Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2009., 14:19   #41
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post

Fermina, Koordinator udruga? Utopija... Te udruge čine divnu stvar, no međusobno su toliko isposvađane da je to milina... Onog momenta kad su krenule dotacije krv je počela frcati na sve strane.
Nemojte me krivo shvatiti, no udruga koja bi promicala interese vlasnika kućnih ljubimaca treba biti zasebno orijentirana udruga i djelovati po tom principu, a ne miješati u to i rescue akcije. Znači treba se baviti baš onime za što je osnovana – poboljšanjem kvalitete življenja u gradu na čijem području djeluje (prijevoz, parkovi, groblja kućnih ljubimaca, dog friendly lokali i ostala javna mjesta...). Suradnja s drugim udrugama je dobra i poželjna, no treba biti jasno razgraničena, a obzirom na „zlu krv“ koja među njima kola – bojim se da bi mogla biti kontraproduktivna.

Žao mi je što čujem da je i u ovoj, 'životinjskoj' branši slična situacija kao i ona koju ja poznajem. Ali, ništa, barem sam saznala. Opet, možda sam stvarno neupućena.

Slažem se s tobom da bi bilo dobro da i kućni ljubimci imaju svoju udrugu. To sam i u postu nešto više i spomenula, pa je Lapdog rekla da postoji 40-ak udruga s životinjama. No, nisam čula baš za udrugu kojoj bi kućni ljubimci i sve oko njih bila glavna aktivnost.

A što se tiče ove Koordinacije udruga, što ja znam... samo glasno razmišljam...
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 15:01   #42
SUZA okuplja udruge u Zg-u, a, koliko sam shvatila, Prijatelji životinja su koordinatori Mreže protiv napuštanja životinja, a koja okuplja već 40 udruga iz 20 gradova Hrvatske. Može se prisustovati na njihovim sastanicima i kao pojedinac. To je sve što znam.

Što se mene tiče, ja vam nisam ni u jednoj udruzi, niti želim biti (duga priča). Udrugama pomažem kao "vanjski suradnik" ili na svoju ruku činim što mogu za životinjice, van ikakvih udruga. Tako da od mene tu pomoći nema, nek se jave pametniji i upućeniji.

A što se tiče promicanja prava kućnih ljubimaca, meni bi super bilo da se legalno mogu vozikat u tramvaju i tu i tamo usput uć i u koji dućančić s Konom. Eto, samo toliko. Ako treba potpisivati peticije i sl, dajem svoju podršku.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 15:02   #43
Koliko mi je poznato ne postoji niti jedna udruga koja se bavi baš pravima i interesima vlasnika kućnih ljubimaca.
Oduševilo me kad si to predložila jer uistinu mislim da nam je to nužno & neophodno. Ja sam za!
Zbilja mi je dotužilo biti građanin drugog reda. Trebamo biti glasni & dati do znanja da smo tu & da su se vremena promijenila... Vrijeme je da se napusti stav da su psi "prljave životinje za lanac", a krajnje je nedopustivo da osobe koje takav stav imaju kroje politiku i dobivaju naše glasove. Na kraju krajeva, Europa nam nameće određene standarde koje ćemo morati pratiti ako joj se želimo pridružiti. Kad naša granica postane otvorena juro sugrađanima, bit će im teško objasniti da se sa kućnim ljubimcem ne mogu slobodno kretati našim gradovima...
Ovako jednog dana možda izborimo i groblje kućnih ljubimaca. Znam da je morbidno tome se veseliti, no uistinu bih voljela da moj pas, koji je punopravni & obožavani član naše male uvrnute obitelji, bude sahranjen na pristojan i civiliziran način.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 16:15   #44
Neznam jesi li meni uputio ovo biti cemo sretni ako.. ?

Moj stav je necemo odustati dok..


Koliko ja znam kucni ljubimci se u Rijeci mogu voziti dok su u kutiji. Kutija nije specificirana pa ja uzmem praznu kartonsku kutiju od TVa iz ducana i udem s psom, kazem mu da sjedne u nju i vozim se. Barem sam tako radila pred par godina dok nisam imala auto, a tada je pas bio velicine recimo koker spaniela.

Isto tako koliko ja (ne) znam u Zagrebu se kucni ljubimci mogu voziti nedeljom i blagdanom; s time da nedeljom od 00:00 do 04:00h ako nisam u krivu? Dakle trazite pravo da mozete uci s psom u javna prometala, to pravo trenutno nemate vec imate pravo da mozete uci u javna prometala od XX sati do XX sati. Jesam li u pravu? Neznam uopce od kuda mi te informacije za ZG, mislim da su tu sa foruma pa ako sam u krivu neka me netko ispravi..

