Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2009., 16:59   #41
Frend ih je vidio, ako on kenja, kenjam i ja . ..
Kaze da su vrlo lagane, prava koza, trebali smo ici po njih jos od kad, pa se to izjalovilo, sta ces. .. Ugl. on tvrdi da su prave pravcate, zato sam i pitao. . . .
minmasin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 20:28   #42
Quote:
minmasin kaže: Pogledaj post
Frend ih je vidio, ako on kenja, kenjam i ja . ..
Kaze da su vrlo lagane, prava koza, trebali smo ici po njih jos od kad, pa se to izjalovilo, sta ces. .. Ugl. on tvrdi da su prave pravcate, zato sam i pitao. . . .
a neznam, nisu li i tvoje iz oglasnike izgledale ko prave pravcate???
legionnaire is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 22:42   #43
ajajaj, danas uzeo Viko varijantu, još mi se učinilo da je đon nekako prekrut, al reko "razradit će se". nekad davno sam imao adidas i ostali su samo najbolji dojmovi - nisam planinar, treba mi za blato i bljuzgu, niš posebno. bile su odlične za to.

sad čitam ovo i žalim što nisam ranije. klizavo ha? uffff
zmay is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 19:13   #44
Quote:
zmay kaže: Pogledaj post
ajajaj, danas uzeo Viko varijantu, još mi se učinilo da je đon nekako prekrut, al reko "razradit će se". nekad davno sam imao adidas i ostali su samo najbolji dojmovi - nisam planinar, treba mi za blato i bljuzgu, niš posebno. bile su odlične za to.

sad čitam ovo i žalim što nisam ranije. klizavo ha? uffff
imam i ja neke viko doma, al nisam zadovoljan, malo leda i stradaju kosti imas fotku svojih mozda?
legionnaire is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 22:04   #45
Quote:
legionnaire kaže: Pogledaj post
imam i ja neke viko doma, al nisam zadovoljan, malo leda i stradaju kosti imas fotku svojih mozda?
da nisu to one sa zelenim đonom?
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 22:25   #46
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
da nisu to one sa zelenim đonom?
nisu, citave su crne...klize se u njima uzasno, siguran sam
legionnaire is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 14:41   #47
Quote:
legionnaire kaže: Pogledaj post
nisu, citave su crne...klize se u njima uzasno, siguran sam
to su one s plastičnim đonom.
šišnula sam ih u smeće kad sam se jednom dobro razbila.
jest, kliže se kao na ledu.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 15:01   #48
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
to su one s plastičnim đonom.
šišnula sam ih u smeće kad sam se jednom dobro razbila.
jest, kliže se kao na ledu.
da to su te... moze neka preporuka s cim da ih premazem, sprej neki ili...?
legionnaire is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 20:41   #49
Quote:
legionnaire kaže: Pogledaj post
da to su te... moze neka preporuka s cim da ih premazem, sprej neki ili...?
ja svoje sve bakse mažem planinarskim uljem.

danas na ulazu sretnem susjeda i odmah mi u oko upadnu adidasove crne bakse. On je isto terenac i od firme dobiva šrot kao i ja.
pitam ja otkuda mu, kaže da ih je kupio za 240kn u kladuši (BiH) i da su mu te odlične.
a ništa, tko hoće adidaske, pravac bosna.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 21:30   #50
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
ja svoje sve bakse mažem planinarskim uljem.

