Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2014., 19:31   #541
Još nema odgovora na moje pitanje koje glasi ovako

Amariuss - Karolina Hitrec

http://zoomanija.com/AMARIUSS

Da li netko zna kakvi su psi iz ovog uzgoja i sam uzgajivać
Navodno da ima shih-tzu i bishon hanavezere
Zainteresiran sam za kupnju , pa da budem siguran šta kupujem
Unaprijed hvala

može i u inbox
Ivan Kuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 19:39   #542
A zasto ih ne bi posjetio i na licu mjesta pitao sve sto te interesira i vidjeti usput u kakvom su stanju psi, gdje su smjesteni i sve?!
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 20:39   #543
pogledaj stranice u nazad ili idi u tražilicu, nađi teme koje su naslovljene na pasminu i pitaj tamo.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 10:56   #544
http://www.njuskalo.hr/psi/zlatni-re...oglas-13552821
Ako vidite druge oglase, vidjet ćete da su štenci 'zlatnog retrivera' od registriranog uzgajivača, člana HKS.

Kako i kada će nju (uzgajivača) HKS kazniti? Hoće li je uopće kazniti?
__________________
15 nisu godine
Labradorica15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 11:06   #545
baš su pravi zl.retriver, samo ne znam kaj im se desilo, stisnule im se glave u vešmašini
dok će biti budala koji kupuju takve pse, biti će i ovakvih ''uzgajivača''
Victory =) is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 12:05   #546
Pozz svima,nisam htjeo otvarat novu temu pa cu ovdje postavit pitanje,a ako vec postoji temu ja je nisam nasao pa neka je moderator prebaci.Znaci radi se o ovome,prije tri mjeseca sam kupio psa u uzgajivacnici i jos papire nisam dobio jer mi vlasnik/ca tvrdi da joj psi ima srpske papire radi mogucnosti kupiranja usi i repa.Ne zelim odma napadat nikoga ali jeli normalno da se toliko ceka papirologija i dali netko imao slicno iskustvo.Inace pas je vrhunski i sve ali cisto nekako sam postao sumnjicav i zelio bi ih dobiti sto prije.
unaprijed hvala svima
extc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 12:19   #547
Quote:
extc kaže: Pogledaj post
Pozz svima,nisam htjeo otvarat novu temu pa cu ovdje postavit pitanje,a ako vec postoji temu ja je nisam nasao pa neka je moderator prebaci.Znaci radi se o ovome,prije tri mjeseca sam kupio psa u uzgajivacnici i jos papire nisam dobio jer mi vlasnik/ca tvrdi da joj psi ima srpske papire radi mogucnosti kupiranja usi i repa.Ne zelim odma napadat nikoga ali jeli normalno da se toliko ceka papirologija i dali netko imao slicno iskustvo.Inace pas je vrhunski i sve ali cisto nekako sam postao sumnjicav i zelio bi ih dobiti sto prije.
unaprijed hvala svima
Papiri bi se trebali dobiti uz psa, kako u Srbiji, tako i ovdje.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.

Zadnje uređivanje Angelsss : 15.01.2015. at 12:30.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 12:21   #548
Quote:
extc kaže: Pogledaj post
Inace pas je vrhunski i sve ali cisto nekako sam postao sumnjicav i zelio bi ih dobiti sto prije.
Pozdrav;

ovo je baš smiješno i oprečno.....

pas vrhunski a papira nigdje još. Nije Srbija nakraj svijeta pa da pošta tri mjeseca putuje; al da je nazdanija od Hrvatske u kinologiji - to svakako je, a i zakoni koje imaju su im šuplji ko tri lonca.

Znači psi su podrijetlom iz Srbije, sa Srpskim rodovnicima pareni u Hrvatskoj jel? Da bi se prema pravilima parili morali su proći uzgojnu ; a valjda je to ovdje rađeno ( moralo bi biti ) no opet...štenci koji proizađu od takva dva psa ( kupirana ) ionako nesmiju biti kupirana.

Suma sumarum šta želim reći......ako je tvoj slučaj takav kakvime sam gore opisala - tvoj pas dobiva Hrvatsku rodovnicu a ne Srpsku. Ako ti čekaš Srpsku rodovnicu onda je to malo veći mulj kaj radi uzgajivač/ica te psi niti nisu na nju prijavljeni.

Zbrka
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 13:13   #549
ne bih htjela napadati jer ne znam točno o čemu je riječ baš.
No, ako je ovako kako ja mislim onda je moguće ovako..