Moja bitka nije Zagreb, barem ne za sada.
Moji odnosno nasi problemi imaju rjesenja i ja ih nudim i spremna sam ih i sama obaviti/napraviti, samo trazim dopustenje.

Quote:
Janica Klošarić kaže: Pogledaj post
Problem je nastao tako da smo prepustili vlast i odluke ljudima koji ih ocito nisu dobro odradili i nemaju ih namjeru samoinicijativno ispraviti. Zasto sada opet prepustiti nekome drugome da radi nesto za nas na nacin kako mi trazimo?
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Tražiti da suprotna strana riješi tvoj problem dovodi do toga da će ga riješiti na način koji je najprihvatljiviji njoj, a ne tebi (a tako ga je već i riješila).
Vidis da smo istomisljenici..
Narocito za udruge. Treba nam brdo usko specializiranih udruga jer jedna osoba lako izgubi volju nakon toliko uzaludnog truda na raznim podrucjima. Jedna udruga s tako sirokim podrucjem rada bi imala posla puno vise nego sta moze odraditi. Gubi se volja kad moras svaki put poceti objasnjavati od pocetka jer svaki put baratas s drugom osobom. Zato nam treba puno udruga i jedan centar za informiranje udruga vezanih uz dobrobit zivotinja. A taj centar je utopija za danasenje vrijeme, barem se meni tako cini.. pa je bolje poceti s malim koracima, a za kraj staviti slag na tortu.
__________________
Netko za psece druzenje?

Zadnje uređivanje Janica Klošarić : 04.03.2009. at 16:23.
Janica Klošarić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 16:19   #45
Lagano offtopic vezan uz Europu, kod nas u Rijeci koja je navodno turisticki grad ima tucet hotela koji primaju pse.. oprostite ali gdje se ti psi kupaju? Na plazi medu ljudima naravno. A ako se pitate zasto, odgovor je zato sta komunalni redari nece nikada naplatiti kaznu jednom stranom turistu; pa niti ako ga upavo gledaju kako mu pas sere u parku.. Europa!
__________________
Netko za psece druzenje?
Janica Klošarić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 18:27   #46
prošli tjedan sam se vozila četvorkom i neki čelavi bbb-ovac (imao šal...) od max 18god komontno pljuje (da, pljuje...) po tramaju, a zetovac koj se isto tamo našao ni da bi.
e pa ako takvi krelci mogu proć nekažnjeno ima da ja ušetam sa šarplanincem u tramvaj...

nego da, ja sam u tramvaj x puta ušla sa štakorom. ugl je bila u torbici ili đepu ali je tu i tam skočila na rame i ugnjezdila se pod kosom.
ugl. šutim da je štakor jer blesave babe dođu i komentiraju "cici mici mali mišek/hrčak/zamorac kako je lijep, pusice" i sl. pa kao kažem da je štakor skoče na strop tramjava.
a ako se već i nađe neka nadobudna kažem joj da se ne pribilžava jer bi pobješnjela životinja koja usnulo sjedi na mom ramenu mogla pregrist njenu jugularku

a imala sam pred par mjeseci i jedan lijep događaj
nosila sam u maloj plastičnoj kutijici 4 zmijice (nosila sa sondiranja a nemam namjeru pješačit po pola grada po hladnom vremenu da mi se ne smrznu)
ne duže od 20cm i debljine pola malog prsta (sad amislite kolka je to anakonda morala bit )
i mirno ja sjedim, držim kutijicu u krilu jer ipak, ljudi ko ljudi... i neki klinac od cca 8god se počne, naravno, derati "mama vidi zmije, mama vidi zmije!"
i neka baba 2 stolice ispred počne se derat "sotonina čeljad i sl" a klinac na to "a šta vi znate, baš su lijepe!" i počne mene žicat da ih mu pokažem XD
skup sa mamom kae najbolje
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 20:00   #47
Čitajući topic, pada mi na pamet kako bismo, u ovoj eri integracije u EU, naše zahtjeve mogli nasloviti kao 'Integracija kućnih ljubimaca u svakodnevni život grada' ili nešto slično tome, ali svakako s naglaskom na riječ INTEGRACIJA. Jer, to zapravo i je bit svih traženja - integracija u gradski prijevoz, gradske prostore, dućane, kafiće, knjižnice...

