog liječenja je riječ, pokazati će 6. polje (svakodnevni posao).

Zbog naglašene humane crte i "neagresivnog pristupa" dobro je ako su polja profesije u vodenim znacima jer čine čovjeka psihološki orjentiranim. Zanimaju ga pitanja duše, osjećaja, emocija, za razliku od klasične medicine gdje je naglasak na liječenju tijela, pa je dobro ako su polja profesije vezana uz znake zemlje.

Kod alternativnih načina liječenja značajna je pozicija Kirona. Osobe koje su sposobne iscijeljivati druge često ga imaju istaknutog na ASC, dobro povezanog i aspektiranog.
evo nakon ovoga imam pitanje;

8. polje u strijelcu (cijelo) i unutra Neptun, sextilom vezan sa Saturnom u 6. (i Plutonom u 6)
Uran (7) i Lilit (8) u Strijelcu sextilom vezan uz veneru u 10

Kiron u Biku u 1 trigonira mjesec ali kvadrira veneru...

ništa?
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 16:52   #212
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
evo nakon ovoga imam pitanje;

8. polje u strijelcu (cijelo) i unutra Neptun, sextilom vezan sa Saturnom u 6. (i Plutonom u 6)
Uran (7) i Lilit (8) u Strijelcu sextilom vezan uz veneru u 10

Kiron u Biku u 1 trigonira mjesec ali kvadrira veneru...

ništa?
A da napišeš malo jasnije to pitanje?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 17:13   #213
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
A da napišeš malo jasnije to pitanje?
ima li tu predispozicija za iscjeliteljstvo?
i kako to materijalizirati ako ima?
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 18:30   #214
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
ima li tu predispozicija za iscjeliteljstvo?
i kako to materijalizirati ako ima?
Daklem to pitanje je vezano uz cijelinu natalne karte i nikako drugačije (stavi drugi put na topic Natalne karte - pitanja). No, evo budem probala pomalo dotaknuti najvažnije aspekte tvog pitanja:


Tvoja osnovna kombinacija je "vrlo zemljana" te uvijek primarno teži svemu dati praktičnu (korisnu) svrhu i formu. E sada koliko je to "suprotno" samom pojmu iscjelitelja možeš pretpostavljati i sama. Zato ni ne čudi tvoje pitanje (pitala si "kako to materijalizirati ako ima")...jer je upravo vezano uz ovo gore.

No važnije od svega toga jest to da gledajući kao profesionalni izbor, tvoj vladar Saturn (profesija) jako napeto aspektira i planete u blizini vrha 10. polja i sam vrh kao takav, a sve to iz pozicije "posla" (6. polje). Što primarno govori o "sudbinskim pogreškama" koje možeš napraviti "iz pozicije posla". A kod rada s ljudima to je iznimno teška pozicija jer nije isto npr. slomiti dugmić na laptopu ili štogod vezano uz ljudska bića.


Primjer:

Sam pojam iscjelitelja je vrlo široki pojam, ima cijeli niz "zanimanja" koja su uključena u njega. Zato u kontekstu pitanja tebi bi npr. primarno ležala kiropraktika jer je ona vezana uz znak jarca (kosti, kičmeni stup) koji je u tvojoj kombinaciji iznimno važan i istaknut. No zbog jako napetih aspekata na vladara Saturna iz 6. polja ne bi se baš nikako savjetovao uopće taj smjer (da ne bi bilo polomljenih koščica ).

Općenito, rekla bih da tvojoj kombinaciji u kontekstu te profesije i posla iscjelitelja nedostaje tog i fizičkog i "senzornog" senzibiliteta (egzaktno Sunce 90º Mars, Merkur 90º Saturn), ali i onog finijeg vezanog uz same ljude i njihove osjećajne svijetove (Mjesec 90º Saturn, Mjesec 90º Pluton, te širokoorbisni Merkur 90º Mars) - sve je to na relaciji 6. polja usmjereno prema MC-u.

