Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2009., 15:08   #21
Šapa kad hoće da mu dam jesti kaže "Mrr" i oblizne se.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 19:00   #22
da, to mi je super< gleda me pravo u oci i oblizuje se<znam sta mi je cinit. Dobro me istrenirala!

A kad je gnjavim a njoj bas i nije do mazenja, prvo mi stavi sapu preko ruke, kao-dosta je. Ako ne prestanem, onda grize.

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 21.01.2009. at 00:55. Reason: Molim nauciti koristiti opciju edit
Branwen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 10:34   #23
James je, što se mimike tiče, pravi udžbenički primjer
Kad itko od ukućana dođe doma, sjuri se u hodnik i pozdravi - rep mu je uspravan, nakon toga se svali na leđa i želi se maziti.
U kuhinji uz vrata od balkona ima stolicu na kojoj stoji, držeći se prednjim nogama za vrata, i gleda golubove u dvorištu. Maše repom lijevo-desno, što znači da je frustriran jer ne može do njih. Isto tako, "cvrkuće", što mačke rade kad oponašaju pijev ptica ne bi li ih zavarale i lakše uhvatile.
Često se trlja o moje noge, ruke ili lice, čime zapravo prenosi svoj miris na mene i obilježava me. Kad se hoće maziti, podmeće glavicu pod moju ruku.
__________________
Hey, I went to college once, but all they found were rats in my head
elimination is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 11:19   #24
Šapa, kad se hoće maziti, stavi šapu na moju ruku i pita: "mr?"
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 19:56   #25
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
Nije baš mimika, ali zna li itko zašto se mačke onako luđački češu iza uha. Nisu buhe u pitanju. Zadnjom šapicom se nekoliko puta čoha s obje strane glave, baš ono krvnički.
Je l' mu čistiš uha? Moja je imala cerumena u ušima, pa se zato češala, od kad smo to sredili (sad joj redovito čistim uši) više se tak ne češe, iako joj se dlakica ispred uha još nije do kraja oporavila.
-Iva- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 21:14   #26
Quote:
-Iva- kaže: Pogledaj post
Je l' mu čistiš uha? Moja je imala cerumena u ušima, pa se zato češala, od kad smo to sredili (sad joj redovito čistim uši) više se tak ne češe, iako joj se dlakica ispred uha još nije do kraja oporavila.
Ne baš
Kako to radiš?
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 15:52   #27
Kupiš u apoteci one male komprese (sterilne gaze) i s time mu obrišeš uši. ja obično smotam jedan kraj u tuljac pa malo s time pročačkam. nikako sa štapićima za uši i obavezno sa suhim gazama. ako je jako uho nečisto onda najbolje otići kod veterinara da oni operu kako treba.

moj mačak u posljednje vrijeme stalno leži pored wc-a. imam ispred wc-a mali tepih i tamo često legne. a zna ponekad kopati po wc-u i onda se samo uvali i legne bez da obavi išta.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 17:23   #28
Imam pitanje: zašto bi mačak legao nekom (meni ) na glavu, čitav, ko ono čudovište iz Aliena? Imam jednog koji koristi svaku priliku, a nije više mali, ima skoro tri kile
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 18:46   #29
Dodala bih da spustena uha ne moraju znaciti ljutnju nego vrebam u modusu sam lova a podignut rep i kaskav hod te zavrnut rep kao upitnik je i poziv na igru. To sa usima, zaista ih tako mogu priljubiti kao da usiju i nema, fascinantno

Quote:
u drugu sobu ili hodnik i mijauče ko lud. kad dođem da vidim što se događa, on fino sjedi i ništa.
O da

Cekam da mi stigne knjiga - o "govoru" maca, napisala je veterinarka koja je 30 godina proucavala preko nekoliko svojih maca, mace u njenom penzionu itd.

ism cistog mijaukanja - koje je rezervirano samo za ljude - taj nacin govora su mace razvile samo za ljude, ima i ono "stenjanje" a to je kad drzim macu a ne drzi joj se ali mi dopusta ajde ali stenje pri tom da svi padaju od smijeha kad to cuju. Ili ono nijezno frktanje, ma bas razgovor, to se obicno dogadja kad sjednu meni na radni stol i zele ragovor.

