Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2008., 17:59   #21
I, tek tolko, bila sam kod tri veta i svi su rekli manje - više istu stvar.

Na kraju sam ostala na veterini jer su fakat radili puno detaljnjije pretrage nego kod privatnih vet. klinika.

I uvijek ih ima više tak da joj disanje i srce uvijek posluša min. 3 doktora.

Jedino kaj malo živcira su studenti, al jbg moraju i oni učiti.
sita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 18:57   #22
Sad sam baš ljuta!!!

Prvi pas mi je umro ujutro (a svi smo ga obožavali; stari je 2 tjedna bio na lijekovim za smirenje) a popodne smo imali već novu pasicu koja je imala 2 mj.

Zakaj je loše razmišljati o novom???
sita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 19:08   #23
Quote:
sita kaže: Pogledaj post
I, tek tolko, bila sam kod tri veta i svi su rekli manje - više istu stvar.

Na kraju sam ostala na veterini jer su fakat radili puno detaljnjije pretrage nego kod privatnih vet. klinika.

I uvijek ih ima više tak da joj disanje i srce uvijek posluša min. 3 doktora.

Jedino kaj malo živcira su studenti, al jbg moraju i oni učiti.
Quote:
Sad sam baš ljuta!!!

Prvi pas mi je umro ujutro (a svi smo ga obožavali; stari je 2 tjedna bio na lijekovim za smirenje) a popodne smo imali već novu pasicu koja je imala 2 mj.

Zakaj je loše razmišljati o novom???
U prvom postu, a i jucer si pisala kao da je pas ziv i kao da nije bas pred umorom, a u drugom si ga vec pokopala i nabavila novog - i ti se, kao, ljutis na ljude tu jer su se zgrozili nad takvim razmisljanjem .
Pa nije lose, lose je sto ti zvucis kao da pse nabavljas po traci - jedan ode, drugi dode. Valjda se bar jedan dan zaluje za nekim koga se "obozavalo" .
Rekla bih ti da mi je jako zao sto si izgubila psa, ali mi se cini da si ga odavno pokopala i prezalila .
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 19:23   #24
Pa jesam. Prežalila sam ga. Al ga nisam zaboravila.

Nisam neka emotivka, ni kad su mi bližnji umrli, nisam imala neke emocije.

Smrt je dio života.

A u ono vrijeme mi je bilo grozno pomirit se s tim da ga nema i htjela sam to sve što prije zaboraviti.
sita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 11:39   #25
sad me malo strah
moja velika cura (6 godina, 30 kg, krizanka haskija/malamuta) kaslje zadnja 4 dana. U petak smo isli vet., rekao da je to neki zaraza koja sad vlada medju psima, upala bronha i izmjerio temperaturu (imala 39,7).
E sad, dobila je vec 3 dana antibiotike (injekcija) i sirup za kasalj
i jos sutra smo naruceni kod veterinara.
Pitanje za one koji imaju iskustva/ili neke ljubazne forumske veterinare...:
koliko dugo tako nesto moze trajati? kako da joj pomognem? Inace je smjestena u dvoristu, razmisljam i o nekoj deki da ju utoplim, ne znam
iako, zadnjih nekoliko puta dtavljanja deke u kucicu (dok je jos bila mala) je zavrsilo drugi dan sa dekom usitnjenom po cijelom dvoristu