Dakle i općenito kada se gleda....tvoj Neptun (senzibilitet) ne prima niti jedan aspekt na osobna tijela, a Mjesec (osjetljivost) je jako ubrzan blizinom Merkura te bi što se tiče ljudi uvijek više ležalo nešto "na bazi priče", ako me kužiš.


P.S. Iscjelitelja u kontekstu Kirona uvijek označava njegova istaknuta (egzaktna) pozicija u natalu. To je najčešće na ASC gdje je onda njegova ličnost u poziciji da "liječi druge" - opozicija DSC (i za takve osobe i one koje imaju Kirona u 1. polju vrijedi da su u stanju puno pomoći drugima, a postoji sklonost da svoje probleme i "rane" potiskuju). Ili na MC-u što onda označava profesiju koja je vezana uz iscjeliteljstvo.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 18:57   #215
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Daklem to pitanje je vezano uz cijelinu natalne karte i nikako drugačije (stavi drugi put na topic Natalne karte - pitanja). No, evo budem probala pomalo dotaknuti najvažnije aspekte tvog pitanja:


Tvoja osnovna kombinacija je "vrlo zemljana" te uvijek primarno teži svemu dati praktičnu (korisnu) svrhu i formu. E sada koliko je to "suprotno" samom pojmu iscjelitelja možeš pretpostavljati i sama. Zato ni ne čudi tvoje pitanje (pitala si "kako to materijalizirati ako ima")...jer je upravo vezano uz ovo gore.

No važnije od svega toga jest to da gledajući kao profesionalni izbor, tvoj vladar Saturn (profesija) jako napeto aspektira i planete u blizini vrha 10. polja i sam vrh kao takav, a sve to iz pozicije "posla" (6. polje). Što primarno govori o "sudbinskim pogreškama" koje možeš napraviti "iz pozicije posla". A kod rada s ljudima to je iznimno teška pozicija jer nije isto npr. slomiti dugmić na laptopu ili štogod vezano uz ljudska bića.


Primjer:

Sam pojam iscjelitelja je vrlo široki pojam, ima cijeli niz "zanimanja" koja su uključena u njega. Zato u kontekstu pitanja tebi bi npr. primarno ležala kiropraktika jer je ona vezana uz znak jarca (kosti, kičmeni stup) koji je u tvojoj kombinaciji iznimno važan i istaknut. No zbog jako napetih aspekata na vladara Saturna iz 6. polja ne bi se baš nikako savjetovao uopće taj smjer (da ne bi bilo polomljenih koščica ).

Općenito, rekla bih da tvojoj kombinaciji u kontekstu te profesije i posla iscjelitelja nedostaje tog i fizičkog i "senzornog" senzibiliteta (egzaktno Sunce 90º Mars, Merkur 90º Saturn), ali i onog finijeg vezanog uz same ljude i njihove osjećajne svijetove (Mjesec 90º Saturn, Mjesec 90º Pluton, te širokoorbisni Merkur 90º Mars) - sve je to na relaciji 6. polja usmjereno prema MC-u.

Dakle i općenito kada se gleda....tvoj Neptun (senzibilitet) ne prima niti jedan aspekt na osobna tijela, a Mjesec (osjetljivost) je jako ubrzan blizinom Merkura te bi što se tiče ljudi uvijek više ležalo nešto "na bazi priče", ako me kužiš.


P.S. Iscjelitelja u kontekstu Kirona uvijek označava njegova istaknuta (egzaktna) pozicija u natalu. To je najčešće na ASC gdje je onda njegova ličnost u poziciji da "liječi druge" - opozicija DSC (i za takve osobe i one koje imaju Kirona u 1. polju vrijedi da su u stanju puno pomoći drugima, a postoji sklonost da svoje probleme i "rane" potiskuju). Ili na MC-u što onda označava profesiju koja je vezana uz iscjeliteljstvo.
auuuu, koja širina...