Naravno, ne smijemo zaboraviti da i mi, vlasnici kućnih ljubimaca, imamo najraznolikiju lepezu shvaćanja kako bismo se trebali ponašati sa svojim ljubimcem na javnom mjestu. Stoga bi cilj ovakve udruge bio i prosvjećivanje (hvala ti, Rousseau, na terminu) i savjetovanje svih sadašnjih i budućih vlasnika pasa u smislu ponašanja pas-čovjek, pas-dijete pas-pas...

I kao što ovdje netko kaže, trebali bismo se izboriti za komad livade u svakom kvartu. Zapravo, da nam se ponudi komad livade, pa da ga mi i ogradimo i uredimo, ako treba. Uostalom, nas nekolicina je to i pretprošle godine i radila na jednoj maloj livadici uz Dom sportova u Zagrebu. Čupali smo korov i čistili livadicu da se naši sićušni pasići mogu igrati, jer nam je daleko ići u na gradskim pravilnikom određenu livadu.

Na kraju krajeva, ovakva bi udruga bila vjerodostojnija u traženju da se čisti za svojim ljubimcima. Evo, gledam, koliko sinoć, zgodna gospođa izvela svoju šestmjesečnu baseticu i sve pet dok se ova nije pokakila na travnjaku Doma sportova. Ja sve čekam da ona to pokupi, ali žena ništa. Vidim da uopće ni nema svijest o tome da bi tako nešto trebalo učiniti. A ovakva bi udruga mogla, upravo mi pade na pamet, organizirati da se svakom novom vlasniku psa uz veterinasku knjižicu uruči i lista pravila ponašanja na A4 formatu. Nije to uopće veliki trošak, a sigurno bi naveo ljude na uljuđenije ponašanje.

Ali, kao što je već rečeno, dajmo složimo u neku ozbiljnu formu ono što želimo i očekujemo. Peticija je zgodna stvar, ali, po meni, tek onda kada se iskoristi redovna procedura. Možda griješim, ne znam. Isto tako, okupljanje sa psima je veoma zgodno, ali, ako nije dernek, onda je to prosvjed. A još uvijek ne znam jesmo li redovnim putem nešto (u)činili.

Anice, evo ti, pomalo, i kroz ovo odgovaram na tvoje postove od jučer/prekjučer. Sigurno će mi još nešto pasti na pamet. A vjeerujem da i ostali imaju što za reći.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 21:15   #48
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Čitajući topic, pada mi na pamet kako bismo, u ovoj eri integracije u EU, naše zahtjeve mogli nasloviti kao 'Integracija kućnih ljubimaca u svakodnevni život grada' ili nešto slično tome, ali svakako s naglaskom na riječ INTEGRACIJA. Jer, to zapravo i je bit svih traženja - integracija u gradski prijevoz, gradske prostore, dućane, kafiće, knjižnice...
Carice!
Bude li se udruga tako zvala - ti buš naša Kolinda!

Seriously, predlažem da svi koji imaju volje slože neku "priču" pa ćemo iz svega toga možda i izvuć' tri-četri pametne...
Također, dobro bi bilo složiti listu preporučljivih kontakata tj.na koje adrese bi se naši prijedlozi sve trebali slati.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 21:39   #49
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Carice!
Bude li se udruga tako zvala - ti buš naša Kolinda!
U kom frtalju u Bruxellesu ćete mi unajmiti apartman?
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 21:56   #50
Imam i ja jedno (polu)lijepo iskustvo sa vožnjom u tramvaju, uz hrpu ružnih.

Sjedim sa svojom Konom u krilu (ona ima 6 kg, pas veličine jazavčara). Ulazi neki debeli, pripiti deda, ja odmah "Gospon, hoćete sjesti?" (inače to radim), on kaže da hoće, ja ustanem, držim moju curu u rukama, nije lagana, ali što ću. Kad krene on: "Ti to smrdljivo pseto voziš sa nama, ljudima, u tramvaju...bla, bla". Kažem samo "Čista je i zdrava, gospon.", nemam prava išta žešće, jer ni nesmijem biti tu s njom, jel (inače bi me čuo). I kenja on, kenja, kad se skupiše sve bakice iz tramvaja "Joj, što vam je krasna, dobra, lijepa, gospodična, imam ja pudlu/pinča/nešto" i krenu one u protunapad za obranu Konine časti tom zlu od čovjeka "Tko ne voli životinje, ne voli ni ljude, pa vidite kako je dobra, nikom ne smeta.". A on "Šuti, glupačo!" bakicama. Čak su se bakice počele ustajati da ja sjednem s njom. Fino sam im zahvalila na svemu, dovezla se do svoje stanice, a oni su se nastavili svađati.