danas na ulazu sretnem susjeda i odmah mi u oko upadnu adidasove crne bakse. On je isto terenac i od firme dobiva šrot kao i ja.
pitam ja otkuda mu, kaže da ih je kupio za 240kn u kladuši (BiH) i da su mu te odlične.
a ništa, tko hoće adidaske, pravac bosna.
a di ima za kupit to planinarsko ulje???
legionnaire is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 14:46   #51
Quote:
legionnaire kaže: Pogledaj post
a di ima za kupit to planinarsko ulje???
ja sam pitala u par trgovina obuće u gradu, pa su me čudno gledali.
onda smo jednom na poslu navratili u neku seosku trgovinu, asortiman ko u nekoj bosanskoj zabiti, dvije vrste keksa, dvije vrste čokolade, dvije vrste salame, metla, lopate...i ugledam u ćošku planinarsko ulje.
kupila, naravno.
pogledaj po trgovačkim centrima. možda ga uz kreme i četke nađeš.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 15:39   #52
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
ja sam pitala u par trgovina obuće u gradu, pa su me čudno gledali.
onda smo jednom na poslu navratili u neku seosku trgovinu, asortiman ko u nekoj bosanskoj zabiti, dvije vrste keksa, dvije vrste čokolade, dvije vrste salame, metla, lopate...i ugledam u ćošku planinarsko ulje.
kupila, naravno.
pogledaj po trgovačkim centrima. možda ga uz kreme i četke nađeš.
e jebiga... probat cu nac negdje, hvala
legionnaire is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 16:37   #53
Quote:
legionnaire kaže: Pogledaj post
a di ima za kupit to planinarsko ulje???
Imas u svakom ducanu gdje prodaju kemiju, boje i lakove i slicno.
Ima i u mercatoru na odjelu alata, stvari za vrt, boje .. . . (bar u Klc)
minmasin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 17:00   #54
Quote:
minmasin kaže: Pogledaj post
Imas u svakom ducanu gdje prodaju kemiju, boje i lakove i slicno.
Ima i u mercatoru na odjelu alata, stvari za vrt, boje .. . . (bar u Klc)
hvala, a kako tocno djeluje to ulje???
legionnaire is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 21:29   #55
Kakve su Borove kopije?
anter881 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 11:49   #56
http://www.svezakucuidom.com/upload/3850145448000A.jpg

Po mom iskustvu, najbolje nove cipele prvo utopliti, pa premazati planinarskim uljem, ako treba i vise puta, da se dobro upije u kozu.
To ce ih najbolje razmeksati, konzervirati i zastititi, u biti najbolje svojstvo je omeksavanje koze, sprecavanje da puca,, cipela je vrlo mekana.
Za hidroizolaciju, cuj, ako nemas dobru cipelu, ne pomaze ni litru ulja.... (kao meni sa gore spomenutim gojzama)

Prijatelj mi radi u borovu, sjecam se da sam ga jednom prilikom pitao kakve su gojzerice iz borova, kaze da su od prave koze kompletne, otici cu kod njega da bolje pogledam robu .. .
minmasin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 11:54   #57
Jos mi se najbolje cine ove vojne koje je opisao Pilatus, kolega koji se bavi ribicijom u slobodno vrijeme ima gotovo identicne, Inkop Poznanovec, kaze jednom ih je premazao obicno crnom kremom, stoji pola sata u vodi do gleznja, nista ne promoci, ni kap .. .
minmasin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 12:52   #58
Evo samo da ja spomenem da imam slogine gojze kupljene prije 3 tjedna. U 'Peko' trgovini su 675 kuna, u Planike su 600 kuna, a ja sam naša dućan u Splitu sa nevjerovatnom cijenom od 450 kuna. Ista marka...izgledaju identično kao stare Adidaske.

Napravija sam s njima samo jedan izlet i nisam ih smočija pa ne bi zna za kišu još uvik. Al dojmovi mi i nisu baš. Nažuljali me mali prsti na nogama i srednji prst desne noge. Tvrde su dosta po planinama iako mi se nije tako činilo kad sam ih kupija. E sad pošto tek počinjem s planinarenjem možda mi noge jednostavno nisu uopće navikle na težak teren, pa zbog toga svi bolovi pri kraju dana.

Šta se tiče topline, mislim da ipak triba kupit neke dobre termo čarape, jer je to ipak gola koža. Dok se krećem naravno da mi nije hladno nogama, a mogu reć da sa dva para sportskih čarapa na nekih 13 stupnjeva mi se noga skoro uopće nije oznojila, tako da mislim da je ipak koža kvalitetna.