kužim ovo na bazi priče. na to sam i pomislila kad sam prvi puta čula, vezano uz moju kartu, iscjeliteljstvo. iscjeljivanje duše logikom i stavljanjem "nedokučivih" stvari u odgovarajući kontekst...

ah šteta...ni iscjeljitelj ne mogu biti


tx Fish
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 18:57   #216
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
i samo da nadodam, negdje pročitah da je i Lilit u Strijelcu isto pokazatelj iscjeliteljskih sposobnosti
Možda ne bi bilo loše kada ovako nešto navedeš da staviš "širi kontekst" tj. da se zna o čemu pišeš. Jer ovako puko navođenje nekog položaja što je netko negdje napisao ne daje neke informacije ni o tome što se misli ni o značenju.
Quote:
a što je s 9 kućom? ne bi li i ona trebala imati neku ulogu u tome obzirom da predstavlja i duhovna putovanja, religiju...
Važnost 9. polja se prvenstveno ogleda u važnosti otvorenosti prema novim spoznajama i težnji da se dosegnu "veće visine uma" jer 9. polje primarno predstavlja viši i apstraktni um. U duhovnom smislu tada 9. polje treba biti "nematerijalno orjentirano" jer je onda i Jupiterova kvaliteta i vjera kroz to orjentirana u smjeru nadilaženja materije, u smjeru "duhovnog". U tom smislu važan je odnos vladara 9. polja i Urana (znak vodenjaka) da bi se osoba bila u stanju "osloboditi" (nadići prepreke).

Kao što je i općenito za "alternativu" važna naglašenost neosobnih tijela i otvorenost (prvenstveno da osnovna kombinacija ima jak - Jupiter, Uran, Neptun) jer ona predstavljaju koncept preobražaja instinktivnih i nagonskih težnji što je ovdje primarno.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 03:17   #217
koja kombinacija polja i planeta bi dale izvrsnog psihijatra-psihologa??
amstaff is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 09:16   #218
Voljela bih postaviti jedno pitanje, vezano uz alternativne načine liječenja.
Pritom uz pojam liječenja vežem i duhovno liječenje i iscjeljenje, te već mnogo puta spomenuti proces samospoznaje, koje se, između ostalog, može postići i astrologijom i nekim drugim tehnikama pomoću kojih jedan čovjek može pomoći drugome ( naravno, i čovjek samome sebi ).

Dakle, u tom kontekstu me zanima može li netko objektivan i nepristran ukratko reći misli li da u karti imam naglašene predispozicije koje bi mi za kojih 15, 20 godina, ako bih tijekom istih dostatno učila i radila na sebi, mogle omogućiti da na određeni način, izvjesnim alternativnim tehnikama, pomažem drugim ljudima ?

Karta mi je na popisu natalnih karti forumaša.
A Chiron egzaktno na vrhu sedme kuće, u konjunkciji s Venerom koja vlada 6. i 10. kućom, a sama se nalazi u 6. kući ( ako je to značajno ).

Hvala.
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 01:54   #219
Smile

Fish, možeš li napisati nešto o primaljama i ginekolozima? Naime neznam što da izaberem od tog dvoje. Svi mi kažu ginekolog, ali oni samo misle na lovu i prestiž kojeg doktori imaju, a meni je samo do trudnica. Za što sam više talentirana, imam sklonosti ili mogućnosti? U čemu ću postići veći uspjeh(ne u smislu love i prestiža nego utjecajnosti da promjenim barem malo ovo loše ozračje u kojem žene rađaju)? Da li imam šanse za studij medicine? meni to sve izgleda nabacano, zaista neznam

-MC u škorpionu
-puton na kraju devete(R)
-Mc u konjukciji s plutonom, trigonu s chironom i kvadratu s mjesecom
- vladar 10. je na kraju devete(znači u desetoj) u škorpionui retrogradan je
-pluton je u konjukciji s Mc,sekstilu s neptunom,trigonu s chironom, sekstilu s ac-om.
-Asc mi je u Jarcu, vladar Saturn je u vodenjaku i u prvoj kući(u konjukciji s asc-om)
Sunce mi je u ribama na kraju prve(u konjukciji s merkurom), a saturn u vodenjaku na početku prve, nisu u nikakvom aspektu