Eto, mislim da su u većini ljudi kojima bi pravo vožnje s ljubimcima javnim prometalima zasita dobro došlo, kao i oni koji ne spadaju u to skupinu, ali nebi imali ništa protiv.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 22:38   #51
Dobro i što ćemo???? Hoćemo li krenuti s nečim konkretnim???
kikibela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 22:46   #52
Ljudi ja možda nisam iz grada koji ima tramvaje i to ,ali podržavam vas u potpunosti i nadam se da ćemo svi skupa nešto poduzeti da promjenimo stvari na bolje što se tiće kućnih ljubimaca.
Maja0406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 23:24   #53
Serpentine, nikako ne mozes traziti pravo na foru ali on je isto opljackao i ubio nekoga pa mogu i ja. Nismo djeca, a nije ni moralno opravdano. Nisu bitni pljuvaci, smrdljivci, pijanci, spavaci, narkomani, nasilnici, manijaci pokazivaci, prosjaci, propovjednici, horde huligana, neotesani pubertetlije, oni koji urlaju na mobitel, oni koji povracaju, oni koji nose previse prtljage i ostali. Bitni smo mi i nasi psi, a mi i nasi psi smo civilizirani i socijalizirani. To je sve, ne treba traziti nista na temelju ostalih vec samo nas kao nas. Smanjujemo si sanse pljuvajuci po drugima. A nema smisla spustati se na taj nivo.

A za stakore; teta u ducanu:
Ajmeee kako lijepi mis.
Nije vam to mis gospodo.
Nego?
Stakor.
AAAAA!
Zovi policiju, van iz ducana itd.

A pitali na ulazu smijemo li..

Kao i za zmije, isto imam Anacondu i dva Corn snake-a. I dok je Anakonda bila ispod dva metra znala bi ju uzet u setnju parkom, ali u centru grada treba doci do parka prvo. Koje su to reakcije ljudi, presmijesno. Prvo i osnovno zmija se nece odvojiti od vlasnika, narocito zbog faktora topline jer je za nju kod nas klima uzasno hladna. A ljudi onako vide te preko puta ceste sa dvije trake razmaka izmedu vas; npr. mladi bracni par sa bebom u kolicima i otac digne kolica skupa sa bebom sebi iznad glave i placeci pobjegne u suprotnom smjeru od kuda je dosao, a razmak izmedu nas je 50ak metara i dvije kolone autiju??

Zato se za sada moramo zadrzati na kucnim ljubimcima, a nikako ne ukljucivati egzoticne zivotinje jer Balkan prakticki nije jos spremnan ni za pse u tramvajima..

Majo iz kojeg si grada?
Lako se mozes ukljuciti i u svom gradu, a i oko nasih problema.
Moj grad isto nema tramvaje, a svejedno kisem ideje na stol..
__________________
Netko za psece druzenje?
Janica Klošarić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 23:46   #54
Quote:
Janica Klošarić kaže: Pogledaj post
Majo iz kojeg si grada?
Lako se mozes ukljuciti i u svom gradu, a i oko nasih problema.
Moj grad isto nema tramvaje, a svejedno kisem ideje na stol..
Iz malog mjesta pored Požege,naravno da ću se uključiti u borbi za prava pasa u gradu i to sve.A što se tiče da se ovdje nešto poduzme,mislim da to neče ići jer čak i udruga koja je nedavno osnovana jedva neš poduzima,nema se ovdje sluha za to,nema nikakvih događanja u vezi pasa na primjer,ja bi rado sa svojom bordericom jedanput barem okušala trening alilitya na pravoj agility stazi, a ne na imprioviziranim stolcima u mojem dvorištu ali eto...šta da kažem.
neznam čak ni gdje bi najbliže mogla otići na agility,ne na tečaj,onak sam da probamo malo na pravim spravama...
Maja0406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 00:18   #55
Quote:
Maja0406 kaže: Pogledaj post
Cak i udruga koja je nedavno osnovana jedva nesto poduzima, nema se ovdje sluha za to..
To i je problem, zato i trebamo vise udruga. Sumnjam da ti sada odes njima sa idejom da bi nesto i postigla. Jer se ljudi bore i premore da bi dosli do necega i da bi predstavljali nesto u tom svijetu, a jednom kad to i postignu pa dolazi netko novi s novom idejom i novim potrebama onda je ma sta ces ti meni, ja znam..