Quote:
Ooo, moj ga nonstop drži u upitnik. U hodu, dok je rep u zraku, leluja s njim kao da nas pokušava hipnotizirati .

Ali najsmješnije mi je kad opazi pticu negdje pa brzo škljoca donjom vilicom i grči se , naravno, paralelno mete repom svom snagom
ou jes evo sad mi njih dvoje pomeli cijeli balkon sad samo daim repove ocetkam. Proljece je u zraku i ptice nam sljecu na krov ili balkon a mace satima vrebaju, kad ptica odleti u odlucujucem trenutku dodju meni mijaukati da pticica pobjegla

Silajn sjedi pet, odlicno su te mace izdresirale

Meni moje ujutro donesu sve igracke koje imaju na krevet u nadi da cemo se bas tad rano igrati a gdje ih samo nadju? Iz svake prostorije dovuku po jendu pa znjoru od paketa, pa lopticu, pa odnekle izvukli neko pero...i onda cijelu artiljeriju poslazu do moje glave i cekaju upitno.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 19:26   #30
Maslina ovo za miris, da tako je i bas taj miris (maca oznacava svoj teritorij) joj daje signal da to mirisi dom. I svi ti sprejevi za smirivanje, opustanje mace kod recimo selidbe, dolaska novog clana u obitelj itd. i rade bas na tim istim feromonima samo sinteticki proizvedenima, no maca ne osjeti razliku. Kad ja to ukljucim, pohitaju se po podu i u nirvani su Koristila sam kod udomljavanja da se lakse naviknu, kad je kod nas bio pas dva tjedna, kad je preko praznika dolazila nova osoba na duze u dom itd.

Htjela sam jos pitati gdje se vase mace najradije igraju, koje je bas omiljeno mjesto? Kod nas u kadi. Tako da prije tusiranja prvo izvadim 4-5-6 cudnih predmeta van, onda pocistim i onda kad pustim tus dolete mace ko pocasna garda i jos ni jedno moje kupanje ili tusiranje nisu propustile ..
Mozda da napomenem da se i same vole kupati.

Frka je bila kad se frendica isla tusirati amace se i njoj poredale na rub kade .

Inace to je ista frendica koja ushiceno pita kad maca bilo sto napravi - sto ovo znaci, a sad, a sto je sad zapravo porucila???? Uz ovu temu cu joj znati dati vise odogovora.

E da pitala sam na raznim mjestima i nisam dobila neki konkretan odgovor - po cemu nas nase mace prepoznaju? Po glasu? Mirisu? Kako znaju da sam bas ja ili bi mogla neke druga osoba pustiti moj glas i one bi mislile da je to vlasnica.

Obicno me pozdravljaju tako da skoce na nesto da bi mi bile blize i svojim nosicem dotaknu moj, imala sam uvijek mace ali ovo su prve koje bas tako milo pozdravljaju.

Quote:
Je l' joj igra ide na živce, ili je samo žifcira što nemre uloviti pero ili kaj?
Mislim da nista od toga, jednostavno je u lovackom modusu i napet i ukljucena su sva cula...i lijepo se odreagira. Bilo bi i nama ljudima bolje da nakupljenu energiju ili stres tako izbacimo a ne sto razvijemo sto bolestina stresom uzrokovanih jer nismo na vrijeme otpustili napetosti.

Quote:
da, to mi je super< gleda me pravo u oci i oblizuje se<znam sta mi je cinit. Dobro me istrenirala!

A kad je gnjavim a njoj bas i nije do mazenja, prvo mi stavi sapu preko ruke, kao-dosta je.
Isto. Uz sapu preko ruke sljedi i pogled - kaj si blesava ili, jos nisi naucila tko je zapravo sef ovdje?