.
Quote:
3. polje predstavlja čovjeka kao misaono biće, njegovo polje ideja, intelekta, inteligencije i logike, princip razmišljanja.....mozak koji je čovjeku prirodno dan. Stoga je 3. polje, polje konkretnog tkz. nižeg uma, a u astrologiji ono predstavlja i polje osnovne naobrazbe. Ono opisuje mentalnu aktivnost osobe.
Quote:
Treće polje od 3. polja je 5. polje. Ono je na neki način njegovo "izvršno polje" jer predstavlja kreaciju nižeg/primjenjivog uma. Sve ono što u 3. polju smislimo, kroz 5. polje možemo izraziti. Zbog toga je to ujedno i polje kreativnosti i svega onoga što je vezano uz osobno izražavanje individue. 5. polje predstavlja srednješkolsko obrazovanje. Nadalje, 7. polje je treće od 5. polja i ono predstavlja višu školu.
Quote:
Nasuprot 3. polju se nalazi 9. polje koje predstavlja viši ili apstraktni um, pa je istaknuto kod mislioca i ljudi čije su mentalne aktivnosti usmjerene na više ciljeve. To je polje gdje čovjek razmišlja metafizički. Polje koje proširuje samospoznaju i povećava razumjevanje o tome "tko smo zapravo?"......korištenjem "nadahnutog, intuitivnog uma". To je i polje visokog obrazovanja.
Quote:
Treće polje od 9. polja je 11. polje i ono predstavlja primjenjenu stranu višeg uma tj. 9. polja. Pa u tom polju tražimo znanstvenike, inžinjere, reformatore, inovatore, pronalazače...i sve one pojedince koji imaju um kojim mogu učiniti nešto od značaja za širu ljudsku zajednicu.

3. polje mi je u ovnu, vladar mars je na samom kraju četvrte(odnosno u petoj)upravo to, vladar treće mi je u petoj(peta je u blizancima, sedma u raku)
deveta kuća mi je u vagi, vladar venera je u drugoj, a u devetoj se nalazi pluton.
11.polje mi je u strijelcu, vladar je u 7.

Spomenula bih i šestu kuću, ona je u raku, vladar mjesec je u sedmoj(u djevici). U njoj nema paneta ali se u njoj nalaze retro chiron i južni mjesečev čvor koji su u konjukciji...Što se mjeseca tiče, on je u napetoj opoziciji sa suncem i kvadratu s marsom te Mc
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 18:35   #220
Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
Fish, možeš li napisati nešto o primaljama i ginekolozima? Naime neznam što da izaberem od tog dvoje.
• Što se tiče tvog vlastitog izbora - ne može se to ni u kojem slučaju gledati na ovakav (izdvojen) način već u cjelini natalne karte (a takvo pitanje možeš staviti na topic "Natalne karte - pitanja").

• Što se tiče općenito profesije ginekologa - zaista nisam imala prilike promatrati natalne karte ginekologa - no možda netko jest pa se priključi.



No budući da se ginekologija u svojoj najužoj osnovi bavi "bolestima i liječenjem ženskog reproduktivnog sistema" ovdje je iznimno bitan jak i skladan suodnos na relaciji Mjesec (plodnost) - Pluton (reprodukcija) u vezi s 10. poljem (karijera) jer na tome počiva bit ove liječničke profesije.

Kod "procjene" medicinske profesije liječnika u odnosu na primalje, medicinske sestre i ine slične službe u liječnika je uvijek naglasak na gornjoj polovici karte i 10. polju (može biti i Saturn-autoritet istaknut) za razliku od poslova njege gdje je uvijek više istaknuta dominacija na razini Mjeseca (briga, njega) i 6. polja (služba, svakodnevni rad s pacijentima).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:20.