Govorim da ako postoji udruga i neko ima bolje rjesenje i zeli pomoci promjeniti nesto i dode u tu postojecu udrugu.. nece postici nista, jer ce ga se tamo gledati kao ma sta ces ti mali, sta ti znas? Jer oni tj. svatko za sebe zna najbolje pa i kada je u krivu..

Za Agility znam da ima u Puli, gore kod tebe stvarno neznam ali pitam ove decke koji su preko nas radili elemente za Pulu.
__________________
Netko za psece druzenje?

Zadnje uređivanje Janica Klošarić : 05.03.2009. at 01:22.
Janica Klošarić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 00:41   #56
Quote:
Janica Klošarić kaže: Pogledaj post

Govorim da ako postoji udruga i neko ima bolje rjesenje i zeli pomoci promjeniti nesto i dode u tu postojecu udrugu.. nece postici nista, jer ce ga se tamo gledati kao ma sta ces ti mali, sta ti znas? Jer oni tj. svatko za sebe zna najbolje pa i kada je u krivu..

Za Agillity znam da ima u Puli, gore kod tebe stvarno neznam ali pitam ove decke koji su preko nas radili elemente za Pulu.
Iskreno bila sam neko vrijeme član udruge i jako sam se razočara u ljude koji su navodno tu kako bi pomogli životinjama,a djele ih na područija u kojima se nalaze i ne žele uzeti psa koji nije iz grada Požege tako da s njima više ne želim imati veze iako je također bilo par uspješnih suradnji dok su u njoj bili drugi ljudi...duga priča

za agility bi ti bila jako zahvalna ako bi nešto našla tu u mom kraju,ja sam pokušala preko neta ali nisam našla ništa
Maja0406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 01:37   #57
Quote:
Janica Klošarić kaže: Pogledaj post
Serpentine, nikako ne mozes traziti pravo na foru ali on je isto opljackao i ubio nekoga pa mogu i ja. Nismo djeca, a nije ni moralno opravdano. Nisu bitni pljuvaci, smrdljivci, pijanci, spavaci, narkomani, nasilnici, manijaci pokazivaci, prosjaci, propovjednici, horde huligana, neotesani pubertetlije, oni koji urlaju na mobitel, oni koji povracaju, oni koji nose previse prtljage i ostali. Bitni smo mi i nasi psi, a mi i nasi psi smo civilizirani i socijalizirani. To je sve, ne treba traziti nista na temelju ostalih vec samo nas kao nas. Smanjujemo si sanse pljuvajuci po drugima. A nema smisla spustati se na taj nivo.

A za stakore; teta u ducanu:
Ajmeee kako lijepi mis.
Nije vam to mis gospodo.
Nego?
Stakor.
AAAAA!
Zovi policiju, van iz ducana itd.

A pitali na ulazu smijemo li..

Kao i za zmije, isto imam Anacondu i dva Corn snake-a. I dok je Anakonda bila ispod dva metra znala bi ju uzet u setnju parkom, ali u centru grada treba doci do parka prvo. Koje su to reakcije ljudi, presmijesno. Prvo i osnovno zmija se nece odvojiti od vlasnika, narocito zbog faktora topline jer je za nju kod nas klima uzasno hladna. A ljudi onako vide te preko puta ceste sa dvije trake razmaka izmedu vas; npr. mladi bracni par sa bebom u kolicima i otac digne kolica skupa sa bebom sebi iznad glave i placeci pobjegne u suprotnom smjeru od kuda je dosao, a razmak izmedu nas je 50ak metara i dvije kolone autiju??

Zato se za sada moramo zadrzati na kucnim ljubimcima, a nikako ne ukljucivati egzoticne zivotinje jer Balkan prakticki nije jos spremnan ni za pse u tramvajima..