i tak... kaj da radim jos? neka posebna hrana, vitamini, nesto?
__________________
Sve je u redu.
Čočo san is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 13:06   #26
nisam veterinar, ali i mi smo nedavno taj kašalj preboljeli. i stvarno jako puno pasa iz naše okoline (pogotovo štenaca) je bilo bolesno i svi su kašljali. dobili smo antibiotike, pa došli ponovno nakon 2 dana. vet rekao da ako ne prođe nakon još dva dana, opet dođemo, ali svom srećom brzo je sve završilo. uglavnom, treba paziti da ne pije hladnu vodu i da ne bude na hladnom
malikali is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 15:08   #27
hm. a kak da ne bude na hladnom? da ju unutra smjestim?
inace joj ne smeta hladnoca, zimi ne zeli spavati u kucici vec spava na zaledjenom dijelu dvorista i opcenito je puno veselija kad je vani hladno
nego po ljeti...
__________________
Sve je u redu.
Čočo san is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 22:19   #28
jos kaslje
dakle, vec 6. dan. Koliko to dugo moze trajati? kad da se zabrinem sto joj ne prolazi?
help pliz...
inace je vesela, malo manje zivahna (jer pocne jace kasljati kad se krece), jede normalno...
Dali smo tablete za ciscenje, sirup za kasalj 3Xdnevno i dobila je 5 injekcija antibiotika.
Kaj dalje?
Cekati da prodje?
__________________
Sve je u redu.
Čočo san is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 09:23   #29
pa što kaže vet?
malikali is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 20:46   #30
Gle,radi se najvjerovatnije o zaraznom psečem kašlju ili to se još zove kašalj čopora.To se događa baš u ovo doba godine i pogađa veći broj pasa obično one koji se skupa vani igraju negdje gdje je vodiš šetati.To ti traje i dva do tri tjedna,neko kašlje duže a neko krače sa jačim ili blažim simptomima.U principu nije ništa ozbiljno osim što iscrpljuje psa.Obavezno pas mora piti antibiotike sve dok kašlje i sirup ili tablete protiv kašlja a ne za rastapanje šlajma.Super je Pholcodin.Ovo ti govorim jer sam ja vet i imala sam puno puta ovakve slučajeve.Pozdrav!
pasbig is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 21:32   #31
Quote:
Obavezno pas mora piti antibiotike sve dok kašlje i sirup ili tablete protiv kašlja a ne za rastapanje šlajma.Super je Pholcodin.Ovo ti govorim jer sam ja vet i imala sam puno puta ovakve slučajeve
evo, ovakve stvari me izbezume
nama je vet. rekao da je dobila dosta antibiotika (5) i da se javimo ako ne bi jos dugo prolazilo.
A ona i dalje kaslje, iako mrvu manje nego prije...
__________________
Sve je u redu.
Čočo san is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 22:22   #32
Sigurno je tvoj vet tako procijenio i u to neću sumnjati.Svakako se slažem da je dosta injekcionih antibiotika,nego smatram da bi trebao piti antibiotike u tabletama dok god traju simptomi bolesti.Oni su samo za prevenciju da ne bi došlo do kakve komplikacije(bronhitis,upala pluća)jer česti kašalj oštećuje sluznicu koja onda može biti pogodni medij za razvoj bakterija.Ti antibiotici se dobro podnose i mogu se davati i duži period bez štetnih učinaka.
pasbig is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 09:05   #33
evo da ne otvaram novu temu pisat cu ode...
imam westija i u zadnje vrijeme ( nekih 10 dana ) sam primjetila da je cudan, manje zaigran, da se puno teze penje uz stepenice nakon setnje, manje trci...ali nisam sa nicim povezivala...
Proslu srijedu ga je iz sna probudilo kasljanje, iskreno do tada nisam znala da to tako zvuci, dva dana sam mislila da mu je nesto zapelo u grlu...
Danas poslije posla idem s njim u veterinara ali sad kad sam procitala svasta po forumu jako sam se zabrinila...on kaslje jedino nocu, probudi ga iz sna, to traje samo par sekundi, i onda iducu noc ponovno...a bas za taj nocni kasalj sam svasta citala Temperaturu sam mu izmjerila, nema je...
Sad ludim na poslu i cekam 14 h
Max100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 09:13   #34
Moj je imao neki zarazni kašalj koji je puno pasa u kvartu pobralo, ali to je bilo odmah kašljucanje i to cijeli dan.
Nisi napisala koliko je star, sigurno će mu poslušati srce a možda te poslati i na snimanje, idi što prije, sve se da liječiti i nadam se da će mu ubrzo biti bolje.
fr4ntik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 09:23   #35
Ma idem odmah u dva sata u veterinara
Star je samo godinu i 4 mjeseca. I kaslje iskljucivo po noci, ne kasljuca po danu...jedino kad ide pit vodu nekako kao da mu se cesce zaleti pa mu smeta...
ali ne kaslje tokom aktivnosti, samo nema snage kao prije 10 dana, inace kad se penjemo doma uvik ide ispred mene, a sad je cili usporen, isplazi jezik ispod stepenica i gleda jadnicak u mene...
Max100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 09:25   #36
nexi je imala napadaje kašlja uz povračanje. pobrala je nešto u parku. dobila je 5 injekcija i bila je ko nova.

p.s. nemojte ići veterinarima samo tako, pročitajte prijedloge i odite onima koji valjaju
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 09:33   #37
zlocka, je li nexi kasljala i po danu, kad bi bila aktivna...
Max100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 10:10   #38
Ako mu smeta i kad pije vodu valjda je neka upala, sve će se razjasniti pregledom kod dobrog veta. Kome ideš?
Inače kad primjetiš da se pas drugačije ponaša, a još je i tako mlad, ne bi se smio tako umarati, odmah odi s njim na pregled, sigurnije je, bolje lažni alarm nego čekati.
Mi ti ovdje možemo samo kratiti vrijeme i pričati svoje priče i to je sve.
fr4ntik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 10:32   #39
Ma sve znam, sad se vec grizem sta nisam otisla odmah prosli tjedan ali nadam se da ce stvarno sve biti ok.
Ma nisam jedna od onih koja na forumu trazi odgovor ne brini, samo me malo trta uhvatila, nazalost toliko sam cesto sa njim po veterinaru zbog nekih gluposti, ali eto, dobro je dok su gluposti.
Ma ja ne znam, u Splitu sam, jos nisam naisla na veterinara koji mi je ok, idem inace u Filipovicke koju vecina ne voli, ali meni se nista boljim nisu pokazali ni drugi, dapace.
Max100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 11:14   #40
Čula sam sve najbolje za dr. Vando, preporučio mi ga je i dr.Ljolje iz Bube

Veterinarska Ambulanta - Raunig na Bačvicama ( Tel: 021/ 488 700)
Jedan od najboljih na području Dalmacije.

Zadnje uređivanje fr4ntik : 14.09.2009. at 11:16. Reason: dodatak
fr4ntik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:18.