Još jednu stvar ne znam bi li pripisa stanju mojih nogu i stopala ili ovim gojzama je to da bi mi na povratku s Mosora svako malo popustija zglob. Opet kažem...možda je do toga šta nemam iskustva, al ipak nekako mi se čini da je đon u razini pete dosta uzak za razliku od drugih gojzerica...znat ću do ljeta točno kakve su.

E da....još jedna loša vijest..kad idem po popločanom dijelu dioklecijanove palača (onom klizavom), kližu se za popizdit. Al đon mi uopće ne izgleda plastičan...pa me baš živo zanima hoće li na ledu ipak bit neka druga priča (čisto sumnjam).

Al ipak neću žalit, jer za prve gojzerice dat 450 kuna je stvarno malo...a kad budem sljedeće kupova već znam koje ću kupit. Tko god se razumi u gojze ili ja barem malo bolje istražija forume zna za narančaste gojze u Alpine. Cijena 1200,00 kuna. Al stvarno premoćno izgledaju...ne znaš jel gledaš gojzerice ili pancerice. Naša sam ih u Mercatora u Solinu. Svi ih preporučuju, a kad ih vidiš uopće ne dvojiš da se radi o nećem totalno kvalitetnom za najmanje 5 godina intezivnog korištenja.

Eto nadam se da sam kome pomoga...
Cvitalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 14:21   #59
Quote:
Cvitalo kaže: Pogledaj post
Napravija sam s njima samo jedan izlet i nisam ih smočija pa ne bi zna za kišu još uvik. Al dojmovi mi i nisu baš. Nažuljali me mali prsti na nogama i srednji prst desne noge. Tvrde su dosta po planinama iako mi se nije tako činilo kad sam ih kupija. E sad pošto tek počinjem s planinarenjem možda mi noge jednostavno nisu uopće navikle na težak teren, pa zbog toga svi bolovi pri kraju dana.

Šta se tiče topline, mislim da ipak triba kupit neke dobre termo čarape, jer je to ipak gola koža. Dok se krećem naravno da mi nije hladno nogama, a mogu reć da sa dva para sportskih čarapa na nekih 13 stupnjeva mi se noga skoro uopće nije oznojila, tako da mislim da je ipak koža kvalitetna.
sjećam se tih pravih adidasovih gojzi još dok su ih po licenci delali slovenci. bile su super turbo udobne, potrošila sam dva para. nijedne nisam morala, kako se ono kaže, malo razgaziti prije izleta. ako ih se dobro mazalo nisu propuštale osim baš u jako nepovoljnim uvjetima.

slogine sam također potrošila dva para, imam još jedne doma, ali ih koristim isključivo ljeti. neudobne su mi do zla boga. vjerojatno su napravljene od neke umjetne kože. noga mi se u njima znoji puno, puno više nego u nekim normalnim gojzama, pa kad sam ih nosila zimi ili kad je bilo hladnije, bilo mi je užasno zima zbog mokrih nogu. unatoč mazanju od samog početka propuštale su.

ja sam općenito mišljenja da se na obući ne treba štedjeti.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 23:13   #60
Kupio sam mckinley celo mid , poluvisoke , da mi budu za posao pa ovakvom vremenu , snijeg, kiša, bljuzga, i mogu reči da za tu cijenu i više nego odlične. Vidjele su i par vrhova i opet se tu pokazale dobrim. Najviše mi se dojmio potplat contagrip koji mi se čini čak i boljim od vibrama na staril merrell i na visokim mckinly rimrock. Aqumax se pokazao isto ok , barem sada po snijegu i kiši, i jedina zamjerka da nisu baš nešto tople , pri tome mislim kad se ne krečeš. Ali za tu cijenu od nekih 350kn , mislim da se stvarno isplati dok je konkurencija za puno više krznenih životinjica.
evo link .....http://www.mckinley.eu/products/celo-mid-aqx-m_1082.htm





__________________
....air in the hair....
dieselpower is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:40.