Moguće je registrirati uzgajivačnicu u Srbiji ili BiH, kakve su to točno procedure, ne bih znala, no moguće je.
Kako je zabranjeno kupiranje, neki registriraju uzg u susjednim nam državama. No unatoč tome, s kupiranim psom ovdje ne možeš u uzgoj a vjerojatno te to niti ne interesira (bar ovaj uzgoj sa hrvatskim papirima)

Moguće je i da vlasnik još nije dobio papire. I ovdje treba 2-3 mjeseca da rodovnice stignu.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 14:18   #550
Da, pravu si; moguće je zaista svakaj. Pa, neka se javi vlasnik još jednom pa nam malo pobliže opiše svoj slučaj....moguće nešto novo i čujemo.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 14:22   #551
Ma nije to ništa novo ali postoje opcije

1. da i sam uzgajivač još čeka rodovnice (btw moji štenci imaju 3 mjeseca i čekamo isto rodovnice)
2. da je neka muljaža
3. da uopće neće niti vidjeti papire

ali niti znam o kome se radi i o kakvom je slučaju riječ pa ne želim niti optuživati.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 15:17   #552
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
Ma nije to ništa novo ali postoje opcije

1. da i sam uzgajivač još čeka rodovnice (btw moji štenci imaju 3 mjeseca i čekamo isto rodovnice)
2. da je neka muljaža
3. da uopće neće niti vidjeti papire

ali niti znam o kome se radi i o kakvom je slučaju riječ pa ne želim niti optuživati.
Al bi valjda bio red da se kupcu stenca ipak pokaze potvrda da su rodovnice u izradi - meni je uzgajivac pokazao potvrdu da ceka rodovnice al su ipak bile stigle prije nego sam podizala stenca
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 15:46   #553
Ja kupila psa u Mađarskoj. 2.1. 2015. Pri preuzimanju dobila putovnicu, a rodovnik mi stiže ovih dana. Nije bio odmah gotov. Znam da stiže jer sam neki dan uzgajivačnici slala mejlom adresu na koju želim da mi dođe.
I napisala mi je da s tim (rodovnikom) valjda idem u HKS upisat psa ili tako nešto. (oni se nadaju da ćemo pohodit izložbe).
smicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 16:21   #554
Za Lunu i Arona sam čekala oko 2-3 mjeseca rodovnike, navodno su ovi zezali u HLS-u, tako da nije bilo do uzgajivača.
Victory =) is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 17:05   #555
Moj je buraz dobio rodovnike za štence za oko 2 mj, kad je vodio kujicu novoj vlasnici, imala je sve dokumente, što je bilo sa njenih 2.5 mj.
Ok da se nekad može odužiti, bože moj, birokracija i te spike, ali ja bi tražila barem neki "dokaz" ili pričekala s uzimanjem psa tih mj dana.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 18:27   #556
da inace za uzgajivace koji vec dugo uzgajaju i ljudi ih znaju, trazi se dokaz...
ne, usrat cu si sve ovo sto sam do sada radila jer necu prijaviti leglo.

Druga je stvar kad netko prvi puta ima leglo i nemas pojma tko je. Trazila bi i ja.

Papire mozes traziti onda kada cipiras stence. Onda saljes sve u HKS.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 18:51   #557
Ako čekaš još kojih mjesec, dva, možeš ih slobodno zaboravit. Ja sam kupila kujicu, ne direkt od uzgajivača već od prvih vlasnika, ispalo da su joj papire prodali ili zadržali.
__________________
15 nisu godine
Labradorica15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 18:59   #558
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
da inace za uzgajivace koji vec dugo uzgajaju i ljudi ih znaju, trazi se dokaz...
ne, usrat cu si sve ovo sto sam do sada radila jer necu prijaviti leglo.

Druga je stvar kad netko prvi puta ima leglo i nemas pojma tko je. Trazila bi i ja.
Po onome što je tip napisao, ne čini se baš kao da je uzgajivač općepoznat. Ako radiš nešto što prethodno nisi provjerio ili nisi dovoljno upućen, onda se barem nastojiš osigurati.
Uostalom, kakve veze ima rodovnik s kupiranjem, kao da bi psa u RH mogao kupirati samo zato što ima RS rodovnik. Meni to zvuči kao žešća muljaža...
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 07:18   #559
naravno da ima veze rodovnik s kupiranjem

da, mogao bi ga kupirati u HR.
I da ima hrvatski rodovnik.

no sa hrvatskim rodovnikom i kupiranim psom ne može dobiti uzgojnu dozvolu. a sa srpskim papirima i kupiranim psom može ići u uzgoj i za svoje štence dobiti rodovnike.

kužiš?
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 09:16   #560
Pojma nisam imala.
Malo mi je to glupo, ali ok. Ima more nesmislenih zakona, pa se živi nekako.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:43.