Majo iz kojeg si grada?
Lako se mozes ukljuciti i u svom gradu, a i oko nasih problema.
Moj grad isto nema tramvaje, a svejedno kisem ideje na stol..
ma anakonda je bila sarkazam
u pitanju su bile kukuruzne i afrička kućna stare 3mj.
znaš kak je to veliko
a moja poanta nije bila "dozvolimo zmijama da se voze tramvajem" nego sam samo ispričala dogodovštinu
onaj klinac je 1.i jedino djete koje mi se svidjelo
a zmije nisam vodila u šetnju nego su išle sa sondiranja. ako ih oću "šetat" imam vlastito dvorište

a ono sa vrištanjem na štakore mi jednostavno ide na živce jer ja možda svoju, ajmo reć, istreniranu, mogu nosit svakak bez bojazni da će skakat okolo, ali sam se x puta vozila sa njima dok sam udomljavala malce a oni su bili u prenosnim terarijima, a babe vrište ko da će pred njima progrist plastiku i skočit im za vrat -.-
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 02:08   #58
Znam da se nisi zalagala za to ali uvijek pisem za sve koji bi mogli procitati.

Koliko ja znam na planetu idu vrste po inteligenciji ovako: delfin, covijek, svinja, majmun, stakor pa pas. Tako sam cula na nekom dokumentarcu o inteligenciji zivih bica. Inteligencija je sposobnost snalazenja u novim nepoznatim problemima. Sa stakorima se moze lako raditi i jako puno, cak i vise nauciti od pasa, kompleksnije radnje ali zato sa psima se moze puno vise fizickih radnji nego mentalnih izvesti. Pa uostalom model ljudske psihologije je proucavan na stakorima.

Meni isto nije jasno kako se netko moze maziti sa jednim bicem i dodirivati se usne na usne s njime, a sekundu kasnije ga bacit s tvog ramena jer nije hrcak u pitanju. Sve sa ajme vidi kako ima cudan rep, vidi kako ima tanke bijele dlacice po bezdlakom repu, a kad kazes da je rep normalan za tu vrstu i koja je vrsta onda je rep odvratan i vise ga nebi takli za zivu glavu.

Ali dobro i prema ljudima se tako odnosimo pa neznam zasto se cudim?

Moja (Anaconda) je isto bila ko glista kad je dosla, niti 10cm. A druge dvije sam gledala kako izlaze iz jaja..
Ako ih mislis pariti, pusti neki kontakt jer sam ja izgubila jednu majku i leglo, nazalost.
__________________
Netko za psece druzenje?
Janica Klošarić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 13:03   #59
ugl prijatelji zivotinja su nam na raspolaganju za pomoc oko ljubimaca u prijevozu
ostovana Petra,

hvala vam na vasem javljanju.

Pohvaljujemo vas na ideji da se ponovo pokrene inicijativa normalizirana prijevoza za kucne zivotinje.

Saljemo vam linkove da vidite nas dosadasnji angazman:

http://www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=714

http://www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=781

Uz to podrsku sm davali i mnogim gradjanima koji su se vec obratili gradu vezano za taj problem.

Potpunu podrsku dajemo i vama te vam stojimo na usluzi ako trebate nasu pomoc.

Bitno je biti ustrajan, sakupiti sto vise istomisljenika i doslovno "gnjaviti" grad da poduzme nesto.

Zao nam je da se zbog velike kolicine ostalih poslova ne mozemo vise tome posvetiti, ali bas zato dajemo vama punu podrsku.

Pozivamo vas u nas ured ako imate vremena da dodjete vidjeti gdje smo i sto sve svakodnevno radimo.

Otvoreni smo svaki dan od 10 do 18 sati a cesto i duze.

Ako vam jos kako mozemo pomoci slobodno se javite.

Lijepi pozdrav,

Maja Sertic
Prijatelji zivotinja
Gajeva 47
10000 Zagreb
060 44 66 44
pepsich is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 14:02   #60
Quote:
Janica Klošarić kaže: Pogledaj post
Meni isto nije jasno kako se netko moze maziti sa jednim bicem i dodirivati se usne na usne s njime, a sekundu kasnije ga bacit s tvog ramena jer nije hrcak u pitanju. Sve sa ajme vidi kako ima cudan rep, vidi kako ima tanke bijele dlacice po bezdlakom repu, a kad kazes da je rep normalan za tu vrstu i koja je vrsta onda je rep odvratan i vise ga nebi takli za zivu glavu.

Ali dobro i prema ljudima se tako odnosimo pa neznam zasto se cudim?
znam, grozno je to.
neka se žena 5min mazila sa mojom i tepala joj "mišiću" pa kad je pitala kae to točno dobro da ju nije zavitlala prek pol ulice -.-
onda sam drugoj ženi kad me pitala dal e to hrčak rekla da je i da mu samo nisam dala kupirati rep...
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:35.