Felix-ica odlican post, hvala.

Pohvala za temu

Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Šapa, kad se hoće maziti, stavi šapu na moju ruku i pita: "mr?"
U stilu, hocemo li?

Ujedno ovo su prve mace koje slusaju, tipa idemo u setnju da da iako su kucne mace secemo se po velikom vrtu iza kuce i malo po nasoj ulici, te setnje obozavaju, cim dolazi ogrlica sa privjeskom znaju da se ide van. I onda kad setnja gotova zovnem ih po imenu i kazem - ajmo doma. Uz glasno negodovanje fakat udju u kucu.
Mislim ne da im se i mrze me zbog toga sto moraju bas sad doma ali ipak dodju. Da se nije meni dogodoilo ne bih vjerovala

Za setnju sam bila kupila i vodilicu ali mi je to presmijesno izgledalo, bas kao da ih u cirkus vodim i odustala sam od toga. I na vodilici su se uzasno mucile, ono potrci iznenada par metara a ja ne stignem brzo reagirati i onda ju uzica vrati. No da, ja ni pse ne drzim na uzici, nastojala sam ici na istrcavanje gdje izica ne treba.

E da i macak (maca ne) ide na wc ali mislim onaj ljudski i tamo se zna popisati toisito nikad u zivotu nisam dozivjela i kako obozavaju vodu ode cesto pustiti (glavnom gurne) vodu na pipi, ne nakon pisanja nego nevezano uz to, jos samo da ga naucim da se nakon piskenja peru cape

Silajn - to te macak hipnotizira za jos klope jos klope...osjecaj li cudne vibracije dok lezis Zezam te, ali ne znam odgovor

Sudeci po postu od felix-ice maca te jako voli i zeli sto blizi kontakt.

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 22.01.2009. at 19:56.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 20:42   #31
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
moj mačak u posljednje vrijeme stalno leži pored wc-a. imam ispred wc-a mali tepih i tamo često legne. a zna ponekad kopati po wc-u i onda se samo uvali i legne bez da obavi išta.
Moja se valja pored wc-a.
I kad promijenim pijesak obavezno mora sve prekopati iako niš ne obavi.


Maslina @
Izvrni mu uho, ak nije sve unutra rozo nego ima crnog znači da ima tog cerumena. U apoteci imaš za kupiti cerustop, pa mu kapneš jednu kap i izmasiraš uho, od korjena prema vrhu i onda s gazom na mali prst i provrtiš po uhu.
Moja je poprilično mirna dok to radimo pa onda mogu i sa štapićem, jer točno vidim što radim, a i kad sam bila kod veterinara vidjela sam koliko duboko se može gunuti ono čudo za pregled, al uglavnom sa gazom ti je puno sigurnije.
Možeš i sa papirnatim maramicama, al navodno da se one mogu poderati pa nije preporučljivo.
Kak je moja imala dosta problema imam i nekavu otopinu sa octom, pa povremeno koristimo i to. U sličnoj je bočici kao i alkohol pa se to uštrca u uho i izmasira i opet isti postupak. Al' to sam dobila kod veterinara, pa ti ne znam reći detalje.
Inače, imaš na youtubeu par linkića kako macama uha očistiti. Meni su pomogli.

Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Ujedno ovo su prve mace koje slusaju, tipa idemo u setnju da da iako su kucne mace secemo se po velikom vrtu iza kuce i malo po nasoj ulici, te setnje obozavaju, cim dolazi ogrlica sa privjeskom znaju da se ide van. I onda kad setnja gotova zovnem ih po imenu i kazem - ajmo doma. Uz glasno negodovanje fakat udju u kucu.
Mislim ne da im se i mrze me zbog toga sto moraju bas sad doma ali ipak dodju. Da se nije meni dogodoilo ne bih vjerovala
i ja bih tak sa svojom

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 26.01.2009. at 20:19.
-Iva- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 21:19   #32
Hvala svima na savjetima, uši su mu čiste, nema ništa crno, ali vidim nešto sjajno, kao neka smolica, u dubini uha. Kupit ću mu sutra nešto u ljekarni. Ja sam mu par puta čistila vanjsku ušku, ali sada vidim da moram malo i unutra pročačakati
Ombia, mislim da nas mace prepoznaju prema svemu tome pomalo. Po izgledu, mirisu i glasu. Šime se svaki put okrene kada ga pozovem imenom i pogleda me u lice. Znam da su neki pričali da im se mace ne odazivaju na ime, on da, vrlo brzo je naučio.
Ali da me ovako sluša nije. Kada ga ja zovem vani, samo me pogleda i otrči u drugom pravcu .
Smiješan mi je kada pušta neki zvuk mjaukanja koji označava negodovanja. Cvili ko nezadovoljno dijete. Sad mi je pustio taj zvuk jer sam ga ćopila sa stolice da mu provjerim uši. Baš je bilo ono: o ne, ma daj pusti me na miru, čak se držao noktima za stolicu
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 22:07   #33
Eeeej, da vas pitam...

Macak mi je zadnjih 5-6 dana poceo kada dodjem doma (obavezno ga pomazim i uzmem u ruke - iako se brzo makne jer to ne voli, al mi je sladat tih par sekunda), mrnjaukati..

Ali ne u smislu da mjauce, nego onako tiho dok ga dragam ili gledam ispusti tiho - mrnjau.. Kao da mi prica..

Pretpostavljam da je sretan kad mu to radim..

Jer mi bas izgleda kao maza samo takva tada (sto inace, ali sa tim mrnjau jos vise.)

Ponovi to par puta i onda sve po starom..

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 22.01.2009. at 22:23. Reason: Molim nauciti koristiti opciju edit
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 09:39   #34
Sjetila sam se još nečega: mačke misle da ako one nekog ne vide, da se ni njih ne može vidjeti. Otuda ono loše skrivanje iza zavjese , a skužila sam da se moja maca zna prekrit šapicama po glavi kada je gnjavim, a ona bi spavala. Tukac valjda misli da ga tako neću vidjeti.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 10:30   #35
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
... moja maca zna prekrit šapicama po glavi kada je gnjavim, a ona bi spavala. Tukac valjda misli da ga tako neću vidjeti.
prekrasno...
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 10:37   #36
Quote:
-Iva- kaže: Pogledaj post
Moja se valja pored wc-a.
I kad promijenim pijesak obavezno mora sve prekopati iako niš ne obavi.


Maslina @
Izvrni mu uho, ak nije sve unutra rozo nego ima crnog znači da ima tog cerumena. U apoteci imaš za kupiti cerustop, pa mu kapneš jednu kap i izmasiraš uho, od korjena prema vrhu i onda s gazom na mali prst i provrtiš po uhu.
Moja je poprilično mirna dok to radimo pa onda mogu i sa štapićem, jer točno vidim što radim, a i kad sam bila kod veterinara vidjela sam koliko duboko se može gunuti ono čudo za pregled, al uglavnom sa gazom ti je puno sigurnije.
Možeš i sa papirnatim maramicama, al navodno da se one mogu poderati pa nije preporučljivo.
Kak je moja imala dosta problema imam i nekavu otopinu sa octom, pa povremeno koristimo i to. U sličnoj je bočici kao i alkohol pa se to uštrca u uho i izmasira i opet isti postupak. Al' to sam dobila kod veterinara, pa ti ne znam reći detalje.
Inače, imaš na youtubeu par linkića kako macama uha očistiti. Meni su pomogli.

je si cerustop kupila u veterinarskoj ili običnoj. jer sam ja jednom htjela kupiti u veterinarskoj pa mi žena nije htjela dati ako nema recept od veta.


moj nakon što očistim ili promjenim pijesak obavezno se popiški iako je prije malo bio.

i pitala sam vet(nije bila moja redovna već neka druga) danas za ovo što mi mačak leži u wc-u i to jer nešto slabije mokri i malo mu je to područje crveno pa sam se brinula da nema možda neku upalu i njen je odgovor bio da je to zato jer sigurno osjeti neku mačku koja se tjera. sad nije mi jasno kako može osjetiti neku mačku na 23. katu a pored njega samo sterilizirana mačka. i onda mi nakon toga pričaju da je premlad za tjeranje.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed

Zadnje uređivanje hellie : 23.01.2009. at 11:04.
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 11:26   #37
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post

i pitala sam vet(nije bila moja redovna već neka druga) danas za ovo što mi mačak leži u wc-u i to jer nešto slabije mokri i malo mu je to područje crveno pa sam se brinula da nema možda neku upalu i njen je odgovor bio da je to zato jer sigurno osjeti neku mačku koja se tjera. sad nije mi jasno kako može osjetiti neku mačku na 23. katu a pored njega samo sterilizirana mačka. i onda mi nakon toga pričaju da je premlad za tjeranje.
Ovo mi zvuči kao nešto što liječnici kažu samo da te skinu s vrata .
Koliko ti mačak ono ima? 5 mjeseci? Moja maca ima 6 i mislim da već pomalo osjeća dolazak veljače. Stalno bi išao vani i traži druge mačke stalno.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 12:38   #38
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
je si cerustop kupila u veterinarskoj ili običnoj. jer sam ja jednom htjela kupiti u veterinarskoj pa mi žena nije htjela dati ako nema recept od veta.
U običnoj ljekarni.


Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
moj nakon što očistim ili promjenim pijesak obavezno se popiški iako je prije malo bio.

i pitala sam vet(nije bila moja redovna već neka druga) danas za ovo što mi mačak leži u wc-u i to jer nešto slabije mokri i malo mu je to područje crveno pa sam se brinula da nema možda neku upalu i njen je odgovor bio da je to zato jer sigurno osjeti neku mačku koja se tjera. sad nije mi jasno kako može osjetiti neku mačku na 23. katu a pored njega samo sterilizirana mačka. i onda mi nakon toga pričaju da je premlad za tjeranje.
Ne znam kak je za muške mačkove, al' za cure sam pročitala da ako se legnu pa ih českaš odmah iznad repa i ako dignu guzu gore da je to znak da se tjeraju. Moja će sutra 6 mjeseci a ovo radi zadnjih 20 dana i isto mislim da se počela tjerat ili počinje.
Čitala sam da bi kao trebale počet između 6 i 9 mjeseci.
-Iva- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 13:23   #39
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
Sjetila sam se još nečega: mačke misle da ako one nekog ne vide, da se ni njih ne može vidjeti. Otuda ono loše skrivanje iza zavjese , a skužila sam da se moja maca zna prekrit šapicama po glavi kada je gnjavim, a ona bi spavala. Tukac valjda misli da ga tako neću vidjeti.
Sto posto. Moja Kimi se skriva od mene ispod pokrivača, kao da ju ja ne vidim, ali ona misli da ako ona ne vidi mene, da je sakrivena.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 14:44   #40
Quote:
-Iva- kaže: Pogledaj post
U običnoj ljekarni.




Ne znam kak je za muške mačkove, al' za cure sam pročitala da ako se legnu pa ih českaš odmah iznad repa i ako dignu guzu gore da je to znak da se tjeraju. Moja će sutra 6 mjeseci a ovo radi zadnjih 20 dana i isto mislim da se počela tjerat ili počinje.
Čitala sam da bi kao trebale počet između 6 i 9 mjeseci.
Mislim i što sad: moramo čekati do 8, 9 mjeseci da ih možemo kastrirati
Šta ako podivlja? Ne bih baš da mi zapišava po stanu.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:04.